Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

712 stemmen
Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

RSC Anderlecht begon donderdagavond goed aan zijn Europese thuisduel tegen FC Porto. Maar in de eerste helft kwamen de Brusselaars toch op een achterstand te staan na een omgezette strafschop. Al hing er wel een geurtje aan die bewuste penaltyfase. 

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kon donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En die kans lag er wel degelijk. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en verloor zijn laatste drie wedstrijden.

LEES OOK: Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Ongelukkig moment Degreef

De Brusselaars daarentegen blaken van het vertrouwen na hun recente zegereeks in eigen land. Dat was er ook aan te merken tijdens de aanvangsfase. Na amper één minuut kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, maar het doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens buitenspel. En dat kwam RSCA halfweg de eerste periode extra duur te staan.

Het was namelijk Porto dat op voorsprong kon komen na een strafschop van Galeno. Al zorgde die penalty wel voor de nodige discussie. De jonge Tristan Degreef wou een bal in de zestien opruimen. Maar Joao Mario gooide zich er nog snel voor, waardoor Degreef zijn tegenstander onfortuinlijk maar vol raakte.

Geen voer voor VAR

Het was allerminst een intentioneel contact van de jongeling, desondanks vond de arbitrage het toch voldoende om de bal op de stip te leggen. Analist Hein Vanhaezebrouck was het daar echter niet mee eens. Hij vindt ook niet dat de VAR op zo'n momenten moet tussenkomen. "Neen, het was geen penalty. Voor zo'n dingen is de VAR ook niet in het leven geroepen. Die jongen trapt zelfs niet. Degreef steekt gewoon zijn beet uit en houdt zich zelfs nog in. Die andere kopt volgens mij ook te laag. Daar kom je als VAR niet voor tussen. Dit is te belachelijk voor woorden", klonk het bij Play 6.

Gelukkig kon Degreef na rust op gepaste wijze revanche nemen. Zo tekende uitgerekend hij voor de gelijkmaker. Goed voor zijn eerste treffer namens de eerste ploeg van Anderlecht en tevens een erg belangrijke. Zo eindigde de partij uiteindelijk op 2-2.

De VAR moet bij dit soort fases níét ingrijpen ...

Meest recent

'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

45
45
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

20
20
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

24
24
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

45
45
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

37
37
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

107
107
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

398
398
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

357
357
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

321
321
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

265
265
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

76
76
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

197
197
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

75
75
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

77
77
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

125
125
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

77
77
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

133
133
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

95
95
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

313
313
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

88
88
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

52
52
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

129
129
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

849
849
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

78
78
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

500
500

Meer sportnieuws