Foket of Sardella? Hubert benoemt grootste verschil

202 stemmen
Foket of Sardella? Hubert benoemt grootste verschil

In de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het donderdag op tegen KVC Westerlo, maar coach David Hubert moet dan opnieuw verschillende spelers missen. Zo ook Killian Sardella. Met Thomas Foket heeft de trainer echter een directe vervanger klaarstaan voor de rechtsback.

Sardella leek lange tijd tekort te komen voor het beoogde niveau van Paars-Wit en werd meermaals geviseerd door de eigen achterban. Maar in het voorbije seizoen volgde een totale ommekeer. Zo groeide het paars-witte jeugdproduct zelfs uit tot één van de steunpilaren.

Die knappe prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Naar verluidt toonde onder meer het Duitse Werder Bremen interesse tijdens de voorbije zomermercato. Paars-Wit besloot echter om Sardella te houden en verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028.

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

Stevige concurrentie

Desondanks werd echter ook een aanzienlijke concurrent aangetrokken. Zo pakte Anderlecht uit met de komst van Foket. De meervoudige Rode Duivel kon transfervrij weggeplukt worden bij Stade Reims. Op papier een fraaie transfer, de eerste maanden van Foket werden evenwel een teleurstelling.

Maar sinds Sardella buiten strijd staat met een blessure aan de enkel, krijgt de 30-jarige Dilbekenaar de nodige speelminuten en begint hij steeds beter zijn draai te vinden. Het belooft dus nog een interessante concurrentiestrijd te worden wanneer beide backs straks allebei fit en in vorm zijn.

Winger vs. verdediger

Hubert liet zich op zijn persbabbel van woensdag alvast uit over die situatie. Hij ziet echter nog een wezenlijk verschil tussen de twee spelers. "Het gaat steeds beter met Foket, die altijd mijn vertrouwen heeft gehad. Zijn profiel is wel anders want hij werd gevormd als een echte vleugelback. Sardella daarentegen was eerst een centrale verdediger. Maar ze passen allebei bij onze manier van spelen", klonk het bij RTBF.

De transfer van Foket is tot dusver ...

Meest recent

WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

0
0
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

37
37
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

194
194
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

128
128
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

95
95
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

135
135
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

35
35
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

77
77
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

757
757
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

444
444
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

188
188
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

61
61
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

275
275
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

96
96
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

100
100
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

111
111
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

182
182
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

45
45
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

161
161
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

224
224
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

71
71
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

347
347
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

244
244
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

849
849

Meer sportnieuws