Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

door
Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC zijn dominantie nog wat meer in de verf gezet. De leider won oververdiend (2-0) in de directe clash met Manchester City. De titelverdediger kon al voor de zevende match op rij niet winnen, de thuisaanhang dreef dan ook openlijk de spot met coach Pep Guardiola.

Beide grootmachten leefden op een compleet andere manier naar de Engelse topper toe. Liverpool won enkele dagen geleden nog in de Champions League tegen titelverdediger Real Madrid en staat zowel Europees als in eigen land royaal aan de leiding. De ploeg van coach Slot blaakte dan ook van het vertrouwen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

City in crisis

City verkeert dan weer al een tijdje in crisis. Na vijf opeenvolgende nederlaag leek het team van coach Guardiola eerder deze week op weg naar een ruime zege tegen Feyenoord. Maar in extremis werd een driedubbele voorsprong uit handen gegeven (3-3), wat uiteraard bijzonder hard aankwam bij de Engelse titelverdediger.

Die waardeverhoudingen waren ook op het veld duidelijk zichtbaar. City eiste weliswaar het balbezit op, het doelgevaar kwam van de thuisploeg. Ortega, die de voorkeur kreeg op de gepasseerde Ederson, moest vol aan de bak op kansen van onder meer Szoboszlai. Van Dijk zag dan weer een kopbal belandde op de paal.

Grote uitblinker Salah

Uiteindelijk kwam LFC toch verdiend op voorsprong. Na uitstekend voorbereidend werk van uitblinkers Alexander-Arnold en Salah, had Gakpo de bal er aan de tweede paal maar in te tikken. De thuisploeg bleef daarna het gevaarlijkst, terwijl City amper voor een doelkans kon zorgen.

Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. De Reds lieten het echter na om de match helemaal op slot te doen. Tot Diaz plots werd neergehaald door Ortega. Salah ging achter de bal staan en trapte de strafschop netjes binnen. Opnieuw kroonde de Egyptenaar zich tot matchwinnaar.

Guardiola geviseerd

Bij City was de ingevallen De Bruyne nog dicht bij een aansluitingstreffer, maar verder kwamen de bezoekers niet. Het signaal voor de thuisaanhang om Guardiola te viseren. Die reageerde op de spottende gezangen door zes vingers in de lucht te steken. Een verwijzing naar het aantal landstitels dat hij met City veroverde. De kans dat daar dit seizoen een zevende bijkomt, is echter bijzonder klein. De titelverdediger staat momenteel slechts vijfde op elf (!) punten achterstand van het ongenaakbare Liverpool.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

1
1
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

11
11
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

17
17
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

196
196
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

50
50
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

41
41
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

304
304
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

393
393
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

314
314
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

423
423
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

643
643
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

812
812
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

534
534
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1288
1288
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

834
834
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

459
459
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1146
1146
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

137
137
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

235
235
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

158
158
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

240
240
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

678
678
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

446
446

Meer sportnieuws