"Uiteraard ben ik teleurgesteld dat ik niet bij Genk speel"

door

KRC Genk gaat intussen al lange tijd prat op zijn jeugdopleiding, die internationale kleppers als Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne wist voort te brengen. Dit seizoen werd een nieuw blik aan talenten opengetrokken, maar zij konden zich nog niet allemaal doorzetten.

Met Bilal El Khannouss en Maarten Vandevoordt werden twee jeugdproducten in de zomer te gelde gemaakt, maar daardoor kwam er wel plaats vrij voor spelers als Mike Penders, Josué Kongolo, Kos Karetsas, Ibrahima Bangoura en Noah Adedeji-Sternberg om speelminuten te verzamelen. Een aantal anderen moeten nog geduld oefenen.

LEES OOK: Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

Claes moet nog wachten op kans bij Genk

Dat geldt bijvoorbeeld ook voor Thomas Claes. De 20-jarige middenvelder werd in de zomer samen met bovengenoemde jongens doorgeschoven naar de A-kern, maar mocht nog niet debuteren. Hij zat wel al zes keer op de bank bij de A-ploeg, maar mocht telkens niet invallen.

"Uiteraard ben je teleurgesteld als je niet speelt", is het talent eerlijk in Het Belang van Limburg. "Dit is de club waar ik altijd gevoetbald heb. Het is een droom om ooit in het eerste elftal te spelen."

Gebarreerd door enorme concurrentie

Maar Claes heeft wel begrip voor de keuzes van Thorsten Fink. "De concurrentie op het middenveld is groot en mijn ploeggenoten doen het goed", beseft hij. "We zijn de beste ploeg van België. Dan is er voor de trainer geen reden om te wisselen. Ik blijf geduldig en hard werken. En bij Jong Genk probeer ik minuten te maken en mijn ‘ervaring’ over te brengen op de jongere spelers. Wie weet wat er na de winterstop nog allemaal komt."

Claes wordt op het middenveld voorlopig gebarreerd door Heynen, Sattlberger, Bangoura en Hrosovsky. Bij Jong Genk is hij wel een vaste waarde en kwam hij al tien keer in actie. Daarin scoorde hij één keer en deelde hij drie assists uit.

Moet hij snel zijn kans krijgen bij Genk?

Meest recent

'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

50
50
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

24
24
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

162
162
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

13
13
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

303
303
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

131
131
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

41
41
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

408
408
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

89
89
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

94
94
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

50
50
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

186
186
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

111
111
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

91
91
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

34
34
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

163
163
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

178
178
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

145
145
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

143
143
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

274
274
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

352
352

Meer sportnieuws