Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

door
Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

Lennart Mertens is de eerste sterkhouder die het zinkend schip van KMSK Deinze heeft verlaten. De 32-jarige spits gaat aan de slag bij Challenger Pro League-club SK Beveren. Mertens sprak voor het eerst open over de situatie tegenover Het Nieuwsblad.

Het gaat van kwaad naar erger voor Deinze. De club kampt met financiële problemen, zelfs na de overname. Spelers werden niet betaald en de club houdt het hoofd amper boven water. Het kreeg ook al puntenaftrek en een definitief faillissement dreigt.

Beerput volledig open

Mertens trekt de beerput van Deinze volledig open. “Met spijt in het hart, maar de situatie was niet meer houdbaar. Ik ben een man van eer, maar er werden voortdurend valse beloftes gemaakt en er werd gelogen in ons gezicht. Ik zou de laatste zijn geweest zijn om het schip te verlaten, maar als zulke zaken zich voordoen, ben ik er klaar mee. Na een meeting met een advocaat van Sporta zijn er nog wat dingen aan het licht gekomen.”

De aanvaller gaat niet dieper op de problemen in, maar voorspelt wel dat nog spelers de club zullen verlaten. “Ik ben trouwens niet de enige. Er zullen nog spelers mijn voorbeeld volgen. Ik wens dit niemand toe. Of het nog goedkomt met Deinze? Ik hoop uit de grond van mijn hart dat de club blijft bestaan, in welke reeks dan ook. Ik wens hen het allerbeste toe. Maar ik heb geen glazen bol. Elke dag hoor je wel een ander verhaal.”

Geen loon meer 

De spelers kregen geen geld meer te zien en dat was voor Mertens de druppel. “Toch is de sfeer onderling altijd goed gebleven. Maar het was niet makkelijk. Ik heb taferelen gezien die je liever niet ziet. Sommigen hebben een vrouw die niet werkt of hebben kinderen. Je weet ook niet wat er zich in elke huiskamer afspeelt.”

KMSK Deinze-spelers verdienen geen bakken met geld. “Een arbeider in de haven die een maand niet betaald wordt, blijft ook niet werken. We zijn geen Kevin De Bruynes die zoveel per week verdienen, maar het is nog altijd onze job. Met hoop en beloftes betaal ik mijn rekeningen niet.”

JOUW MENING TELT:
Denk jij dat KMSK Deinze snel failliet zal worden verklaard?

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

68
68
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

19
19
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

34
34
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

85
85
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

150
150
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

612
612
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

87
87
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

378
378
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

86
86
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1149
1149
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

669
669
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

476
476
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1671
1671
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

716
716
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

635
635
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

512
512
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

216
216
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

569
569
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

200
200
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

421
421
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws