Eerste United-zege Amorim, ook Clement mag juichen

door
Eerste United-zege Amorim, ook Clement mag juichen

Ruben Amorim heeft zijn eerste zege als coach van Manchester United beet. Na een ware rollercoaster haalde zijn ploeg het in de Europa League met 3-2 van Bodo/Glimt. Het Rangers van Philippe Clement won dan weer ruim van OGC Nice, terwijl Ajax onderuit ging op Real Sociedad.

LEES OOK: Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Europa League

De eerste match van Amorim op Old Trafford ging voortvarend van start. Garnacho zorgde meteen voor de 1-0. Maar zoals zo vaak dit seizoen liet United het vervolgens helemaal afweten. Zo kwam Bodo/Glimt zowaar op 1-2. Amorim had echter een talisman op het veld staan in de vorm van Hojlund. De Deense spits scoorde vlak voor en vlak na rust, waardoor hij zijn ploeg een 3-2-zege bezorgde.

Een andere coach die tevreden mag zijn, is Clement. De Belg is aan een wisselvallig seizoen bezig met Rangers, maar boekte donderdag wel een overtuigende zege. Zo wonnen de Schotten met ruime 1-4-cijfers van Nice. Ajax kende dan weer veel minder succes. Na twee tegengoals in de tweede helft werd met 2-0 verloren op het veld van Real Sociedad.

Een andere affiche die in het oog sprong, was die tussen Tottenham Hotspur en AS Roma. Een behoorlijk aantrekkelijk duel eindigde uiteindelijk op 2-2 na een late gelijkmaker van Hummels. Tot slot won Eintracht Frankfurt, met Theate in de basis, op het veld van FC Midtjylland. De Duitsers pakken zo 13 op 15 en staan gedeeld bovenaan het klassement.

Conference League

In de Conference League leverden de late wedstrijden één grote verrassing op. Real Betis, op papier één van de favorieten voor de eindzege, ging immers onderuit op het veld van Mlade Boleslav. De huidige nummer 11 uit de Tsjechische competitie haalde het met 2-1.

Drie Europese competities is van het goede te veel ...

Meest recent

Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

23
23
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

22
22
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

190
190
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

24
24
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

35
35
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

39
39
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

274
274
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

45
45
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

124
124
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

81
81
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

210
210
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

141
141
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

267
267
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

303
303
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

231
231
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

112
112
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

157
157
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

103
103
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

139
139
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

121
121
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

177
177
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

52
52
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

202
202
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

281
281

Meer sportnieuws