Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

door
Deinze-beerput gaat volledig open: “In gezicht gelogen!”

Lennart Mertens is de eerste sterkhouder die het zinkend schip van KMSK Deinze heeft verlaten. De 32-jarige spits gaat aan de slag bij Challenger Pro League-club SK Beveren. Mertens sprak voor het eerst open over de situatie tegenover Het Nieuwsblad.

Het gaat van kwaad naar erger voor Deinze. De club kampt met financiële problemen, zelfs na de overname. Spelers werden niet betaald en de club houdt het hoofd amper boven water. Het kreeg ook al puntenaftrek en een definitief faillissement dreigt.

LEES OOK: Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Beerput volledig open

Mertens trekt de beerput van Deinze volledig open. “Met spijt in het hart, maar de situatie was niet meer houdbaar. Ik ben een man van eer, maar er werden voortdurend valse beloftes gemaakt en er werd gelogen in ons gezicht. Ik zou de laatste zijn geweest zijn om het schip te verlaten, maar als zulke zaken zich voordoen, ben ik er klaar mee. Na een meeting met een advocaat van Sporta zijn er nog wat dingen aan het licht gekomen.”

De aanvaller gaat niet dieper op de problemen in, maar voorspelt wel dat nog spelers de club zullen verlaten. “Ik ben trouwens niet de enige. Er zullen nog spelers mijn voorbeeld volgen. Ik wens dit niemand toe. Of het nog goedkomt met Deinze? Ik hoop uit de grond van mijn hart dat de club blijft bestaan, in welke reeks dan ook. Ik wens hen het allerbeste toe. Maar ik heb geen glazen bol. Elke dag hoor je wel een ander verhaal.”

Geen loon meer 

De spelers kregen geen geld meer te zien en dat was voor Mertens de druppel. “Toch is de sfeer onderling altijd goed gebleven. Maar het was niet makkelijk. Ik heb taferelen gezien die je liever niet ziet. Sommigen hebben een vrouw die niet werkt of hebben kinderen. Je weet ook niet wat er zich in elke huiskamer afspeelt.”

KMSK Deinze-spelers verdienen geen bakken met geld. “Een arbeider in de haven die een maand niet betaald wordt, blijft ook niet werken. We zijn geen Kevin De Bruynes die zoveel per week verdienen, maar het is nog altijd onze job. Met hoop en beloftes betaal ik mijn rekeningen niet.”

Denk jij dat KMSK Deinze snel failliet zal worden verklaard?

Meest recent

Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

4
4
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

65
65
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

49
49
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

542
542
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

34
34
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

211
211
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

324
324
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

269
269
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

40
40
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

144
144
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

373
373
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

241
241
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

73
73
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

340
340
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

159
159
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

428
428
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

267
267
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

37
37
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

526
526
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

200
200
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

413
413
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

101
101
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

78
78
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

582
582

Meer sportnieuws