Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

door
Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

RSC Anderlecht begon donderdagavond goed aan zijn Europese thuisduel tegen FC Porto. Maar in de eerste helft kwamen de Brusselaars toch op een achterstand te staan na een omgezette strafschop. Al hing er wel een geurtje aan die bewuste penaltyfase. 

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kon donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En die kans lag er wel degelijk. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en verloor zijn laatste drie wedstrijden.

LEES OOK: ‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

Ongelukkig moment Degreef

De Brusselaars daarentegen blaken van het vertrouwen na hun recente zegereeks in eigen land. Dat was er ook aan te merken tijdens de aanvangsfase. Na amper één minuut kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, maar het doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens buitenspel. En dat kwam RSCA halfweg de eerste periode extra duur te staan.

Het was namelijk Porto dat op voorsprong kon komen na een strafschop van Galeno. Al zorgde die penalty wel voor de nodige discussie. De jonge Tristan Degreef wou een bal in de zestien opruimen. Maar Joao Mario gooide zich er nog snel voor, waardoor Degreef zijn tegenstander onfortuinlijk maar vol raakte.

Geen voer voor VAR

Het was allerminst een intentioneel contact van de jongeling, desondanks vond de arbitrage het toch voldoende om de bal op de stip te leggen. Analist Hein Vanhaezebrouck was het daar echter niet mee eens. Hij vindt ook niet dat de VAR op zo'n momenten moet tussenkomen. "Neen, het was geen penalty. Voor zo'n dingen is de VAR ook niet in het leven geroepen. Die jongen trapt zelfs niet. Degreef steekt gewoon zijn beet uit en houdt zich zelfs nog in. Die andere kopt volgens mij ook te laag. Daar kom je als VAR niet voor tussen. Dit is te belachelijk voor woorden", klonk het bij Play 6.

Gelukkig kon Degreef na rust op gepaste wijze revanche nemen. Zo tekende uitgerekend hij voor de gelijkmaker. Goed voor zijn eerste treffer namens de eerste ploeg van Anderlecht en tevens een erg belangrijke. Zo eindigde de partij uiteindelijk op 2-2.

De VAR moet bij dit soort fases níét ingrijpen ...

Meest recent

'Vergeten' speler toont zich plots bij Standard

Standard heeft zich vrijdagavond goed herpakt na de tegenvallende één op zes van de ...

0
0
Raman trekt harde conclusie voor KV Mechelen

KV Mechelen heeft zijn fraaie stunt van vorige week in Genk geen vervolg kunnen geven. Het leed ...

14
14
De Zerbi komt met verrassende verklaring over Vermeeren

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer, nadat hij ook bij RB Leipzig snel ...

24
24
Standard kan weer winnen en mengt zich in strijd om PO1

De strijd om de Champions' Play-Off is vrijdagavond weer wat spannender geworden. Na een ...

52
52
Revanche op Anderlecht? Hubert spreekt duidelijke taal

Zondag is het uitkijken naar de Brusselse derby tussen Anderlecht en Union. Dat is altijd een ...

60
60
Beerschot snuffelt aan top twee, Lommel rukt op

Beerschot is er vrijdagavond in geslaagd om KV Kortrijk onder druk te zetten. Het boekte op het Kiel ...

70
70
Pro League maakt zeer fraaie cijfers bekend

Het was de voorbije dagen alle hens aan dek bij de Pro League door de problemen met DAZN, dat het ...

24
24
'Geen Vermant: Stuttgart richt pijlen op andere Belg'

Bij VfB Stuttgart gaan ze in januari op zoek naar een spits en dat dossier heeft ook een stevige ...

54
54
Nieuwe eigenaars Beerschot kondigen transfergeweld aan

Bij Beerschot deden onlangs nieuwe eigenaars hun intrede. Net als STVV kwamen de Mannekes in Japanse ...

223
223
'Standard krijgt cruciaal nieuws over investeerders'

Bij Standard zijn ze nog altijd in blijde verwachting van nieuwe investeerders. CEO Giacomo Angelini ...

97
97
Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

160
160
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

96
96
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

153
153
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

315
315
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

113
113
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

169
169
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

433
433
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

157
157
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

676
676
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

286
286
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

83
83
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

265
265
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

218
218
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

311
311
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

196
196

Meer sportnieuws