Fink onthult: "Daarom mocht Zeqiri weg van mij"

826 stemmen
Fink onthult:

KRC Genk speelt vanavond in de eigen Cegeka Arena de bekermatch tegen Standard. Bij de Rouches loopt Andi Zeqiri rond, die ze huren van Racing Genk. Trainer Thorsten Fink gaf via Het Belang van Limburg meer uitleg over het vertrek van de Zwitserse aanvaller.

Zeqiri werd in de zomer van 2023 door Racing Genk weggehaald bij Brighton & Hove Albion, waar hij op een zijspoor zat. De aanvaller speelde een degelijk eerste seizoen in Limburg, maar echt indruk maken deed hij niet. Afgelopen zomer liet Genk hem gaan.

LEES OOK: Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

Zeqiri presteert goed bij Standard

De Limburgers verhuren hem aan Standard, dat ook een aankoopoptie van ongeveer drie miljoen euro wist af te dwingen. In de Vurige Stede zijn ze wel blij met de komst van de aanvaller. Hij wist in 11 wedstrijden voor de Rouches 5 keer te scoren en 3 assists uit te delen. Dat zijn goede cijfers.

Fink is tevreden voor de aanvaller. "Ik ben blij dat Zeqiri het goed doet, het verbaast me ook niet. Alleen hadden wij met Andi, Arokodare én Oh drie goeie spitsen. Daarom was het voor hem beter om uitgeleend te worden. Van mij mag hij ook tegen ons scoren, zolang wij maar winnen", aldus Fink.

Ongelijk Genk aantonen?

Als Standard komende zomer de middelen zou vinden om Zeqiri aan te trekken, zullen ze wellicht niet twijfelen. De spits voelt zich ook zeer goed in Luik. Maar de onzekerheid over de toekomst van Standard als club kan wel roet in het eten gooien.

Vanavond kan hij alvast aan Fink en Genk tonen dat ze hem toch hadden moeten houden. Hij wil ongetwijfeld revanche nemen, al was Zeqiri voordien nog lovend over Fink. Die liet op hem een zeer goede indruk achter in de weken dat hij met hem samenwerkte in de voorbereiding.

Zal Zeqiri scoren tegen Genk?

Meest recent

Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

7
7
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

127
127
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

29
29
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

95
95
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

127
127
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

112
112
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

382
382
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

98
98
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

98
98
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

46
46
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

130
130
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

286
286
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

106
106
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

51
51
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

67
67
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

204
204
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

118
118
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

63
63
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

150
150
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

400
400
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

272
272
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

532
532
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

145
145
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

148
148
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

112
112

Meer sportnieuws