'Nieuwe alarmbellen over financiële situatie Standard'

378
'Nieuwe alarmbellen over financiële situatie Standard'

Standard maakt een rustiger seizoen door dan verwacht werd. Terwijl velen een felle strijd om het behoud verwacht hadden, prijken de Rouches net voorbij halfweg de reguliere competitie netjes in de linkerkolom. Ook naast het veld bleef het de voorbije maanden opmerkelijk stil na een woelige zomer.

Daarin ging eigenaar 777 Partners kopje onder, waardoor de club in handen kwam van A-CAP. Dat was de belangrijkste schuldeiser van 777. Zij pompten de nodige centen in de club zodat Standard dit seizoen kan overleven en startten ook de zoektocht naar een overnemer.

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Nu ook A-CAP in vieze papieren

Maar het bleef de voorbije maanden opmerkelijk stil rond die overname. Het lijkt erop dat de interesse in de club gering is en dus blijft er in Luik grote onzekerheid heersen over de toekomst. Die onzekerheid lijkt nu bovendien nog wat groter te zullen worden.

RTBF en Josimar melden immers dat ook A-CAP nu in vieze papieren zit. De autoriteiten in de Amerikaanse staat Utah zouden immers beslist hebben dat drie verzekeringsmaatschappijen uit de portefeuille van het bedrijf hun activiteiten moeten stopzetten. Daardoor verliest A-CAP een belangrijke bron van inkomsten.

Problemen dreigen voor Standard

Dat zal uiteraard ook gevolgen hebben voor Standard, dat momenteel afhankelijk is van de centen van A-CAP. Dat zal nu dus echter nog minder middelen hebben om in de club te pompen, en dat terwijl ze eigenlijk zich al beperkten tot het absolute minimum om Standard in leven te houden.

Een overname is daardoor alsmaar meer de enige duurzame oplossing voor de Rouches. Misschien zal de nieuwe tegenvaller voor A-CAP de interesse wat aanwakkeren, want sommige partijen zullen misschien een opening zien om de prijs wat te laten zakken.

Denk je dat er snel een overname zal komen?

Meest recent

Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

0
0
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

30
30
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

151
151
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

19
19
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

232
232
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

96
96
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

144
144
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

338
338
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

132
132
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

123
123
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

574
574
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

153
153
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

103
103
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

126
126
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

35
35
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

83
83
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

329
329
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

42
42
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

59
59
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

24
24
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

130
130
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

60
60
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

235
235
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

79
79
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

240
240

Meer sportnieuws