Union doet weer mee: bliksemstart verzilverd op Twente

door
Union doet weer mee: bliksemstart verzilverd op Twente

Union SG mag opnieuw hopen op een plaats in de knock out-fase van de Europa League. De Brusselaars boekten donderdagavond immers een broodnodige overwinning op het veld van FC Twente. Een vroeg doelpunt van Mohammed Fusseini was voldoende voor de drie punten: 0-1.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen in de eigen Jupiler Pro League. Maar ook de prestaties op Europees niveau waren tot dusver niet om over naar huis te schrijven. Halfweg de League Phase van de Europa League stonden nog maar twee puntjes op de teller.

Om alsnog kans te maken op de volgende ronde, zat er dus niets anders op dan te gaan winnen op Twente. En de wedstrijd in Enschede ging uitstekend van start. Zo kwamen de Brusselaars na enkele minuten op 0-1. Dat was evenwel buiten de VAR gerekend: de treffer van Ivanovic werd afgekeurd wegens buitenspel.

LEES OOK: Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Beresterke eerste helft

Het bleek evenwel uitstel van executie voor de thuisploeg. Enkele minuten later was het immers wel raak toen Fusseini na een goede rush de netten deed trillen. Opnieuw randje buitenspel, maar dit keer aan de juiste kant van de lijn. Een indrukwekkende start van de Brusselaars, die de goede lijn ook konden doortrekken.

Zo was Union voor rust met voorsprong de beste ploeg. Fusseini en Ivanovic bleven constant voor gevaar zorgen, Vanhoutte heerste op het middenveld en achterin werd amper iets weggeven. Het enige waar Union na de eerste helft spijt van kon hebben, was dat het niet met een grotere voorsprong kon gaan rusten.

Unnerstal voorkomt ruime zege

In de tweede helft wist Twente immers beter in de wedstrijd te komen. Dat leidde ook tot de nodige kansen, onder meer Steijn en Lammers staken hun neus aan het venster. Maar ook Union bleef dreigen. Doelman Unnerstal werd meermaals aan het werk gezet, zeker zijn save op Rodriguez mocht gezien worden.

In de slotminuten trok de Duitse goalie zelfs mee ten aanval, maar het mocht niet meer baten. Zo hield Union zijn minieme voorsprong verdiend vast. Het telt nu 5 punten en staat daarmee virtueel op de 24ste plek, het minimum om de volgende fase te halen. Met Nice, Braga en Rangers wachten wel nog drie pittige tegenstanders.

Union gaat de volgende ronde halen ...

Meest recent

Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

34
34
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

178
178
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

98
98
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

276
276
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

246
246
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

341
341
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

126
126
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

223
223
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

242
242
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

165
165
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

67
67
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

185
185
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

178
178
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

51
51
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

608
608
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

100
100
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

555
555
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

226
226
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

342
342
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

200
200
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

148
148
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

751
751
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

126
126
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

101
101

Meer sportnieuws