Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

712 stemmen
Vanhaezebrouck glashelder over penaltyfase Anderlecht-Porto

RSC Anderlecht begon donderdagavond goed aan zijn Europese thuisduel tegen FC Porto. Maar in de eerste helft kwamen de Brusselaars toch op een achterstand te staan na een omgezette strafschop. Al hing er wel een geurtje aan die bewuste penaltyfase. 

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kon donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En die kans lag er wel degelijk. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en verloor zijn laatste drie wedstrijden.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

Ongelukkig moment Degreef

De Brusselaars daarentegen blaken van het vertrouwen na hun recente zegereeks in eigen land. Dat was er ook aan te merken tijdens de aanvangsfase. Na amper één minuut kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong, maar het doelpunt van Kasper Dolberg werd afgekeurd wegens buitenspel. En dat kwam RSCA halfweg de eerste periode extra duur te staan.

Het was namelijk Porto dat op voorsprong kon komen na een strafschop van Galeno. Al zorgde die penalty wel voor de nodige discussie. De jonge Tristan Degreef wou een bal in de zestien opruimen. Maar Joao Mario gooide zich er nog snel voor, waardoor Degreef zijn tegenstander onfortuinlijk maar vol raakte.

Geen voer voor VAR

Het was allerminst een intentioneel contact van de jongeling, desondanks vond de arbitrage het toch voldoende om de bal op de stip te leggen. Analist Hein Vanhaezebrouck was het daar echter niet mee eens. Hij vindt ook niet dat de VAR op zo'n momenten moet tussenkomen. "Neen, het was geen penalty. Voor zo'n dingen is de VAR ook niet in het leven geroepen. Die jongen trapt zelfs niet. Degreef steekt gewoon zijn beet uit en houdt zich zelfs nog in. Die andere kopt volgens mij ook te laag. Daar kom je als VAR niet voor tussen. Dit is te belachelijk voor woorden", klonk het bij Play 6.

Gelukkig kon Degreef na rust op gepaste wijze revanche nemen. Zo tekende uitgerekend hij voor de gelijkmaker. Goed voor zijn eerste treffer namens de eerste ploeg van Anderlecht en tevens een erg belangrijke. Zo eindigde de partij uiteindelijk op 2-2.

De VAR moet bij dit soort fases níét ingrijpen ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

42
42
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

76
76
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

42
42
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

194
194
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

107
107
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

196
196
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

106
106
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

137
137
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

805
805
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1090
1090
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

545
545
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

290
290
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

641
641
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

216
216
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

808
808
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws