Vanaken zet ploegmaat uit de wind: "Kennen zijn kwaliteiten"

143 stemmen
Vanaken zet ploegmaat uit de wind:

In de Croky Cup neemt Club Brugge het dinsdag op tegen Patro Eisden. Hoewel Blauw-Zwart de bekermatch absoluut wil winnen, worden dan rotaties verwacht. Al vormt het duel met de tweedeklasser ook een goede gelegenheid om het vertrouwen van bepaalde spelers op te krikken. Dat van Andreas Skov Olsen bijvoorbeeld.

De Deense flankaanvaller is intrinstiek één van de beste spelers bij de regerende landskampioen. Bovendien legde hij vorig seizoen ook nog eens straffe cijfers voor. De algemene verwachting was dan ook dat Skov Olsen tijdens de zomermercato een nieuwe stap zou zetten. Maar ondanks de nodige interesse bleef een transfer uiteindelijk uit.

Die gemiste transfer heeft echter geen positief effect op zijn prestaties. De international begon weliswaar behoorlijk goed aan zijn seizoen en was in de eerste wedstrijden ook regelmatig beslissend. Maar in de laatste weken kreeg Skov Olsen te maken met een heuse vormdip, waarbij hij vooral in het oog sprong met enkele frappante missers.

LEES OOK: Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

Bevrijdend doelpunt?

Afgelopen zaterdag toonde hij tegen FCV Dender opnieuw flitsen van zijn onmiskenbare kwaliteiten. Zo tekende de 24-jarige voor een doelpunt en een assist. Bij Club Brugge hoopt men dan ook dat deze prestatie voor een ommekeer zal zorgen. Men beseft maar al te goed dat de beste Skov Olsen nodig zal zijn om straks ook prijzen te oogsten.

Ook aanvoerder Hans Vanaken hoopt dat zijn ploegmaat nu vertrokken is voor een periode van veel doelpunten en assists. "Het was wachten op die goal. Net als Ferran Jutgla werkt Skov hard om beslissend te zijn. We kennen allemaal zijn kwaliteiten. Het is wachten tot hij die stats weer kan voorleggen en ze opnieuw elke week binnen schiet", klonk het bij Het Laatste Nieuws.

Niet dagelijks inpraten

Tijdens zijn vormdip liet Skov Olsen overigens een wat meer gelaten indruk achter, alsof hij worstelde met zichzelf. Vanaken staat open om hem daarmee te helpen, maar denkt niet dat dit nodig is. "Ik denk niet dat hij het nodig heeft dat je er dagelijks op inpraat. Hij voetbalt al even op dit niveau en weet zelf wel hoe hij uit deze dip moet komen. En als er een probleem is, dan kan hij altijd naar ons of naar de staf komen", aldus de kapitein.

Club had Skov Olsen vorige zomer beter verkocht ...

Meest recent

'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

14
14
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

33
33
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

41
41
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

52
52
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

137
137
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

221
221
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

238
238
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

167
167
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

297
297
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

119
119
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

563
563
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

81
81
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

57
57
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

332
332
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

57
57
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

135
135
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

95
95
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

178
178
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

218
218
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

551
551
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

263
263
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

997
997

Meer sportnieuws