Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

door
Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

In een openhartig gesprek met Sporza spuwt Dedryck Boyata zijn gal over de huidige gang van zaken bij Club Brugge, waar hij sinds afgelopen zomer volledig aan de kant geschoven werd. Ook in de jaren voordien ging de landskampioen in zijn ogen evenwel meermaals de mist in.

Blauw-Zwart nam Boyata ruim twee jaar geleden voor bijna anderhalf miljoen over van Hertha Berlijn, al bleek vooral zijn jaarloon van naar verluidt een drietal miljoen een zware dobber. Te meer omdat de intussen 34-jarige verdediger dat prijskaartje nooit kon rechtvaardigen. Volgens hem valt dat echter niet louter aan zichzelf te wijten. Integendeel. Om te beginnen stoort Boyata zich eraan dat iedereen het steeds over zijn hoge salaris heeft. "Ik heb Club nooit een pistool tegen het hoofd gezet toen ik hier mijn contract tekende."

LEES OOK: Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Club blundert met Boyata

"Ik heb dat verdiend op basis van mijn prestaties in het verleden en zelfs ingeleverd om naar hier te komen", vertelt de 31-voudig Rode Duivel. Ook de vele blessures waarmee hij sindsdien kampte zijn volgens Boyata niet alleen zijn eigen schuld. "Ik had al problemen met mijn knie en achillespees. Eigenlijk was ik niet de hele tijd geblesseerd. Het zijn wel letsels waarbij je vooral de intensiteit van de belasting goed moet managen. Aspecten van het beleid hier hebben me daarbij niet echt geholpen", klinkt het nog onder meer.

Boyata verwijst dan naar de harde velden, het kunstgras waarop wordt opgeward en het feit dat bankzitters na een wedstrijd meteen nog moeten lopen, stuk voor stuk zaken die voor hem niet evident zijn. "Toch heb ik daarover nooit geklaagd en deed ik alles wat ze me vroegen. Hét grote probleem was echter dat ik nooit op een constante basis minuten kreeg. Nochtans heeft een type speler als ik dat nodig. Maar nu zat er soms een halfjaar tussen twee matchen", speelden de vele trainerwissels daarbij evenmin in zijn voordeel.

Misvatting van Rigaux & co

Bovendien werd hij naar eigen zeggen gedwarsboomd door het bestuur. "Ze behandelden mijn carrière alsof het een spelletje was. Ik ging vaak naar het bureau van de bazen, maar kreeg nooit een duidelijk antwoord", luidt het. Volgens hem mogen zij dan ook hun hand in de eigen boezem steken dat er afgelopen zomer geen oplossing werd gevonden. Club talmde te lang om een geschikt financieel voorstel uit te werken én dacht foutief dat Boyata als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt nog overal aan de bak kon.

"Mijn makelaar moest ze corrigeren dat dit pas vanaf januari kon", besluit de overbodige grootverdiener, die zich ook afvraagt hoe zich in de kijker moest spelen van andere clubs indien hij zelfs in oefenmatchen niet meer mocht opdraven. Hoewel hij alle werknemers en fans respecteert vindt Boyata dan ook dat hij nooit een eerlijke kans heeft gekregen in Westkapelle, waar hij de dagen aftelt tot er eindelijk een einde komt aan de mislukte samenwerking. Nadien hoopt hij elders nog iets te betekenen voor een (Belgische?) ploeg.

Gelooft u Boyata zijn verhaal?

Meest recent

Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

41
41
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

142
142
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

26
26
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

118
118
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

142
142
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

150
150
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

315
315
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

174
174
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

457
457
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

236
236
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

315
315
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

81
81
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

138
138
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

273
273
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

70
70
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

82
82
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

662
662
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

116
116
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

96
96
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

291
291
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

227
227
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

398
398
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

204
204
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

47
47
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

156
156

Meer sportnieuws