Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

door
Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht hield gisteren een Fan Council. Daar waren Wouter Vandenhaute, Kenneth Bornauw en Olivier Renard van de partij. Het ging onder meer over de mercato. Wat zal er gaan gebeuren in het Lotto Park?

Anderlecht moet dit jaar volgens Renard minstens in de top drie eindigen. Een logische doelstelling, want Jesper Fredberg stelde een kern samen die daar altijd moet kunnen eindigen. De Deense ex-CEO Sports kreeg veel kritiek, maar wie de kern vergelijkt die hij achterliet en die hij erfde bij zijn komst, zal moeten toegeven dat de Deen simpelweg goed werk leverde. En dat op 2 jaar tijd. Renard kan dus op een veel betere basis beginnen dan Fredberg bij zijn komst. Dat opent persectieven voor de nieuwe sportieve baas.

LEES OOK: ‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

Stroeykens en Dolberg

Renard wil in januari alles in het werk stellen om smaakmakers Mario Stroeykens en Kasper Dolberg aan boord te houden. De twee zijn bezig aan een zeer goed seizoen en wellicht zullen zij in de zomer andere oorden opzoeken. Beiden staan ook niet te springen om in januari te vertrekken. Zij kunnen zich immers nog tonen aan de scouts in de Europa League en de Play-Offs. 

Renard wil wel af van een aantal dure en vooral overbodige spelers. Daarbij is het duidelijk dat iemand als Amadou Diawara in dat rijtje staat. De middenvelder is nog een dure miscast uit het tijdperk van Peter Verbeke, maar door zijn enorme loon kreeg Jesper Fredberg hem nadien niet weg. Hij vond wel akkoorden met clubs, maar de speler weigerde telkens. Hij is einde contract in de zomer, waardoor de kans groter is dat hij in januari wel open zal staan voor een vertrek.

Diawara en Kana

Daarnaast is de vraag wat er zal gebeuren met iemand als Majeed Ashimeru. Een speler die al jaren amper fit is en indien fit te vaak te weinig een meerwaarde is. Zal RSCA hem proberen van de hand te doen? Centraal op het middenveld is er meer dan weelde genoeg, maar de Ghanees is weer buiten strijd. Het was ronduit bizar dat Fredberg hem een nieuw contract gaf.

Daarnaast is het ook uitkijken of Marco Kana zal vertrekken. Maar ook in dat geval: de bijzonder talentvolle middenvelder is meer geblesseerd dan fit, ook dit seizoen. Gaat een ploeg dat risico aan? 

Zal Renard Diawara wel kunnen lozen?

Meest recent

KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

9
9
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

5
5
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

67
67
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

38
38
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

102
102
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

91
91
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

121
121
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

88
88
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

279
279
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

277
277
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

21
21
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

670
670
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

60
60
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

159
159
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

119
119
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

311
311
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

436
436
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

186
186
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

125
125
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

178
178
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

117
117
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

315
315
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

62
62
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

849
849

Meer sportnieuws