Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

door
Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

Marc Overmars is terug na een schorsing en heeft zijn contract verlengd tot 2027. Met een bescheiden budget blijft hij sleutelspelers verkopen als voorwaarde voor nieuwe transfers. Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha mogen weg, terwijl Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia hoge bedragen moeten opleveren.

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Heeft Overmars nog zin in Antwerp FC?

In november vorig jaar werd Marc Overmars door het Instituut Sportrechtspraak (ISR) geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn tijd bij Ajax.

Antwerp FC plaatste hem op non-actief en wilde geen risico’s nemen door hem betrokken te laten zijn bij transfers of contractonderhandelingen. De grote vraag was of Overmars na zijn schorsing nog wel interesse had om zijn rol bij Antwerp weer op te pakken.

De club heeft immers te maken met fors ingekrompen budgetten en lagere sportieve ambities. Aan het einde van vorig seizoen dachten velen nog dat Overmars zou vertrekken, maar het tegendeel bleek waar.

Overmars blijft: met beperkt budget aan de top houden

Eind september liet CEO Sven Jaecques weten dat Marc Overmars zijn contract als directeur voetbalzaken ondertussen zelfs heeft verlengd tot 2027.

Gazet van Antwerpen weet dat Overmas gemotiveerd is om Antwerp FC ook met een beperkter budget aan de top van het Belgisch voetbal te houden.

“Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat hij bezig was met een vertrek. Komt er morgen iemand uit Saudi-Arabië of klopt Manchester City of United aan, dan kan ik het ook niet inschatten", zei Jaecques.

"Maar ik weet dat Marc daar momenteel niet naar op zoek is. Hij werkt met heel veel passie voor de club", zei Jaecques aan Gazet van Antwerpen.

Viertal naar de exit? "Zij moeten het grote geld opbrengen"

Vandaag is Marc Overmars terug na zijn eenjarige schorsing en kan Antwerp FC weer stappen vooruit zetten.

“Overmars heeft uitstekend werk geleverd. Bijna al zijn transfers zijn buitengewoon meegevallen, zonder zijn adressenboekje en voetbalinzicht was Antwerp nooit kampioen geworden”, stelde Filip Joos vorig jaar in De Standaard.

De vraag is of Overmars in de wintermercato al meteen versterking gaat halen voor de club, dat nog altijd in besparingsmodus zit. In theorie zal Overmars enkel nieuwe spelers halen als er verkocht worden.

Zo weet Gazet van Antwerpen dat Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha nog steeds mogen vertrekken, terwijl de eventuele verkoop van Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia het grote geld moeten opbrengen.

Terugkeer Overmars geeft boost aan iedereen

Ook Jonas De Roeck is enthousiast over de terugkeer van Marc Overmars, die als een waardevol klankbord dient voor de coach van Antwerp FC. "Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk... Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen", zei De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De Roeck looft de korte lijnen op de Bosuil, waarbij de sportieve cel en het bestuur nauw in contact staan met elkaar, wat voor een bepaalde stabiliteit en transparantie zorgt."Dát is de kracht van een club die constant bovenin meedraait. Is die rust er niet, druppelt dat naar beneden."

🚀

Blijft Antwerp aan de Belgische top?

Meest recent

‘Anderlecht flikt het: oude bekende komt aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

328
328
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

33
33
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

256
256
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

97
97
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

141
141
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

37
37
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

291
291
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

138
138
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

523
523
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

89
89
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

157
157
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

108
108
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

155
155
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

194
194
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

295
295
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

128
128
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

52
52
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

71
71
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

343
343
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

72
72
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

388
388
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

338
338
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

85
85
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

259
259
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

108
108

Meer sportnieuws