Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

door
Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een puntje overgehouden aan het Europa League-thuisduel tegen FC Porto: 2-2. Gezien het wedstrijdverloop zat er echter nog meer in voor de Brusselaars. Verschillende spelers wisten dan ook indruk te maken op Europees niveau.

Even leek Anderlecht op weg naar een absolute droomstart. Kasper Dolberg deed de netten al in de openingsminuten trillen. Maar de Deen stond een voetje buitenspel toen hij de diepte werd ingestuurd door Tristan Degreef en dus werd de treffer afgekeurd. Zuur voor Anderlecht, want vervolgens kon Porto wel op voorsprong komen na een discutabele penalty.

LEES OOK: ‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

Voldoende uitblinkers

In de tweede helft zorgde Degreef echter voor de dik verdiende gelijkmaker. Maar Anderlecht liet het vervolgens na om de match helemaal naar zich toe te trekken en slikte opnieuw een vervelende tegengoal. Invaller Francis Amuzu hing de bordjes echter toch weer in evenwicht en schonk zijn ploeg zo een meer dan terecht punt.

Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. In de defensie speelde Jan-Carlo Simic bijvoorbeeld een meer dan degelijke match op verdedigend vlak. Een rijtje hoger kwam Mats Rits dan weer opvallend sterk voor de dag, terwijl Samuel Edozie voorin een publiekslieveling aan het worden is. Maar vooral Degreef stak er bovenuit.

Futures ontgroeid

De jongeling lag weliswaar aan de basis van de strafschop, daar stonden echter een pak meer goede acties (én een doelpunt) tegenover. "Hij ging door alle emoties heen. Een schitterende opening op de afgekeurde goal, auteur van een penalty na het perongeluk raken van zijn tegenstander's gezicht. Bood Dolberg en Rits tevergeefs twee assists aan, tot hij zelf scoorde met zijn eerste voor Anderlecht", verklaart SudPresse zijn score van 8 op 10.

Bij Het Nieuwsblad krijgt Degreef dezelfde score. "Wat ons betreft hoeft hij niet ‘back to the Futures’. Tristan Degreef is de RSCA Futures ontgroeid. Een knappe match beloond met de puike 1-1. Als rechtsbuiten heeft hij veel meer flitsende acties in huis. Hij schotelde Dolberg en Rits ook bijna goals voor", klinkt het. En ook La Dernière Heure beloont hem met een 8 op 10. "De penalty die hij ongelukkig veroorzaakte, destabiliseerde hem niet", looft men zijn mentale veerkracht.

Degreef is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

14
14
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

24
24
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

51
51
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

23
23
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

136
136
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

24
24
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

71
71
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

371
371
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

175
175
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

79
79
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

225
225
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

308
308
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

249
249
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

479
479
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

410
410
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

155
155
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

37
37
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

92
92
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

89
89
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

93
93
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

166
166
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

173
173
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

210
210

Meer sportnieuws