Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

door
Kranten onder indruk: RSCA-uitblinker scoort 8 op 10

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een puntje overgehouden aan het Europa League-thuisduel tegen FC Porto: 2-2. Gezien het wedstrijdverloop zat er echter nog meer in voor de Brusselaars. Verschillende spelers wisten dan ook indruk te maken op Europees niveau.

Even leek Anderlecht op weg naar een absolute droomstart. Kasper Dolberg deed de netten al in de openingsminuten trillen. Maar de Deen stond een voetje buitenspel toen hij de diepte werd ingestuurd door Tristan Degreef en dus werd de treffer afgekeurd. Zuur voor Anderlecht, want vervolgens kon Porto wel op voorsprong komen na een discutabele penalty.

LEES OOK: 'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Voldoende uitblinkers

In de tweede helft zorgde Degreef echter voor de dik verdiende gelijkmaker. Maar Anderlecht liet het vervolgens na om de match helemaal naar zich toe te trekken en slikte opnieuw een vervelende tegengoal. Invaller Francis Amuzu hing de bordjes echter toch weer in evenwicht en schonk zijn ploeg zo een meer dan terecht punt.

Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. In de defensie speelde Jan-Carlo Simic bijvoorbeeld een meer dan degelijke match op verdedigend vlak. Een rijtje hoger kwam Mats Rits dan weer opvallend sterk voor de dag, terwijl Samuel Edozie voorin een publiekslieveling aan het worden is. Maar vooral Degreef stak er bovenuit.

Futures ontgroeid

De jongeling lag weliswaar aan de basis van de strafschop, daar stonden echter een pak meer goede acties (én een doelpunt) tegenover. "Hij ging door alle emoties heen. Een schitterende opening op de afgekeurde goal, auteur van een penalty na het perongeluk raken van zijn tegenstander's gezicht. Bood Dolberg en Rits tevergeefs twee assists aan, tot hij zelf scoorde met zijn eerste voor Anderlecht", verklaart SudPresse zijn score van 8 op 10.

Bij Het Nieuwsblad krijgt Degreef dezelfde score. "Wat ons betreft hoeft hij niet ‘back to the Futures’. Tristan Degreef is de RSCA Futures ontgroeid. Een knappe match beloond met de puike 1-1. Als rechtsbuiten heeft hij veel meer flitsende acties in huis. Hij schotelde Dolberg en Rits ook bijna goals voor", klinkt het. En ook La Dernière Heure beloont hem met een 8 op 10. "De penalty die hij ongelukkig veroorzaakte, destabiliseerde hem niet", looft men zijn mentale veerkracht.

Degreef is momenteel een betere optie dan Dreyer ...

Meest recent

Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

0
0
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

38
38
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

272
272
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

64
64
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

246
246
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

432
432
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

66
66
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

55
55
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

34
34
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

307
307
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

463
463
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

241
241
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

82
82
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

70
70
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

399
399
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

204
204
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

302
302
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

195
195
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

132
132
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

192
192
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

107
107
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

229
229
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

97
97
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

169
169

Meer sportnieuws