Union doet weer mee: bliksemstart verzilverd op Twente

door
Union doet weer mee: bliksemstart verzilverd op Twente

Union SG mag opnieuw hopen op een plaats in de knock out-fase van de Europa League. De Brusselaars boekten donderdagavond immers een broodnodige overwinning op het veld van FC Twente. Een vroeg doelpunt van Mohammed Fusseini was voldoende voor de drie punten: 0-1.

De Belgische vicekampioen is bezig aan een uiterst wisselvallig seizoen in de eigen Jupiler Pro League. Maar ook de prestaties op Europees niveau waren tot dusver niet om over naar huis te schrijven. Halfweg de League Phase van de Europa League stonden nog maar twee puntjes op de teller.

Om alsnog kans te maken op de volgende ronde, zat er dus niets anders op dan te gaan winnen op Twente. En de wedstrijd in Enschede ging uitstekend van start. Zo kwamen de Brusselaars na enkele minuten op 0-1. Dat was evenwel buiten de VAR gerekend: de treffer van Ivanovic werd afgekeurd wegens buitenspel.

LEES OOK: Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Beresterke eerste helft

Het bleek evenwel uitstel van executie voor de thuisploeg. Enkele minuten later was het immers wel raak toen Fusseini na een goede rush de netten deed trillen. Opnieuw randje buitenspel, maar dit keer aan de juiste kant van de lijn. Een indrukwekkende start van de Brusselaars, die de goede lijn ook konden doortrekken.

Zo was Union voor rust met voorsprong de beste ploeg. Fusseini en Ivanovic bleven constant voor gevaar zorgen, Vanhoutte heerste op het middenveld en achterin werd amper iets weggeven. Het enige waar Union na de eerste helft spijt van kon hebben, was dat het niet met een grotere voorsprong kon gaan rusten.

Unnerstal voorkomt ruime zege

In de tweede helft wist Twente immers beter in de wedstrijd te komen. Dat leidde ook tot de nodige kansen, onder meer Steijn en Lammers staken hun neus aan het venster. Maar ook Union bleef dreigen. Doelman Unnerstal werd meermaals aan het werk gezet, zeker zijn save op Rodriguez mocht gezien worden.

In de slotminuten trok de Duitse goalie zelfs mee ten aanval, maar het mocht niet meer baten. Zo hield Union zijn minieme voorsprong verdiend vast. Het telt nu 5 punten en staat daarmee virtueel op de 24ste plek, het minimum om de volgende fase te halen. Met Nice, Braga en Rangers wachten wel nog drie pittige tegenstanders.

Union gaat de volgende ronde halen ...

Meest recent

Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

15
15
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

80
80
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

130
130
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

15
15
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

126
126
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

12
12
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

36
36
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

176
176
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

49
49
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

33
33
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

90
90
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

148
148
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

30
30
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

92
92
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

125
125
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

101
101
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

169
169
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

494
494
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

462
462
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

349
349
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

650
650
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

273
273
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

847
847
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

620
620
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

264
264

Meer sportnieuws