Faes alwéér afgemaakt: "Stop met zeuren en armen zwaaien"

door
Faes alwéér afgemaakt:

Een aantal Rode Duivels heeft afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op de Europese velden. Wout Faes bijvoorbeeld, ging voor de tweede match op rij de mist in bij Leicester City. De kritiek op de verdediger weerklinkt dan ook steeds luider.

De 26-jarige krullenbol is een product van RSC Anderlecht en liet bij de jeugdselecties mooie dingen zien, ook bij de nationale ploegen. Desondanks lukte het hem niet om door te breken bij de hoofdmacht van Paars-Wit. Na enkele uitleenbeurten besloot hij dan maar een stapje terug te zetten. Zo belandde Faes bij KV Oostende. En dat bleek een goede zet met oog op zijn verdere carrière.

Aan de kust maakte hij immers wekelijks de nodige speelminuten en dat ging ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt voorbij. Uiteindelijk verhuisde hij na twee seizoenen naar Stade Reims. Ook daar Faes het goed, wat hem zelfs een transfer naar Leicester City opleverde. Ondertussen schopte hij het ook tot Rode Duivel. Onder Domenico Tedesco is hij zelfs niet weg te denken uit de Belgische basiself.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Lastige periode in Premier League

Vorig seizoen was de verdediger één van de belangrijke krachten in de ploeg die Leicester hielp promoveren naar de Premier League. Maar die stap blijkt voor hem toch behoorlijk moeilijk te verteren. Zo heeft Faes, weliswaar niet geholpen door de zwakke prestaties van de ploeg in zijn geheel, het steeds lastiger om het hoofd boven water te houden in de defensie van de Foxes.

Een week geleden was hij tegen Chelsea al de gebeten hond. En afgelopen weekend liep het opnieuw fout voor de Rode Duivel. Tegen Brentford FC (4-1-nederlaag) stapte hij verkeerd uit bij de eerste tegentreffer, bij de twee volgende stond hij verkeerd gepositioneerd en bij de laatste tegengoal werd Faes gewoonweg op snelheid gepakt. Een belabberd optreden dus van de verdediger.

Molenwieken en zagen

In Engeland weerklinkt de kritiek aan zijn adres dan ook steeds luider. Maar vooral de gebaren waarmee hij zijn onvrede duidelijk maakte, voornamelijk door te molenwieken met de armen, zorgde voor ergernis. "Weer is het Wout Faes. Hij staat daar gewoon met zijn armen in de lucht, te denken van 'wat gebeurt hier?'. Stop met zeuren, doe er iets aan. Je ploeg krijgt slaag, ga door en doe daar iets aan, maar stop met zagen", sakkerde commentator Mads Hermansen bij BBC Radio. Afwachten nu wat nieuwe coach Ruud van Nistelrooij zal doen met zijn risicopatiënt in de defensie.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

22
22
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

17
17
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

86
86
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

72
72
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

39
39
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

45
45
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

163
163
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

249
249
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

196
196
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

208
208
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

37
37
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

221
221
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

256
256
‘Ongeziene trainerscarrousel met Mourinho en Amorim’

De Europese topclubs beginnen te bewegen. De resultaten van de eerste seizoenshelft zijn ...

160
160
Union haalt zijn gram met opmerkelijke koers

Bij Union loopt het dit seizoen alweer zeer netjes. De Brusselaars prijken al maandenlang aan de ...

38
38
Hasi moet puzzelen achterin: onverwachte oplossing?

Anderlecht begon het nieuwe jaar uitstekend, want het plaatste zich donderdag met een zege tegen AA ...

232
232
'Lammens en Openda slikken transferdompers'

Verschillende Rode Duivels maakten vorige zomer een transfer. Voor sommigen leek dat op het moment ...

151
151
Kritiek op Verhaeghe: "Daar zal Leko niet gelukkig mee zijn"

Voor Club Brugge is 2026 begonnen met een flinke tegenvaller. Het leverde dinsdag op Mambourg immers ...

427
427
'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

75
75
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

243
243
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

125
125
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

322
322
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

133
133
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

288
288

Meer sportnieuws