'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

door
'Renard drukt stempel: 2 belangrijke veranderingen'

Bij Anderlecht gooiden ze het de voorbije maanden weer over een andere boeg, want de Deense connectie werd helemaal verbroken. Academy Manager Mikkel Hemmersam vertrok zelf, waarna trainer Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg ontslagen werden. Die laatste werd vervangen door Olivier Renard.

Renard kreeg wel minder verregaande bevoegdheden dan zijn voorganger, want hij moet het 'slechts' stellen met de titel van sportief directeur. Door zijn Standard-verleden ligt zijn aanstelling onder een vergrootglas bij de supporters, die dinsdagavond een eerste keer écht met hem kennis konden maken op het Fan Council.

LEES OOK: Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Renard drukt zijn stempel

Daarbij kwamen uiteraard vooral de transferplannen voor januari ter sprake, Maar Renard kijkt ook al verder dan de komende mercato's en begint ook zijn stempel te drukken op het transferbeleid op langere termijn. Het Nieuwsblad weet dat hij daarbij twee belangrijke accenten legt.

Zo wil Renard ten eerste de scouting weer gaan opwaarderen. Fredberg haalde vooral spelers uit zijn eigen netwerk of dat van Riemer, waardoor de scoutingcel de voorbije jaren amper een rol van betekenis speelde.

Meer belang aan scouting en Futures

Renard wil hen echter weer gaan aanwenden om jonge talenten te ontdekken. Op die manier zal het ook makkelijker zijn voor Anderlecht om te anticiperen op eventuele vertrekkers of manco's die in de loop van het seizoen duidelijk worden. 

Daarnaast wil hij ook meer aandacht gaan besteden aan de RSCA Futures, die Fredberg ook grotendeels links liet liggen. De gevolgen daarvan zijn dat de U23 dit seizoen moeten knokken voor het behoud in de Challenger Pro League. De club wil degradatie absoluut vermijden, want dat zou voor Neerpede een flinke klap zijn.

Goede zet van Renard?

Meest recent

Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

21
21
Kompany zet pers op zijn plaats: "Sinds ik hier ben..."

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

25
25
Proto zet Renard op zijn plaats: "Deed hem geen goed"

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

45
45
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

241
241
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

88
88
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

66
66
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

209
209
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

336
336
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

227
227
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

214
214
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

44
44
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

141
141
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

81
81
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

117
117
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

75
75
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

53
53
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

127
127
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

59
59
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

132
132
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

65
65
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

236
236
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

531
531
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

75
75
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

285
285
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

44
44

Meer sportnieuws