Transferblunder Antwerp? "Zijn meerwaarde is onbestaande"

door
Transferblunder Antwerp?

Antwerp FC verloor afgelopen weekend van een tienkoppig Union SG. De Great Old blijft dus ondermaats presteren tegen de directe concurrenten voor de Champions' Play-Offs. Bepaalde spelers blijven dan ook onder hun gewenste niveau.

RAFC begon met de nodige twijfels aan het seizoen. Niet onlogisch na het vertrek van kampioenenmaker Mark van Bommel en verschillende sterkhouders. Maar met beperkte middelen werden toch de nodige versterkingen gestrikt. En nieuwe trainer Jonas De Roeck slaagde er in de voorbije maanden in om verschillende jonge spelers te lanceren.

Gezien die omstandigheden doet Antwerp het zeker niet slecht. Het draait ook al een ruime tijd mee in de bovenste regionen van het klassement. Maar om straks echt een rol van betekenis te gaan spelen laat de Great Old het nog te vaak afweten tegenover zijn rechtstreekse concurrenten voor de Champions' Play-Off. En dat was zondag wederom het geval.

LEES OOK: Antwerp ruikt jackpot met goudhaantje: “Speelt écht goed”

Tegenvallende aankopen

De omstandigheden waren nochtans ideaal voor de ploeg van De Roeck. Antwerp had zijn goede start kunnen verzilveren met een snelle openingstreffer van Vincent Janssen. En toen Union vanuit het niets langszij kwam, pakte Koki Machida niet veel later rood namens de thuisploeg. Desondanks slaagden de Brusselaars er toch in om de match naar zich toe te trekken: 2-1.

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Verschillende spelers presteerden dan ook ondermaats, waaronder enkele zomeraanwinsten. Ayrton Costa blijft bijvoorbeeld een risicopatiënt op de linksback. Maar ook Dennis Praet kwam veel te weinig in het stuk voor. Vooral in de tweede helft speelde de voormalige Gouden Schoen ronduit onzichtbaar.

Ondermaatse topaanwinst

Praet was op papier nochtans de prestige-aanwinst van de voorbije mercato. Maar tot dusver kon hij amper zijn stempel drukken. "De meerwaarde van Praet is op dit moment onbestaande. Ik heb altijd gehouden van de voetballer Dennis Praet, maar op dit moment brengt hij niet wat hij zou moeten kunnen brengen", stelt Het Nieuwsblad-journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Ik denk dat Praet niet zo goed is als zijn reputatie, als wat wij allemaal denken. Maar goed, dan moet hij nog altijd een meerwaarde voor Antwerp zijn. Die jongen heeft wel twee à drie jaar bijna niet gespeeld, misschien moet hij nog wat in het ritme komen", vult chef voetbal Ludo Vandewalle aan.

Denkt u dat Praet zijn beste niveau nog zal halen?

Meest recent

Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

63
63
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

119
119
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1030
1030
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

80
80
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

301
301
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

216
216
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

197
197
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

161
161
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

202
202
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

187
187
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

80
80
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

75
75
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

59
59
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

150
150
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

216
216
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

442
442
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

295
295
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

561
561
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

42
42
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

498
498
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

110
110
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

93
93
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

353
353
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184

Meer sportnieuws