De Condé over problemen Jong Genk: "Geven hem alle steun"

door
De Condé over problemen Jong Genk:

Bij Jong KRC Genk is het alle hens aan dek. De jonkies van Racing Genk verloren afgelopen weekend weer. De balans is ondertussen zeer mager inzake resultaten. Head of Football Dimitri De Condé sprak erover bij TVL Sportcafé.

RSCA Futures heeft de weg naar boven gevonden en staat dankzij een zeer knappe 12 op 18 plots op een dertiende plaats in de Challenger Pro League. Voorlopig is dat genoeg voor de redding. Bij Jong Genk gaat het een heel stuk minder.

LEES OOK: Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Jong Genk in vrije val

De troepen van Thomas Buffel, die met een piepjong elftal voor de dag komt, boekte een 4 op 33. Dat heeft ervoor gezorgd dat ze momenteel laatste staan met tien punten, samen met Francs Borains. Het wordt een harde strijd voor het behoud.

"We zitten in een moeilijke situatie met Jong Genk en het gaat knokken worden om erin te blijven. We hebben zes spelers laten doorschuiven naar de eerste ploeg en dat voel je als ploeg. Dan moeten er zeer jonge gasten worden toegevoegd. Het is ook niet makkelijk voor Buffel, maar we gaan hem alle steun geven om het seizoen tot een goed einde te brengen met Jong Genk”, zei De Condé. 

Degradatie vermijden, maar geen enorm probleem

In bepaalde media werd onlangs aangegeven dat een degradatie voor RSCA Futures, toen zij laatste stonden, heel nefast zou zijn voor de toekomst. Dat is natuurlijk onzin. Uiteraard blijven de beloftenploegen van Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk het liefst in de Challenger Pro League. Daar doen ze ook alles aan.

Alleen gaat dit weinig invloed hebben op de toekomst. Bij deze clubs hebben ze immers de beste jeugdopleidingen in België en de toptalenten van 15-16 jaar liggen bijna allemaal onder contract voor de komende jaren. Eén jaar in Eerste Nationale gaat heus geen leegloop veroorzaken, of bij de jeugd daaronder. Dat zou wel heel kort door de bocht zijn.

Bij de drie clubs hebben ze een goede doorstroming en coherent beleid inzake jeugd. Dat staat of valt absoluut niet bij een eventueel degradatie van de beloftenploeg. Al moeten ze natuurlijk ook geen vier seizoenen in Eerste Nationale spelen, maar één jaar? Dat is geen probleem.

Zal Jong Genk zich redden?

Meest recent

'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

8
8
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

89
89
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

64
64
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

163
163
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

299
299
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

275
275
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

261
261
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

344
344
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

457
457
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

299
299
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

634
634
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

228
228
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

623
623
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

309
309
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1379
1379
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

463
463
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

447
447
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

428
428
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

309
309
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

541
541
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

211
211
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

383
383
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

244
244
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

422
422

Meer sportnieuws