Faes alwéér afgemaakt: "Stop met zeuren en armen zwaaien"

515 stemmen
Faes alwéér afgemaakt:

Een aantal Rode Duivels heeft afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op de Europese velden. Wout Faes bijvoorbeeld, ging voor de tweede match op rij de mist in bij Leicester City. De kritiek op de verdediger weerklinkt dan ook steeds luider.

De 26-jarige krullenbol is een product van RSC Anderlecht en liet bij de jeugdselecties mooie dingen zien, ook bij de nationale ploegen. Desondanks lukte het hem niet om door te breken bij de hoofdmacht van Paars-Wit. Na enkele uitleenbeurten besloot hij dan maar een stapje terug te zetten. Zo belandde Faes bij KV Oostende. En dat bleek een goede zet met oog op zijn verdere carrière.

Aan de kust maakte hij immers wekelijks de nodige speelminuten en dat ging ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt voorbij. Uiteindelijk verhuisde hij na twee seizoenen naar Stade Reims. Ook daar Faes het goed, wat hem zelfs een transfer naar Leicester City opleverde. Ondertussen schopte hij het ook tot Rode Duivel. Onder Domenico Tedesco is hij zelfs niet weg te denken uit de Belgische basiself.

LEES OOK: Beste transferdeals Premier League: één Belg in top 10

Lastige periode in Premier League

Vorig seizoen was de verdediger één van de belangrijke krachten in de ploeg die Leicester hielp promoveren naar de Premier League. Maar die stap blijkt voor hem toch behoorlijk moeilijk te verteren. Zo heeft Faes, weliswaar niet geholpen door de zwakke prestaties van de ploeg in zijn geheel, het steeds lastiger om het hoofd boven water te houden in de defensie van de Foxes.

Een week geleden was hij tegen Chelsea al de gebeten hond. En afgelopen weekend liep het opnieuw fout voor de Rode Duivel. Tegen Brentford FC (4-1-nederlaag) stapte hij verkeerd uit bij de eerste tegentreffer, bij de twee volgende stond hij verkeerd gepositioneerd en bij de laatste tegengoal werd Faes gewoonweg op snelheid gepakt. Een belabberd optreden dus van de verdediger.

Molenwieken en zagen

In Engeland weerklinkt de kritiek aan zijn adres dan ook steeds luider. Maar vooral de gebaren waarmee hij zijn onvrede duidelijk maakte, voornamelijk door te molenwieken met de armen, zorgde voor ergernis. "Weer is het Wout Faes. Hij staat daar gewoon met zijn armen in de lucht, te denken van 'wat gebeurt hier?'. Stop met zeuren, doe er iets aan. Je ploeg krijgt slaag, ga door en doe daar iets aan, maar stop met zagen", sakkerde commentator Mads Hermansen bij BBC Radio. Afwachten nu wat nieuwe coach Ruud van Nistelrooij zal doen met zijn risicopatiënt in de defensie.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

113
113
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

38
38
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

12
12
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

109
109
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

156
156
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

143
143
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

377
377
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

120
120
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

167
167
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

164
164
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

226
226
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

317
317
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

181
181
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

179
179
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

115
115
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

544
544
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

248
248
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

354
354
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws