De Condé over problemen Jong Genk: "Geven hem alle steun"

door
De Condé over problemen Jong Genk:

Bij Jong KRC Genk is het alle hens aan dek. De jonkies van Racing Genk verloren afgelopen weekend weer. De balans is ondertussen zeer mager inzake resultaten. Head of Football Dimitri De Condé sprak erover bij TVL Sportcafé.

RSCA Futures heeft de weg naar boven gevonden en staat dankzij een zeer knappe 12 op 18 plots op een dertiende plaats in de Challenger Pro League. Voorlopig is dat genoeg voor de redding. Bij Jong Genk gaat het een heel stuk minder.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

Jong Genk in vrije val

De troepen van Thomas Buffel, die met een piepjong elftal voor de dag komt, boekte een 4 op 33. Dat heeft ervoor gezorgd dat ze momenteel laatste staan met tien punten, samen met Francs Borains. Het wordt een harde strijd voor het behoud.

"We zitten in een moeilijke situatie met Jong Genk en het gaat knokken worden om erin te blijven. We hebben zes spelers laten doorschuiven naar de eerste ploeg en dat voel je als ploeg. Dan moeten er zeer jonge gasten worden toegevoegd. Het is ook niet makkelijk voor Buffel, maar we gaan hem alle steun geven om het seizoen tot een goed einde te brengen met Jong Genk”, zei De Condé. 

Degradatie vermijden, maar geen enorm probleem

In bepaalde media werd onlangs aangegeven dat een degradatie voor RSCA Futures, toen zij laatste stonden, heel nefast zou zijn voor de toekomst. Dat is natuurlijk onzin. Uiteraard blijven de beloftenploegen van Club Brugge, Anderlecht en KRC Genk het liefst in de Challenger Pro League. Daar doen ze ook alles aan.

Alleen gaat dit weinig invloed hebben op de toekomst. Bij deze clubs hebben ze immers de beste jeugdopleidingen in België en de toptalenten van 15-16 jaar liggen bijna allemaal onder contract voor de komende jaren. Eén jaar in Eerste Nationale gaat heus geen leegloop veroorzaken, of bij de jeugd daaronder. Dat zou wel heel kort door de bocht zijn.

Bij de drie clubs hebben ze een goede doorstroming en coherent beleid inzake jeugd. Dat staat of valt absoluut niet bij een eventueel degradatie van de beloftenploeg. Al moeten ze natuurlijk ook geen vier seizoenen in Eerste Nationale spelen, maar één jaar? Dat is geen probleem.

Zal Jong Genk zich redden?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

19
19
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

34
34
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

32
32
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

75
75
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

107
107
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

81
81
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

76
76
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

73
73
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

366
366
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

194
194
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

220
220
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

157
157
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

207
207
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

445
445
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

109
109
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

633
633
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

354
354
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws