Domenico Tedesco buiten? "De beslissing is genomen"

1188
Domenico Tedesco buiten?

Woensdag komt de top van de Belgische voetbalbond samen voor een zogenaamde 'strategische' meeting. Daarbij zullen vooral het budgettaire kader en de verwachte besparingsmaatregelen ter sprake worden. Op een beslissing over het lot van bondscoach Domenico Tedesco blijft het voorlopig wachten.

Na onder meer de rel rond Thibaut Courtois en vooral het teleurstellende Europees kampioenschap, stond Tedesco bij de start van de Nations League-campagne al onder behoorlijk zware druk. Zeker na zijn publiekelijke mea culpa. Maar de Italiaanse Duitser slaagde er niet in om die druk weg te nemen. Integendeel.

Tegenvallende resultaten, matig veldspel, nodeloos geëxperimenteer, de veelbesproken uithaal van Kevin De Bruyne, privileges voor bepaalde spelers, immens veel afzeggingen, ... de campagne werd een ware calvarietocht voor Tedesco. Ondertussen nam de kritiek van de kenners en publieke opinie gevoelig toe.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Sleutels bij Mannaert

En dus is het maar de vraag of Tedesco de geschikte trainer is om straks de WK-cyclus aan te vatten. De man die daarop een antwoord moet voorzien, is Vincent Mannaert. Die is vanaf deze week officieel aan de slag als sportief directeur van de KBVB. Al zullen uiteraard ook de andere toplui inspraak hebben in de beslissing.

Als er tenminste nog een beslissing genomen moet vallen. Volgens Pieter-Jan Calcoen, journalist bij 'Het Nieuwsblad', is het lot van Tedesco immers al bepaald. "Mijn indruk is dat de beslissing om Tedesco te ontslaan al genomen is. Mannaert heeft de sleutels in handen, maar weinig personen willen de samenwerking tussen Tedesco en de bond nog voort zetten", klinkt het bij  Complètement Foot .

Wachten op lagere prijs

Voorlopig ondernam de bond evenwel nog geen concrete stappen om die samenwerking stop te zetten. En dat lijkt men ook niet van plan op korte termijn. Dat zou vooral te maken hebben met financiële overwegingen. "De bond wil geen miljoenen spenderen om hem buiten te zetten. Als ze nog een paar wedstrijden kunnen doorgaan met hem, zal de ontslagvergoeding naar omlaag gaan. Ik denk dat ze die richting op willen gaan bij de bond", aldus Calcoen.

Tedesco verdient nog een allerlaatste kans ...

Meest recent

Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

16
16
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

20
20
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

21
21
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

125
125
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

134
134
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

77
77
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

628
628
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

229
229
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

81
81
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

169
169
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

69
69
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

195
195
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

243
243
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

480
480
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

251
251
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

250
250
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

71
71
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

322
322
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

177
177
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

50
50
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

54
54
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

128
128

Meer sportnieuws