Standard vloekt op KRC Genk-sterkhouder: “Héél pijnlijk”

door
Standard vloekt op KRC Genk-sterkhouder: “Héél pijnlijk”

Standard Luik hield in de Croky Cup lang stand tegen competitieleider KRC Genk, maar uiteindelijk trokken de Limburgers alsnog aan het langste eind. Na afloop sprak Ibe Hautekiet met Sporza over de verloren bekerwedstrijd.

KRC Genk had verlengingen nodig om Standard uiteindelijk opzij te kunnen zetten. De Rouches kwamen na een dik halfuur spelen op voorsprong dankzij Andi Zeqiri, maar volgens Hautekiet heeft één man de wedstrijd doen kantelen: Tolu Arokodare.

LEES OOK: Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Zwakke punten

Volgens Hautekiet legde Arokodare de zwakke punten van Standard meteen bloot. In minuut 73 maakte hij gelijk namens KRC Genk. “We speelden ons voetbal en dat lukte heel goed. We weten dat Tolu altijd aan de tweede paal kopt en dan gebeurt dat toch, heel pijnlijk. We wisten dat dat onze grote zwakte zou zijn toen Tolu erin kwam.”

Standard was vooral veroordeeld tot counteren, beseft ook Hautekiet. “KRC Genk voetbalt zoveel dat we op de counter echt gevaarlijk konden zijn en dat hebben we getoond. En we weten hoe we moeten verdedigen, tot aan minuut 70 ben ik supertrots op de hele ploeg. Daarna natuurlijk ook nog heel vaak, maar het is heel pijnlijk.”

Matthieu Epolo

Arnaud Bodart is geblesseerd dus mocht Matthieu Epolo weer onder de lat plaatsnemen. In de verlengingen ging het echter alweer mis voor het Belgische talent. Epolo kwam onbesuisd uit waarna Hrosovsky de winning-goal kon binnenduwen. Ook een pijnlijke avond voor Epolo.

Het is nog maar de vraag of Ivan Leko opnieuw gaat ingrijpen en Laurent Henkinet een kans in doel zal geven. Epolo startte sterk bij Standard, maar ging vervolgens meermaals de fout in. Leko koos om Bodart op te vissen, maar die is nu geblesseerd. De Kroaat zit met de handen in het haar.

Is Tolu Arokodare momenteel de beste spits van de JPL?

Meest recent

DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

1
1
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

19
19
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

43
43
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

344
344
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

252
252
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

203
203
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

37
37
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

260
260
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

130
130
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

712
712
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

440
440
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

599
599
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

117
117
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

521
521
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

522
522
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

353
353
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

282
282
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

176
176
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

388
388
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

384
384
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

546
546
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

48
48
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

413
413
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180

Meer sportnieuws