Vanaken zet ploegmaat uit de wind: "Kennen zijn kwaliteiten"

143 stemmen
Vanaken zet ploegmaat uit de wind:

In de Croky Cup neemt Club Brugge het dinsdag op tegen Patro Eisden. Hoewel Blauw-Zwart de bekermatch absoluut wil winnen, worden dan rotaties verwacht. Al vormt het duel met de tweedeklasser ook een goede gelegenheid om het vertrouwen van bepaalde spelers op te krikken. Dat van Andreas Skov Olsen bijvoorbeeld.

De Deense flankaanvaller is intrinstiek één van de beste spelers bij de regerende landskampioen. Bovendien legde hij vorig seizoen ook nog eens straffe cijfers voor. De algemene verwachting was dan ook dat Skov Olsen tijdens de zomermercato een nieuwe stap zou zetten. Maar ondanks de nodige interesse bleef een transfer uiteindelijk uit.

Die gemiste transfer heeft echter geen positief effect op zijn prestaties. De international begon weliswaar behoorlijk goed aan zijn seizoen en was in de eerste wedstrijden ook regelmatig beslissend. Maar in de laatste weken kreeg Skov Olsen te maken met een heuse vormdip, waarbij hij vooral in het oog sprong met enkele frappante missers.

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Bevrijdend doelpunt?

Afgelopen zaterdag toonde hij tegen FCV Dender opnieuw flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten. Zo tekende de 24-jarige voor een doelpunt en een assist. Bij Club Brugge hoopt men dan ook dat deze prestatie voor een ommekeer zal zorgen. Men beseft maar al te goed dat de beste Skov Olsen nodig zal zijn om straks ook prijzen te oogsten.

Ook aanvoerder Hans Vanaken hoopt dat zijn ploegmaat nu vertrokken is voor een periode van veel doelpunten en assists. "Het was wachten op die goal. Net als Ferran Jutgla werkt Skov hard om beslissend te zijn. We kennen allemaal zijn kwaliteiten. Het is wachten tot hij die stats weer kan voorleggen en ze opnieuw elke week binnen schiet", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Niet dagelijks inpraten

Tijdens zijn vormdip liet Skov Olsen overigens een wat meer gelaten indruk achter, alsof hij worstelde met zichzelf. Vanaken staat open om hem daarmee te helpen, maar denkt niet dat dit nodig is. "Ik denk niet dat hij het nodig heeft dat je er dagelijks op inpraat. Hij voetbalt al even op dit niveau en weet zelf wel hoe hij uit deze dip moet komen. En als er een probleem is, dan kan hij altijd naar ons of naar de staf komen", aldus de kapitein.

Club had Skov Olsen vorige zomer beter verkocht ...

Meest recent

Kruipt Ruben Van Gucht in de rol van Balthasar Boma?

Het opvallende liefdesleven van Ruben Van Gucht blijft vlot over de tongen gaan. De ...

1
1
'Zeno Debast plots in beeld bij Europese grootmacht'

Zeno Debast zat in de WK-selectie van gewezen bondscoach Rudi Garcia, maar centrale verdediger kwam ...

51
51
Hugo Cuypers meteen als held onthaald bij nieuwe club

Hugo Cuypers gaat een nieuwe uitdaging aan na zijn avontuur in de MLS. De aanvaller was de afgelopen ...

33
33
'Strijd om Onyedika is los: dit beslist Club voorlopig'

Club Brugge is deze week op stage vertrokken naar Frankrijk, waar het tegen Stade Rennes zijn ...

231
231
'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

51
51
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

138
138
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

58
58
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

138
138
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

57
57
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

428
428
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

338
338
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

169
169
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

37
37
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

513
513
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

947
947
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

95
95
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

613
613
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

389
389
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

299
299
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

389
389
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

254
254
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

409
409
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

672
672
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

441
441
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

78
78

Meer sportnieuws