Standard vloekt op KRC Genk-sterkhouder: “Héél pijnlijk”

door
Standard vloekt op KRC Genk-sterkhouder: “Héél pijnlijk”

Standard Luik hield in de Croky Cup lang stand tegen competitieleider KRC Genk, maar uiteindelijk trokken de Limburgers alsnog aan het langste eind. Na afloop sprak Ibe Hautekiet met Sporza over de verloren bekerwedstrijd.

KRC Genk had verlengingen nodig om Standard uiteindelijk opzij te kunnen zetten. De Rouches kwamen na een dik halfuur spelen op voorsprong dankzij Andi Zeqiri, maar volgens Hautekiet heeft één man de wedstrijd doen kantelen: Tolu Arokodare.

LEES OOK: Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Zwakke punten

Volgens Hautekiet legde Arokodare de zwakke punten van Standard meteen bloot. In minuut 73 maakte hij gelijk namens KRC Genk. “We speelden ons voetbal en dat lukte heel goed. We weten dat Tolu altijd aan de tweede paal kopt en dan gebeurt dat toch, heel pijnlijk. We wisten dat dat onze grote zwakte zou zijn toen Tolu erin kwam.”

Standard was vooral veroordeeld tot counteren, beseft ook Hautekiet. “KRC Genk voetbalt zoveel dat we op de counter echt gevaarlijk konden zijn en dat hebben we getoond. En we weten hoe we moeten verdedigen, tot aan minuut 70 ben ik supertrots op de hele ploeg. Daarna natuurlijk ook nog heel vaak, maar het is heel pijnlijk.”

Matthieu Epolo

Arnaud Bodart is geblesseerd dus mocht Matthieu Epolo weer onder de lat plaatsnemen. In de verlengingen ging het echter alweer mis voor het Belgische talent. Epolo kwam onbesuisd uit waarna Hrosovsky de winning-goal kon binnenduwen. Ook een pijnlijke avond voor Epolo.

Het is nog maar de vraag of Ivan Leko opnieuw gaat ingrijpen en Laurent Henkinet een kans in doel zal geven. Epolo startte sterk bij Standard, maar ging vervolgens meermaals de fout in. Leko koos om Bodart op te vissen, maar die is nu geblesseerd. De Kroaat zit met de handen in het haar.

Is Tolu Arokodare momenteel de beste spits van de JPL?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

95
95
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

6
6
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

25
25
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

17
17
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

35
35
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

141
141
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1020
1020
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

113
113
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

35
35
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

115
115
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

231
231
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

61
61
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

111
111
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

47
47
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

39
39
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

157
157
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

82
82
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

303
303
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

68
68
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

82
82
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19
Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

Lommel SK staat voor een heel belangrijk duel tegen Beerschot. In de terugmatch van de finale van de ...

88
88
'PSV neemt beslissing over Antwerp-huurling Babadi'

De afgelopen transferperiodes van Royal Antwerp FC waren niet bepaald een succes. Dat is nog zacht ...

89
89
Euvrard waarschuwt Genk en Westerlo: "Ik voelde het"

Standard won verdiend met 2-1 van OH Leuven en staat zo aan de leiding in de Europe Play-Offs. Zij ...

117
117
Sonck over Verschaeren: "Zet hem bij Club Brugge..."

Club Brugge was twee keer véél te sterk voor RSC Anderlecht in deze PO's. Ze scoorden ...

527
527
Jan Mulder ziet emotioneelste club volledig ontploffen

De terugkeer van Schalke 04 naar de Bundesliga zorgde vorig weekend voor taferelen die perfect ...

41
41

Meer sportnieuws