'Nieuwe alarmbellen over financiële situatie Standard'

door
'Nieuwe alarmbellen over financiële situatie Standard'

Standard maakt een rustiger seizoen door dan verwacht werd. Terwijl velen een felle strijd om het behoud verwacht hadden, prijken de Rouches net voorbij halfweg de reguliere competitie netjes in de linkerkolom. Ook naast het veld bleef het de voorbije maanden opmerkelijk stil na een woelige zomer.

Daarin ging eigenaar 777 Partners kopje onder, waardoor de club in handen kwam van A-CAP. Dat was de belangrijkste schuldeiser van 777. Zij pompten de nodige centen in de club zodat Standard dit seizoen kan overleven en startten ook de zoektocht naar een overnemer.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Nu ook A-CAP in vieze papieren

Maar het bleef de voorbije maanden opmerkelijk stil rond die overname. Het lijkt erop dat de interesse in de club gering is en dus blijft er in Luik grote onzekerheid heersen over de toekomst. Die onzekerheid lijkt nu bovendien nog wat groter te zullen worden.

RTBF en Josimar melden immers dat ook A-CAP nu in vieze papieren zit. De autoriteiten in de Amerikaanse staat Utah zouden immers beslist hebben dat drie verzekeringsmaatschappijen uit de portefeuille van het bedrijf hun activiteiten moeten stopzetten. Daardoor verliest A-CAP een belangrijke bron van inkomsten.

Problemen dreigen voor Standard

Dat zal uiteraard ook gevolgen hebben voor Standard, dat momenteel afhankelijk is van de centen van A-CAP. Dat zal nu dus echter nog minder middelen hebben om in de club te pompen, en dat terwijl ze eigenlijk zich al beperkten tot het absolute minimum om Standard in leven te houden.

Een overname is daardoor alsmaar meer de enige duurzame oplossing voor de Rouches. Misschien zal de nieuwe tegenvaller voor A-CAP de interesse wat aanwakkeren, want sommige partijen zullen misschien een opening zien om de prijs wat te laten zakken.

Denk je dat er snel een overname zal komen?

Meest recent

Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

2
2
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

11
11
Ruben Van Gucht in huis? Deze bom centen kost het u

De DJ-carrière van Ruben Van Gucht komt stevig van de grond en nu zijn ook opvallende cijfers ...

19
19
Garcia krijgt zeer verrassend staflid aangeraden voor WK

De Rode Duivels hopen deze zomer op het WK zo ver mogelijk te raken. De groepsfase overleven tegen ...

22
22
Enorme opsteker voor Duivels: sleutelpion weer op topniveau

De Rode Duivels vertoefden een tweetal weken geleden in de Verenigde Staten voor een stage en twee ...

31
31
'Real legt megabod neer bij Bayern na glansrol in Bernabeu'

Bayern München heeft deze week een grote stap gezet richting de halve finale van de Champions ...

80
80
'Hoefkens en co doen enorme bom ontploffen in Nederland'

Antwerp zal het vrijdagavond in Charleroi opnieuw moeten stellen zonder Gyrano Kerk, die aan de kant ...

114
114
Zo greep Colpaert in na ongelooflijke misser Essevee

Er staan dit weekend ook in de Relegation Play-Off weer enkele belangrijke wedstrijden voor de deur. ...

64
64
'Anderlecht hakt knoop door: volgende optie gelicht'

Anderlecht moet zich dit weekend tegen AA Gent zien te herpakken als het niet verder teruggeslagen ...

239
239
Bayern‑top verrast Kompany met genadeloze wending

Bayern won in Bernabéu, maar intern bleef het daar niet bij. Terwijl Vincent Kompany sportief ...

156
156
Mignolet vreest einde: zware klap komt hard aan

Club Brugge moest donderdag een enorme opdoffer slikken. Het moest melden dat Simon Mignolet opnieuw ...

197
197
'Leegloop bij Standard: nog 6 vertrekkers in de maak?'

Standard begon vorig weekend uitstekend aan de Europe Play-Off met een zege in Leuven en kan met ...

132
132
‘Anderlecht verrast: oude bekende duikt plots op’

Anderlecht wacht nog steeds op zijn nieuwe sportief directeur, maar ondertussen moet er ook al ...

146
146
'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

192
192
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

51
51
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

956
956
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

71
71
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

91
91
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

378
378
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

95
95
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

407
407
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

402
402
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

69
69
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

206
206
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

159
159

Meer sportnieuws