Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

642
Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

Club Brugge won zaterdagavond met 4-1 van FCV Dender. Maar het duel met de promovendus had er ook helemaal anders kunnen uitzien voor de titelverdediger. Bij een minieme 2-1-voorsprong ontsnapten de Bruggelingen immers aan een strafschop.

Na een vroege achterstand wist Club de situatie nog voor rust helemaal om te draaien. Toch duurde het tot in de slotminuten alvorens de boeken helemaal dicht konden. Zo wist invaller Chemsdine Talbi nog twee keer te scoren en zijn ploeg zo alsnog een ruime zege te gunnen.

Maar de partij had ook een compleet ander verloop kunnen hebben. Bij de start van de tweede periode, met een nipte 2-1-voorsprong op het bord, ontsnapte Blauw-Zwart immers aan een penalty toen Brandon Mechele de bal tot twee keer toe met de arm beroerde.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Zeker onopzettelijk

Die fase zorgde voor de nodige bedenkingen bij Dender. Zo vond coach Vincent Euvrard het een duidelijke strafschop voor zijn ploeg. "Iemand moet mij uitleggen waarom de bal niet op de stip gaat. Het was voor mij een duidelijke handsbal van Mechele", aldus de trainer na de match.

Bij Het Laatste Nieuws ging men ten rade bij oud-ref Tim Pots om een antwoord te vinden op de vraag van Euvrard. "Het contact gebeurt zeker binnen het strafschopgebied, maar het is ook zeker onopzettelijk want Mechele probeert de bal weg te werken met de borst maar dat pakt ongelukkig uit", analyseert Pots.

Onnatuurlijke beweging?

De vraag is echter of Mechele daarbij een 'onnatuurlijke beweging' maakte. "Hier zullen de meningen verdeeld zijn en ik sluit me aan bij Bert Put, die overigens perfect gepositioneerd stond. Uiteraard mocht de bal aan de overkant dan ook niet op de stip worden gelegd toen daar een bal onopzettelijk tegen de arm van een Dender-speler kwam", pleit Pots vooral voor consequentie in de beslissingen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

1
1
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

5
5
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

4
4
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

6
6
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

84
84
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

36
36
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

76
76
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

56
56
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

77
77
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

68
68
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

287
287
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

56
56
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

291
291
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

268
268
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

216
216
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

170
170
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

110
110
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

202
202
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

256
256
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

124
124
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

145
145
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

222
222

Meer sportnieuws