'EK-winst tóch beloond: supertransfer Nico Williams'

door
'EK-winst tóch beloond: supertransfer Nico Williams'

Nico Williams was afgelopen zomer één van de grote uitblinkers op het EK en hielp Spanje zo aan de Europese titel. Desondanks bleef zijn verwachte toptransfer uit in de zomermercato. Maar op termijn lijkt hij toch de stap te zetten naar de Europese top.

De aanvaller is een jeugdproduct van Athletic Club. In Bilbao stond hij lange tijd in de schaduw van zijn oudere broer Iñaki Williams. Die is al jarenlang één van de smaakmakers bij de club in het Baskenland. Maar inmiddels geldt ook zijn jongere broertje als één van de absolute smaakmakers bij de Spaanse bekerwinnaar.

De oudste Williams koos evenwel voor de nationale ploeg van Ghana, terwijl Nico het schopte tot international van Spanje. En met La Roja veroverde hij vorige zomer dus de Europese titel. De technischvaardige flankaanvaller scoorde in de finale en was één van de absolute smaakmakers van het toernooi.

LEES OOK: In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

Geen zomertransfer

Die prestaties leken hem ook een absolute toptransfer op te leveren. Voor het EK stond Williams al op verschillende verlanglijstjes, die interesse is sindsdien alleen maar toegenomen. Met name FC Barcelona drukte stevig door voor zijn komst. Uiteindelijk bleken de Catalanen financieel echter toch niet in staat hun komst af te ronden.

Een verhuis naar Paris Saint-Germain zag Williams zelf dan weer niet zitten en vanuit de Premier League werd niet doorgedrukt. Bijgevolg bleef de smaakmaker dus bij Athletic Bilbao. Maar er bestaat weinig twijfel over dat hij op termijn alsnog een stap voorwaarts zet.

Engelsen op de loer

Barcelona zou zijn situatie alvast blijven volgen. Maar de Spaanse vicekampioen krijgt er zware concurrentie bij. Het doorgaans goed ingevoerde The Athletic rekent Williams bij de spelers die voor de grootste transfers van 2025 zullen zorgen. Volgens het medium kan de Spanjaard echter ook op concrete interesse vanuit de Premier League rekenen. Meer bepaald Liverpool FC, Chelsea FC, Tottenham Hotspur en Arsenal FC volgen zijn dossier van dichtbij en overwegen een bod uit te brengen in één van de komende mercato's.

🚀

Wie maakte tijdens het EK het meeste indruk op u?

Meest recent

Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

0
0
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

4
4
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

283
283
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

79
79
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

101
101
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

47
47
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

60
60
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

36
36
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

63
63
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

427
427
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

104
104
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

253
253
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

33
33
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

503
503
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

241
241
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

68
68
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

130
130
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

71
71
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

366
366
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

326
326
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

109
109
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

216
216
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

263
263
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

230
230
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

206
206

Meer sportnieuws