Nieuwe kampioen al gekend? "Ze hebben by far de beste ploeg"

990 stemmen
Nieuwe kampioen al gekend?

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is inmiddels alweer zestien speeldagen ver. Er moeten weliswaar nog een pak wedstrijden afgewerkt worden en de verschillen in het klassement blijven tot dusver redelijk beperkt. Toch worden hier en daar al enkele voorspellingen over de titelstrijd gedaan.

Na 16 speeldagen is het KRC Genk dat alleen aan de leiding staat met een voorsprong van vier punten. De Limburgers wisten dit seizoen ook al indruk te maken met fris en aanvallend voetbal. Maar ze lieten, zeker in de voorbije weken, ook al de nodige steken vallen. Zeker van een ploeg die geen Europees voetbal speelt, mag toch iets meer constantheid verwacht worden.

De tweede plaats wordt momenteel bekleedt door Club Brugge. Ook Blauw-Zwart liet in de voorbije maanden verrassend vaak steken vallen. Zo werd inmiddels al 4 gelijkgespeeld en 3 keer verloren. Intrinsiek gezien beschikt de titelverdediger echter over voldoende kwaliteit in de breedte om succesvol te blijven strijden op drie fronten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Antwerp & Anderlecht

Het huidige podium wordt vervolledigd door Antwerp FC. Dat is voorlopig de grote verrassing bovenaan het klassement gezien de leegloop van afgelopen zomer. Maar tot dusver laat de jonge ploeg van coach Jonas De Roeck het nog te vaak afweten tegen de directe concurrenten om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren.

Recordkampioen RSC Anderlecht staat momenteel vierde. De Brusselaars leken na hun recente winstreeks helemaal vertrokken, afgelopen weekend volgde echter een mak optreden en vervelend puntenverlies op bezoek bij OH Leuven. Voorlopig lijkt Paars-Wit dan ook iets te broos om als een echte titelfavoriet bestempeld te worden.

Uitgemaakte zaak

Bij de podcast Sjotcast werden de titelkansen al een keertje ingeschat. Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', voorspelt alvast een nieuwe titel voor Club Brugge. "Ze hebben nu al vijf punten meer dan vorig seizoen. Ik denk dat het nu al een uitgemaakte zaak is. Vooral omwille van de verrassende dip van Genk, dat niet eens Europees speelt", aldus Vandewalle.

Op papier lijkt de regerende kampioen dan ook over de sterkste selectie van de competitie te beschikken. "Het is gewoon by far de beste ploeg, by far", vult journalist Pieter-Jan Calcoen aan. "De rest komt er gewoon niet aan te pas als Brugge echt op niveau speelt. Dan mogen Anderlecht, Antwerp, ... alles in het werk stellen, dan komen ze er toch niet voorbij", aldus hun collega Jürgen Geril.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

32
32
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

31
31
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

50
50
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

79
79
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

150
150
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

31
31
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

198
198
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

165
165
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

28
28
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

33
33
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

135
135
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

236
236
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

61
61
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

201
201
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

198
198
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

275
275
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

109
109
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

427
427
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

611
611
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

154
154
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

242
242
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

324
324
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

165
165
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

306
306

Meer sportnieuws