Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

827 stemmen
Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een puntje overgehouden aan het Europa League-thuisduel tegen FC Porto: 2-2. Gezien het wedstrijdverloop zat er echter nog meer in voor de Brusselaars. Verschillende spelers wisten dan ook indruk te maken op Europees niveau.

Even leek Anderlecht op weg naar een absolute droomstart. Kasper Dolberg deed de netten al in de openingsminuten trillen. Maar de Deen stond een voetje buitenspel toen hij de diepte werd ingestuurd door Tristan Degreef en dus werd de treffer afgekeurd. Zuur voor Anderlecht, want vervolgens kon Porto wel op voorsprong komen na een discutabele penalty.

LEES OOK: 'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Voldoende uitblinkers

In de tweede helft zorgde Degreef echter voor de dik verdiende gelijkmaker. Maar Anderlecht liet het vervolgens na om de match helemaal naar zich toe te trekken en slikte opnieuw een vervelende tegengoal. Invaller Francis Amuzu hing de bordjes echter toch weer in evenwicht en schonk zijn ploeg zo een meer dan terecht punt.

Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. In de defensie speelde Jan-Carlo Simic bijvoorbeeld een meer dan degelijke match op verdedigend vlak. Een rijtje hoger kwam Mats Rits dan weer opvallend sterk voor de dag, terwijl Samuel Edozie voorin een publiekslieveling aan het worden is. Maar vooral Degreef stak er bovenuit.

Futures ontgroeid

De jongeling lag weliswaar aan de basis van de strafschop, daar stonden echter een pak meer goede acties (én een doelpunt) tegenover. "Hij ging door alle emoties heen. Een schitterende opening op de afgekeurde goal, auteur van een penalty na het perongeluk raken van zijn tegenstander's gezicht. Bood Dolberg en Rits tevergeefs twee assists aan, tot hij zelf scoorde met zijn eerste voor Anderlecht", verklaart SudPresse zijn score van 8 op 10.

Bij Het Nieuwsblad krijgt Degreef dezelfde score. "Wat ons betreft hoeft hij niet ‘back to the Futures’. Tristan Degreef is de RSCA Futures ontgroeid. Een knappe match beloond met de puike 1-1. Als rechtsbuiten heeft hij veel meer flitsende acties in huis. Hij schotelde Dolberg en Rits ook bijna goals voor", klinkt het. En ook La Dernière Heure beloont hem met een 8 op 10. "De penalty die hij ongelukkig veroorzaakte, destabiliseerde hem niet", looft men zijn mentale veerkracht.

Degreef is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

21
21
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

23
23
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

45
45
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

134
134
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

91
91
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

167
167
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

80
80
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

380
380
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

108
108
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

234
234
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

728
728
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

527
527
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

112
112
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

253
253
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

845
845
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

128
128
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

223
223
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

212
212
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

574
574
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

581
581
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1009
1009
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

358
358
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

547
547
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

351
351

Meer sportnieuws