'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

door
'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

Bij Anderlecht gooiden ze het de voorbije maanden weer over een andere boeg, want de Deense connectie werd helemaal verbroken. Academy Manager Mikkel Hemmersam vertrok zelf, waarna trainer Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen werden. Die laatste werd vervangen door Olivier Renard.

Renard kreeg wel minder verregaande bevoegdheden dan zijn voorganger, want hij moet het 'slechts' stellen met de titel van sportief directeur. Door zijn Standard-verleden ligt zijn aanstelling onder een vergrootglas bij de supporters, die dinsdagavond een eerste keer écht met hem kennis konden maken op het Fan Council.

LEES OOK: Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Renard drukt zijn stempel

Daarbij kwamen uiteraard vooral de transferplannen voor januari ter sprake, Maar Renard kijkt ook al verder dan de komende mercato's en begint ook zijn stempel te drukken op het transferbeleid op langere termijn. Het Nieuwsblad weet dat hij daarbij twee belangrijke accenten legt.

Zo wil Renard ten eerste de scouting weer gaan opwaarderen. Fredberg haalde vooral spelers uit zijn eigen netwerk of dat van Riemer, waardoor de scoutingcel de voorbije jaren amper een rol van betekenis speelde.

Meer belang aan scouting en Futures

Renard wil hen echter weer gaan aanwenden om jonge talenten te ontdekken. Op die manier zal het ook makkelijker zijn voor Anderlecht om te anticiperen op eventuele vertrekkers of manco's die in de loop van het seizoen duidelijk worden. 

Daarnaast wil hij ook meer aandacht gaan besteden aan de RSCA Futures, die Fredberg ook grotendeels links liet liggen. De gevolgen daarvan zijn dat de U23 dit seizoen moeten knokken voor het behoud in de Challenger Pro League. De club wil degradatie absoluut vermijden, want dat zou voor Neerpede een flinke klap zijn.

Goede zet van Renard?

Meest recent

Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

20
20
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

32
32
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

86
86
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

376
376
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

36
36
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

52
52
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

92
92
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

67
67
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

288
288
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

128
128
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

90
90
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

139
139
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

138
138
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

102
102
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

88
88
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

90
90
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

84
84
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

110
110
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

392
392
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

92
92
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

366
366
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

146
146
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

54
54
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

66
66
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

443
443

Meer sportnieuws