'EK-winst tóch beloond: supertransfer Nico Williams'

1211
'EK-winst tóch beloond: supertransfer Nico Williams'

Nico Williams was afgelopen zomer één van de grote uitblinkers op het EK en hielp Spanje zo aan de Europese titel. Desondanks bleef zijn verwachte toptransfer uit in de zomermercato. Maar op termijn lijkt hij toch de stap te zetten naar de Europese top.

De aanvaller is een jeugdproduct van Athletic Club. In Bilbao stond hij lange tijd in de schaduw van zijn oudere broer Iñaki Williams. Die is al jarenlang één van de smaakmakers bij de club in het Baskenland. Maar inmiddels geldt ook zijn jongere broertje als één van de absolute smaakmakers bij de Spaanse bekerwinnaar.

De oudste Williams koos evenwel voor de nationale ploeg van Ghana, terwijl Nico het schopte tot international van Spanje. En met La Roja veroverde hij vorige zomer dus de Europese titel. De technischvaardige flankaanvaller scoorde in de finale en was één van de absolute smaakmakers van het toernooi.

LEES OOK: 'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Geen zomertransfer

Die prestaties leken hem ook een absolute toptransfer op te leveren. Voor het EK stond Williams al op verschillende verlanglijstjes, die interesse is sindsdien alleen maar toegenomen. Met name FC Barcelona drukte stevig door voor zijn komst. Uiteindelijk bleken de Catalanen financieel echter toch niet in staat hun komst af te ronden.

Een verhuis naar Paris Saint-Germain zag Williams zelf dan weer niet zitten en vanuit de Premier League werd niet doorgedrukt. Bijgevolg bleef de smaakmaker dus bij Athletic Bilbao. Maar er bestaat weinig twijfel over dat hij op termijn alsnog een stap voorwaarts zet.

Engelsen op de loer

Barcelona zou zijn situatie alvast blijven volgen. Maar de Spaanse vicekampioen krijgt er zware concurrentie bij. Het doorgaans goed ingevoerde The Athletic rekent Williams bij de spelers die voor de grootste transfers van 2025 zullen zorgen. Volgens het medium kan de Spanjaard echter ook op concrete interesse vanuit de Premier League rekenen. Meer bepaald Liverpool FC, Chelsea FC, Tottenham Hotspur en Arsenal FC volgen zijn dossier van dichtbij en overwegen een bod uit te brengen in één van de komende mercato's.

Wie maakte tijdens het EK het meeste indruk op u?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

56
56
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

29
29
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

43
43
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

31
31
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

68
68
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

158
158
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

41
41
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

136
136
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

46
46
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

279
279
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

55
55
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

233
233
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

169
169
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

434
434
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

317
317
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

390
390
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

336
336
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

428
428
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

216
216
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

387
387
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

397
397
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

384
384
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

231
231
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

703
703

Meer sportnieuws