'Club houdt hart vast: toptransfer steunpilaar in januari'

1445 stemmen
'Club houdt hart vast: toptransfer steunpilaar in januari'

Club Brugge strijdt momenteel volop mee op meerdere fronten en hoopt dat ook nog zo lang mogelijk te doen. De bedoeling is dan ook om de selectie in januari zo goed mogelijk intact te houden. Maar in het geval van Joel Ordoñez wordt dat geen evidente klus.

De Ecuadoraanse verdediger is bezig aan een sterk seizoen. Zijn intrinsieke talent is al een tijdje bekend. Maar tijdens de laatste maanden is Ordoñez er ook in geslaagd om het afval en defensieve aarzelingen uit zijn spel te krijgen, waardoor hij ook veel constanter kan presteren.

Met name in de Champions League liet de verdediger al mooie dingen zien. Ondertussen is hij een vaste A-international bij Ecuador. En dat terwijl Ordoñez nog altijd maar 20 jaar oud is. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij inmiddels op de radar staat van enkele Europese topclubs.

LEES OOK: 'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Gegeerd in Premier League

Vooral in Engeland blijkt de Brugse sterkhouder grof wild. Eind vorige maand raakte bekend dat de Engelse competitieleider Liverpool FC zijn situatie van dichtbij volgt. Vervolgens werden ook Newcastle United, Aston Villa en Chelsea FC genoemd als mogelijk kandidaten.

Indien Ordoñez in de komende weken blijft bevestigen, vooral in de Champions League, zal die belangstelling enkel toenemen. De vraag is dan stilaan ook niet óf maar wannéér de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden.

Poging in wintermercato

Het zal echter niet gemakkelijk worden om in dat opzet te slagen. Bepaalde ploegen zouden in januari immers al willen toeslaan. Zo meldt het Ecuadoraanse Expresso, alsook het Britse TBR, dat zowel Newcastle als Aston Villa in januari al een poging wil ondernemen. Zij zouden in Ordoñez een groeibriljant zien, die gelijkenissen vertoont met Antonio Rüdiger (Real Madrid).

Beide Premier League-subtoppers zijn bezig aan een wisselvallig seizoen en kunnen versterking goed gebruiken. Door in de winter al toe te slaan, hopen ze overigens andere concurrenten af te troeven. De Magpies en de Villans staan er financieel gezien alvast behoorlijk goed voor.

Ordoñez is momenteel de beste centrale verdediger in de JPL ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

165
165
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

72
72
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

145
145
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

60
60
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

485
485
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

122
122
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

148
148
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

172
172
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

57
57
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

963
963
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

819
819
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

126
126
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

683
683
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

302
302
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

258
258
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

729
729
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

475
475
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

449
449

Meer sportnieuws