'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

door
'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

Bij Anderlecht gooiden ze het de voorbije maanden weer over een andere boeg, want de Deense connectie werd helemaal verbroken. Academy Manager Mikkel Hemmersam vertrok zelf, waarna trainer Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen werden. Die laatste werd vervangen door Olivier Renard.

Renard kreeg wel minder verregaande bevoegdheden dan zijn voorganger, want hij moet het 'slechts' stellen met de titel van sportief directeur. Door zijn Standard-verleden ligt zijn aanstelling onder een vergrootglas bij de supporters, die dinsdagavond een eerste keer écht met hem kennis konden maken op het Fan Council.

LEES OOK: Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Renard drukt zijn stempel

Daarbij kwamen uiteraard vooral de transferplannen voor januari ter sprake, Maar Renard kijkt ook al verder dan de komende mercato's en begint ook zijn stempel te drukken op het transferbeleid op langere termijn. Het Nieuwsblad weet dat hij daarbij twee belangrijke accenten legt.

Zo wil Renard ten eerste de scouting weer gaan opwaarderen. Fredberg haalde vooral spelers uit zijn eigen netwerk of dat van Riemer, waardoor de scoutingcel de voorbije jaren amper een rol van betekenis speelde.

Meer belang aan scouting en Futures

Renard wil hen echter weer gaan aanwenden om jonge talenten te ontdekken. Op die manier zal het ook makkelijker zijn voor Anderlecht om te anticiperen op eventuele vertrekkers of manco's die in de loop van het seizoen duidelijk worden. 

Daarnaast wil hij ook meer aandacht gaan besteden aan de RSCA Futures, die Fredberg ook grotendeels links liet liggen. De gevolgen daarvan zijn dat de U23 dit seizoen moeten knokken voor het behoud in de Challenger Pro League. De club wil degradatie absoluut vermijden, want dat zou voor Neerpede een flinke klap zijn.

Goede zet van Renard?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

74
74
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

102
102
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

156
156
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

319
319
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

113
113
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

55
55
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

565
565
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

321
321
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

137
137
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

313
313
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

867
867
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

137
137
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

327
327
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

119
119
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

342
342
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

344
344
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

133
133
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

193
193
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

174
174
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

334
334
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

207
207

Meer sportnieuws