De Condé verklapt plan: "Eeuwige Genkie maken van hem"

153 stemmen
De Condé verklapt plan:

KRC Genk is de laatste jaren uitgegroeid tot een stabiele Belgische topclub. De club speelt steeds vaker mee voor de prijzen. Stabiliteit is zeer belangrijk, op en naast het veld. Dimitri De Condé beseft dat ook.

Racing Genk kende vele jaren geleden na een topseizoen vaak een povere voetbaljaargang. Dat werd regelmatig gevolgd door een vertrek van een sportieve directeur, een trainer of zelfs een voorzitter. Dat zorgde voor wat te weinig stabiliteit, maar sinds Peter Croonen en Dimitri De Condé aan het roer staan, is er veel meer rust en zekerheid.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Heynen en Hrosovsky

Uiteraard is er wel eens een trainerswissel, maar aan de top van de piramide is het heel stabiel. Dat zorgt er voor dat die stabiliteit ook doorsijpelt naar het veld. Genk is een club waar spelers regelmatig toch 2 à 3 jaar blijven en dan pas de stap naar het buitenland zetten.

Daarnaast maakt de club ook werk van het behouden van enkele cruciale spelers. Zo wil Racing Genk Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen langer aan zich binden. Dat verklaarde De Condé.

Denier voorbij

"Patrik is aan zijn zesde jaar bezig en is nu beslissender dan ooit voor ons. Hij lijkt beter te worden met de jaren. Hij speelt nu iets hoger en daardoor kunnen we Karetsas geleidelijk aan brengen. We gaan zeker met hem aan tafel, maar Patrik is niet alleen. We gaan ook met Heynen praten om van hem een eeuwige Genkie te maken, we willen Kongolo langer aan ons binden… Er zijn dus verschillende dossiers gaande. Patrik willen we dus ook graag houden", aldus De Condé aan TVL Sportcafé.

Heynen is zo op weg om hét boegbeeld van de club te worden. Hij is nog maar 27 jaar en speelde al 307 wedstrijden voor Racing Genk. Op nummer één staat Pierre Denier met 413 duels. Een haalbare kaart voor Heynen.

Lees ook: 

Gaat Heynen enkel voor Genk spelen?

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

45
45
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

37
37
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

65
65
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

49
49
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

21
21
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

49
49
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

68
68
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

59
59
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

140
140
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

265
265
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

936
936
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

210
210
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

102
102
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

206
206
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

108
108
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

297
297
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

112
112
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

582
582
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

599
599
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

437
437
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1031
1031
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

246
246
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

307
307
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

488
488
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws