'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

door
'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

Bij Anderlecht gooiden ze het de voorbije maanden weer over een andere boeg, want de Deense connectie werd helemaal verbroken. Academy Manager Mikkel Hemmersam vertrok zelf, waarna trainer Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen werden. Die laatste werd vervangen door Olivier Renard.

Renard kreeg wel minder verregaande bevoegdheden dan zijn voorganger, want hij moet het 'slechts' stellen met de titel van sportief directeur. Door zijn Standard-verleden ligt zijn aanstelling onder een vergrootglas bij de supporters, die dinsdagavond een eerste keer écht met hem kennis konden maken op het Fan Council.

LEES OOK: 'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Renard drukt zijn stempel

Daarbij kwamen uiteraard vooral de transferplannen voor januari ter sprake, Maar Renard kijkt ook al verder dan de komende mercato's en begint ook zijn stempel te drukken op het transferbeleid op langere termijn. Het Nieuwsblad weet dat hij daarbij twee belangrijke accenten legt.

Zo wil Renard ten eerste de scouting weer gaan opwaarderen. Fredberg haalde vooral spelers uit zijn eigen netwerk of dat van Riemer, waardoor de scoutingcel de voorbije jaren amper een rol van betekenis speelde.

Meer belang aan scouting en Futures

Renard wil hen echter weer gaan aanwenden om jonge talenten te ontdekken. Op die manier zal het ook makkelijker zijn voor Anderlecht om te anticiperen op eventuele vertrekkers of manco's die in de loop van het seizoen duidelijk worden. 

Daarnaast wil hij ook meer aandacht gaan besteden aan de RSCA Futures, die Fredberg ook grotendeels links liet liggen. De gevolgen daarvan zijn dat de U23 dit seizoen moeten knokken voor het behoud in de Challenger Pro League. De club wil degradatie absoluut vermijden, want dat zou voor Neerpede een flinke klap zijn.

Goede zet van Renard?

Meest recent

'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

33
33
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

144
144
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

48
48
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

85
85
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

43
43
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

151
151
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

167
167
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

102
102
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

177
177
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

184
184
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

259
259
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

115
115
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

107
107
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

64
64
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

345
345
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

242
242
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

293
293
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

437
437
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

170
170
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

356
356
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1446
1446
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

123
123
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

60
60
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

124
124

Meer sportnieuws