Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

1396
Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

Marc Overmars is terug na een schorsing en heeft zijn contract verlengd tot 2027. Met een bescheiden budget blijft hij sleutelspelers verkopen als voorwaarde voor nieuwe transfers. Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha mogen weg, terwijl Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia hoge bedragen moeten opleveren.

LEES OOK: De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

Heeft Overmars nog zin in Antwerp FC?

In november vorig jaar werd Marc Overmars door het Instituut Sportrechtspraak (ISR) geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn tijd bij Ajax.

Antwerp FC plaatste hem op non-actief en wilde geen risico’s nemen door hem betrokken te laten zijn bij transfers of contractonderhandelingen. De grote vraag was of Overmars na zijn schorsing nog wel interesse had om zijn rol bij Antwerp weer op te pakken.

De club heeft immers te maken met fors ingekrompen budgetten en lagere sportieve ambities. Aan het einde van vorig seizoen dachten velen nog dat Overmars zou vertrekken, maar het tegendeel bleek waar.

Overmars blijft: met beperkt budget aan de top houden

Eind september liet CEO Sven Jaecques weten dat Marc Overmars zijn contract als directeur voetbalzaken ondertussen zelfs heeft verlengd tot 2027.

Gazet van Antwerpen weet dat Overmas gemotiveerd is om Antwerp FC ook met een beperkter budget aan de top van het Belgisch voetbal te houden.

“Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat hij bezig was met een vertrek. Komt er morgen iemand uit Saudi-Arabië of klopt Manchester City of United aan, dan kan ik het ook niet inschatten", zei Jaecques.

"Maar ik weet dat Marc daar momenteel niet naar op zoek is. Hij werkt met heel veel passie voor de club", zei Jaecques aan Gazet van Antwerpen.

Viertal naar de exit? "Zij moeten het grote geld opbrengen"

Vandaag is Marc Overmars terug na zijn eenjarige schorsing en kan Antwerp FC weer stappen vooruit zetten.

“Overmars heeft uitstekend werk geleverd. Bijna al zijn transfers zijn buitengewoon meegevallen, zonder zijn adressenboekje en voetbalinzicht was Antwerp nooit kampioen geworden”, stelde Filip Joos vorig jaar in De Standaard.

De vraag is of Overmars in de wintermercato al meteen versterking gaat halen voor de club, dat nog altijd in besparingsmodus zit. In theorie zal Overmars enkel nieuwe spelers halen als er verkocht worden.

Zo weet Gazet van Antwerpen dat Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha nog steeds mogen vertrekken, terwijl de eventuele verkoop van Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia het grote geld moeten opbrengen.

Terugkeer Overmars geeft boost aan iedereen

Ook Jonas De Roeck is enthousiast over de terugkeer van Marc Overmars, die als een waardevol klankbord dient voor de coach van Antwerp FC. "Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk... Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen", zei De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De Roeck looft de korte lijnen op de Bosuil, waarbij de sportieve cel en het bestuur nauw in contact staan met elkaar, wat voor een bepaalde stabiliteit en transparantie zorgt."Dát is de kracht van een club die constant bovenin meedraait. Is die rust er niet, druppelt dat naar beneden."

Blijft Antwerp aan de Belgische top?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

47
47
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

74
74
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

53
53
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

386
386
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

332
332
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws