Engelse analisten spreken straffe taal na grote KDB-show

door
Engelse analisten spreken straffe taal na grote KDB-show

Kevin De Bruyne maakte woensdag na bijna tweeënhalve maand zijn rentree in de basisploeg van Manchester City. En de Belgische spelmaker tekende meteen voor een grandioze prestatie. In Engeland wordt de Rode Duivel dan ook de hemel in geprezen.

Na zeven matchen zonder zege en een pijnlijke nederlaag tegen directe concurrent Liverpool, was de sportieve crisis bij City compleet. Coach Guardiola moest dus met oplossingen komen en vond die in de vorm van een Belg. Voor het eerst sinds 14 september begon De Bruyne immers in de basis. En dat bleek een zegen voor de Engelse titelverdediger.

LEES OOK: De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Absolute topkwaliteit

Na amper acht minuten tekende KDB al voor een assist (met het hoofd) op Bernardo. En na een halfuur spelen zorgde de spelmaker zelf voor de 2-0 tegen Nottingham op aangeven van Doku. Die laatste legde zelf dan weer de 3-0-eindstand vast. Een bijzonder welgekomen opsteker voor City en zijn supporters, die De Bruyne op een applausvervanging trakteerden.

Achteraf zwaaide men dan ook met lof in de Engelse pers. En ook de lokale analisten hielden zich niet in. "Kevin De Bruyne is een speler van absolute topkwaliteit, een van de besten die we ooit gezien hebben. Hij slaagt er altijd in om de ruimtes op het veld te vinden", opperde voormalige City-speler Michah Richards bij Match of the Day.

Al jaren van cruciaal belang

Stuart Pierce, tussen 2005 en 2007 hoofdcoach van City, benadrukt dat KDB in de afgelopen seizoenen van cruciaal belang was voor het succes zijn club. "Hij creëert én scoort goals. Laat iedereen een speler kiezen die er de laatste acht of negen jaar bovenuit stak, en De Bruyne staat bijna op elk lijstje bovenaan", aldus Pierce bij Amazon Prime.

🚀

De Bruyne hoort bij de 10 beste middenvelders aller tijden ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

39
39
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

22
22
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

65
65
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

29
29
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

179
179
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

152
152
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

299
299
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

88
88
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

251
251
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

44
44
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

291
291
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

432
432
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

543
543
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

119
119
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

220
220
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

23
23
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

363
363
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

317
317
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

319
319
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

227
227
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

391
391
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

89
89
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

128
128
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

128
128
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

65
65

Meer sportnieuws