Transferblunder Antwerp? "Zijn meerwaarde is onbestaande"

door
Transferblunder Antwerp?

Antwerp FC verloor afgelopen weekend van een tienkoppig Union SG. De Great Old blijft dus ondermaats presteren tegen de directe concurrenten voor de Champions' Play-Offs. Bepaalde spelers blijven dan ook onder hun gewenste niveau.

RAFC begon met de nodige twijfels aan het seizoen. Niet onlogisch na het vertrek van kampioenenmaker Mark van Bommel en verschillende sterkhouders. Maar met beperkte middelen werden toch de nodige versterkingen gestrikt. En nieuwe trainer Jonas De Roeck slaagde er in de voorbije maanden in om verschillende jonge spelers te lanceren.

Gezien die omstandigheden doet Antwerp het zeker niet slecht. Het draait ook al een ruime tijd mee in de bovenste regionen van het klassement. Maar om straks echt een rol van betekenis te gaan spelen laat de Great Old het nog te vaak afweten tegenover zijn rechtstreekse concurrenten voor de Champions' Play-Off. En dat was zondag wederom het geval.

LEES OOK: Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Tegenvallende aankopen

De omstandigheden waren nochtans ideaal voor de ploeg van De Roeck. Antwerp had zijn goede start kunnen verzilveren met een snelle openingstreffer van Vincent Janssen. En toen Union vanuit het niets langszij kwam, pakte Koki Machida niet veel later rood namens de thuisploeg. Desondanks slaagden de Brusselaars er toch in om de match naar zich toe te trekken: 2-1.

Een pijnlijke nederlaag dus voor RAFC. Verschillende spelers presteerden dan ook ondermaats, waaronder enkele zomeraanwinsten. Ayrton Costa blijft bijvoorbeeld een risicopatiënt op de linksback. Maar ook Dennis Praet kwam veel te weinig in het stuk voor. Vooral in de tweede helft speelde de voormalige Gouden Schoen ronduit onzichtbaar.

Ondermaatse topaanwinst

Praet was op papier nochtans de prestige-aanwinst van de voorbije mercato. Maar tot dusver kon hij amper zijn stempel drukken. "De meerwaarde van Praet is op dit moment onbestaande. Ik heb altijd gehouden van de voetballer Dennis Praet, maar op dit moment brengt hij niet wat hij zou moeten kunnen brengen", stelt Het Nieuwsblad-journalist Pieter-Jan Calcoen bij Sjotcast. "Ik denk dat Praet niet zo goed is als zijn reputatie, als wat wij allemaal denken. Maar goed, dan moet hij nog altijd een meerwaarde voor Antwerp zijn. Die jongen heeft wel twee à drie jaar bijna niet gespeeld, misschien moet hij nog wat in het ritme komen", vult chef voetbal Ludo Vandewalle aan.

Denkt u dat Praet zijn beste niveau nog zal halen?

Meest recent

Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

11
11
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

113
113
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

85
85
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

43
43
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

257
257
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

26
26
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

61
61
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

68
68
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

171
171
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

152
152
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

72
72
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

347
347
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

162
162
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

310
310
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

245
245
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

284
284
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

195
195
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

60
60
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

215
215
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

153
153
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

187
187
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

177
177
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

70
70
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

261
261
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

325
325

Meer sportnieuws