De Condé verklapt plan: "Eeuwige Genkie maken van hem"

153 stemmen
De Condé verklapt plan:

KRC Genk is de laatste jaren uitgegroeid tot een stabiele Belgische topclub. De club speelt steeds vaker mee voor de prijzen. Stabiliteit is zeer belangrijk, op en naast het veld. Dimitri De Condé beseft dat ook.

Racing Genk kende vele jaren geleden na een topseizoen vaak een povere voetbaljaargang. Dat werd regelmatig gevolgd door een vertrek van een sportieve directeur, een trainer of zelfs een voorzitter. Dat zorgde voor wat te weinig stabiliteit, maar sinds Peter Croonen en Dimitri De Condé aan het roer staan, is er veel meer rust en zekerheid.

LEES OOK: Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

Heynen en Hrosovsky

Uiteraard is er wel eens een trainerswissel, maar aan de top van de piramide is het heel stabiel. Dat zorgt er voor dat die stabiliteit ook doorsijpelt naar het veld. Genk is een club waar spelers regelmatig toch 2 à 3 jaar blijven en dan pas de stap naar het buitenland zetten.

Daarnaast maakt de club ook werk van het behouden van enkele cruciale spelers. Zo wil Racing Genk Patrik Hrosovsky en Bryan Heynen langer aan zich binden. Dat verklaarde De Condé.

Denier voorbij

"Patrik is aan zijn zesde jaar bezig en is nu beslissender dan ooit voor ons. Hij lijkt beter te worden met de jaren. Hij speelt nu iets hoger en daardoor kunnen we Karetsas geleidelijk aan brengen. We gaan zeker met hem aan tafel, maar Patrik is niet alleen. We gaan ook met Heynen praten om van hem een eeuwige Genkie te maken, we willen Kongolo langer aan ons binden… Er zijn dus verschillende dossiers gaande. Patrik willen we dus ook graag houden", aldus De Condé aan TVL Sportcafé.

Heynen is zo op weg om hét boegbeeld van de club te worden. Hij is nog maar 27 jaar en speelde al 307 wedstrijden voor Racing Genk. Op nummer één staat Pierre Denier met 413 duels. Een haalbare kaart voor Heynen.

Lees ook: 

Gaat Heynen enkel voor Genk spelen?

Meest recent

'Drama voor Rode Duivels: sterkhouder mist WK-start'

Bondscoach Rudi Garcia begint toch met de nodige zorgen aan het WK. Romelu Lukaku topfit krijgen, ...

14
14
Standard of Antwerp? Wilmots duidelijk over Teuma

Waar speelt Teddy Teuma in het seizoen 2025/2026? De bijna 33-jarige middenvelder staat nog tot eind ...

23
23
'Anderlecht waagt zich aan levensgevaarlijke trainersgok'

Anderlecht is klaar voor een stevige gok op de trainersmarkt. Paars-wit heeft een aanbieding ...

102
102
"Vermeeren naar Club Brugge? Waarom niet?"

Waar speelt Arthur Vermeeren volgend seizoen? De jonge middenvelder maakte de afgelopen jaren niet ...

258
258
Deschacht komt met groot transfernieuws omtrent De Cat

RSC Anderlecht gaat Nathan De Cat verliezen. Dat staat zo goed als vast. Olivier Deschacht had in de ...

201
201
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

34
34
Sibierski tevreden: Anderlecht toont wél ambitie

RSC Anderlecht is al even bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Antoine Sibierski krijgt ...

172
172
'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

106
106
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

400
400
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

343
343
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

75
75
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

258
258
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

103
103
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

479
479
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

347
347
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

200
200
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

461
461
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

242
242
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

668
668
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

482
482
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

269
269
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

413
413
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

494
494
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

107
107

Meer sportnieuws