Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

door
Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC zijn dominantie nog wat meer in de verf gezet. De leider won oververdiend (2-0) in de directe clash met Manchester City. De titelverdediger kon al voor de zevende match op rij niet winnen, de thuisaanhang dreef dan ook openlijk de spot met coach Pep Guardiola.

Beide grootmachten leefden op een compleet andere manier naar de Engelse topper toe. Liverpool won enkele dagen geleden nog in de Champions League tegen titelverdediger Real Madrid en staat zowel Europees als in eigen land royaal aan de leiding. De ploeg van coach Slot blaakte dan ook van het vertrouwen.

LEES OOK: Guardiola slaat terug: critici likken wonden

City in crisis

City verkeert dan weer al een tijdje in crisis. Na vijf opeenvolgende nederlaag leek het team van coach Guardiola eerder deze week op weg naar een ruime zege tegen Feyenoord. Maar in extremis werd een driedubbele voorsprong uit handen gegeven (3-3), wat uiteraard bijzonder hard aankwam bij de Engelse titelverdediger.

Die waardeverhoudingen waren ook op het veld duidelijk zichtbaar. City eiste weliswaar het balbezit op, het doelgevaar kwam van de thuisploeg. Ortega, die de voorkeur kreeg op de gepasseerde Ederson, moest vol aan de bak op kansen van onder meer Szoboszlai. Van Dijk zag dan weer een kopbal belandde op de paal.

Grote uitblinker Salah

Uiteindelijk kwam LFC toch verdiend op voorsprong. Na uitstekend voorbereidend werk van uitblinkers Alexander-Arnold en Salah, had Gakpo de bal er aan de tweede paal maar in te tikken. De thuisploeg bleef daarna het gevaarlijkst, terwijl City amper voor een doelkans kon zorgen.

Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. De Reds lieten het echter na om de match helemaal op slot te doen. Tot Diaz plots werd neergehaald door Ortega. Salah ging achter de bal staan en trapte de strafschop netjes binnen. Opnieuw kroonde de Egyptenaar zich tot matchwinnaar.

Guardiola geviseerd

Bij City was de ingevallen De Bruyne nog dicht bij een aansluitingstreffer, maar verder kwamen de bezoekers niet. Het signaal voor de thuisaanhang om Guardiola te viseren. Die reageerde op de spottende gezangen door zes vingers in de lucht te steken. Een verwijzing naar het aantal landstitels dat hij met City veroverde. De kans dat daar dit seizoen een zevende bijkomt, is echter bijzonder klein. De titelverdediger staat momenteel slechts vijfde op elf (!) punten achterstand van het ongenaakbare Liverpool.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

34
34
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

20
20
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

22
22
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

28
28
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

88
88
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

59
59
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

152
152
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

188
188
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

347
347
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

259
259
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

208
208
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

83
83
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

76
76
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

207
207
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

104
104
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

132
132
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

407
407
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws