Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

door
Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een puntje overgehouden aan het Europa League-thuisduel tegen FC Porto: 2-2. Gezien het wedstrijdverloop zat er echter nog meer in voor de Brusselaars. Verschillende spelers wisten dan ook indruk te maken op Europees niveau.

Even leek Anderlecht op weg naar een absolute droomstart. Kasper Dolberg deed de netten al in de openingsminuten trillen. Maar de Deen stond een voetje buitenspel toen hij de diepte werd ingestuurd door Tristan Degreef en dus werd de treffer afgekeurd. Zuur voor Anderlecht, want vervolgens kon Porto wel op voorsprong komen na een discutabele penalty.

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Voldoende uitblinkers

In de tweede helft zorgde Degreef echter voor de dik verdiende gelijkmaker. Maar Anderlecht liet het vervolgens na om de match helemaal naar zich toe te trekken en slikte opnieuw een vervelende tegengoal. Invaller Francis Amuzu hing de bordjes echter toch weer in evenwicht en schonk zijn ploeg zo een meer dan terecht punt.

Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. In de defensie speelde Jan-Carlo Simic bijvoorbeeld een meer dan degelijke match op verdedigend vlak. Een rijtje hoger kwam Mats Rits dan weer opvallend sterk voor de dag, terwijl Samuel Edozie voorin een publiekslieveling aan het worden is. Maar vooral Degreef stak er bovenuit.

Futures ontgroeid

De jongeling lag weliswaar aan de basis van de strafschop, daar stonden echter een pak meer goede acties (én een doelpunt) tegenover. "Hij ging door alle emoties heen. Een schitterende opening op de afgekeurde goal, auteur van een penalty na het perongeluk raken van zijn tegenstander's gezicht. Bood Dolberg en Rits tevergeefs twee assists aan, tot hij zelf scoorde met zijn eerste voor Anderlecht", verklaart SudPresse zijn score van 8 op 10.

Bij Het Nieuwsblad krijgt Degreef dezelfde score. "Wat ons betreft hoeft hij niet ‘back to the Futures’. Tristan Degreef is de RSCA Futures ontgroeid. Een knappe match beloond met de puike 1-1. Als rechtsbuiten heeft hij veel meer flitsende acties in huis. Hij schotelde Dolberg en Rits ook bijna goals voor", klinkt het. En ook La Dernière Heure beloont hem met een 8 op 10. "De penalty die hij ongelukkig veroorzaakte, destabiliseerde hem niet", looft men zijn mentale veerkracht.

Degreef is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

8
8
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

10
10
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

13
13
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

130
130
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

46
46
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

281
281
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

120
120
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

135
135
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

324
324
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

30
30
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

332
332
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

280
280
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

98
98
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

195
195
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

489
489
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

137
137
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

103
103
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

71
71
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

240
240
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

18
18
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

383
383
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

293
293
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

139
139

Meer sportnieuws