Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

398 stemmen
Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

In een openhartig gesprek met Sporza spuwt Dedryck Boyata zijn gal over de huidige gang van zaken bij Club Brugge, waar hij sinds afgelopen zomer volledig aan de kant geschoven werd. Ook in de jaren voordien ging de landskampioen in zijn ogen evenwel meermaals de mist in.

Blauw-Zwart nam Boyata ruim twee jaar geleden voor bijna anderhalf miljoen over van Hertha Berlijn, al bleek vooral zijn jaarloon van naar verluidt een drietal miljoen een zware dobber. Te meer omdat de intussen 34-jarige verdediger dat prijskaartje nooit kon rechtvaardigen. Volgens hem valt dat echter niet louter aan zichzelf te wijten. Integendeel. Om te beginnen stoort Boyata zich eraan dat iedereen het steeds over zijn hoge salaris heeft. "Ik heb Club nooit een pistool tegen het hoofd gezet toen ik hier mijn contract tekende."

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Club blundert met Boyata

"Ik heb dat verdiend op basis van mijn prestaties in het verleden en zelfs ingeleverd om naar hier te komen", vertelt de 31-voudig Rode Duivel. Ook de vele blessures waarmee hij sindsdien kampte zijn volgens Boyata niet alleen zijn eigen schuld. "Ik had al problemen met mijn knie en achillespees. Eigenlijk was ik niet de hele tijd geblesseerd. Het zijn wel letsels waarbij je vooral de intensiteit van de belasting goed moet managen. Aspecten van het beleid hier hebben me daarbij niet echt geholpen", klinkt het nog onder meer.

Boyata verwijst dan naar de harde velden, het kunstgras waarop wordt opgeward en het feit dat bankzitters na een wedstrijd meteen nog moeten lopen, stuk voor stuk zaken die voor hem niet evident zijn. "Toch heb ik daarover nooit geklaagd en deed ik alles wat ze me vroegen. Hét grote probleem was echter dat ik nooit op een constante basis minuten kreeg. Nochtans heeft een type speler als ik dat nodig. Maar nu zat er soms een halfjaar tussen twee matchen", speelden de vele trainerwissels daarbij evenmin in zijn voordeel.

Misvatting van Rigaux & co

Bovendien werd hij naar eigen zeggen gedwarsboomd door het bestuur. "Ze behandelden mijn carrière alsof het een spelletje was. Ik ging vaak naar het bureau van de bazen, maar kreeg nooit een duidelijk antwoord", luidt het. Volgens hem mogen zij dan ook hun hand in de eigen boezem steken dat er afgelopen zomer geen oplossing werd gevonden. Club talmde te lang om een geschikt financieel voorstel uit te werken én dacht foutief dat Boyata als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt nog overal aan de bak kon.

"Mijn makelaar moest ze corrigeren dat dit pas vanaf januari kon", besluit de overbodige grootverdiener, die zich ook afvraagt hoe zich in de kijker moest spelen van andere clubs indien hij zelfs in oefenmatchen niet meer mocht opdraven. Hoewel hij alle werknemers en fans respecteert vindt Boyata dan ook dat hij nooit een eerlijke kans heeft gekregen in Westkapelle, waar hij de dagen aftelt tot er eindelijk een einde komt aan de mislukte samenwerking. Nadien hoopt hij elders nog iets te betekenen voor een (Belgische?) ploeg.

Gelooft u Boyata zijn verhaal?

Meest recent

'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

21
21
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

268
268
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

292
292
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2892
2892
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

50
50
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

53
53
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

130
130
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

48
48
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

161
161
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

59
59
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

18
18
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

165
165
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

183
183
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

164
164
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

97
97
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

112
112
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

117
117
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

114
114
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

244
244
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

50
50
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

177
177
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

369
369
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

417
417

Meer sportnieuws