Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

door
Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht hield gisteren een Fan Council. Daar waren Wouter Vandenhaute, Kenneth Bornauw en Olivier Renard van de partij. Het ging onder meer over de mercato. Wat zal er gaan gebeuren in het Lotto Park?

Anderlecht moet dit jaar volgens Renard minstens in de top drie eindigen. Een logische doelstelling, want Jesper Fredberg stelde een kern samen die daar altijd moet kunnen eindigen. De Deense ex-CEO Sports kreeg veel kritiek, maar wie de kern vergelijkt die hij achterliet en die hij erfde bij zijn komst, zal moeten toegeven dat de Deen simpelweg goed werk leverde. En dat op 2 jaar tijd. Renard kan dus op een veel betere basis beginnen dan Fredberg bij zijn komst. Dat opent persectieven voor de nieuwe sportieve baas.

LEES OOK: Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

Stroeykens en Dolberg

Renard wil in januari alles in het werk stellen om smaakmakers Mario Stroeykens en Kasper Dolberg aan boord te houden. De twee zijn bezig aan een zeer goed seizoen en wellicht zullen zij in de zomer andere oorden opzoeken. Beiden staan ook niet te springen om in januari te vertrekken. Zij kunnen zich immers nog tonen aan de scouts in de Europa League en de Play-Offs. 

Renard wil wel af van een aantal dure en vooral overbodige spelers. Daarbij is het duidelijk dat iemand als Amadou Diawara in dat rijtje staat. De middenvelder is nog een dure miscast uit het tijdperk van Peter Verbeke, maar door zijn enorme loon kreeg Jesper Fredberg hem nadien niet weg. Hij vond wel akkoorden met clubs, maar de speler weigerde telkens. Hij is einde contract in de zomer, waardoor de kans groter is dat hij in januari wel open zal staan voor een vertrek.

Diawara en Kana

Daarnaast is de vraag wat er zal gebeuren met iemand als Majeed Ashimeru. Een speler die al jaren amper fit is en indien fit te vaak te weinig een meerwaarde is. Zal RSCA hem proberen van de hand te doen? Centraal op het middenveld is er meer dan weelde genoeg, maar de Ghanees is weer buiten strijd. Het was ronduit bizar dat Fredberg hem een nieuw contract gaf.

Daarnaast is het ook uitkijken of Marco Kana zal vertrekken. Maar ook in dat geval: de bijzonder talentvolle middenvelder is meer geblesseerd dan fit, ook dit seizoen. Gaat een ploeg dat risico aan? 

Zal Renard Diawara wel kunnen lozen?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

77
77
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

41
41
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

449
449
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

87
87
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

285
285
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

77
77
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

376
376
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

364
364
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

123
123
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

438
438
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

259
259
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

457
457
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

521
521
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

427
427
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

185
185
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

261
261
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

354
354
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

229
229
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

95
95
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

210
210
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

693
693
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

669
669

Meer sportnieuws