Gemiste kansen doen pover Gent de das om in Zwitserland

door
Gemiste kansen doen pover Gent de das om in Zwitserland

In de Conference League heeft AA Gent donderdagavond een dure en pijnlijke nederlaag geleden. Zo veloren de Buffalo's met 2-0 op het veld van FC Lugano. Nochtans zat er veel meer in voor Oost-Vlamingen, maar een pak gemiste kansen kwam hen duur te staan.

Gent was met dubbel doel naar Zwitserland afgezakt. Allereerst mikte men op een goed resultaat om de kansen op de volgende ronde gaaf te houden. Met 6 op 9 waren de Buffalo's halfweg de League Phase alvast goed op koers.

LEES OOK: UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

Dramatische start

Daarnaast hadden de Oost-Vlamingen ook iets recht te zetten na de zware pandoering van afgelopen weekend op Anderlecht. Daarvoor rekende coach Vrancken opnieuw op Kums in zijn basiself. Maar ook de aanvoerder kon een dramatische start niet voorkomen.

Na amper zes minuten stond Gent immers al op achtervolgen. Zo mikte Mahou de openingstreffer door de benen van Schmidt. De Buffalo's namen de match daarna wel in handen, maar kon geen echt grote kansen creëeren. Een gevaarlijke kopbal van Watanabe was veruit de grootste mogelijkheid voor rust.

Gemiste kansen

In de tweede helft bleef Gent in balbezit de betere ploeg. Maar in de afwerking liep er telkens iets fout. Sonko blafte wel, maar beet niet. Araujo zag zijn afstandsschoten dan weer naast vliegen. Gandelmann, de Gentse talisman, zag dan weer hoe de thuisdoelman twee puike reddingen uit zijn handschoenen schudde.

De Buffalo's, die ook nog Dean in de strijd gooiden, bleven vervolgens aandringen. De bal raakte echter maar niet tegen de touwen en in de slotfase maakte de thuisploeg er zelfs nog 2-0 van. Een dure en vooral overbodige nederlaag voor Gent, dat in zijn twee resterende matchen nog vol aan de bak moet om alsnog door te stoten.

Gent had minstens een punt verdiend ...

Meest recent

UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

0
0
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

48
48
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

15
15
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

42
42
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

34
34
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

55
55
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

60
60
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

55
55
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

338
338
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

338
338
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

63
63
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

184
184
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

234
234
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

63
63
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

158
158
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

384
384
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

480
480
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

404
404
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

54
54
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

350
350
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

367
367

Meer sportnieuws