Faes alwéér afgemaakt: "Stop met zeuren en armen zwaaien"

door
Faes alwéér afgemaakt:

Een aantal Rode Duivels heeft afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op de Europese velden. Wout Faes bijvoorbeeld, ging voor de tweede match op rij de mist in bij Leicester City. De kritiek op de verdediger weerklinkt dan ook steeds luider.

De 26-jarige krullenbol is een product van RSC Anderlecht en liet bij de jeugdselecties mooie dingen zien, ook bij de nationale ploegen. Desondanks lukte het hem niet om door te breken bij de hoofdmacht van Paars-Wit. Na enkele uitleenbeurten besloot hij dan maar een stapje terug te zetten. Zo belandde Faes bij KV Oostende. En dat bleek een goede zet met oog op zijn verdere carrière.

Aan de kust maakte hij immers wekelijks de nodige speelminuten en dat ging ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt voorbij. Uiteindelijk verhuisde hij na twee seizoenen naar Stade Reims. Ook daar Faes het goed, wat hem zelfs een transfer naar Leicester City opleverde. Ondertussen schopte hij het ook tot Rode Duivel. Onder Domenico Tedesco is hij zelfs niet weg te denken uit de Belgische basiself.

LEES OOK: 'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Lastige periode in Premier League

Vorig seizoen was de verdediger één van de belangrijke krachten in de ploeg die Leicester hielp promoveren naar de Premier League. Maar die stap blijkt voor hem toch behoorlijk moeilijk te verteren. Zo heeft Faes, weliswaar niet geholpen door de zwakke prestaties van de ploeg in zijn geheel, het steeds lastiger om het hoofd boven water te houden in de defensie van de Foxes.

Een week geleden was hij tegen Chelsea al de gebeten hond. En afgelopen weekend liep het opnieuw fout voor de Rode Duivel. Tegen Brentford FC (4-1-nederlaag) stapte hij verkeerd uit bij de eerste tegentreffer, bij de twee volgende stond hij verkeerd gepositioneerd en bij de laatste tegengoal werd Faes gewoonweg op snelheid gepakt. Een belabberd optreden dus van de verdediger.

Molenwieken en zagen

In Engeland weerklinkt de kritiek aan zijn adres dan ook steeds luider. Maar vooral de gebaren waarmee hij zijn onvrede duidelijk maakte, voornamelijk door te molenwieken met de armen, zorgde voor ergernis. "Weer is het Wout Faes. Hij staat daar gewoon met zijn armen in de lucht, te denken van 'wat gebeurt hier?'. Stop met zeuren, doe er iets aan. Je ploeg krijgt slaag, ga door en doe daar iets aan, maar stop met zagen", sakkerde commentator Mads Hermansen bij BBC Radio. Afwachten nu wat nieuwe coach Ruud van Nistelrooij zal doen met zijn risicopatiënt in de defensie.

Indien iedereen fit en in vorm, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

16
16
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

34
34
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

241
241
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

387
387
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

608
608
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

246
246
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

528
528
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

410
410
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

203
203
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

76
76
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

259
259
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

276
276
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

149
149
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

283
283
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

77
77
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

362
362
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

128
128
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

218
218
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

541
541
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

63
63
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

527
527
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1743
1743
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

634
634

Meer sportnieuws