Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

door
Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

Club Brugge won zaterdagavond met 4-1 van FCV Dender. Maar het duel met de promovendus had er ook helemaal anders kunnen uitzien voor de titelverdediger. Bij een minieme 2-1-voorsprong ontsnapten de Bruggelingen immers aan een strafschop.

Na een vroege achterstand wist Club de situatie nog voor rust helemaal om te draaien. Toch duurde het tot in de slotminuten alvorens de boeken helemaal dicht konden. Zo wist invaller Chemsdine Talbi nog twee keer te scoren en zijn ploeg zo alsnog een ruime zege te gunnen.

Maar de partij had ook een compleet ander verloop kunnen hebben. Bij de start van de tweede periode, met een nipte 2-1-voorsprong op het bord, ontsnapte Blauw-Zwart immers aan een penalty toen Brandon Mechele de bal tot twee keer toe met de arm beroerde.

LEES OOK: Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Zeker onopzettelijk

Die fase zorgde voor de nodige bedenkingen bij Dender. Zo vond coach Vincent Euvrard het een duidelijke strafschop voor zijn ploeg. "Iemand moet mij uitleggen waarom de bal niet op de stip gaat. Het was voor mij een duidelijke handsbal van Mechele", aldus de trainer na de match.

Bij Het Laatste Nieuws ging men ten rade bij oud-ref Tim Pots om een antwoord te vinden op de vraag van Euvrard. "Het contact gebeurt zeker binnen het strafschopgebied, maar het is ook zeker onopzettelijk want Mechele probeert de bal weg te werken met de borst maar dat pakt ongelukkig uit", analyseert Pots.

Onnatuurlijke beweging?

De vraag is echter of Mechele daarbij een 'onnatuurlijke beweging' maakte. "Hier zullen de meningen verdeeld zijn en ik sluit me aan bij Bert Put, die overigens perfect gepositioneerd stond. Uiteraard mocht de bal aan de overkant dan ook niet op de stip worden gelegd toen daar een bal onopzettelijk tegen de arm van een Dender-speler kwam", pleit Pots vooral voor consequentie in de beslissingen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

0
0
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

10
10
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

12
12
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

67
67
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

70
70
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

68
68
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

40
40
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

593
593
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

18
18
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

40
40
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

74
74
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

172
172
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

98
98
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

65
65
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

33
33
Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

36
36
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

118
118
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

170
170
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

334
334
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

343
343
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

143
143
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

179
179
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

493
493
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

61
61

Meer sportnieuws