Vanaken zet ploegmaat uit de wind: "Kennen zijn kwaliteiten"

door
Vanaken zet ploegmaat uit de wind:

In de Croky Cup neemt Club Brugge het dinsdag op tegen Patro Eisden. Hoewel Blauw-Zwart de bekermatch absoluut wil winnen, worden dan rotaties verwacht. Al vormt het duel met de tweedeklasser ook een goede gelegenheid om het vertrouwen van bepaalde spelers op te krikken. Dat van Andreas Skov Olsen bijvoorbeeld.

De Deense flankaanvaller is intrinstiek één van de beste spelers bij de regerende landskampioen. Bovendien legde hij vorig seizoen ook nog eens straffe cijfers voor. De algemene verwachting was dan ook dat Skov Olsen tijdens de zomermercato een nieuwe stap zou zetten. Maar ondanks de nodige interesse bleef een transfer uiteindelijk uit.

Die gemiste transfer heeft echter geen positief effect op zijn prestaties. De international begon weliswaar behoorlijk goed aan zijn seizoen en was in de eerste wedstrijden ook regelmatig beslissend. Maar in de laatste weken kreeg Skov Olsen te maken met een heuse vormdip, waarbij hij vooral in het oog sprong met enkele frappante missers.

LEES OOK: Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Bevrijdend doelpunt?

Afgelopen zaterdag toonde hij tegen FCV Dender opnieuw flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten. Zo tekende de 24-jarige voor een doelpunt en een assist. Bij Club Brugge hoopt men dan ook dat deze prestatie voor een ommekeer zal zorgen. Men beseft maar al te goed dat de beste Skov Olsen nodig zal zijn om straks ook prijzen te oogsten.

Ook aanvoerder Hans Vanaken hoopt dat zijn ploegmaat nu vertrokken is voor een periode van veel doelpunten en assists. "Het was wachten op die goal. Net als Ferran Jutgla werkt Skov hard om beslissend te zijn. We kennen allemaal zijn kwaliteiten. Het is wachten tot hij die stats weer kan voorleggen en ze opnieuw elke week binnen schiet", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Niet dagelijks inpraten

Tijdens zijn vormdip liet Skov Olsen overigens een wat meer gelaten indruk achter, alsof hij worstelde met zichzelf. Vanaken staat open om hem daarmee te helpen, maar denkt niet dat dit nodig is. "Ik denk niet dat hij het nodig heeft dat je er dagelijks op inpraat. Hij voetbalt al even op dit niveau en weet zelf wel hoe hij uit deze dip moet komen. En als er een probleem is, dan kan hij altijd naar ons of naar de staf komen", aldus de kapitein.

Club had Skov Olsen vorige zomer beter verkocht ...

Meest recent

Fink luistert naar De Condé: KRC Genk 2.0 op titelkoers?

De uitschuiver tegen Ferencvaros in de League Phase van de Europa League is uitgewist. Dankzij een ...

4
4
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

12
12
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

23
23
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

103
103
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

88
88
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

150
150
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

114
114
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

29
29
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

56
56
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

117
117
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

81
81
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

249
249
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

198
198
‘Kompany hoort groot nieuws bij Bayern München’

Vincent Kompany is geweldig aan het seizoen begonnen bij Bayern München en dat is nog een ...

108
108
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park ...

750
750
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

641
641
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

237
237
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

340
340
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

80
80
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

328
328
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

331
331
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

198
198
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

236
236
Goudhaantje Genk staat op: "Beter dan ooit!"

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die mogen mikken op een transfer naar een Europese ...

126
126

Meer sportnieuws