Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

door
Competitievervalsing? Onbegrip voor gebrek aan VAR in Croky Cup

Deze week stonden de 1/8ste finales van de Croky Cup op het programma. In deze ronde van het bekertoernooi werd echter nog geen gebruik gemaakt van de VAR, die doet pas vanaf de kwartfinale zijn intrede. En dat gegeven zorgde voor kritiek bij een aantal (verliezende) ploegen.

De Video Assistant Referee is inmiddels een vast begrip geworden in het nationale en internationale voetbal. Maar daar hangt natuurlijk een heus prijskaartje aan vast en bovendien zijn de stadions van enkele kleinere clubs niet altijd van voldoende camerastandpunten voorzien om hier optimaal van gebruik te maken. En omdat verschillende matchen op hetzelfde moment worden afgewerkt, zou het logistiek gezien sowieso al een bijzonder lastige operatie worden. Vandaar dat in deze fase van de Croky Cup nog geen VAR wordt gebruikt.

LEES OOK: Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

Beslissende fases

Dat is echter nadelig voor bepaalde ploegen. AA Gent bijvoorbeeld, sneuvelde woensdag na een 3-2-nederlaag tegen Union SG. Maar de Buffalo's beweerden dat er buitenspel vooraf ging aan hun tweede tegendoelpunt. Daarnaast claimden ze ook een strafschop voor een vermeende handsbal. Maar bij gebrek aan een VAR werd in beide fases niet ingegrepen.

Dat was niet naar de zin van Wouter Vrancken. "Jammer dat er geen VAR was om bepaalde situaties juist in te schatten", aldus de Gentse trainer. "Het is twee keer in ons nadeel. Er wordt een doelpunt toegekend én een strafschop niet gefloten. In een bekermatch is dat redelijk beslissend, om het met een eufemisme te zeggen."

Respect voor competitie

Ook Standard had reden tot klagen. In hun verlengingen tegen KRC Genk leken de Rouches opnieuw op voorsprong te komen, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Uit de herhaling bleek dat wel heel erg nipt. Desondanks ging de treffer niet door en wist Genk de wedstrijd uiteindelijk toch naar zich toe te trekken.

Verdediger Bosko Sutalo begreep weinig van dat gebrek aan een VAR. "Ik begrijp niet waarom de competitie op een andere manier behandeld moet worden", klonk het bij LDH. Zijn coach Ivan Leko oppert dan weer voor een efficiënter gebruik van de video-ref in het algemeen. "Het Belgisch kampioenschap is van een goed niveau en verdient het om gerespecteerd te worden met een kwalitatief gebruik van de VAR."

Het gebrek aan een VAR is een vorm van competitievervalsing ...

Meest recent

Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

18
18
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

45
45
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

84
84
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

46
46
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

31
31
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

109
109
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

217
217
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

50
50
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

83
83
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

357
357
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

122
122
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

98
98
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

249
249
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

327
327
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

368
368
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

74
74
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

107
107
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

148
148
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

226
226
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

70
70
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

169
169
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

335
335
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

113
113

Meer sportnieuws