Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

door
Groot geld voor Antwerp FC: viertal naar de exit?

Marc Overmars is terug na een schorsing en heeft zijn contract verlengd tot 2027. Met een bescheiden budget blijft hij sleutelspelers verkopen als voorwaarde voor nieuwe transfers. Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha mogen weg, terwijl Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia hoge bedragen moeten opleveren.

LEES OOK: 'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Heeft Overmars nog zin in Antwerp FC?

In november vorig jaar werd Marc Overmars door het Instituut Sportrechtspraak (ISR) geschorst vanwege grensoverschrijdend gedrag tijdens zijn tijd bij Ajax.

Antwerp FC plaatste hem op non-actief en wilde geen risico’s nemen door hem betrokken te laten zijn bij transfers of contractonderhandelingen. De grote vraag was of Overmars na zijn schorsing nog wel interesse had om zijn rol bij Antwerp weer op te pakken.

De club heeft immers te maken met fors ingekrompen budgetten en lagere sportieve ambities. Aan het einde van vorig seizoen dachten velen nog dat Overmars zou vertrekken, maar het tegendeel bleek waar.

Overmars blijft: met beperkt budget aan de top houden

Eind september liet CEO Sven Jaecques weten dat Marc Overmars zijn contract als directeur voetbalzaken ondertussen zelfs heeft verlengd tot 2027.

Gazet van Antwerpen weet dat Overmas gemotiveerd is om Antwerp FC ook met een beperkter budget aan de top van het Belgisch voetbal te houden.

“Ik heb ook nooit het gevoel gehad dat hij bezig was met een vertrek. Komt er morgen iemand uit Saudi-Arabië of klopt Manchester City of United aan, dan kan ik het ook niet inschatten", zei Jaecques.

"Maar ik weet dat Marc daar momenteel niet naar op zoek is. Hij werkt met heel veel passie voor de club", zei Jaecques aan Gazet van Antwerpen.

Viertal naar de exit? "Zij moeten het grote geld opbrengen"

Vandaag is Marc Overmars terug na zijn eenjarige schorsing en kan Antwerp FC weer stappen vooruit zetten.

“Overmars heeft uitstekend werk geleverd. Bijna al zijn transfers zijn buitengewoon meegevallen, zonder zijn adressenboekje en voetbalinzicht was Antwerp nooit kampioen geworden”, stelde Filip Joos vorig jaar in De Standaard.

De vraag is of Overmars in de wintermercato al meteen versterking gaat halen voor de club, dat nog altijd in besparingsmodus zit. In theorie zal Overmars enkel nieuwe spelers halen als er verkocht worden.

Zo weet Gazet van Antwerpen dat Jean Butez en Michel-Ange Balikwisha nog steeds mogen vertrekken, terwijl de eventuele verkoop van Zeno Van den Bosch en Mahamadou Doumbia het grote geld moeten opbrengen.

Terugkeer Overmars geeft boost aan iedereen

Ook Jonas De Roeck is enthousiast over de terugkeer van Marc Overmars, die als een waardevol klankbord dient voor de coach van Antwerp FC. "Zijn charisma, zijn inzicht, zijn netwerk... Ik merk dat het een boost geeft aan iedereen", zei De Roeck in een gesprek met Het Laatste Nieuws.

De Roeck looft de korte lijnen op de Bosuil, waarbij de sportieve cel en het bestuur nauw in contact staan met elkaar, wat voor een bepaalde stabiliteit en transparantie zorgt."Dát is de kracht van een club die constant bovenin meedraait. Is die rust er niet, druppelt dat naar beneden."

Blijft Antwerp aan de Belgische top?

Meest recent

Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

16
16
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

145
145
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

103
103
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

30
30
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

22
22
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

190
190
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

70
70
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

406
406
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

154
154
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

163
163
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

376
376
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

375
375
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

295
295
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

120
120
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

217
217
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

550
550
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

147
147
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

116
116
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

75
75
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

258
258
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

162
162
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

410
410

Meer sportnieuws