Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

240 stemmen
Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC zijn dominantie nog wat meer in de verf gezet. De leider won oververdiend (2-0) in de directe clash met Manchester City. De titelverdediger kon al voor de zevende match op rij niet winnen, de thuisaanhang dreef dan ook openlijk de spot met coach Pep Guardiola.

Beide grootmachten leefden op een compleet andere manier naar de Engelse topper toe. Liverpool won enkele dagen geleden nog in de Champions League tegen titelverdediger Real Madrid en staat zowel Europees als in eigen land royaal aan de leiding. De ploeg van coach Slot blaakte dan ook van het vertrouwen.

LEES OOK: 'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

City in crisis

City verkeert dan weer al een tijdje in crisis. Na vijf opeenvolgende nederlaag leek het team van coach Guardiola eerder deze week op weg naar een ruime zege tegen Feyenoord. Maar in extremis werd een driedubbele voorsprong uit handen gegeven (3-3), wat uiteraard bijzonder hard aankwam bij de Engelse titelverdediger.

Die waardeverhoudingen waren ook op het veld duidelijk zichtbaar. City eiste weliswaar het balbezit op, het doelgevaar kwam van de thuisploeg. Ortega, die de voorkeur kreeg op de gepasseerde Ederson, moest vol aan de bak op kansen van onder meer Szoboszlai. Van Dijk zag dan weer een kopbal belandde op de paal.

Grote uitblinker Salah

Uiteindelijk kwam LFC toch verdiend op voorsprong. Na uitstekend voorbereidend werk van uitblinkers Alexander-Arnold en Salah, had Gakpo de bal er aan de tweede paal maar in te tikken. De thuisploeg bleef daarna het gevaarlijkst, terwijl City amper voor een doelkans kon zorgen.

Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. De Reds lieten het echter na om de match helemaal op slot te doen. Tot Diaz plots werd neergehaald door Ortega. Salah ging achter de bal staan en trapte de strafschop netjes binnen. Opnieuw kroonde de Egyptenaar zich tot matchwinnaar.

Guardiola geviseerd

Bij City was de ingevallen De Bruyne nog dicht bij een aansluitingstreffer, maar verder kwamen de bezoekers niet. Het signaal voor de thuisaanhang om Guardiola te viseren. Die reageerde op de spottende gezangen door zes vingers in de lucht te steken. Een verwijzing naar het aantal landstitels dat hij met City veroverde. De kans dat daar dit seizoen een zevende bijkomt, is echter bijzonder klein. De titelverdediger staat momenteel slechts vijfde op elf (!) punten achterstand van het ongenaakbare Liverpool.

🚀

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

89
89
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

36
36
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

30
30
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

25
25
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

319
319
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

52
52
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

188
188
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

225
225
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

159
159
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

668
668
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

167
167
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

165
165
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1048
1048
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

67
67
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

673
673
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

444
444
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

839
839
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

830
830
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

136
136
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

490
490
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

804
804
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

395
395

Meer sportnieuws