Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

door
Anfield lacht Guardiola uit: Liverpool heerst in PL-clash

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC zijn dominantie nog wat meer in de verf gezet. De leider won oververdiend (2-0) in de directe clash met Manchester City. De titelverdediger kon al voor de zevende match op rij niet winnen, de thuisaanhang dreef dan ook openlijk de spot met coach Pep Guardiola.

Beide grootmachten leefden op een compleet andere manier naar de Engelse topper toe. Liverpool won enkele dagen geleden nog in de Champions League tegen titelverdediger Real Madrid en staat zowel Europees als in eigen land royaal aan de leiding. De ploeg van coach Slot blaakte dan ook van het vertrouwen.

LEES OOK: Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

City in crisis

City verkeert dan weer al een tijdje in crisis. Na vijf opeenvolgende nederlaag leek het team van coach Guardiola eerder deze week op weg naar een ruime zege tegen Feyenoord. Maar in extremis werd een driedubbele voorsprong uit handen gegeven (3-3), wat uiteraard bijzonder hard aankwam bij de Engelse titelverdediger.

Die waardeverhoudingen waren ook op het veld duidelijk zichtbaar. City eiste weliswaar het balbezit op, het doelgevaar kwam van de thuisploeg. Ortega, die de voorkeur kreeg op de gepasseerde Ederson, moest vol aan de bak op kansen van onder meer Szoboszlai. Van Dijk zag dan weer een kopbal belandde op de paal.

Grote uitblinker Salah

Uiteindelijk kwam LFC toch verdiend op voorsprong. Na uitstekend voorbereidend werk van uitblinkers Alexander-Arnold en Salah, had Gakpo de bal er aan de tweede paal maar in te tikken. De thuisploeg bleef daarna het gevaarlijkst, terwijl City amper voor een doelkans kon zorgen.

Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. De Reds lieten het echter na om de match helemaal op slot te doen. Tot Diaz plots werd neergehaald door Ortega. Salah ging achter de bal staan en trapte de strafschop netjes binnen. Opnieuw kroonde de Egyptenaar zich tot matchwinnaar.

Guardiola geviseerd

Bij City was de ingevallen De Bruyne nog dicht bij een aansluitingstreffer, maar verder kwamen de bezoekers niet. Het signaal voor de thuisaanhang om Guardiola te viseren. Die reageerde op de spottende gezangen door zes vingers in de lucht te steken. Een verwijzing naar het aantal landstitels dat hij met City veroverde. De kans dat daar dit seizoen een zevende bijkomt, is echter bijzonder klein. De titelverdediger staat momenteel slechts vijfde op elf (!) punten achterstand van het ongenaakbare Liverpool.

Liverpool wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

75
75
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

149
149
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

91
91
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

23
23
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

181
181
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

88
88
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

79
79
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

155
155
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

59
59
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

258
258
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

252
252
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

266
266
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

613
613
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

92
92
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

331
331
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

461
461
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

100
100
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

351
351
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

242
242
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

593
593
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

317
317
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

446
446
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

407
407
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

326
326
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

66
66

Meer sportnieuws