"Uiteraard ben ik teleurgesteld dat ik niet bij Genk speel"

686

KRC Genk gaat intussen al lange tijd prat op zijn jeugdopleiding, die internationale kleppers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne wist voort te brengen. Dit seizoen werd een nieuw blik aan talenten opengetrokken, maar zij konden zich nog niet allemaal doorzetten.

Met Bilal El Khannouss en Maarten Vandevoordt werden twee jeugdproducten in de zomer te gelde gemaakt, maar daardoor kwam er wel plaats vrij voor spelers als Mike Penders, Josué Kongolo, Kos Karetsas, Ibrahima Bangoura en Noah Adedeji-Sternberg om speelminuten te verzamelen. Een aantal anderen moeten nog geduld oefenen.

LEES OOK: Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

Claes moet nog wachten op kans bij Genk

Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Thomas Claes. De 20-jarige middenvelder werd in de zomer samen met bovengenoemde jongens doorgeschoven naar de A-kern, maar mocht nog niet debuteren. Hij zat wel al zes keer op de bank bij de A-ploeg, maar mocht telkens niet invallen.

"Uiteraard ben je teleurgesteld als je niet speelt", is het talent eerlijk in Het Belang van Limburg. "Dit is de club waar ik altijd gevoetbald heb. Het is een droom om ooit in het eerste elftal te spelen."

Gebarreerd door enorme concurrentie

Maar Claes heeft wel begrip voor de keuzes van Thorsten Fink. "De concurrentie op het middenveld is groot en mijn ploeggenoten doen het goed", beseft hij. "We zijn de beste ploeg van België. Dan is er voor de trainer geen reden om te wisselen. Ik blijf geduldig en hard werken. En bij Jong Genk probeer ik minuten te maken en mijn ‘ervaring’ over te brengen op de jongere spelers. Wie weet wat er na de winterstop nog allemaal komt."

Claes wordt op het middenveld voorlopig gebarreerd door Heynen, Sattlberger, Bangoura en Hrosovsky. Bij Jong Genk is hij wel een vaste waarde en kwam hij al tien keer in actie. Daarin scoorde hij één keer en deelde hij drie assists uit.

Moet hij snel zijn kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

3
3
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

66
66
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

99
99
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

127
127
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

33
33
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

174
174
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

70
70
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

26
26
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

90
90
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

75
75
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

26
26
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

120
120
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

80
80
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

71
71

Meer sportnieuws