Faes alwéér afgemaakt: "Stop met zeuren en armen zwaaien"

door
Faes alwéér afgemaakt:

Een aantal Rode Duivels heeft afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op de Europese velden. Wout Faes bijvoorbeeld, ging voor de tweede match op rij de mist in bij Leicester City. De kritiek op de verdediger weerklinkt dan ook steeds luider.

De 26-jarige krullenbol is een product van RSC Anderlecht en liet bij de jeugdselecties mooie dingen zien, ook bij de nationale ploegen. Desondanks lukte het hem niet om door te breken bij de hoofdmacht van Paars-Wit. Na enkele uitleenbeurten besloot hij dan maar een stapje terug te zetten. Zo belandde Faes bij KV Oostende. En dat bleek een goede zet met oog op zijn verdere carrière.

Aan de kust maakte hij immers wekelijks de nodige speelminuten en dat ging ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt voorbij. Uiteindelijk verhuisde hij na twee seizoenen naar Stade Reims. Ook daar Faes het goed, wat hem zelfs een transfer naar Leicester City opleverde. Ondertussen schopte hij het ook tot Rode Duivel. Onder Domenico Tedesco is hij zelfs niet weg te denken uit de Belgische basiself.

LEES OOK: 'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Lastige periode in Premier League

Vorig seizoen was de verdediger één van de belangrijke krachten in de ploeg die Leicester hielp promoveren naar de Premier League. Maar die stap blijkt voor hem toch behoorlijk moeilijk te verteren. Zo heeft Faes, weliswaar niet geholpen door de zwakke prestaties van de ploeg in zijn geheel, het steeds lastiger om het hoofd boven water te houden in de defensie van de Foxes.

Een week geleden was hij tegen Chelsea al de gebeten hond. En afgelopen weekend liep het opnieuw fout voor de Rode Duivel. Tegen Brentford FC (4-1-nederlaag) stapte hij verkeerd uit bij de eerste tegentreffer, bij de twee volgende stond hij verkeerd gepositioneerd en bij de laatste tegengoal werd Faes gewoonweg op snelheid gepakt. Een belabberd optreden dus van de verdediger.

Molenwieken en zagen

In Engeland weerklinkt de kritiek aan zijn adres dan ook steeds luider. Maar vooral de gebaren waarmee hij zijn onvrede duidelijk maakte, voornamelijk door te molenwieken met de armen, zorgde voor ergernis. "Weer is het Wout Faes. Hij staat daar gewoon met zijn armen in de lucht, te denken van 'wat gebeurt hier?'. Stop met zeuren, doe er iets aan. Je ploeg krijgt slaag, ga door en doe daar iets aan, maar stop met zagen", sakkerde commentator Mads Hermansen bij BBC Radio. Afwachten nu wat nieuwe coach Ruud van Nistelrooij zal doen met zijn risicopatiënt in de defensie.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

32
32
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

45
45
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

19
19
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

100
100
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

201
201
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

155
155
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

114
114
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

173
173
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

275
275
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

572
572
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

315
315
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

501
501
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

278
278
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

393
393
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

94
94
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

220
220
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

45
45
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

128
128
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

251
251
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

210
210
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

100
100
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

179
179
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

78
78
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

59
59
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

128
128

Meer sportnieuws