Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

381 stemmen
Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

Deze week stonden de 1/8ste finales van de Croky Cup op het programma. In deze ronde van het bekertoernooi werd echter nog geen gebruik gemaakt van de VAR, die doet pas vanaf de kwartfinale zijn intrede. En dat gegeven zorgde voor kritiek bij een aantal (verliezende) ploegen.

De Video Assistant Referee is inmiddels een vast begrip geworden in het nationale en internationale voetbal. Maar daar hangt natuurlijk een heus prijskaartje aan vast en bovendien zijn de stadions van enkele kleinere clubs niet altijd van voldoende camerastandpunten voorzien om hier optimaal van gebruik te maken. En omdat verschillende matchen op hetzelfde moment worden afgewerkt, zou het logistiek gezien sowieso al een bijzonder lastige operatie worden. Vandaar dat in deze fase van de Croky Cup nog geen VAR wordt gebruikt.

LEES OOK: Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

Beslissende fases

Dat is echter nadelig voor bepaalde ploegen. AA Gent bijvoorbeeld, sneuvelde woensdag na een 3-2-nederlaag tegen Union SG. Maar de Buffalo's beweerden dat er buitenspel vooraf ging aan hun tweede tegendoelpunt. Daarnaast claimden ze ook een strafschop voor een vermeende handsbal. Maar bij gebrek aan een VAR werd in beide fases niet ingegrepen.

Dat was niet naar de zin van Wouter Vrancken. "Jammer dat er geen VAR was om bepaalde situaties juist in te schatten", aldus de Gentse trainer. "Het is twee keer in ons nadeel. Er wordt een doelpunt toegekend én een strafschop niet gefloten. In een bekermatch is dat redelijk beslissend, om het met een eufemisme te zeggen."

Respect voor competitie

Ook Standard had reden tot klagen. In hun verlengingen tegen KRC Genk leken de Rouches opnieuw op voorsprong te komen, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Uit de herhaling bleek dat wel heel erg nipt. Desondanks ging de treffer niet door en wist Genk de wedstrijd uiteindelijk toch naar zich toe te trekken.

Verdediger Bosko Sutalo begreep weinig van dat gebrek aan een VAR. "Ik begrijp niet waarom de competitie op een andere manier behandeld moet worden", klonk het bij LDH. Zijn coach Ivan Leko oppert dan weer voor een efficiënter gebruik van de video-ref in het algemeen. "Het Belgisch kampioenschap is van een goed niveau en verdient het om gerespecteerd te worden met een kwalitatief gebruik van de VAR."

Het gebrek aan een VAR is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

48
48
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

132
132
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

33
33
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

130
130
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

69
69
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

57
57
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

144
144
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

233
233
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

330
330
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

524
524
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

56
56
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

327
327
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

246
246
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

360
360
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

242
242
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

169
169
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

214
214
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

166
166
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

65
65
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

634
634
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

288
288
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws