Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

door
Oud-scheidsrechter duidelijk over penalty-discussie Club

Club Brugge won zaterdagavond met 4-1 van FCV Dender. Maar het duel met de promovendus had er ook helemaal anders kunnen uitzien voor de titelverdediger. Bij een minieme 2-1-voorsprong ontsnapten de Bruggelingen immers aan een strafschop.

Na een vroege achterstand wist Club de situatie nog voor rust helemaal om te draaien. Toch duurde het tot in de slotminuten alvorens de boeken helemaal dicht konden. Zo wist invaller Chemsdine Talbi nog twee keer te scoren en zijn ploeg zo alsnog een ruime zege te gunnen.

Maar de partij had ook een compleet ander verloop kunnen hebben. Bij de start van de tweede periode, met een nipte 2-1-voorsprong op het bord, ontsnapte Blauw-Zwart immers aan een penalty toen Brandon Mechele de bal tot twee keer toe met de arm beroerde.

LEES OOK: Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

Zeker onopzettelijk

Die fase zorgde voor de nodige bedenkingen bij Dender. Zo vond coach Vincent Euvrard het een duidelijke strafschop voor zijn ploeg. "Iemand moet mij uitleggen waarom de bal niet op de stip gaat. Het was voor mij een duidelijke handsbal van Mechele", aldus de trainer na de match.

Bij Het Laatste Nieuws ging men ten rade bij oud-ref Tim Pots om een antwoord te vinden op de vraag van Euvrard. "Het contact gebeurt zeker binnen het strafschopgebied, maar het is ook zeker onopzettelijk want Mechele probeert de bal weg te werken met de borst maar dat pakt ongelukkig uit", analyseert Pots.

Onnatuurlijke beweging?

De vraag is echter of Mechele daarbij een 'onnatuurlijke beweging' maakte. "Hier zullen de meningen verdeeld zijn en ik sluit me aan bij Bert Put, die overigens perfect gepositioneerd stond. Uiteraard mocht de bal aan de overkant dan ook niet op de stip worden gelegd toen daar een bal onopzettelijk tegen de arm van een Dender-speler kwam", pleit Pots vooral voor consequentie in de beslissingen.

De regels rond handsspel zijn te onduidelijk ...

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

60
60
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

20
20
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

26
26
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

50
50
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

110
110
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

36
36
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

138
138
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

254
254
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

227
227
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

128
128
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

74
74
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

625
625
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

103
103
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

99
99
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

177
177
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

263
263
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

143
143
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

134
134
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

461
461
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

127
127
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

296
296
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

497
497
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

395
395
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

236
236
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

397
397

Meer sportnieuws