Faes alwéér afgemaakt: "Stop met zeuren en armen zwaaien"

door
Faes alwéér afgemaakt:

Een aantal Rode Duivels heeft afgelopen weekend geen goede beurt gemaakt op de Europese velden. Wout Faes bijvoorbeeld, ging voor de tweede match op rij de mist in bij Leicester City. De kritiek op de verdediger weerklinkt dan ook steeds luider.

De 26-jarige krullenbol is een product van RSC Anderlecht en liet bij de jeugdselecties mooie dingen zien, ook bij de nationale ploegen. Desondanks lukte het hem niet om door te breken bij de hoofdmacht van Paars-Wit. Na enkele uitleenbeurten besloot hij dan maar een stapje terug te zetten. Zo belandde Faes bij KV Oostende. En dat bleek een goede zet met oog op zijn verdere carrière.

LEES OOK 'City houdt grote kuis: schoktransfer Jack Grealish'

Aan de kust maakte hij immers wekelijks de nodige speelminuten en dat ging ook bij buitenlandse ploegen niet onopgemerkt voorbij. Uiteindelijk verhuisde hij na twee seizoenen naar Stade Reims. Ook daar Faes het goed, wat hem zelfs een transfer naar Leicester City opleverde. Ondertussen schopte hij het ook tot Rode Duivel. Onder Domenico Tedesco is hij zelfs niet weg te denken uit de Belgische basiself.

Lastige periode in Premier League

Vorig seizoen was de verdediger één van de belangrijke krachten in de ploeg die Leicester hielp promoveren naar de Premier League. Maar die stap blijkt voor hem toch behoorlijk moeilijk te verteren. Zo heeft Faes, weliswaar niet geholpen door de zwakke prestaties van de ploeg in zijn geheel, het steeds lastiger om het hoofd boven water te houden in de defensie van de Foxes.

Een week geleden was hij tegen Chelsea al de gebeten hond. En afgelopen weekend liep het opnieuw fout voor de Rode Duivel. Tegen Brentford FC (4-1-nederlaag) stapte hij verkeerd uit bij de eerste tegentreffer, bij de twee volgende stond hij verkeerd gepositioneerd en bij de laatste tegengoal werd Faes gewoonweg op snelheid gepakt. Een belabberd optreden dus van de verdediger.

Molenwieken en zagen

LEES OOK 'Uitverkoop United: Premier League-schok van 70 miljoen'

In Engeland weerklinkt de kritiek aan zijn adres dan ook steeds luider. Maar vooral de gebaren waarmee hij zijn onvrede duidelijk maakte, voornamelijk door te molenwieken met de armen, zorgde voor ergernis. "Weer is het Wout Faes. Hij staat daar gewoon met zijn armen in de lucht, te denken van 'wat gebeurt hier?'. Stop met zeuren, doe er iets aan. Je ploeg krijgt slaag, ga door en doe daar iets aan, maar stop met zagen", sakkerde commentator Mads Hermansen bij BBC Radio. Afwachten nu wat nieuwe coach Ruud van Nistelrooij zal doen met zijn risicopatiënt in de defensie.

POLL: Indien iedereen fit en in vorm, staat Faes dan in uw ideale basiself bij de Duivels?

Meest recent

Anderlecht pakt uit met ‘nieuwe Debast’: “Goeie scouting”

RSC Anderlecht staat op het punt om de transfer van Lucas Hey te officialiseren. Een grote slag want ...

36
36
‘Ancelotti weg bij Real Madrid, topcoach als vervanger’

Real Madrid is niet meer zo dominant dit seizoen. De Koninklijke kreeg in de Supercup een ferme ...

39
39
Antwerp ziet pion plots vertrekken: “Ze moeten verkopen”

Royal Antwerp FC heeft met Paul Gheysens een geldschieter die de club regelmatig uit de nood helpt. ...

144
144
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht smijt met geld, Antwerp en Gent duwen’

De winterse transfercarrousel draait inmiddels op volle toeren. Ploegen in binnen- en buitenland ...

289
289
De Bruyne dropt grote hint: “Dat staat er te gebeuren…”

Waar ligt de toekomst van Kevin De Bruyne. Het contract van de Rode Duivel loopt komende zomer af ...

126
126
‘Anderlecht krijgt stevige concurrentie voor toptalent’

RSC Anderlecht is bezig aan een drukke wintermercato. Olivier Renard wil de harten van de fans ...

159
159
Vandenbempt in de bres voor Vrancken: “Ongezonde spanning”

Wouter Vrancken is geen hoofdtrainer meer bij KAA Gent. Beide partijen besloten in onderling overleg ...

476
476
Avila na Antwerp relschopper bij Ajax: “Saboteerde de boel!"

Gaston Avila maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Ajax, maar de flankspeler is alweer weg ...

111
111
Gilles De Bilde doet opvallende bekentenis na Porte-incident

De naam Gilles De Bilde zorgt nog steeds voor heel wat tegenstrijdige meningen in voetballand. De ...

183
183
Anderlecht heeft goudhaantje beet: “Onbevangen en dreigend”

Het Belgische voetbal maakte afgelopen speeldag kennis met César Huerta. De Mexicaan mocht ...

436
436
Fans reageren op ontslag Vrancken: “Daar wringt het..."

KAA Gent en Wouter Vrancken gaan in onderling overleg uit elkaar. De oefenmeester was de opvolger ...

281
281
'Anderlecht legt 3 miljoen op tafel voor volgende transfer'

Olivier Renard kent een heel drukke mercato bij RSC Anderlecht, zowel aan in- als uitgaande zijde. ...

360
360
'Boyata weigert héél verrassend contractvoorstel'

Bij Club Brugge raakten ze deze mercato eindelijk verlost van Dedryck Boyata. De ervaren centrale ...

216
216
Coucke: "Deze transferperiode heeft de directie heel veel werk"

Marc Coucke is eigenaar van RSC Anderlecht, maar is er niet meer betrokken bij het dagelijkse ...

362
362
Club Brugge - Juventus: "Mbangula zou anders verkocht zijn"

Club Brugge neemt het op tegen Juventus. Deze zevende match in de League Phase van de Champions ...

388
388
Vrancken niet langer coach van AA Gent

Wouter Vrancken is niet langer coach van AA Gent. Beide partijen zijn in onderling overleg uit ...

475
475
'City houdt grote kuis: schoktransfer Jack Grealish'

Manchester City bereidt zich momenteel voor op de Champions League-clash tegen Paris Saint-Germain. ...

419
419
Genk benadeeld door bondscoach? "KBVB moet handelen"

KRC Genk maakte afgelopen weekend andermaal indruk op het veld van KV Mechelen. Dat deed het met een ...

422
422
‘Anderlecht doet wilde zet met straffe winterknaller’

Mike Trésor, die worstelt bij Burnley na zijn transfer in 2023, staat volgens bepaalde ...

711
711
Opvolger Skov Olsen: Madou licht tipje van de sluier

Club Brugge maakt zich momenteel op voor het sluitstuk van de League Phase in de Champions League. ...

891
891

Meer sportnieuws