Transferblunder Antwerp? "Zijn meerwaarde is onbestaande"

616 stemmen
Transferblunder Antwerp?

Antwerp FC verloor afgelopen weekend van een tienkoppig Union SG. De Great Old blijft dus ondermaats presteren tegen de directe concurrenten voor de Champions' Play-Offs. Bepaalde spelers blijven dan ook onder hun gewenste niveau.

RAFC begon met de nodige twijfels aan het seizoen. Niet onlogisch na het vertrek van kampioenenmaker Mark van Bommel en verschillende sterkhouders. Maar met beperkte middelen werden toch de nodige versterkingen gestrikt. En nieuwe trainer Jonas De Roeck slaagde er in de voorbije maanden in om verschillende jonge spelers te lanceren.

Gezien die omstandigheden doet Antwerp het zeker niet slecht. Het draait ook al een ruime tijd mee in de bovenste regionen van het klassement. Maar om straks echt een rol van betekenis te gaan spelen laat de Great Old het nog te vaak afweten tegenover zijn rechtstreekse concurrenten voor de Champions' Play-Off. En dat was zondag wederom het geval.

LEES OOK: Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Tegenvallende aankopen

De omstandigheden waren nochtans ideaal voor de ploeg van De Roeck. Antwerp had zijn goede start kunnen verzilveren met een snelle openingstreffer van Vincent Janssen. En toen Union vanuit het niets langszij kwam, pakte Koki Machida niet veel later rood namens de thuisploeg. Desondanks slaagden de Brusselaars er toch in om de match naar zich toe te trekken: 2-1.

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Verschillende spelers presteerden dan ook ondermaats, waaronder enkele zomeraanwinsten. Ayrton Costa blijft bijvoorbeeld een risicopatiënt op de linksback. Maar ook Dennis Praet kwam veel te weinig in het stuk voor. Vooral in de tweede helft speelde de voormalige Gouden Schoen ronduit onzichtbaar.

Ondermaatse topaanwinst

Praet was op papier nochtans de prestige-aanwinst van de voorbije mercato. Maar tot dusver kon hij amper zijn stempel drukken. "De meerwaarde van Praet is op dit moment onbestaande. Ik heb altijd gehouden van de voetballer Dennis Praet, maar op dit moment brengt hij niet wat hij zou moeten kunnen brengen", stelt Het Nieuwsblad-journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Ik denk dat Praet niet zo goed is als zijn reputatie, als wat wij allemaal denken. Maar goed, dan moet hij nog altijd een meerwaarde voor Antwerp zijn. Die jongen heeft wel twee à drie jaar bijna niet gespeeld, misschien moet hij nog wat in het ritme komen", vult chef voetbal Ludo Vandewalle aan.

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak
596

Denkt u dat Praet zijn beste niveau nog zal halen?

Meest recent

Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

9
9
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

10
10
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

189
189
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

38
38
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

23
23
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

170
170
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

84
84
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

119
119
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

316
316
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

291
291
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

76
76
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

160
160
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

152
152
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

53
53
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

421
421
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

309
309
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

291
291
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

73
73
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

305
305
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

370
370
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

114
114
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

67
67
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

443
443
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

275
275

Meer sportnieuws