Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

381 stemmen
Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

Deze week stonden de 1/8ste finales van de Croky Cup op het programma. In deze ronde van het bekertoernooi werd echter nog geen gebruik gemaakt van de VAR, die doet pas vanaf de kwartfinale zijn intrede. En dat gegeven zorgde voor kritiek bij een aantal (verliezende) ploegen.

De Video Assistant Referee is inmiddels een vast begrip geworden in het nationale en internationale voetbal. Maar daar hangt natuurlijk een heus prijskaartje aan vast en bovendien zijn de stadions van enkele kleinere clubs niet altijd van voldoende camerastandpunten voorzien om hier optimaal van gebruik te maken. En omdat verschillende matchen op hetzelfde moment worden afgewerkt, zou het logistiek gezien sowieso al een bijzonder lastige operatie worden. Vandaar dat in deze fase van de Croky Cup nog geen VAR wordt gebruikt.

LEES OOK: Vrancken naar Anderlecht? Tavolieri geeft het antwoord

Beslissende fases

Dat is echter nadelig voor bepaalde ploegen. AA Gent bijvoorbeeld, sneuvelde woensdag na een 3-2-nederlaag tegen Union SG. Maar de Buffalo's beweerden dat er buitenspel vooraf ging aan hun tweede tegendoelpunt. Daarnaast claimden ze ook een strafschop voor een vermeende handsbal. Maar bij gebrek aan een VAR werd in beide fases niet ingegrepen.

Dat was niet naar de zin van Wouter Vrancken. "Jammer dat er geen VAR was om bepaalde situaties juist in te schatten", aldus de Gentse trainer. "Het is twee keer in ons nadeel. Er wordt een doelpunt toegekend én een strafschop niet gefloten. In een bekermatch is dat redelijk beslissend, om het met een eufemisme te zeggen."

Respect voor competitie

Ook Standard had reden tot klagen. In hun verlengingen tegen KRC Genk leken de Rouches opnieuw op voorsprong te komen, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Uit de herhaling bleek dat wel heel erg nipt. Desondanks ging de treffer niet door en wist Genk de wedstrijd uiteindelijk toch naar zich toe te trekken.

Verdediger Bosko Sutalo begreep weinig van dat gebrek aan een VAR. "Ik begrijp niet waarom de competitie op een andere manier behandeld moet worden", klonk het bij LDH. Zijn coach Ivan Leko oppert dan weer voor een efficiënter gebruik van de video-ref in het algemeen. "Het Belgisch kampioenschap is van een goed niveau en verdient het om gerespecteerd te worden met een kwalitatief gebruik van de VAR."

Het gebrek aan een VAR is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

43
43
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

33
33
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

231
231
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

362
362
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

52
52
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

101
101
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

195
195
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

233
233
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

260
260
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

73
73
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

52
52
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

255
255
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

100
100
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

278
278
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

331
331
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

72
72
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

61
61
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

575
575
Wereldtop voor Rode Duivel? Stilaan nu of nooit

De Rode Duivels begonnen matig aan het WK. De Belgen moeten aan de bak tegen Iran en uiteraard ...

73
73
Basisploeg Duivels: hakt Garcia verrassende knopen door?

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. De Belgen moeten winnen, dat is een feit. Bondscoach ...

187
187
Fout van Garcia wordt hersteld: Rode Duivel in de ploeg

Rudi Garcia begon met een al bij al logische opstelling tegen Egypte. Al vonden we één ...

414
414
Undav is de redder: Duitsland op valreep voorbij Ivoorkust

Duitsland is zaterdagavond met de schrik vrijgekomen op het WK. Tegen Ivoorkust leek het even op weg ...

65
65
Garcia doet boekje open over afwezigheid van Doku

De Rode Duivels komen zondag opnieuw in actie op het WK. Om 21u nemen ze het in hun tweede wedstrijd ...

174
174
Imke Courtois duidt verrassende vervanger Doku aan

De Rode Duivels staan zondag voor een belangrijke opdracht tegen Iran, want na het gelijkspel tegen ...

328
328
Alarm bij Brazilië: einde WK voor sterspeler?

Brazilië pakte zaterdagochtend zijn eerste overwinning op het WK. Tegen Haïti haalden ze ...

54
54

Meer sportnieuws