Nieuwe kampioen al gekend? "Ze hebben by far de beste ploeg"

990 stemmen
Nieuwe kampioen al gekend?

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is inmiddels alweer zestien speeldagen ver. Er moeten weliswaar nog een pak wedstrijden afgewerkt worden en de verschillen in het klassement blijven tot dusver redelijk beperkt. Toch worden hier en daar al enkele voorspellingen over de titelstrijd gedaan.

Na 16 speeldagen is het KRC Genk dat alleen aan de leiding staat met een voorsprong van vier punten. De Limburgers wisten dit seizoen ook al indruk te maken met fris en aanvallend voetbal. Maar ze lieten, zeker in de voorbije weken, ook al de nodige steken vallen. Zeker van een ploeg die geen Europees voetbal speelt, mag toch iets meer constantheid verwacht worden.

De tweede plaats wordt momenteel bekleedt door Club Brugge. Ook Blauw-Zwart liet in de voorbije maanden verrassend vaak steken vallen. Zo werd inmiddels al 4 gelijkgespeeld en 3 keer verloren. Intrinsiek gezien beschikt de titelverdediger echter over voldoende kwaliteit in de breedte om succesvol te blijven strijden op drie fronten.

LEES OOK: 'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp & Anderlecht

Het huidige podium wordt vervolledigd door Antwerp FC. Dat is voorlopig de grote verrassing bovenaan het klassement gezien de leegloop van afgelopen zomer. Maar tot dusver laat de jonge ploeg van coach Jonas De Roeck het nog te vaak afweten tegen de directe concurrenten om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren.

Recordkampioen RSC Anderlecht staat momenteel vierde. De Brusselaars leken na hun recente winstreeks helemaal vertrokken, afgelopen weekend volgde echter een mak optreden en vervelend puntenverlies op bezoek bij OH Leuven. Voorlopig lijkt Paars-Wit dan ook iets te broos om als een echte titelfavoriet bestempeld te worden.

Uitgemaakte zaak

Bij de podcast Sjotcast werden de titelkansen al een keertje ingeschat. Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', voorspelt alvast een nieuwe titel voor Club Brugge. "Ze hebben nu al vijf punten meer dan vorig seizoen. Ik denk dat het nu al een uitgemaakte zaak is. Vooral omwille van de verrassende dip van Genk, dat niet eens Europees speelt", aldus Vandewalle.

Op papier lijkt de regerende kampioen dan ook over de sterkste selectie van de competitie te beschikken. "Het is gewoon by far de beste ploeg, by far", vult journalist Pieter-Jan Calcoen aan. "De rest komt er gewoon niet aan te pas als Brugge echt op niveau speelt. Dan mogen Anderlecht, Antwerp, ... alles in het werk stellen, dan komen ze er toch niet voorbij", aldus hun collega Jürgen Geril.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, Real haalt stevig uit'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

38
38
Messi schittert weer bij Inter Miami: “Een Picasso-goal”

Lionel Messi (38) kende een ongelooflijk WK met Argentinië, maar in de finale bleek Spanje toch ...

15
15
Zulte Waregem broedt op groots JPL-plan dit seizoen

Zulte Waregem vocht afgelopen seizoen tegen de degradatie in de Jupiler Pro League en dat wil de ...

107
107
Jean-Marie Pfaff doet hartverscheurende bekentenis

Jean Marie Pfaff blijft een icoon van het Belgische voetbal en ziet met trots hoe SK Beveren opnieuw ...

97
97
Van den Heuvel geeft reden voor transfer van Club naar OHL

Vorig seizoen zaten ze bij Club Brugge toch een beetje met een keepersprobleem. Simon Mignolet en ...

114
114
'Real gruwelt na zeer straffe wending rond Rodri'

Real Madrid was deze zomer al zeer druk in de weer op de transfermarkt en lijkt van plan om in de ...

157
157
Genk legt weer piepjong talent vast

KRC Genk wist deze zomer een nieuwe recordtransfer te realiseren met de verkoop van Kos Karetsas aan ...

124
124
Vitor Bruno doet fans belofte: "Dat garandeer ik"

Vrijdagavond wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League afgetrapt. Anderlecht begint zondag ...

258
258
Wie legt Club en Union vuur aan schenen? Boudeweel oordeelt

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat dit weekend van start en het wordt uitkijken naar ...

377
377
Anthony Limbombe verrast iedereen met nieuwe club

Anthony Limbombe heeft een nieuwe club gevonden. De 31-jarige Belgische flankaanvaller zet zijn ...

69
69
Llansana spreekt ambitieuze taal voor PAOK Saloniki

Bij RSC Anderlecht staat hen een zeer zware taak te wachten met de uitmatch tegen PAOK Saloniki. ...

233
233
AA Gent kraait victorie: "Buffalo's beste optie voor mij"

AA Gent beseft dat het van moeten is vanavond. De Buffalo's moeten aan de bak in Zweden tegen ...

210
210
FIFA komt met officieel statement over toekomst Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino staat onder zware druk, nadat hij het plan had om de ...

291
291
'Club Brugge stunt met nieuwe Tzolis: 17M-sensatie op komst'

Club Brugge heeft een opvallende transferstunt op het oog. Blauw-zwart praat over een definitieve ...

1091
1091
Geen Anderlecht: Mbemba heeft nieuwe club beet

Chancel Mbemba zet zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 31-jarige Congolese ...

114
114
Mechele looft aanwinst: "Heel goede speler"

Club Brugge sloeg al zwaar toe op de transfermarkt. De landskampioen legde al 32,5 miljoen euro op ...

284
284
Anderlecht in dubio: weldra afscheid van ‘toptransfer’?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen PAOK Saloniki. Bij Paars-Wit heeft Vitor Bruno wel wat ...

565
565
Kritiek neemt toe: AA Gent moét aan klantenbinding doen

AA Gent bakte er in twee matchen tegen Cherkasy niks van. Tegen Göteborg, ook geen hoogvlieger, ...

312
312
Waarom Anderlecht twee pionnen toch moet houden

Bij RSC Anderlecht worden er momenteel héél veel geruchten gelanceerd. Ingaand en ...

273
273
Gloednieuwe naam in Europese basiself? Vitor Bruno reageert

RSC Anderlecht staat donderdagavond opnieuw voor een belangrijke afspraak. In de Europese voorrondes ...

314
314
Club Brugge loert mee: 'Spectaculaire wending Stankovic'

Club Brugge nam na amper één seizoen afscheid van Aleksandar Stankovic. Door een ...

1361
1361
'Antwerp niet uitgeshopt: twee versterkingen in pijplijn'

Antwerp FC heeft woensdag de komst van Ibrahim Salah én Snayder Porozo wereldkundig gemaakt. ...

808
808
Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

1626
1626
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

102
102
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

823
823

Meer sportnieuws