Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

door
Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht hield gisteren een Fan Council. Daar waren Wouter Vandenhaute, Kenneth Bornauw en Olivier Renard van de partij. Het ging onder meer over de mercato. Wat zal er gaan gebeuren in het Lotto Park?

Anderlecht moet dit jaar volgens Renard minstens in de top drie eindigen. Een logische doelstelling, want Jesper Fredberg stelde een kern samen die daar altijd moet kunnen eindigen. De Deense ex-CEO Sports kreeg veel kritiek, maar wie de kern vergelijkt die hij achterliet en die hij erfde bij zijn komst, zal moeten toegeven dat de Deen simpelweg goed werk leverde. En dat op 2 jaar tijd. Renard kan dus op een veel betere basis beginnen dan Fredberg bij zijn komst. Dat opent persectieven voor de nieuwe sportieve baas.

LEES OOK: 'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Stroeykens en Dolberg

Renard wil in januari alles in het werk stellen om smaakmakers Mario Stroeykens en Kasper Dolberg aan boord te houden. De twee zijn bezig aan een zeer goed seizoen en wellicht zullen zij in de zomer andere oorden opzoeken. Beiden staan ook niet te springen om in januari te vertrekken. Zij kunnen zich immers nog tonen aan de scouts in de Europa League en de Play-Offs. 

Renard wil wel af van een aantal dure en vooral overbodige spelers. Daarbij is het duidelijk dat iemand als Amadou Diawara in dat rijtje staat. De middenvelder is nog een dure miscast uit het tijdperk van Peter Verbeke, maar door zijn enorme loon kreeg Jesper Fredberg hem nadien niet weg. Hij vond wel akkoorden met clubs, maar de speler weigerde telkens. Hij is einde contract in de zomer, waardoor de kans groter is dat hij in januari wel open zal staan voor een vertrek.

Diawara en Kana

Daarnaast is de vraag wat er zal gebeuren met iemand als Majeed Ashimeru. Een speler die al jaren amper fit is en indien fit te vaak te weinig een meerwaarde is. Zal RSCA hem proberen van de hand te doen? Centraal op het middenveld is er meer dan weelde genoeg, maar de Ghanees is weer buiten strijd. Het was ronduit bizar dat Fredberg hem een nieuw contract gaf.

Daarnaast is het ook uitkijken of Marco Kana zal vertrekken. Maar ook in dat geval: de bijzonder talentvolle middenvelder is meer geblesseerd dan fit, ook dit seizoen. Gaat een ploeg dat risico aan? 

Zal Renard Diawara wel kunnen lozen?

Meest recent

Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

7
7
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

57
57
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

5
5
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

23
23
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

116
116
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

33
33
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

21
21
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

64
64
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

130
130
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

25
25
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

79
79
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

106
106
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

84
84
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

150
150
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

421
421
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

111
111
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

414
414
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

316
316
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

554
554
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

262
262
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

775
775
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

606
606
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

256
256
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

27
27
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

88
88

Meer sportnieuws