Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

211 stemmen
Renard geeft winterse transferplannen van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht hield gisteren een Fan Council. Daar waren Wouter Vandenhaute, Kenneth Bornauw en Olivier Renard van de partij. Het ging onder meer over de mercato. Wat zal er gaan gebeuren in het Lotto Park?

Anderlecht moet dit jaar volgens Renard minstens in de top drie eindigen. Een logische doelstelling, want Jesper Fredberg stelde een kern samen die daar altijd moet kunnen eindigen. De Deense ex-CEO Sports kreeg veel kritiek, maar wie de kern vergelijkt die hij achterliet en die hij erfde bij zijn komst, zal moeten toegeven dat de Deen simpelweg goed werk leverde. En dat op 2 jaar tijd. Renard kan dus op een veel betere basis beginnen dan Fredberg bij zijn komst. Dat opent persectieven voor de nieuwe sportieve baas.

LEES OOK: Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Stroeykens en Dolberg

Renard wil in januari alles in het werk stellen om smaakmakers Mario Stroeykens en Kasper Dolberg aan boord te houden. De twee zijn bezig aan een zeer goed seizoen en wellicht zullen zij in de zomer andere oorden opzoeken. Beiden staan ook niet te springen om in januari te vertrekken. Zij kunnen zich immers nog tonen aan de scouts in de Europa League en de Play-Offs. 

Renard wil wel af van een aantal dure en vooral overbodige spelers. Daarbij is het duidelijk dat iemand als Amadou Diawara in dat rijtje staat. De middenvelder is nog een dure miscast uit het tijdperk van Peter Verbeke, maar door zijn enorme loon kreeg Jesper Fredberg hem nadien niet weg. Hij vond wel akkoorden met clubs, maar de speler weigerde telkens. Hij is einde contract in de zomer, waardoor de kans groter is dat hij in januari wel open zal staan voor een vertrek.

Diawara en Kana

Daarnaast is de vraag wat er zal gebeuren met iemand als Majeed Ashimeru. Een speler die al jaren amper fit is en indien fit te vaak te weinig een meerwaarde is. Zal RSCA hem proberen van de hand te doen? Centraal op het middenveld is er meer dan weelde genoeg, maar de Ghanees is weer buiten strijd. Het was ronduit bizar dat Fredberg hem een nieuw contract gaf.

Daarnaast is het ook uitkijken of Marco Kana zal vertrekken. Maar ook in dat geval: de bijzonder talentvolle middenvelder is meer geblesseerd dan fit, ook dit seizoen. Gaat een ploeg dat risico aan? 

Zal Renard Diawara wel kunnen lozen?

Meest recent

'Antwerp houdt adem in: revelatie richting uitgang?'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

0
0
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

97
97
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

232
232
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

201
201
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

275
275
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

94
94
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1350
1350
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

132
132
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

197
197
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

173
173
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

58
58
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

310
310
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

307
307
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

134
134
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

150
150
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

196
196
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

52
52
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

410
410
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

46
46
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

382
382
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

128
128
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

368
368
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

151
151
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

290
290

Meer sportnieuws