Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

door
Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

Club Brugge won zaterdagavond met 4-1 van FCV Dender. Maar het duel met de promovendus had er ook helemaal anders kunnen uitzien voor de titelverdediger. Bij een minieme 2-1-voorsprong ontsnapten de Bruggelingen immers aan een strafschop.

Na een vroege achterstand wist Club de situatie nog voor rust helemaal om te draaien. Toch duurde het tot in de slotminuten alvorens de boeken helemaal dicht konden. Zo wist invaller Chemsdine Talbi nog twee keer te scoren en zijn ploeg zo alsnog een ruime zege te gunnen.

Maar de partij had ook een compleet ander verloop kunnen hebben. Bij de start van de tweede periode, met een nipte 2-1-voorsprong op het bord, ontsnapte Blauw-Zwart immers aan een penalty toen Brandon Mechele de bal tot twee keer toe met de arm beroerde.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Zeker onopzettelijk

Die fase zorgde voor de nodige bedenkingen bij Dender. Zo vond coach Vincent Euvrard het een duidelijke strafschop voor zijn ploeg. "Iemand moet mij uitleggen waarom de bal niet op de stip gaat. Het was voor mij een duidelijke handsbal van Mechele", aldus de trainer na de match.

Bij Het Laatste Nieuws ging men ten rade bij oud-ref Tim Pots om een antwoord te vinden op de vraag van Euvrard. "Het contact gebeurt zeker binnen het strafschopgebied, maar het is ook zeker onopzettelijk want Mechele probeert de bal weg te werken met de borst maar dat pakt ongelukkig uit", analyseert Pots.

Onnatuurlijke beweging?

De vraag is echter of Mechele daarbij een 'onnatuurlijke beweging' maakte. "Hier zullen de meningen verdeeld zijn en ik sluit me aan bij Bert Put, die overigens perfect gepositioneerd stond. Uiteraard mocht de bal aan de overkant dan ook niet op de stip worden gelegd toen daar een bal onopzettelijk tegen de arm van een Dender-speler kwam", pleit Pots vooral voor consequentie in de beslissingen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

6
6
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

61
61
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

19
19
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

24
24
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

38
38
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

107
107
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

62
62
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

86
86
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

542
542
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

96
96
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

418
418
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

544
544
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

73
73
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

121
121
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

244
244
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

115
115
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

108
108
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

133
133
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

196
196
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

256
256
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

103
103
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

591
591

Meer sportnieuws