'EK-winst tóch beloond: supertransfer Nico Williams'

door
'EK-winst tóch beloond: supertransfer Nico Williams'

Nico Williams was afgelopen zomer één van de grote uitblinkers op het EK en hielp Spanje zo aan de Europese titel. Desondanks bleef zijn verwachte toptransfer uit in de zomermercato. Maar op termijn lijkt hij toch de stap te zetten naar de Europese top.

De aanvaller is een jeugdproduct van Athletic Club. In Bilbao stond hij lange tijd in de schaduw van zijn oudere broer Iñaki Williams. Die is al jarenlang één van de smaakmakers bij de club in het Baskenland. Maar inmiddels geldt ook zijn jongere broertje als één van de absolute smaakmakers bij de Spaanse bekerwinnaar.

LEES OOK 'Liverpool bibbert en beeft: titanenstrijd om Mo Salah'

De oudste Williams koos evenwel voor de nationale ploeg van Ghana, terwijl Nico het schopte tot international van Spanje. En met La Roja veroverde hij vorige zomer dus de Europese titel. De technischvaardige flankaanvaller scoorde in de finale en was één van de absolute smaakmakers van het toernooi.

Geen zomertransfer

Die prestaties leken hem ook een absolute toptransfer op te leveren. Voor het EK stond Williams al op verschillende verlanglijstjes, die interesse is sindsdien alleen maar toegenomen. Met name FC Barcelona drukte stevig door voor zijn komst. Uiteindelijk bleken de Catalanen financieel echter toch niet in staat hun komst af te ronden.

Een verhuis naar Paris Saint-Germain zag Williams zelf dan weer niet zitten en vanuit de Premier League werd niet doorgedrukt. Bijgevolg bleef de smaakmaker dus bij Athletic Bilbao. Maar er bestaat weinig twijfel over dat hij op termijn alsnog een stap voorwaarts zet.

Engelsen op de loer

LEES OOK "Heroïsch!": Sels slaat heel Engeland met verstomming

Barcelona zou zijn situatie alvast blijven volgen. Maar de Spaanse vicekampioen krijgt er zware concurrentie bij. Het doorgaans goed ingevoerde The Athletic rekent Williams bij de spelers die voor de grootste transfers van 2025 zullen zorgen. Volgens het medium kan de Spanjaard echter ook op concrete interesse vanuit de Premier League rekenen. Meer bepaald Liverpool FC, Chelsea FC, Tottenham Hotspur en Arsenal FC volgen zijn dossier van dichtbij en overwegen een bod uit te brengen in één van de komende mercato's.

POLL: Wie maakte tijdens het EK het meeste indruk op u?

Meest recent

De Bruyne dropt grote hint: “Dat staat er te gebeuren…”

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Het contract van de Rode Duivel loopt komende zomer af ...

15
15
‘Anderlecht krijgt stevige concurrentie voor toptalent’

RSC Anderlecht is bezig aan een drukke wintermercato. Olivier Renard wil de harten van de fans ...

61
61
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg ...

185
185
Avila na Antwerp relschopper bij Ajax: “Saboteerde de boel!"

Gaston Avila maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Ajax, maar de flankspeler is alweer weg ...

54
54
Gilles De Bilde doet opvallende bekentenis na Porte-incident

De naam Gilles De Bilde zorgt nog steeds voor heel wat tegenstrijdige meningen in voetballand. De ...

71
71
Anderlecht heeft goudhaantje beet: “Onbevangen en dreigend”

Het Belgische voetbal maakte afgelopen speeldag kennis met César Huerta. De Mexicaan mocht ...

263
263
Fans reageren op ontslag Vrancken: “Daar wringt het..."

KAA Gent en Wouter Vrancken gaan in onderling overleg uit elkaar. De oefenmeester was de opvolger ...

177
177
'Anderlecht legt 3 miljoen op tafel voor volgende transfer'

Olivier Renard kent een heel drukke mercato bij RSC Anderlecht, zowel aan in- als uitgaande zijde. ...

291
291
'Boyata weigert héél verrassend contractvoorstel'

Bij Club Brugge raakten ze deze mercato eindelijk verlost van Dedryck Boyata. De ervaren centrale ...

147
147
Coucke: "Deze transferperiode heeft de directie heel veel werk"

Marc Coucke is eigenaar van RSC Anderlecht, maar is er niet meer betrokken bij het dagelijkse ...

306
306
Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions ...

365
365
Vrancken niet langer coach van AA Gent

Wouter Vrancken is niet langer coach van AA Gent. Beide partijen zijn in onderling overleg uit ...

438
438
'City houdt grote kuis: schoktransfer Jack Grealish'

Manchester City bereidt zich momenteel voor op de Champions League-clash tegen Paris Saint-Germain. ...

320
320
Genk benadeeld door bondscoach? "KBVB moet handelen"

KRC Genk maakte afgelopen weekend andermaal indruk op het veld van KV Mechelen. Dat deed het met een ...

363
363
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde ...

622
622
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. ...

747
747
'Uitverkoop United: Premier League-schok van 70 miljoen'

Gezien de dramatische resultaten in de Premier League, hoopt Manchester United zich deze winter nog ...

98
98
'Renard pakt uit: topaanwinst op zucht van Anderlecht'

Olivier Renard is bezig met een drukke eerste transferperiode als sportieve baas van RSC Anderlecht. ...

1241
1241
Money time Club Brugge: Hayen hakt knopen door in basiself

Dinsdagavond gaat de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Champions League van start en ...

348
348
‘Eigenaardige’ Karetsas afgemaakt: “Erg vreemd én ongezond”

Kos Karetsas is nog maar 17 jaar, maar de middenvelder van KRC Genk gooit hoge ogen in de Jupiler ...

1191
1191

Meer sportnieuws