Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

door
Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

Lennart Mertens is de eerste sterkhouder die het zinkend schip van KMSK Deinze heeft verlaten. De 32-jarige spits gaat aan de slag bij Challenger Pro League-club SK Beveren. Mertens sprak voor het eerst open over de situatie tegenover Het Nieuwsblad.

Het gaat van kwaad naar erger voor Deinze. De club kampt met financiële problemen, zelfs na de overname. Spelers werden niet betaald en de club houdt het hoofd amper boven water. Het kreeg ook al puntenaftrek en een definitief faillissement dreigt.

LEES OOK: Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

Beerput volledig open

Mertens trekt de beerput van Deinze volledig open. “Met spijt in het hart, maar de situatie was niet meer houdbaar. Ik ben een man van eer, maar er werden voortdurend valse beloftes gemaakt en er werd gelogen in ons gezicht. Ik zou de laatste zijn geweest zijn om het schip te verlaten, maar als zulke zaken zich voordoen, ben ik er klaar mee. Na een meeting met een advocaat van Sporta zijn er nog wat dingen aan het licht gekomen.”

De aanvaller gaat niet dieper op de problemen in, maar voorspelt wel dat nog spelers de club zullen verlaten. “Ik ben trouwens niet de enige. Er zullen nog spelers mijn voorbeeld volgen. Ik wens dit niemand toe. Of het nog goedkomt met Deinze? Ik hoop uit de grond van mijn hart dat de club blijft bestaan, in welke reeks dan ook. Ik wens hen het allerbeste toe. Maar ik heb geen glazen bol. Elke dag hoor je wel een ander verhaal.”

Geen loon meer 

De spelers kregen geen geld meer te zien en dat was voor Mertens de druppel. “Toch is de sfeer onderling altijd goed gebleven. Maar het was niet makkelijk. Ik heb taferelen gezien die je liever niet ziet. Sommigen hebben een vrouw die niet werkt of hebben kinderen. Je weet ook niet wat er zich in elke huiskamer afspeelt.”

KMSK Deinze-spelers verdienen geen bakken met geld. “Een arbeider in de haven die een maand niet betaald wordt, blijft ook niet werken. We zijn geen Kevin De Bruynes die zoveel per week verdienen, maar het is nog altijd onze job. Met hoop en beloftes betaal ik mijn rekeningen niet.”

Denk jij dat KMSK Deinze snel failliet zal worden verklaard?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

19
19
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

58
58
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

49
49
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

153
153
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

213
213
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

59
59
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

317
317
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

116
116
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

758
758
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

675
675
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

70
70
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

180
180
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

230
230
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

88
88
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

585
585
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

269
269
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

569
569
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

176
176
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws