'Nieuwe alarmbellen over financiële situatie Standard'

door
'Nieuwe alarmbellen over financiële situatie Standard'

Standard maakt een rustiger seizoen door dan verwacht werd. Terwijl velen een felle strijd om het behoud verwacht hadden, prijken de Rouches net voorbij halfweg de reguliere competitie netjes in de linkerkolom. Ook naast het veld bleef het de voorbije maanden opmerkelijk stil na een woelige zomer.

Daarin ging eigenaar 777 Partners kopje onder, waardoor de club in handen kwam van A-CAP. Dat was de belangrijkste schuldeiser van 777. Zij pompten de nodige centen in de club zodat Standard dit seizoen kan overleven en startten ook de zoektocht naar een overnemer.

LEES OOK: Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Nu ook A-CAP in vieze papieren

Maar het bleef de voorbije maanden opmerkelijk stil rond die overname. Het lijkt erop dat de interesse in de club gering is en dus blijft er in Luik grote onzekerheid heersen over de toekomst. Die onzekerheid lijkt nu bovendien nog wat groter te zullen worden.

RTBF en Josimar melden immers dat ook A-CAP nu in vieze papieren zit. De autoriteiten in de Amerikaanse staat Utah zouden immers beslist hebben dat drie verzekeringsmaatschappijen uit de portefeuille van het bedrijf hun activiteiten moeten stopzetten. Daardoor verliest A-CAP een belangrijke bron van inkomsten.

Problemen dreigen voor Standard

Dat zal uiteraard ook gevolgen hebben voor Standard, dat momenteel afhankelijk is van de centen van A-CAP. Dat zal nu dus echter nog minder middelen hebben om in de club te pompen, en dat terwijl ze eigenlijk zich al beperkten tot het absolute minimum om Standard in leven te houden.

Een overname is daardoor alsmaar meer de enige duurzame oplossing voor de Rouches. Misschien zal de nieuwe tegenvaller voor A-CAP de interesse wat aanwakkeren, want sommige partijen zullen misschien een opening zien om de prijs wat te laten zakken.

Denk je dat er snel een overname zal komen?

Meest recent

'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

10
10
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

13
13
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

34
34
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

361
361
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

41
41
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

275
275
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

43
43
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

405
405
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

64
64
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

89
89
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

191
191
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

28
28
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

108
108
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

99
99
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

56
56
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

126
126
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

180
180
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

245
245
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

89
89
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

544
544
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

167
167
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

177
177
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

421
421
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

160
160
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

181
181

Meer sportnieuws