Nieuwe kampioen al gekend? "Ze hebben by far de beste ploeg"

door
Nieuwe kampioen al gekend?

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is inmiddels alweer zestien speeldagen ver. Er moeten weliswaar nog een pak wedstrijden afgewerkt worden en de verschillen in het klassement blijven tot dusver redelijk beperkt. Toch worden hier en daar al enkele voorspellingen over de titelstrijd gedaan.

Na 16 speeldagen is het KRC Genk dat alleen aan de leiding staat met een voorsprong van vier punten. De Limburgers wisten dit seizoen ook al indruk te maken met fris en aanvallend voetbal. Maar ze lieten, zeker in de voorbije weken, ook al de nodige steken vallen. Zeker van een ploeg die geen Europees voetbal speelt, mag toch iets meer constantheid verwacht worden.

De tweede plaats wordt momenteel bekleedt door Club Brugge. Ook Blauw-Zwart liet in de voorbije maanden verrassend vaak steken vallen. Zo werd inmiddels al 4 gelijkgespeeld en 3 keer verloren. Intrinsiek gezien beschikt de titelverdediger echter over voldoende kwaliteit in de breedte om succesvol te blijven strijden op drie fronten.

LEES OOK: 'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp & Anderlecht

Het huidige podium wordt vervolledigd door Antwerp FC. Dat is voorlopig de grote verrassing bovenaan het klassement gezien de leegloop van afgelopen zomer. Maar tot dusver laat de jonge ploeg van coach Jonas De Roeck het nog te vaak afweten tegen de directe concurrenten om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren.

Recordkampioen RSC Anderlecht staat momenteel vierde. De Brusselaars leken na hun recente winstreeks helemaal vertrokken, afgelopen weekend volgde echter een mak optreden en vervelend puntenverlies op bezoek bij OH Leuven. Voorlopig lijkt Paars-Wit dan ook iets te broos om als een echte titelfavoriet bestempeld te worden.

Uitgemaakte zaak

Bij de podcast Sjotcast werden de titelkansen al een keertje ingeschat. Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', voorspelt alvast een nieuwe titel voor Club Brugge. "Ze hebben nu al vijf punten meer dan vorig seizoen. Ik denk dat het nu al een uitgemaakte zaak is. Vooral omwille van de verrassende dip van Genk, dat niet eens Europees speelt", aldus Vandewalle.

Op papier lijkt de regerende kampioen dan ook over de sterkste selectie van de competitie te beschikken. "Het is gewoon by far de beste ploeg, by far", vult journalist Pieter-Jan Calcoen aan. "De rest komt er gewoon niet aan te pas als Brugge echt op niveau speelt. Dan mogen Anderlecht, Antwerp, ... alles in het werk stellen, dan komen ze er toch niet voorbij", aldus hun collega Jürgen Geril.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

0
0
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

18
18
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

156
156
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

66
66
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

106
106
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

86
86
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

386
386
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

316
316
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

512
512
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

207
207
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

209
209
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

208
208
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

223
223
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

76
76
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

429
429
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

625
625
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

462
462
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

290
290
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

480
480
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

722
722
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

429
429
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

432
432
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

521
521
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

696
696

Meer sportnieuws