Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

827
Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een puntje overgehouden aan het Europa League-thuisduel tegen FC Porto: 2-2. Gezien het wedstrijdverloop zat er echter nog meer in voor de Brusselaars. Verschillende spelers wisten dan ook indruk te maken op Europees niveau.

Even leek Anderlecht op weg naar een absolute droomstart. Kasper Dolberg deed de netten al in de openingsminuten trillen. Maar de Deen stond een voetje buitenspel toen hij de diepte werd ingestuurd door Tristan Degreef en dus werd de treffer afgekeurd. Zuur voor Anderlecht, want vervolgens kon Porto wel op voorsprong komen na een discutabele penalty.

LEES OOK: Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Voldoende uitblinkers

In de tweede helft zorgde Degreef echter voor de dik verdiende gelijkmaker. Maar Anderlecht liet het vervolgens na om de match helemaal naar zich toe te trekken en slikte opnieuw een vervelende tegengoal. Invaller Francis Amuzu hing de bordjes echter toch weer in evenwicht en schonk zijn ploeg zo een meer dan terecht punt.

Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. In de defensie speelde Jan-Carlo Simic bijvoorbeeld een meer dan degelijke match op verdedigend vlak. Een rijtje hoger kwam Mats Rits dan weer opvallend sterk voor de dag, terwijl Samuel Edozie voorin een publiekslieveling aan het worden is. Maar vooral Degreef stak er bovenuit.

Futures ontgroeid

De jongeling lag weliswaar aan de basis van de strafschop, daar stonden echter een pak meer goede acties (én een doelpunt) tegenover. "Hij ging door alle emoties heen. Een schitterende opening op de afgekeurde goal, auteur van een penalty na het perongeluk raken van zijn tegenstander's gezicht. Bood Dolberg en Rits tevergeefs twee assists aan, tot hij zelf scoorde met zijn eerste voor Anderlecht", verklaart SudPresse zijn score van 8 op 10.

Bij Het Nieuwsblad krijgt Degreef dezelfde score. "Wat ons betreft hoeft hij niet ‘back to the Futures’. Tristan Degreef is de RSCA Futures ontgroeid. Een knappe match beloond met de puike 1-1. Als rechtsbuiten heeft hij veel meer flitsende acties in huis. Hij schotelde Dolberg en Rits ook bijna goals voor", klinkt het. En ook La Dernière Heure beloont hem met een 8 op 10. "De penalty die hij ongelukkig veroorzaakte, destabiliseerde hem niet", looft men zijn mentale veerkracht.

Degreef is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

33
33
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

117
117
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

48
48
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

408
408
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

125
125
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

60
60
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

52
52
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

158
158
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

229
229
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

444
444
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

312
312
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

284
284
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

714
714
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

652
652
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

14
14
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

78
78
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

311
311
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

105
105
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

285
285
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

1429
1429
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

123
123
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

418
418
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

232
232
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

141
141
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

215
215

Meer sportnieuws