Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

door
Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

Deze week stonden de 1/8ste finales van de Croky Cup op het programma. In deze ronde van het bekertoernooi werd echter nog geen gebruik gemaakt van de VAR, die doet pas vanaf de kwartfinale zijn intrede. En dat gegeven zorgde voor kritiek bij een aantal (verliezende) ploegen.

De Video Assistant Referee is inmiddels een vast begrip geworden in het nationale en internationale voetbal. Maar daar hangt natuurlijk een heus prijskaartje aan vast en bovendien zijn de stadions van enkele kleinere clubs niet altijd van voldoende camerastandpunten voorzien om hier optimaal van gebruik te maken. En omdat verschillende matchen op hetzelfde moment worden afgewerkt, zou het logistiek gezien sowieso al een bijzonder lastige operatie worden. Vandaar dat in deze fase van de Croky Cup nog geen VAR wordt gebruikt.

LEES OOK: Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Beslissende fases

Dat is echter nadelig voor bepaalde ploegen. AA Gent bijvoorbeeld, sneuvelde woensdag na een 3-2-nederlaag tegen Union SG. Maar de Buffalo's beweerden dat er buitenspel vooraf ging aan hun tweede tegendoelpunt. Daarnaast claimden ze ook een strafschop voor een vermeende handsbal. Maar bij gebrek aan een VAR werd in beide fases niet ingegrepen.

Dat was niet naar de zin van Wouter Vrancken. "Jammer dat er geen VAR was om bepaalde situaties juist in te schatten", aldus de Gentse trainer. "Het is twee keer in ons nadeel. Er wordt een doelpunt toegekend én een strafschop niet gefloten. In een bekermatch is dat redelijk beslissend, om het met een eufemisme te zeggen."

Respect voor competitie

Ook Standard had reden tot klagen. In hun verlengingen tegen KRC Genk leken de Rouches opnieuw op voorsprong te komen, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Uit de herhaling bleek dat wel heel erg nipt. Desondanks ging de treffer niet door en wist Genk de wedstrijd uiteindelijk toch naar zich toe te trekken.

Verdediger Bosko Sutalo begreep weinig van dat gebrek aan een VAR. "Ik begrijp niet waarom de competitie op een andere manier behandeld moet worden", klonk het bij LDH. Zijn coach Ivan Leko oppert dan weer voor een efficiënter gebruik van de video-ref in het algemeen. "Het Belgisch kampioenschap is van een goed niveau en verdient het om gerespecteerd te worden met een kwalitatief gebruik van de VAR."

Het gebrek aan een VAR is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

4
4
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

50
50
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

69
69
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

160
160
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

28
28
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

312
312
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

160
160
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

331
331
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

85
85
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

67
67
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

522
522
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

695
695
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

89
89
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

86
86
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

145
145
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1603
1603
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

166
166
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

229
229
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

57
57
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1455
1455
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

517
517
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

151
151

Meer sportnieuws