Foket of Sardella? Hubert benoemt grootste verschil

door
Foket of Sardella? Hubert benoemt grootste verschil

In de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het donderdag op tegen KVC Westerlo, maar coach David Hubert moet dan opnieuw verschillende spelers missen. Zo ook Killian Sardella. Met Thomas Foket heeft de trainer echter een directe vervanger klaarstaan voor de rechtsback.

Sardella leek lange tijd tekort te komen voor het beoogde niveau van Paars-Wit en werd meermaals geviseerd door de eigen achterban. Maar in het voorbije seizoen volgde een totale ommekeer. Zo groeide het paars-witte jeugdproduct zelfs uit tot één van de steunpilaren.

Die knappe prestaties bleven ook in het buitenland niet onopgemerkt. Naar verluidt toonde onder meer het Duitse Werder Bremen interesse tijdens de voorbije zomermercato. Paars-Wit besloot echter om Sardella te houden en verlengde zelfs zijn contract tot medio 2028.

LEES OOK: '5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Stevige concurrentie

Desondanks werd echter ook een aanzienlijke concurrent aangetrokken. Zo pakte Anderlecht uit met de komst van Foket. De meervoudige Rode Duivel kon transfervrij weggeplukt worden bij Stade Reims. Op papier een fraaie transfer, de eerste maanden van Foket werden evenwel een teleurstelling.

Maar sinds Sardella buiten strijd staat met een blessure aan de enkel, krijgt de 30-jarige Dilbekenaar de nodige speelminuten en begint hij steeds beter zijn draai te vinden. Het belooft dus nog een interessante concurrentiestrijd te worden wanneer beide backs straks allebei fit en in vorm zijn.

Winger vs. verdediger

Hubert liet zich op zijn persbabbel van woensdag alvast uit over die situatie. Hij ziet echter nog een wezenlijk verschil tussen de twee spelers. "Het gaat steeds beter met Foket, die altijd mijn vertrouwen heeft gehad. Zijn profiel is wel anders want hij werd gevormd als een echte vleugelback. Sardella daarentegen was eerst een centrale verdediger. Maar ze passen allebei bij onze manier van spelen", klonk het bij RTBF.

De transfer van Foket is tot dusver ...

Meest recent

'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

57
57
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

41
41
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

54
54
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

16
16
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

90
90
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

209
209
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

52
52
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

234
234
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

43
43
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

532
532
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

364
364
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

59
59
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

460
460
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

214
214
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

384
384
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

556
556
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

514
514
Genk trekt nieuw blik talent open: 5 jonkies mogen zich tonen

Ze vertrokken wat later dan de meeste andere eersteklassers, maar dinsdag reisde ook KRC Genk af ...

212
212
'Buitenkansje voor Belgische clubs (met hulp Mogi Bayat?)'

De wintermercato is nooit de makkelijkste periode om echte aanwinsten te vinden, maar vrijwel elke ...

92
92
'Anderlecht hakt knoop definitief door over Duranville'

Het is voorlopig nog wachten op de eerste winteraanwinst van Anderlecht. Het staat in ieder geval ...

317
317
Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

118
118
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

560
560
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

192
192
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

229
229
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

62
62

Meer sportnieuws