‘Geweldige transferdeal doet Anderlecht watertanden’

door
‘Geweldige transferdeal doet Anderlecht watertanden’

Moussa N'Diaye, de Senegalese linksback van Anderlecht, groeit uit tot een grote troef voor paars-wit. Na zijn komst als vervanger van Sergio Gómez heeft hij zich ontwikkeld tot een dynamische flankspeler met offensieve flair. Hoewel hij soms nonchalant oogt, vallen zijn recente prestaties op. Onder coach David Hubert blinkt hij uit en trekt hij de aandacht van Nottingham Forest, dat een wintertransfer overweegt.

LEES OOK: Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

N'Diaye nam blitzstart bij Anderlecht

In de zomermercato twee jaar geleden tekende Moussa N’Diaye een contract voor drie seizoenen bij Anderlecht, kort na het vertrek van Sergio Gómez naar Manchester City.

Anderlecht leek met de Senegalees sneller dan verwacht een vervanger voor Gómez gevonden te hebben. De gelijkenissen waren treffend: een linkspoot, vleugelverdediger, en opgeleid bij FC Barcelona.

Zijn aanpassingsvermogen was opvallend, en zelfs in grote wedstrijden, zoals tegen West Ham of Club Brugge, was hij niet onder de indruk en presteerde hij sterk.

Anderlecht was in zijn nopjes met zijn evolutie, en binnen zijn eerste maanden in Brussel verviervoudigde zijn marktwaarde al.

N'Diaye miste nog constante en focus

De Senegalese linksback viel op door zijn snelheid, zijn vermogen om offensieve ruimtes te zien en zijn durf om deze aan te vallen. Moussa N’Diaye is een zeer aanvallende flankverdediger, maar vertoont nog enkele tactische gebreken en heeft nog niet al zijn ruwe kantjes weggewerkt.

In zijn drie jaar bij Anderlecht heeft N’Diaye zich ontwikkeld tot een enigma. Hij was de grote man in de gewonnen kwartfinale van de UEFA Conference League tegen Villarreal.

In latere wedstrijden werd hij vaak overrompeld door tegenstanders en stond hij regelmatig te slapen op zijn flank. Ondanks zijn grote potentieel en ruimte voor verdere ontwikkeling, slaagde N’Diaye er niet in om zijn hoge niveau op een constante basis te behouden.

Defour: "N'Diaye heeft alles om een geweldige linksachter te worden"

Moussa N’Diaye startte het huidige seizoen als de doublure van Ludwig Augustinsson, maar de Senegalees vertoont de voorbije weken een heel hoog niveau.

Zijn prestaties kunnen nog constanter en hij vertoont soms nog te veel nonchalance, maar zowel verdedigend als aanvallend staat hij duidelijk zijn mannetje.

Hij is snel, stevig en verticaal denkend. Volgens L’Avenir is N’Diaye momenteel zelfs de meest regelmatige verdediger van Anderlecht. “Niemand praat meer over Augustinsson”, aldus de Franstalige krant.

Ook Steven Defour raakte onder de indruk van de linksback. “N’Diaye heeft voor mij alles om een geweldige linksachter te worden”, zei Defour aan Het Nieuwsblad. De Morgen stelt dat Ludwig Augustinsson zijn basisplaats niet zomaar opnieuw zal kunnen claimen.

Grotere clubs watertanden al

Jürgen Geril, clubwatcher voor Het Nieuwsblad, stelt vast dat Moussa N’Diaye 'iets' heeft. De Senegalees is soms heel onstuimig, maar op andere momenten pompt hij energie en gretigheid in het elftal.

“Het is een linksback waarin grotere Europese clubs straks potentieel gaan zien. Zou niet misstaan bij een club als Porto, hoor", zei Geril. N’Diaye bloeit helemaal open onder de nieuwe coach David Hubert en dat is eraan te zien.

“Hoe deze N'Diaye voetbalde tegen Porto… Dat doet de grote Europese clubs al wat watertanden”, aldus Geril. N’Diaye zou alvast op de lijst van Nottingham Forest staan voor de wintermercato. Er zou een vijfjarig contract voor hem klaarliggen.

N'Diaye is klaar voor een stap hogerop

Meest recent

"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

26
26
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

20
20
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

129
129
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

119
119
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

38
38
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

370
370
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

179
179
Napoli-conflict: clubboegbeeld geeft 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

119
119
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

263
263
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

231
231
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

149
149
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

224
224
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

227
227
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

114
114
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

384
384
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

377
377
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

211
211
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

170
170
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

516
516
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

99
99
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

165
165
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

159
159
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

79
79
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

89
89
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

137
137

Meer sportnieuws