Nieuwe kampioen al gekend? "Ze hebben by far de beste ploeg"

door
Nieuwe kampioen al gekend?

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is inmiddels alweer zestien speeldagen ver. Er moeten weliswaar nog een pak wedstrijden afgewerkt worden en de verschillen in het klassement blijven tot dusver redelijk beperkt. Toch worden hier en daar al enkele voorspellingen over de titelstrijd gedaan.

Na 16 speeldagen is het KRC Genk dat alleen aan de leiding staat met een voorsprong van vier punten. De Limburgers wisten dit seizoen ook al indruk te maken met fris en aanvallend voetbal. Maar ze lieten, zeker in de voorbije weken, ook al de nodige steken vallen. Zeker van een ploeg die geen Europees voetbal speelt, mag toch iets meer constantheid verwacht worden.

De tweede plaats wordt momenteel bekleedt door Club Brugge. Ook Blauw-Zwart liet in de voorbije maanden verrassend vaak steken vallen. Zo werd inmiddels al 4 gelijkgespeeld en 3 keer verloren. Intrinsiek gezien beschikt de titelverdediger echter over voldoende kwaliteit in de breedte om succesvol te blijven strijden op drie fronten.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Antwerp & Anderlecht

Het huidige podium wordt vervolledigd door Antwerp FC. Dat is voorlopig de grote verrassing bovenaan het klassement gezien de leegloop van afgelopen zomer. Maar tot dusver laat de jonge ploeg van coach Jonas De Roeck het nog te vaak afweten tegen de directe concurrenten om zich als een volwaardige titelkandidaat te profileren.

Recordkampioen RSC Anderlecht staat momenteel vierde. De Brusselaars leken na hun recente winstreeks helemaal vertrokken, afgelopen weekend volgde echter een mak optreden en vervelend puntenverlies op bezoek bij OH Leuven. Voorlopig lijkt Paars-Wit dan ook iets te broos om als een echte titelfavoriet bestempeld te worden.

Uitgemaakte zaak

Bij de podcast Sjotcast werden de titelkansen al een keertje ingeschat. Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad', voorspelt alvast een nieuwe titel voor Club Brugge. "Ze hebben nu al vijf punten meer dan vorig seizoen. Ik denk dat het nu al een uitgemaakte zaak is. Vooral omwille van de verrassende dip van Genk, dat niet eens Europees speelt", aldus Vandewalle.

Op papier lijkt de regerende kampioen dan ook over de sterkste selectie van de competitie te beschikken. "Het is gewoon by far de beste ploeg, by far", vult journalist Pieter-Jan Calcoen aan. "De rest komt er gewoon niet aan te pas als Brugge echt op niveau speelt. Dan mogen Anderlecht, Antwerp, ... alles in het werk stellen, dan komen ze er toch niet voorbij", aldus hun collega Jürgen Geril.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

59
59
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

40
40
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

20
20
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

17
17
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

108
108
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

79
79
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

125
125
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

103
103
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

371
371
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

144
144
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

43
43
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

250
250
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

137
137
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

345
345
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

122
122

Meer sportnieuws