Faes alwéér afgemaakt: "Stop met zeuren en armen zwaaien"

515 stemmen
Faes alwéér afgemaakt:

Een aantal Rode Duivels heeft afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op de Europese velden. Wout Faes bijvoorbeeld, ging voor de tweede match op rij de mist in bij Leicester City. De kritiek op de verdediger weerklinkt dan ook steeds luider.

De 26-jarige krullenbol is een product van RSC Anderlecht en liet bij de jeugdselecties mooie dingen zien, ook bij de nationale ploegen. Desondanks lukte het hem niet om door te breken bij de hoofdmacht van Paars-Wit. Na enkele uitleenbeurten besloot hij dan maar een stapje terug te zetten. Zo belandde Faes bij KV Oostende. En dat bleek een goede zet met oog op zijn verdere carrière.

Aan de kust maakte hij immers wekelijks de nodige speelminuten en dat ging ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt voorbij. Uiteindelijk verhuisde hij na twee seizoenen naar Stade Reims. Ook daar Faes het goed, wat hem zelfs een transfer naar Leicester City opleverde. Ondertussen schopte hij het ook tot Rode Duivel. Onder Domenico Tedesco is hij zelfs niet weg te denken uit de Belgische basiself.

LEES OOK: Beste transferdeals Premier League: één Belg in top 10

Lastige periode in Premier League

Vorig seizoen was de verdediger één van de belangrijke krachten in de ploeg die Leicester hielp promoveren naar de Premier League. Maar die stap blijkt voor hem toch behoorlijk moeilijk te verteren. Zo heeft Faes, weliswaar niet geholpen door de zwakke prestaties van de ploeg in zijn geheel, het steeds lastiger om het hoofd boven water te houden in de defensie van de Foxes.

Een week geleden was hij tegen Chelsea al de gebeten hond. En afgelopen weekend liep het opnieuw fout voor de Rode Duivel. Tegen Brentford FC (4-1-nederlaag) stapte hij verkeerd uit bij de eerste tegentreffer, bij de twee volgende stond hij verkeerd gepositioneerd en bij de laatste tegengoal werd Faes gewoonweg op snelheid gepakt. Een belabberd optreden dus van de verdediger.

Molenwieken en zagen

In Engeland weerklinkt de kritiek aan zijn adres dan ook steeds luider. Maar vooral de gebaren waarmee hij zijn onvrede duidelijk maakte, voornamelijk door te molenwieken met de armen, zorgde voor ergernis. "Weer is het Wout Faes. Hij staat daar gewoon met zijn armen in de lucht, te denken van 'wat gebeurt hier?'. Stop met zeuren, doe er iets aan. Je ploeg krijgt slaag, ga door en doe daar iets aan, maar stop met zagen", sakkerde commentator Mads Hermansen bij BBC Radio. Afwachten nu wat nieuwe coach Ruud van Nistelrooij zal doen met zijn risicopatiënt in de defensie.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

7
7
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

23
23
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

37
37
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

35
35
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

26
26
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

191
191
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

118
118
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

244
244
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

159
159
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

290
290
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

426
426
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

204
204
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

70
70
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

88
88
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

155
155
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

203
203
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

291
291
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

565
565
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

136
136
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1082
1082
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

362
362
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

121
121
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

558
558
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

339
339

Meer sportnieuws