De Condé over problemen Jong Genk: "Geven hem alle steun"

door
De Condé over problemen Jong Genk:

Bij Jong KRC Genk is het alle hens aan dek. De jonkies van Racing Genk verloren afgelopen weekend weer. De balans is ondertussen zeer mager inzake resultaten. Head of Football Dimitri De Condé sprak erover bij TVL Sportcafé.

RSCA Futures heeft de weg naar boven gevonden en staat dankzij een zeer knappe 12 op 18 plots op een dertiende plaats in de Challenger Pro League. Voorlopig is dat genoeg voor de redding. Bij Jong Genk gaat het een heel stuk minder.

LEES OOK: Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

Jong Genk in vrije val

De troepen van Thomas Buffel, die met een piepjong elftal voor de dag komt, boekte een 4 op 33. Dat heeft ervoor gezorgd dat ze momenteel laatste staan met tien punten, samen met Francs Borains. Het wordt een harde strijd voor het behoud.

"We zitten in een moeilijke situatie met Jong Genk en het gaat knokken worden om erin te blijven. We hebben zes spelers laten doorschuiven naar de eerste ploeg en dat voel je als ploeg. Dan moeten er zeer jonge gasten worden toegevoegd. Het is ook niet makkelijk voor Buffel, maar we gaan hem alle steun geven om het seizoen tot een goed einde te brengen met Jong Genk”, zei De Condé. 

Degradatie vermijden, maar geen enorm probleem

In bepaalde media werd onlangs aangegeven dat een degradatie voor RSCA Futures, toen zij laatste stonden, heel nefast zou zijn voor de toekomst. Dat is natuurlijk onzin. Uiteraard blijven de beloftenploegen van Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk het liefst in de Challenger Pro League. Daar doen ze ook alles aan.

Alleen gaat dit weinig invloed hebben op de toekomst. Bij deze clubs hebben ze immers de beste jeugdopleidingen in België en de toptalenten van 15-16 jaar liggen bijna allemaal onder contract voor de komende jaren. Eén jaar in Eerste Nationale gaat heus geen leegloop veroorzaken, of bij de jeugd daaronder. Dat zou wel heel kort door de bocht zijn.

Bij de drie clubs hebben ze een goede doorstroming en coherent beleid inzake jeugd. Dat staat of valt absoluut niet bij een eventueel degradatie van de beloftenploeg. Al moeten ze natuurlijk ook geen vier seizoenen in Eerste Nationale spelen, maar één jaar? Dat is geen probleem.

Zal Jong Genk zich redden?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: 'Raman terug naar AA Gent?'

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

20
20
Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

46
46
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

284
284
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

183
183
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

99
99
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

30
30
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

36
36
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

130
130
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

138
138
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

449
449
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

106
106
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

195
195
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

144
144
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

341
341
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

143
143
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

96
96
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

394
394
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

172
172
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

350
350
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

482
482
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

155
155

Meer sportnieuws