Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

381 stemmen
Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

Deze week stonden de 1/8ste finales van de Croky Cup op het programma. In deze ronde van het bekertoernooi werd echter nog geen gebruik gemaakt van de VAR, die doet pas vanaf de kwartfinale zijn intrede. En dat gegeven zorgde voor kritiek bij een aantal (verliezende) ploegen.

De Video Assistant Referee is inmiddels een vast begrip geworden in het nationale en internationale voetbal. Maar daar hangt natuurlijk een heus prijskaartje aan vast en bovendien zijn de stadions van enkele kleinere clubs niet altijd van voldoende camerastandpunten voorzien om hier optimaal van gebruik te maken. En omdat verschillende matchen op hetzelfde moment worden afgewerkt, zou het logistiek gezien sowieso al een bijzonder lastige operatie worden. Vandaar dat in deze fase van de Croky Cup nog geen VAR wordt gebruikt.

LEES OOK: 'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Beslissende fases

Dat is echter nadelig voor bepaalde ploegen. AA Gent bijvoorbeeld, sneuvelde woensdag na een 3-2-nederlaag tegen Union SG. Maar de Buffalo's beweerden dat er buitenspel vooraf ging aan hun tweede tegendoelpunt. Daarnaast claimden ze ook een strafschop voor een vermeende handsbal. Maar bij gebrek aan een VAR werd in beide fases niet ingegrepen.

Dat was niet naar de zin van Wouter Vrancken. "Jammer dat er geen VAR was om bepaalde situaties juist in te schatten", aldus de Gentse trainer. "Het is twee keer in ons nadeel. Er wordt een doelpunt toegekend én een strafschop niet gefloten. In een bekermatch is dat redelijk beslissend, om het met een eufemisme te zeggen."

Respect voor competitie

Ook Standard had reden tot klagen. In hun verlengingen tegen KRC Genk leken de Rouches opnieuw op voorsprong te komen, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Uit de herhaling bleek dat wel heel erg nipt. Desondanks ging de treffer niet door en wist Genk de wedstrijd uiteindelijk toch naar zich toe te trekken.

Verdediger Bosko Sutalo begreep weinig van dat gebrek aan een VAR. "Ik begrijp niet waarom de competitie op een andere manier behandeld moet worden", klonk het bij LDH. Zijn coach Ivan Leko oppert dan weer voor een efficiënter gebruik van de video-ref in het algemeen. "Het Belgisch kampioenschap is van een goed niveau en verdient het om gerespecteerd te worden met een kwalitatief gebruik van de VAR."

🚀

Het gebrek aan een VAR is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

0
0
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

146
146
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

19
19
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

293
293
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

38
38
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

204
204
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

12
12
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

107
107
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

167
167
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

48
48
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

40
40
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

177
177
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

436
436
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

321
321
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

103
103
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

602
602
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

68
68
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

411
411
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

763
763
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

284
284
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

163
163
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

86
86
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

178
178
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

158
158
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

643
643

Meer sportnieuws