Standard vloekt op KRC Genk-sterkhouder: “Héél pijnlijk”

door
Standard vloekt op KRC Genk-sterkhouder: “Héél pijnlijk”

Standard Luik hield in de Croky Cup lang stand tegen competitieleider KRC Genk, maar uiteindelijk trokken de Limburgers alsnog aan het langste eind. Na afloop sprak Ibe Hautekiet met Sporza over de verloren bekerwedstrijd.

KRC Genk had verlengingen nodig om Standard uiteindelijk opzij te kunnen zetten. De Rouches kwamen na een dik halfuur spelen op voorsprong dankzij Andi Zeqiri, maar volgens Hautekiet heeft één man de wedstrijd doen kantelen: Tolu Arokodare.

LEES OOK: Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

Zwakke punten

Volgens Hautekiet legde Arokodare de zwakke punten van Standard meteen bloot. In minuut 73 maakte hij gelijk namens KRC Genk. “We speelden ons voetbal en dat lukte heel goed. We weten dat Tolu altijd aan de tweede paal kopt en dan gebeurt dat toch, heel pijnlijk. We wisten dat dat onze grote zwakte zou zijn toen Tolu erin kwam.”

Standard was vooral veroordeeld tot counteren, beseft ook Hautekiet. “KRC Genk voetbalt zoveel dat we op de counter echt gevaarlijk konden zijn en dat hebben we getoond. En we weten hoe we moeten verdedigen, tot aan minuut 70 ben ik supertrots op de hele ploeg. Daarna natuurlijk ook nog heel vaak, maar het is heel pijnlijk.”

Matthieu Epolo

Arnaud Bodart is geblesseerd dus mocht Matthieu Epolo weer onder de lat plaatsnemen. In de verlengingen ging het echter alweer mis voor het Belgische talent. Epolo kwam onbesuisd uit waarna Hrosovsky de winning-goal kon binnenduwen. Ook een pijnlijke avond voor Epolo.

Het is nog maar de vraag of Ivan Leko opnieuw gaat ingrijpen en Laurent Henkinet een kans in doel zal geven. Epolo startte sterk bij Standard, maar ging vervolgens meermaals de fout in. Leko koos om Bodart op te vissen, maar die is nu geblesseerd. De Kroaat zit met de handen in het haar.

Is Tolu Arokodare momenteel de beste spits van de JPL?

Meest recent

Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

22
22
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

27
27
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

67
67
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

37
37
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

143
143
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

179
179
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

33
33
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

121
121
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

45
45
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

174
174
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

73
73
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

123
123
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

245
245
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

281
281
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

19
19
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

433
433
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

118
118
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

475
475
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

47
47
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

253
253
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

104
104
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

114
114
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

96
96
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25

Meer sportnieuws