Transferblunder Antwerp? "Zijn meerwaarde is onbestaande"

door
Transferblunder Antwerp?

Antwerp FC verloor afgelopen weekend van een tienkoppig Union SG. De Great Old blijft dus ondermaats presteren tegen de directe concurrenten voor de Champions' Play-Offs. Bepaalde spelers blijven dan ook onder hun gewenste niveau.

RAFC begon met de nodige twijfels aan het seizoen. Niet onlogisch na het vertrek van kampioenenmaker Mark van Bommel en verschillende sterkhouders. Maar met beperkte middelen werden toch de nodige versterkingen gestrikt. En nieuwe trainer Jonas De Roeck slaagde er in de voorbije maanden in om verschillende jonge spelers te lanceren.

Gezien die omstandigheden doet Antwerp het zeker niet slecht. Het draait ook al een ruime tijd mee in de bovenste regionen van het klassement. Maar om straks echt een rol van betekenis te gaan spelen laat de Great Old het nog te vaak afweten tegenover zijn rechtstreekse concurrenten voor de Champions' Play-Off. En dat was zondag wederom het geval.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Tegenvallende aankopen

De omstandigheden waren nochtans ideaal voor de ploeg van De Roeck. Antwerp had zijn goede start kunnen verzilveren met een snelle openingstreffer van Vincent Janssen. En toen Union vanuit het niets langszij kwam, pakte Koki Machida niet veel later rood namens de thuisploeg. Desondanks slaagden de Brusselaars er toch in om de match naar zich toe te trekken: 2-1.

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Verschillende spelers presteerden dan ook ondermaats, waaronder enkele zomeraanwinsten. Ayrton Costa blijft bijvoorbeeld een risicopatiënt op de linksback. Maar ook Dennis Praet kwam veel te weinig in het stuk voor. Vooral in de tweede helft speelde de voormalige Gouden Schoen ronduit onzichtbaar.

Ondermaatse topaanwinst

Praet was op papier nochtans de prestige-aanwinst van de voorbije mercato. Maar tot dusver kon hij amper zijn stempel drukken. "De meerwaarde van Praet is op dit moment onbestaande. Ik heb altijd gehouden van de voetballer Dennis Praet, maar op dit moment brengt hij niet wat hij zou moeten kunnen brengen", stelt Het Nieuwsblad-journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Ik denk dat Praet niet zo goed is als zijn reputatie, als wat wij allemaal denken. Maar goed, dan moet hij nog altijd een meerwaarde voor Antwerp zijn. Die jongen heeft wel twee à drie jaar bijna niet gespeeld, misschien moet hij nog wat in het ritme komen", vult chef voetbal Ludo Vandewalle aan.

Denkt u dat Praet zijn beste niveau nog zal halen?

Meest recent

Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

2
2
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

16
16
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

22
22
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

22
22
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

63
63
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

42
42
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

89
89
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

105
105
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

263
263
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

253
253
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

388
388
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

333
333
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

269
269
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

319
319
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

89
89
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

202
202
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

290
290
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

68
68
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

128
128
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

189
189
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

200
200
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

69
69
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

282
282
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

128
128
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

40
40

Meer sportnieuws