Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

1396 stemmen
Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

Marc Overmars is terug na een schorsing en heeft zijn contract verlengd tot 2027. Met een bescheiden budget blijft hij sleutelspelers verkopen als voorwaarde voor nieuwe transfers. Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha mogen weg, terwijl Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia hoge bedragen moeten opleveren.

Heeft Overmars nog zin in Antwerp FC?

In november vorig jaar werd Marc Overmars door het Instituut Sportrechtspraak (ISR) geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn tijd bij Ajax.

Antwerp FC plaatste hem op non-actief en wilde geen risico’s nemen door hem betrokken te laten zijn bij transfers of contractonderhandelingen. De grote vraag was of Overmars na zijn schorsing nog wel interesse had om zijn rol bij Antwerp weer op te pakken.

De club heeft immers te maken met fors ingekrompen budgetten en lagere sportieve ambities. Aan het einde van vorig seizoen dachten velen nog dat Overmars zou vertrekken, maar het tegendeel bleek waar.

Overmars blijft: met beperkt budget aan de top houden

Eind september liet CEO Sven Jaecques weten dat Marc Overmars zijn contract als directeur voetbalzaken ondertussen zelfs heeft verlengd tot 2027.

Gazet van Antwerpen weet dat Overmas gemotiveerd is om Antwerp FC ook met een beperkter budget aan de top van het Belgisch voetbal te houden.

“Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat hij bezig was met een vertrek. Komt er morgen iemand uit Saudi-Arabië of klopt Manchester City of United aan, dan kan ik het ook niet inschatten", zei Jaecques.

"Maar ik weet dat Marc daar momenteel niet naar op zoek is. Hij werkt met heel veel passie voor de club", zei Jaecques aan Gazet van Antwerpen.

Viertal naar de exit? "Zij moeten het grote geld opbrengen"

Vandaag is Marc Overmars terug na zijn eenjarige schorsing en kan Antwerp FC weer stappen vooruit zetten.

“Overmars heeft uitstekend werk geleverd. Bijna al zijn transfers zijn buitengewoon meegevallen, zonder zijn adressenboekje en voetbalinzicht was Antwerp nooit kampioen geworden”, stelde Filip Joos vorig jaar in De Standaard.

De vraag is of Overmars in de wintermercato al meteen versterking gaat halen voor de club, dat nog altijd in besparingsmodus zit. In theorie zal Overmars enkel nieuwe spelers halen als er verkocht worden.

Zo weet Gazet van Antwerpen dat Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha nog steeds mogen vertrekken, terwijl de eventuele verkoop van Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia het grote geld moeten opbrengen.

Terugkeer Overmars geeft boost aan iedereen

Ook Jonas De Roeck is enthousiast over de terugkeer van Marc Overmars, die als een waardevol klankbord dient voor de coach van Antwerp FC. "Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk... Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen", zei De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De Roeck looft de korte lijnen op de Bosuil, waarbij de sportieve cel en het bestuur nauw in contact staan met elkaar, wat voor een bepaalde stabiliteit en transparantie zorgt."Dát is de kracht van een club die constant bovenin meedraait. Is die rust er niet, druppelt dat naar beneden."

Blijft Antwerp aan de Belgische top?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

0
0
Oranje met grote zorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

35
35
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

117
117
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

59
59
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

134
134
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

363
363
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

90
90
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

470
470
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

294
294
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

620
620
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

143
143
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

383
383
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

172
172
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

71
71
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

115
115
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

107
107
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

288
288
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

312
312
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

436
436
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

469
469
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

489
489
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

172
172
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

211
211
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

87
87
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

468
468

Meer sportnieuws