"Uiteraard ben ik teleurgesteld dat ik niet bij Genk speel"

door

KRC Genk gaat intussen al lange tijd prat op zijn jeugdopleiding, die internationale kleppers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne wist voort te brengen. Dit seizoen werd een nieuw blik aan talenten opengetrokken, maar zij konden zich nog niet allemaal doorzetten.

Met Bilal El Khannouss en Maarten Vandevoordt werden twee jeugdproducten in de zomer te gelde gemaakt, maar daardoor kwam er wel plaats vrij voor spelers als Mike Penders, Josué Kongolo, Kos Karetsas, Ibrahima Bangoura en Noah Adedeji-Sternberg om speelminuten te verzamelen. Een aantal anderen moeten nog geduld oefenen.

LEES OOK: CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

Claes moet nog wachten op kans bij Genk

Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Thomas Claes. De 20-jarige middenvelder werd in de zomer samen met bovengenoemde jongens doorgeschoven naar de A-kern, maar mocht nog niet debuteren. Hij zat wel al zes keer op de bank bij de A-ploeg, maar mocht telkens niet invallen.

"Uiteraard ben je teleurgesteld als je niet speelt", is het talent eerlijk in Het Belang van Limburg. "Dit is de club waar ik altijd gevoetbald heb. Het is een droom om ooit in het eerste elftal te spelen."

Gebarreerd door enorme concurrentie

Maar Claes heeft wel begrip voor de keuzes van Thorsten Fink. "De concurrentie op het middenveld is groot en mijn ploeggenoten doen het goed", beseft hij. "We zijn de beste ploeg van België. Dan is er voor de trainer geen reden om te wisselen. Ik blijf geduldig en hard werken. En bij Jong Genk probeer ik minuten te maken en mijn ‘ervaring’ over te brengen op de jongere spelers. Wie weet wat er na de winterstop nog allemaal komt."

Claes wordt op het middenveld voorlopig gebarreerd door Heynen, Sattlberger, Bangoura en Hrosovsky. Bij Jong Genk is hij wel een vaste waarde en kwam hij al tien keer in actie. Daarin scoorde hij één keer en deelde hij drie assists uit.

Moet hij snel zijn kans krijgen bij Genk?

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

40
40
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

93
93
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

70
70
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

175
175
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

64
64
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

327
327
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

121
121
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

782
782
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

170
170
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

688
688
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

188
188
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

592
592
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

573
573
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

178
178
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws