Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

door
Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

Lennart Mertens is de eerste sterkhouder die het zinkend schip van KMSK Deinze heeft verlaten. De 32-jarige spits gaat aan de slag bij Challenger Pro League-club SK Beveren. Mertens sprak voor het eerst open over de situatie tegenover Het Nieuwsblad.

Het gaat van kwaad naar erger voor Deinze. De club kampt met financiële problemen, zelfs na de overname. Spelers werden niet betaald en de club houdt het hoofd amper boven water. Het kreeg ook al puntenaftrek en een definitief faillissement dreigt.

LEES OOK: ‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

Beerput volledig open

Mertens trekt de beerput van Deinze volledig open. “Met spijt in het hart, maar de situatie was niet meer houdbaar. Ik ben een man van eer, maar er werden voortdurend valse beloftes gemaakt en er werd gelogen in ons gezicht. Ik zou de laatste zijn geweest zijn om het schip te verlaten, maar als zulke zaken zich voordoen, ben ik er klaar mee. Na een meeting met een advocaat van Sporta zijn er nog wat dingen aan het licht gekomen.”

De aanvaller gaat niet dieper op de problemen in, maar voorspelt wel dat nog spelers de club zullen verlaten. “Ik ben trouwens niet de enige. Er zullen nog spelers mijn voorbeeld volgen. Ik wens dit niemand toe. Of het nog goedkomt met Deinze? Ik hoop uit de grond van mijn hart dat de club blijft bestaan, in welke reeks dan ook. Ik wens hen het allerbeste toe. Maar ik heb geen glazen bol. Elke dag hoor je wel een ander verhaal.”

Geen loon meer 

De spelers kregen geen geld meer te zien en dat was voor Mertens de druppel. “Toch is de sfeer onderling altijd goed gebleven. Maar het was niet makkelijk. Ik heb taferelen gezien die je liever niet ziet. Sommigen hebben een vrouw die niet werkt of hebben kinderen. Je weet ook niet wat er zich in elke huiskamer afspeelt.”

KMSK Deinze-spelers verdienen geen bakken met geld. “Een arbeider in de haven die een maand niet betaald wordt, blijft ook niet werken. We zijn geen Kevin De Bruynes die zoveel per week verdienen, maar het is nog altijd onze job. Met hoop en beloftes betaal ik mijn rekeningen niet.”

Denk jij dat KMSK Deinze snel failliet zal worden verklaard?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

3
3
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

51
51
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

187
187
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

75
75
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

80
80
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

128
128
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

241
241
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

158
158
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

208
208
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

398
398
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

227
227
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

572
572
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

117
117
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

40
40
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

224
224
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

221
221
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

148
148
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

195
195
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

46
46
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

157
157
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

636
636
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

401
401
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

317
317

Meer sportnieuws