Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

1396 stemmen
Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

Marc Overmars is terug na een schorsing en heeft zijn contract verlengd tot 2027. Met een bescheiden budget blijft hij sleutelspelers verkopen als voorwaarde voor nieuwe transfers. Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha mogen weg, terwijl Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia hoge bedragen moeten opleveren.

LEES OOK: Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Heeft Overmars nog zin in Antwerp FC?

In november vorig jaar werd Marc Overmars door het Instituut Sportrechtspraak (ISR) geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn tijd bij Ajax.

Antwerp FC plaatste hem op non-actief en wilde geen risico’s nemen door hem betrokken te laten zijn bij transfers of contractonderhandelingen. De grote vraag was of Overmars na zijn schorsing nog wel interesse had om zijn rol bij Antwerp weer op te pakken.

De club heeft immers te maken met fors ingekrompen budgetten en lagere sportieve ambities. Aan het einde van vorig seizoen dachten velen nog dat Overmars zou vertrekken, maar het tegendeel bleek waar.

Overmars blijft: met beperkt budget aan de top houden

Eind september liet CEO Sven Jaecques weten dat Marc Overmars zijn contract als directeur voetbalzaken ondertussen zelfs heeft verlengd tot 2027.

Gazet van Antwerpen weet dat Overmas gemotiveerd is om Antwerp FC ook met een beperkter budget aan de top van het Belgisch voetbal te houden.

“Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat hij bezig was met een vertrek. Komt er morgen iemand uit Saudi-Arabië of klopt Manchester City of United aan, dan kan ik het ook niet inschatten", zei Jaecques.

"Maar ik weet dat Marc daar momenteel niet naar op zoek is. Hij werkt met heel veel passie voor de club", zei Jaecques aan Gazet van Antwerpen.

Viertal naar de exit? "Zij moeten het grote geld opbrengen"

Vandaag is Marc Overmars terug na zijn eenjarige schorsing en kan Antwerp FC weer stappen vooruit zetten.

“Overmars heeft uitstekend werk geleverd. Bijna al zijn transfers zijn buitengewoon meegevallen, zonder zijn adressenboekje en voetbalinzicht was Antwerp nooit kampioen geworden”, stelde Filip Joos vorig jaar in De Standaard.

De vraag is of Overmars in de wintermercato al meteen versterking gaat halen voor de club, dat nog altijd in besparingsmodus zit. In theorie zal Overmars enkel nieuwe spelers halen als er verkocht worden.

Zo weet Gazet van Antwerpen dat Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha nog steeds mogen vertrekken, terwijl de eventuele verkoop van Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia het grote geld moeten opbrengen.

Terugkeer Overmars geeft boost aan iedereen

Ook Jonas De Roeck is enthousiast over de terugkeer van Marc Overmars, die als een waardevol klankbord dient voor de coach van Antwerp FC. "Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk... Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen", zei De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De Roeck looft de korte lijnen op de Bosuil, waarbij de sportieve cel en het bestuur nauw in contact staan met elkaar, wat voor een bepaalde stabiliteit en transparantie zorgt."Dát is de kracht van een club die constant bovenin meedraait. Is die rust er niet, druppelt dat naar beneden."

Blijft Antwerp aan de Belgische top?

Meest recent

Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

3
3
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

64
64
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

59
59
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

26
26
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

64
64
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

233
233
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

204
204
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

33
33
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

43
43
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

154
154
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

145
145
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1001
1001
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

99
99
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

170
170
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

173
173
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

358
358
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

183
183
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

141
141
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

243
243
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

423
423
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

97
97
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

116
116
'Alarm in Antwerp: Gheysens kan club verliezen'

In 2023 veroverde Antwerp nog de dubbel, maar sindsdien is de Great Old er niet bepaald op ...

426
426

Meer sportnieuws