Transferblunder Antwerp? "Zijn meerwaarde is onbestaande"

door
Transferblunder Antwerp?

Antwerp FC verloor afgelopen weekend van een tienkoppig Union SG. De Great Old blijft dus ondermaats presteren tegen de directe concurrenten voor de Champions' Play-Offs. Bepaalde spelers blijven dan ook onder hun gewenste niveau.

RAFC begon met de nodige twijfels aan het seizoen. Niet onlogisch na het vertrek van kampioenenmaker Mark van Bommel en verschillende sterkhouders. Maar met beperkte middelen werden toch de nodige versterkingen gestrikt. En nieuwe trainer Jonas De Roeck slaagde er in de voorbije maanden in om verschillende jonge spelers te lanceren.

Gezien die omstandigheden doet Antwerp het zeker niet slecht. Het draait ook al een ruime tijd mee in de bovenste regionen van het klassement. Maar om straks echt een rol van betekenis te gaan spelen laat de Great Old het nog te vaak afweten tegenover zijn rechtstreekse concurrenten voor de Champions' Play-Off. En dat was zondag wederom het geval.

LEES OOK: Union SG of Club Brugge? Boskamp geeft zijn titelfavoriet

Tegenvallende aankopen

De omstandigheden waren nochtans ideaal voor de ploeg van De Roeck. Antwerp had zijn goede start kunnen verzilveren met een snelle openingstreffer van Vincent Janssen. En toen Union vanuit het niets langszij kwam, pakte Koki Machida niet veel later rood namens de thuisploeg. Desondanks slaagden de Brusselaars er toch in om de match naar zich toe te trekken: 2-1.

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Verschillende spelers presteerden dan ook ondermaats, waaronder enkele zomeraanwinsten. Ayrton Costa blijft bijvoorbeeld een risicopatiënt op de linksback. Maar ook Dennis Praet kwam veel te weinig in het stuk voor. Vooral in de tweede helft speelde de voormalige Gouden Schoen ronduit onzichtbaar.

Ondermaatse topaanwinst

Praet was op papier nochtans de prestige-aanwinst van de voorbije mercato. Maar tot dusver kon hij amper zijn stempel drukken. "De meerwaarde van Praet is op dit moment onbestaande. Ik heb altijd gehouden van de voetballer Dennis Praet, maar op dit moment brengt hij niet wat hij zou moeten kunnen brengen", stelt Het Nieuwsblad-journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Ik denk dat Praet niet zo goed is als zijn reputatie, als wat wij allemaal denken. Maar goed, dan moet hij nog altijd een meerwaarde voor Antwerp zijn. Die jongen heeft wel twee à drie jaar bijna niet gespeeld, misschien moet hij nog wat in het ritme komen", vult chef voetbal Ludo Vandewalle aan.

Denkt u dat Praet zijn beste niveau nog zal halen?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

31
31
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

41
41
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

32
32
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

151
151
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

101
101
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

117
117
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

93
93
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

112
112
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

112
112
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

48
48
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

43
43
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

64
64
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

445
445
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

124
124
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

124
124
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

195
195
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

36
36
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

268
268
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

59
59
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

256
256
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

99
99
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

56
56
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

71
71

Meer sportnieuws