Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

211 stemmen
Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht hield gisteren een Fan Council. Daar waren Wouter Vandenhaute, Kenneth Bornauw en Olivier Renard van de partij. Het ging onder meer over de mercato. Wat zal er gaan gebeuren in het Lotto Park?

Anderlecht moet dit jaar volgens Renard minstens in de top drie eindigen. Een logische doelstelling, want Jesper Fredberg stelde een kern samen die daar altijd moet kunnen eindigen. De Deense ex-CEO Sports kreeg veel kritiek, maar wie de kern vergelijkt die hij achterliet en die hij erfde bij zijn komst, zal moeten toegeven dat de Deen simpelweg goed werk leverde. En dat op 2 jaar tijd. Renard kan dus op een veel betere basis beginnen dan Fredberg bij zijn komst. Dat opent persectieven voor de nieuwe sportieve baas.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Stroeykens en Dolberg

Renard wil in januari alles in het werk stellen om smaakmakers Mario Stroeykens en Kasper Dolberg aan boord te houden. De twee zijn bezig aan een zeer goed seizoen en wellicht zullen zij in de zomer andere oorden opzoeken. Beiden staan ook niet te springen om in januari te vertrekken. Zij kunnen zich immers nog tonen aan de scouts in de Europa League en de Play-Offs. 

Renard wil wel af van een aantal dure en vooral overbodige spelers. Daarbij is het duidelijk dat iemand als Amadou Diawara in dat rijtje staat. De middenvelder is nog een dure miscast uit het tijdperk van Peter Verbeke, maar door zijn enorme loon kreeg Jesper Fredberg hem nadien niet weg. Hij vond wel akkoorden met clubs, maar de speler weigerde telkens. Hij is einde contract in de zomer, waardoor de kans groter is dat hij in januari wel open zal staan voor een vertrek.

Diawara en Kana

Daarnaast is de vraag wat er zal gebeuren met iemand als Majeed Ashimeru. Een speler die al jaren amper fit is en indien fit te vaak te weinig een meerwaarde is. Zal RSCA hem proberen van de hand te doen? Centraal op het middenveld is er meer dan weelde genoeg, maar de Ghanees is weer buiten strijd. Het was ronduit bizar dat Fredberg hem een nieuw contract gaf.

Daarnaast is het ook uitkijken of Marco Kana zal vertrekken. Maar ook in dat geval: de bijzonder talentvolle middenvelder is meer geblesseerd dan fit, ook dit seizoen. Gaat een ploeg dat risico aan? 

Zal Renard Diawara wel kunnen lozen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

22
22
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

13
13
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

64
64
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

700
700
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

40
40
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

307
307
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

489
489
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

86
86
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

522
522
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

338
338
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

248
248
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

219
219
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

45
45
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

160
160
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

333
333
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

633
633
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

445
445
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

413
413
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

192
192
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

118
118
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

125
125
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

656
656
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

148
148
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

146
146
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

98
98

Meer sportnieuws