Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

712
Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

RSC Anderlecht begon donderdagavond goed aan zijn Europese thuisduel tegen FC Porto. Maar in de eerste helft kwamen de Brusselaars toch op een achterstand te staan na een omgezette strafschop. Al hing er wel een geurtje aan die bewuste penaltyfase. 

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kon donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En die kans lag er wel degelijk. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en verloor zijn laatste drie wedstrijden.

LEES OOK: Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Ongelukkig moment Degreef

De Brusselaars daarentegen blaken van het vertrouwen na hun recente zegereeks in eigen land. Dat was er ook aan te merken tijdens de aanvangsfase. Na amper één minuut kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, maar het doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens buitenspel. En dat kwam RSCA halfweg de eerste periode extra duur te staan.

Het was namelijk Porto dat op voorsprong kon komen na een strafschop van Galeno. Al zorgde die penalty wel voor de nodige discussie. De jonge Tristan Degreef wou een bal in de zestien opruimen. Maar Joao Mario gooide zich er nog snel voor, waardoor Degreef zijn tegenstander onfortuinlijk maar vol raakte.

Geen voer voor VAR

Het was allerminst een intentioneel contact van de jongeling, desondanks vond de arbitrage het toch voldoende om de bal op de stip te leggen. Analist Hein Vanhaezebrouck was het daar echter niet mee eens. Hij vindt ook niet dat de VAR op zo'n momenten moet tussenkomen. "Neen, het was geen penalty. Voor zo'n dingen is de VAR ook niet in het leven geroepen. Die jongen trapt zelfs niet. Degreef steekt gewoon zijn beet uit en houdt zich zelfs nog in. Die andere kopt volgens mij ook te laag. Daar kom je als VAR niet voor tussen. Dit is te belachelijk voor woorden", klonk het bij Play 6.

Gelukkig kon Degreef na rust op gepaste wijze revanche nemen. Zo tekende uitgerekend hij voor de gelijkmaker. Goed voor zijn eerste treffer namens de eerste ploeg van Anderlecht en tevens een erg belangrijke. Zo eindigde de partij uiteindelijk op 2-2.

De VAR moet bij dit soort fases níét ingrijpen ...

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

11
11
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

48
48
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

14
14
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

73
73
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

43
43
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

122
122
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

104
104
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

169
169
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

53
53
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

42
42
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

334
334
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

20
20
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

74
74
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

47
47
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

156
156
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

60
60
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

78
78
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

81
81
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

86
86
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

59
59
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

175
175
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

344
344
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

119
119
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

363
363

Meer sportnieuws