Openda en Nusa schitteren, wereldgoal redt RB Leipzig-coach

door
Openda en Nusa schitteren, wereldgoal redt RB Leipzig-coach

RB Leipzig kent een minder seizoen en coach Marco Rose ligt zwaar onder vuur. In de Duitse beker werd al gesproken over een laatste kans tegen Eintracht Frankfurt. Twee ex-Club Brugge-spelers stonden op.

Loïs Openda scoorde een dubbelslag waaronder één magistraal doelpunt en Antonio Nusa verwezenlijkte een hattrick aan assists. RB Leipzig won de bekerconfrontatie met 3-0 van Frankfurt en het vel van hoofdtrainer Rose is voorlopig nog gered. Doelman Maarten Vandevoordt (ex-KRC Genk) en middenvelder Arthur Vermeeren (ex-Antwerp) speelden 90 minuten.

LEES OOK: Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Weergaloze Openda/Nusa

Na achttien minuten leek Openda al te mogen vieren, maar zijn doelpunt werd afgekeurd wegens offside. Na een halfuur spelen was het Sesko die uiteindelijk de openingstreffer maakte, op assist van Nusa. Sinds zijn transfer van Club Brugge naar RB Leipzig, is de buitenspeler ontploft in Duitsland.

In de tweede helft was het de beurt aan Openda om te schitteren. De Rode Duivel vond twee keer de weg naar doel op acht minuten tijd. En tweemaal was Nusa de aangever. Vooral de 3-0 was een wereldgoal. Openda vuurde een kanonskogel af die tegen de netten verdween. Vijf minuten voor tijd kreeg Nusa een applauswissel.

Nieuwe hoofdtrainer?

Afgelopen dagen werd een ontslag van coach Rose geopperd. De resultaten van RB Leizpig zijn dit seizoen niet om over naar huis te schrijven. Vooral in de Champions League stelt het zwaar teleur. De Duitse club staat op een 34e plaats met een pijnlijke nul op vijftien. De uitschakeling lonkt. Voorlopig lijkt Rose aldus nog aan boord te blijven door het duo Openda/Nusa.

Is Openda de toekomstige aanvalsleider van de Rode Duivels?

Meest recent

Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

2
2
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

20
20
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

8
8
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

120
120
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

72
72
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

60
60
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

114
114
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

228
228
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

219
219
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

48
48
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

102
102
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

192
192
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

109
109
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

176
176
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

176
176
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

411
411
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

357
357
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

166
166
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

136
136
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

228
228
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

81
81
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

391
391
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124

Meer sportnieuws