Fink onthult: "Daarom mocht Zeqiri weg van mij"

door
Fink onthult:

KRC Genk speelt vanavond in de eigen Cegeka Arena de bekermatch tegen Standard. Bij de Rouches loopt Andi Zeqiri rond, die ze huren van Racing Genk. Trainer Thorsten Fink gaf via Het Belang van Limburg meer uitleg over het vertrek van de Zwitserse aanvaller.

Zeqiri werd in de zomer van 2023 door Racing Genk weggehaald bij Brighton & Hove Albion, waar hij op een zijspoor zat. De aanvaller speelde een degelijk eerste seizoen in Limburg, maar echt indruk maken deed hij niet. Afgelopen zomer liet Genk hem gaan.

LEES OOK: Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Zeqiri presteert goed bij Standard

De Limburgers verhuren hem aan Standard, dat ook een aankoopoptie van ongeveer drie miljoen euro wist af te dwingen. In de Vurige Stede zijn ze wel blij met de komst van de aanvaller. Hij wist in 11 wedstrijden voor de Rouches 5 keer te scoren en 3 assists uit te delen. Dat zijn goede cijfers.

Fink is tevreden voor de aanvaller. "Ik ben blij dat Zeqiri het goed doet, het verbaast me ook niet. Alleen hadden wij met Andi, Arokodare én Oh drie goeie spitsen. Daarom was het voor hem beter om uitgeleend te worden. Van mij mag hij ook tegen ons scoren, zolang wij maar winnen", aldus Fink.

Ongelijk Genk aantonen?

Als Standard komende zomer de middelen zou vinden om Zeqiri aan te trekken, zullen ze wellicht niet twijfelen. De spits voelt zich ook zeer goed in Luik. Maar de onzekerheid over de toekomst van Standard als club kan wel roet in het eten gooien.

Vanavond kan hij alvast aan Fink en Genk tonen dat ze hem toch hadden moeten houden. Hij wil ongetwijfeld revanche nemen, al was Zeqiri voordien nog lovend over Fink. Die liet op hem een zeer goede indruk achter in de weken dat hij met hem samenwerkte in de voorbereiding.

Zal Zeqiri scoren tegen Genk?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

128
128
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

82
82
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

38
38
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

85
85
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

55
55
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

283
283
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

37
37
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

57
57
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

197
197
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

71
71
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

416
416
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

238
238
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

85
85
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

109
109
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

346
346
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

71
71
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

35
35
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

182
182
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

240
240
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

211
211
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

961
961
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

188
188
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws