Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

398
Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

In een openhartig gesprek met Sporza spuwt Dedryck Boyata zijn gal over de huidige gang van zaken bij Club Brugge, waar hij sinds afgelopen zomer volledig aan de kant geschoven werd. Ook in de jaren voordien ging de landskampioen in zijn ogen evenwel meermaals de mist in.

Blauw-Zwart nam Boyata ruim twee jaar geleden voor bijna anderhalf miljoen over van Hertha Berlijn, al bleek vooral zijn jaarloon van naar verluidt een drietal miljoen een zware dobber. Te meer omdat de intussen 34-jarige verdediger dat prijskaartje nooit kon rechtvaardigen. Volgens hem valt dat echter niet louter aan zichzelf te wijten. Integendeel. Om te beginnen stoort Boyata zich eraan dat iedereen het steeds over zijn hoge salaris heeft. "Ik heb Club nooit een pistool tegen het hoofd gezet toen ik hier mijn contract tekende."

LEES OOK: Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Club blundert met Boyata

"Ik heb dat verdiend op basis van mijn prestaties in het verleden en zelfs ingeleverd om naar hier te komen", vertelt de 31-voudig Rode Duivel. Ook de vele blessures waarmee hij sindsdien kampte zijn volgens Boyata niet alleen zijn eigen schuld. "Ik had al problemen met mijn knie en achillespees. Eigenlijk was ik niet de hele tijd geblesseerd. Het zijn wel letsels waarbij je vooral de intensiteit van de belasting goed moet managen. Aspecten van het beleid hier hebben me daarbij niet echt geholpen", klinkt het nog onder meer.

Boyata verwijst dan naar de harde velden, het kunstgras waarop wordt opgeward en het feit dat bankzitters na een wedstrijd meteen nog moeten lopen, stuk voor stuk zaken die voor hem niet evident zijn. "Toch heb ik daarover nooit geklaagd en deed ik alles wat ze me vroegen. Hét grote probleem was echter dat ik nooit op een constante basis minuten kreeg. Nochtans heeft een type speler als ik dat nodig. Maar nu zat er soms een halfjaar tussen twee matchen", speelden de vele trainerwissels daarbij evenmin in zijn voordeel.

Misvatting van Rigaux & co

Bovendien werd hij naar eigen zeggen gedwarsboomd door het bestuur. "Ze behandelden mijn carrière alsof het een spelletje was. Ik ging vaak naar het bureau van de bazen, maar kreeg nooit een duidelijk antwoord", luidt het. Volgens hem mogen zij dan ook hun hand in de eigen boezem steken dat er afgelopen zomer geen oplossing werd gevonden. Club talmde te lang om een geschikt financieel voorstel uit te werken én dacht foutief dat Boyata als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt nog overal aan de bak kon.

"Mijn makelaar moest ze corrigeren dat dit pas vanaf januari kon", besluit de overbodige grootverdiener, die zich ook afvraagt hoe zich in de kijker moest spelen van andere clubs indien hij zelfs in oefenmatchen niet meer mocht opdraven. Hoewel hij alle werknemers en fans respecteert vindt Boyata dan ook dat hij nooit een eerlijke kans heeft gekregen in Westkapelle, waar hij de dagen aftelt tot er eindelijk een einde komt aan de mislukte samenwerking. Nadien hoopt hij elders nog iets te betekenen voor een (Belgische?) ploeg.

Gelooft u Boyata zijn verhaal?

Meest recent

Witsel zet kribbel: nieuwe club voorziet mooie surprise

Axel Witsel krijgt er maar geen genoeg van. Op zijn 37ste gaat de Belgische WK-ganger nog een nieuw ...

6
6
'Barça incasseert dubbele njet: grote gevolgen Club Brugge'

FC Barcelona heeft zich deze week versterkt met Rodri. De Catalanen zijn echter nog niet klaar op de ...

347
347
UCL: Nederlands sprookje aan zijden draadje, Celtic haalt uit

Woensdagavond werden de resterende heenmatchen in de laatste voorronde van de Champions League ...

52
52
Moreira tekent bij droomclub: riante transfersom onthuld

Diego Moreira heeft een grote stap gezet in zijn nog prille carrière. De Rode Duivel ...

45
45
'Antwerp heeft transfer beet: financiële details gelekt'

Antwerp FC is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en wist zijn eerste twee wedstrijden al ...

176
176
Witte rook: Club Brugge kondigt volgende vertrekker aan

Op Joel Ordoñez na wil Club Brugge zijn sterkhouders in de resterende weken van de ...

264
264
'Stroeykens op weg naar nieuwe club: opvallende transfersom'

RSC Anderlecht wil in het slot van de mercato nog enkele jongens van de hand doen. Ook Mario ...

846
846
Twijfels bij Club Brugge: grote verandering in basiself?

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

858
858
'Over de 300 miljoen: Spurs doet duizelen met dubbelslag'

Na een dramatisch seizoen waarin het nipt aan de degradatie ontsnapte, zet Tottenham Hotspur alle ...

169
169
Eden Hazard zet ex-club in vuur en vlam met straffe stunt

Eden Hazard heeft opnieuw bewezen dat hij nog altijd een bijzondere band heeft met Chelsea. De Belg ...

106
106
De Mil stuurt Gent stevige waarschuwing voor Europese clash

Voor AA Gent wordt het in de komende week alles of niets. In tegenstelling tot Anderlecht en STVV ...

144
144
‘Anderlecht slaat grote slag met Speler van het Jaar’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op een opvallend target uit Schotland. De 25-jarige ...

913
913
'Nóg een vertrekker op komst bij Union'

Het zijn alweer drukke dagen voor Union. De Brusselaars pakten woensdag uit met een nieuw contract ...

107
107
STVV aast op stunt: "Willen naar Europa League"

Donderdag wordt een belangrijke dag voor het Belgische voetbal, want dan hopen drie teams uit ons ...

117
117
Beerschot haalt nieuwe Japanner binnen

Beerschot is sinds vorig seizoen in handen van Kinpoudou Holdings en de eigenaars laten hun invloed ...

73
73
'Club moet alsnog vrezen in stadiondossier'

Club Brugge kreeg begin juli eindelijk het nieuws waar het al zowat 20 jaar op wachtte. Het kreeg ...

645
645
Toby Alderweireld verrast met straffe nieuwe job

Toby Alderweireld maakte deze zomer een beetje zijn rentree in de voetbalwereld, want hij stapte mee ...

121
121
'Lommel gaat wéér shoppen bij Ajax'

Voor Lommel is het seizoen begonnen met een één op zes. De promovendus wil echter zo ...

46
46
Union pakt uit: sterkhouder verlengt contract

Union kent alweer een zeer bewogen transferzomer. Het zag dinsdagavond met Promise David alweer een ...

72
72
'Oplossing in de maak voor overbodige pion Anderlecht'

Anderlecht vertoeft momenteel in Kazachstan, waar het donderdag een grote stap hoopt te zetten ...

670
670
'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

589
589
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

628
628
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

87
87
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

1202
1202
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

378
378

Meer sportnieuws