Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

door
Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC zijn dominantie nog wat meer in de verf gezet. De leider won oververdiend (2-0) in de directe clash met Manchester City. De titelverdediger kon al voor de zevende match op rij niet winnen, de thuisaanhang dreef dan ook openlijk de spot met coach Pep Guardiola.

Beide grootmachten leefden op een compleet andere manier naar de Engelse topper toe. Liverpool won enkele dagen geleden nog in de Champions League tegen titelverdediger Real Madrid en staat zowel Europees als in eigen land royaal aan de leiding. De ploeg van coach Slot blaakte dan ook van het vertrouwen.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

City in crisis

City verkeert dan weer al een tijdje in crisis. Na vijf opeenvolgende nederlaag leek het team van coach Guardiola eerder deze week op weg naar een ruime zege tegen Feyenoord. Maar in extremis werd een driedubbele voorsprong uit handen gegeven (3-3), wat uiteraard bijzonder hard aankwam bij de Engelse titelverdediger.

Die waardeverhoudingen waren ook op het veld duidelijk zichtbaar. City eiste weliswaar het balbezit op, het doelgevaar kwam van de thuisploeg. Ortega, die de voorkeur kreeg op de gepasseerde Ederson, moest vol aan de bak op kansen van onder meer Szoboszlai. Van Dijk zag dan weer een kopbal belandde op de paal.

Grote uitblinker Salah

Uiteindelijk kwam LFC toch verdiend op voorsprong. Na uitstekend voorbereidend werk van uitblinkers Alexander-Arnold en Salah, had Gakpo de bal er aan de tweede paal maar in te tikken. De thuisploeg bleef daarna het gevaarlijkst, terwijl City amper voor een doelkans kon zorgen.

Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. De Reds lieten het echter na om de match helemaal op slot te doen. Tot Diaz plots werd neergehaald door Ortega. Salah ging achter de bal staan en trapte de strafschop netjes binnen. Opnieuw kroonde de Egyptenaar zich tot matchwinnaar.

Guardiola geviseerd

Bij City was de ingevallen De Bruyne nog dicht bij een aansluitingstreffer, maar verder kwamen de bezoekers niet. Het signaal voor de thuisaanhang om Guardiola te viseren. Die reageerde op de spottende gezangen door zes vingers in de lucht te steken. Een verwijzing naar het aantal landstitels dat hij met City veroverde. De kans dat daar dit seizoen een zevende bijkomt, is echter bijzonder klein. De titelverdediger staat momenteel slechts vijfde op elf (!) punten achterstand van het ongenaakbare Liverpool.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

80
80
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

2
2
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

39
39
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

18
18
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

31
31
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

210
210
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

73
73
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

122
122
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

100
100
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

449
449
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

344
344
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

514
514
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

219
219
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

216
216
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

217
217
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

226
226
KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Na één jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn ...

62
62
Vier toppers, één verrassing: ontdek de Europese topscorers

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal nadert met rasse schreden en dus staan ook nog heel wat ...

77
77
'Pittige vuurdoop: Sibierski krijgt eerste transferopdracht'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

436
436
'Club Brugge kaalgeplukt: ook Forbs richting exit?'

Of de titelrace tot een goed einde zal worden gebracht valt nog af te wachten, maar hoe dan ook mag ...

648
648
'Duiventil in Genk: verlanglijst De Condé lekt uit'

Of het nog een Europees ticket kan bemachtigen valt voorlopig af te wachten, maar dat KRC Genk ...

489
489
Anderlecht-fans spuwen gal: bestuur in het verweer

Daags na de officiële voorstelling van Antoine Sibierski als technisch directeur zit het er ...

295
295
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

487
487
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

731
731
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

433
433
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

437
437

Meer sportnieuws