Fink onthult: "Daarom mocht Zeqiri weg van mij"

door
Fink onthult:

KRC Genk speelt vanavond in de eigen Cegeka Arena de bekermatch tegen Standard. Bij de Rouches loopt Andi Zeqiri rond, die ze huren van Racing Genk. Trainer Thorsten Fink gaf via Het Belang van Limburg meer uitleg over het vertrek van de Zwitserse aanvaller.

Zeqiri werd in de zomer van 2023 door Racing Genk weggehaald bij Brighton & Hove Albion, waar hij op een zijspoor zat. De aanvaller speelde een degelijk eerste seizoen in Limburg, maar echt indruk maken deed hij niet. Afgelopen zomer liet Genk hem gaan.

LEES OOK: Grote verbazing bij Genk: "En de kentering is nog veraf"

Zeqiri presteert goed bij Standard

De Limburgers verhuren hem aan Standard, dat ook een aankoopoptie van ongeveer drie miljoen euro wist af te dwingen. In de Vurige Stede zijn ze wel blij met de komst van de aanvaller. Hij wist in 11 wedstrijden voor de Rouches 5 keer te scoren en 3 assists uit te delen. Dat zijn goede cijfers.

Fink is tevreden voor de aanvaller. "Ik ben blij dat Zeqiri het goed doet, het verbaast me ook niet. Alleen hadden wij met Andi, Arokodare én Oh drie goeie spitsen. Daarom was het voor hem beter om uitgeleend te worden. Van mij mag hij ook tegen ons scoren, zolang wij maar winnen", aldus Fink.

Ongelijk Genk aantonen?

Als Standard komende zomer de middelen zou vinden om Zeqiri aan te trekken, zullen ze wellicht niet twijfelen. De spits voelt zich ook zeer goed in Luik. Maar de onzekerheid over de toekomst van Standard als club kan wel roet in het eten gooien.

Vanavond kan hij alvast aan Fink en Genk tonen dat ze hem toch hadden moeten houden. Hij wil ongetwijfeld revanche nemen, al was Zeqiri voordien nog lovend over Fink. Die liet op hem een zeer goede indruk achter in de weken dat hij met hem samenwerkte in de voorbereiding.

Zal Zeqiri scoren tegen Genk?

Meest recent

Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

1
1
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

38
38
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

38
38
'Anderlecht wil scoren met enorme transferopportuniteit'

RSC Anderlecht is achter de schermen druk bezig met het scouten van spelers. De Brusselaars houden ...

44
44
Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

136
136
Voetbalkijker gewaarschuwd: DAZN grijpt drastisch in

De Jupiler Pro League blijft voorlopig enkel te bekijken via de betalende app van DAZN. Wie dit ...

419
419
'Last Dance Lewa: topspits maakt opzienbarende transfer'

Binnen een drietal weken krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van FC Barcelona. Door ...

89
89
Sensatie in Champions League: straffe comeback OHL Women

Volgende week staat de derde speeldag in de League Phase van de Champions League op het programma. ...

82
82
Nieuw defensieduo bij Duivels: twijfels duiken al op

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

242
242
'Megatransfer Tzolis: spectaculair prijskaartje gelekt'

Ondanks de nodige interesse, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om Christos Tzolis aan boord ...

304
304
Details RvB Anderlecht bekend: één grote afwezige

Het vernieuwde RSC Anderlecht kan uit de startblokken schieten. Woensdagavond werden de plannen van ...

414
414
'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

161
161
Selectie Duivels: verbazingwekkende naam mee naar WK?

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

681
681
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

538
538
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

257
257
'Witte rook bij Anderlecht: plan Coucke goedgekeurd'

Er heerste de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over hoe het verder moest bij Anderlecht. Op 1 ...

446
446
Broos spreekt duidelijke taal over toekomst na straffe WK-stoot

Hugo Broos heeft deze week een stukje Belgische voetbalgeschiedenis geschreven. De ervaren rot werd ...

67
67
Genk ziet nog een jeugdinternational vertrekken

KRC Genk zet nog steeds vol in op zijn jeugd. Met Kos Karetsas en Mike Penders lanceerde het vorig ...

113
113
'Torino beslist nu al over langer verblijf Ngonge'

Napoli haalde in de zomer met Kevin De Bruyne een nieuwe Belgische ster binnen, maar liet tegelijk ...

35
35
"Zullen zien of Standard afwijzen de juiste beslissing was"

Er is de voorbije maanden bij Standard alweer heel wat veranderd. Dat liep echter lang niet altijd ...

99
99
Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

189
189
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

452
452
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

196
196
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

417
417
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

209
209

Meer sportnieuws