Vanaken zet ploegmaat uit de wind: "Kennen zijn kwaliteiten"

143 stemmen
Vanaken zet ploegmaat uit de wind:

In de Croky Cup neemt Club Brugge het dinsdag op tegen Patro Eisden. Hoewel Blauw-Zwart de bekermatch absoluut wil winnen, worden dan rotaties verwacht. Al vormt het duel met de tweedeklasser ook een goede gelegenheid om het vertrouwen van bepaalde spelers op te krikken. Dat van Andreas Skov Olsen bijvoorbeeld.

De Deense flankaanvaller is intrinstiek één van de beste spelers bij de regerende landskampioen. Bovendien legde hij vorig seizoen ook nog eens straffe cijfers voor. De algemene verwachting was dan ook dat Skov Olsen tijdens de zomermercato een nieuwe stap zou zetten. Maar ondanks de nodige interesse bleef een transfer uiteindelijk uit.

Die gemiste transfer heeft echter geen positief effect op zijn prestaties. De international begon weliswaar behoorlijk goed aan zijn seizoen en was in de eerste wedstrijden ook regelmatig beslissend. Maar in de laatste weken kreeg Skov Olsen te maken met een heuse vormdip, waarbij hij vooral in het oog sprong met enkele frappante missers.

LEES OOK: “Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Bevrijdend doelpunt?

Afgelopen zaterdag toonde hij tegen FCV Dender opnieuw flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten. Zo tekende de 24-jarige voor een doelpunt en een assist. Bij Club Brugge hoopt men dan ook dat deze prestatie voor een ommekeer zal zorgen. Men beseft maar al te goed dat de beste Skov Olsen nodig zal zijn om straks ook prijzen te oogsten.

Ook aanvoerder Hans Vanaken hoopt dat zijn ploegmaat nu vertrokken is voor een periode van veel doelpunten en assists. "Het was wachten op die goal. Net als Ferran Jutgla werkt Skov hard om beslissend te zijn. We kennen allemaal zijn kwaliteiten. Het is wachten tot hij die stats weer kan voorleggen en ze opnieuw elke week binnen schiet", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Niet dagelijks inpraten

Tijdens zijn vormdip liet Skov Olsen overigens een wat meer gelaten indruk achter, alsof hij worstelde met zichzelf. Vanaken staat open om hem daarmee te helpen, maar denkt niet dat dit nodig is. "Ik denk niet dat hij het nodig heeft dat je er dagelijks op inpraat. Hij voetbalt al even op dit niveau en weet zelf wel hoe hij uit deze dip moet komen. En als er een probleem is, dan kan hij altijd naar ons of naar de staf komen", aldus de kapitein.

Club had Skov Olsen vorige zomer beter verkocht ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

22
22
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

193
193
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

76
76
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

107
107
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

158
158
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

91
91
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

146
146
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

50
50
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

311
311
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

109
109
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

660
660
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

269
269
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

292
292
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

582
582
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

475
475
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

781
781
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

245
245
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

168
168

Meer sportnieuws