Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

398
Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

In een openhartig gesprek met Sporza spuwt Dedryck Boyata zijn gal over de huidige gang van zaken bij Club Brugge, waar hij sinds afgelopen zomer volledig aan de kant geschoven werd. Ook in de jaren voordien ging de landskampioen in zijn ogen evenwel meermaals de mist in.

Blauw-Zwart nam Boyata ruim twee jaar geleden voor bijna anderhalf miljoen over van Hertha Berlijn, al bleek vooral zijn jaarloon van naar verluidt een drietal miljoen een zware dobber. Te meer omdat de intussen 34-jarige verdediger dat prijskaartje nooit kon rechtvaardigen. Volgens hem valt dat echter niet louter aan zichzelf te wijten. Integendeel. Om te beginnen stoort Boyata zich eraan dat iedereen het steeds over zijn hoge salaris heeft. "Ik heb Club nooit een pistool tegen het hoofd gezet toen ik hier mijn contract tekende."

LEES OOK: Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Club blundert met Boyata

"Ik heb dat verdiend op basis van mijn prestaties in het verleden en zelfs ingeleverd om naar hier te komen", vertelt de 31-voudig Rode Duivel. Ook de vele blessures waarmee hij sindsdien kampte zijn volgens Boyata niet alleen zijn eigen schuld. "Ik had al problemen met mijn knie en achillespees. Eigenlijk was ik niet de hele tijd geblesseerd. Het zijn wel letsels waarbij je vooral de intensiteit van de belasting goed moet managen. Aspecten van het beleid hier hebben me daarbij niet echt geholpen", klinkt het nog onder meer.

Boyata verwijst dan naar de harde velden, het kunstgras waarop wordt opgeward en het feit dat bankzitters na een wedstrijd meteen nog moeten lopen, stuk voor stuk zaken die voor hem niet evident zijn. "Toch heb ik daarover nooit geklaagd en deed ik alles wat ze me vroegen. Hét grote probleem was echter dat ik nooit op een constante basis minuten kreeg. Nochtans heeft een type speler als ik dat nodig. Maar nu zat er soms een halfjaar tussen twee matchen", speelden de vele trainerwissels daarbij evenmin in zijn voordeel.

Misvatting van Rigaux & co

Bovendien werd hij naar eigen zeggen gedwarsboomd door het bestuur. "Ze behandelden mijn carrière alsof het een spelletje was. Ik ging vaak naar het bureau van de bazen, maar kreeg nooit een duidelijk antwoord", luidt het. Volgens hem mogen zij dan ook hun hand in de eigen boezem steken dat er afgelopen zomer geen oplossing werd gevonden. Club talmde te lang om een geschikt financieel voorstel uit te werken én dacht foutief dat Boyata als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt nog overal aan de bak kon.

"Mijn makelaar moest ze corrigeren dat dit pas vanaf januari kon", besluit de overbodige grootverdiener, die zich ook afvraagt hoe zich in de kijker moest spelen van andere clubs indien hij zelfs in oefenmatchen niet meer mocht opdraven. Hoewel hij alle werknemers en fans respecteert vindt Boyata dan ook dat hij nooit een eerlijke kans heeft gekregen in Westkapelle, waar hij de dagen aftelt tot er eindelijk een einde komt aan de mislukte samenwerking. Nadien hoopt hij elders nog iets te betekenen voor een (Belgische?) ploeg.

Gelooft u Boyata zijn verhaal?

Meest recent

Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

14
14
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

13
13
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

25
25
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

300
300
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

167
167
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

29
29
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

133
133
AA Gent verrast met nieuwe aanwinst

AA Gent heeft nog een nieuwe speler naar de club weten te halen. De Buffalo's shopten bij het ...

105
105
Martinez nieuwe bondscoach Oranje? Zaakwaarnemer glashelder

Terwijl verschillende andere grote Europese voetballanden inmiddels hun nieuwe bondscoach beet ...

94
94
Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Club Brugge haalde ondertussen al zes zomeraanwinsten in huis tijdens de huidige mercato. Daarmee is ...

858
858
'Real Madrid huivert: Barça op zucht van supertransfer'

Terwijl aartsrivaal Real Madrid al een waslijst aan grote namen binnenhaalde, hield FC Barcelona het ...

293
293
Union genekt in Europa? Boeckx fileert cruciale rode kaart

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

348
348
'Lukaku terug naar Anderlecht: nieuw plannetje op tafel'

Romelu Lukaku heeft zijn nieuwe club gevonden. Behoudens onwaarschijnlijke wendingen wordt hij ...

755
755
'Club Brugge hakt knopen door: viertal mag vertrekken'

Bij Club Brugge nadert het einde van een nu al historische transferperiode. Maar in de slotweken van ...

1142
1142
Fatale De Bruyne-blunder: Italië maakt hem genadeloos af

Kevin De Bruyne beleefde tegen Celta de Vigo een bijzonder pijnlijke avond. Eén fout aan de ...

238
238
'El Ouahdi naar topcompetitie: Genk legt prijskaartje vast'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

547
547
Union kookt over: wedstrijdleiding met grond gelijk gemaakt

Geen League Phases van de Champions League dit seizoen voor Union SG. In de derde voorronde ...

477
477
'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

175
175
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

250
250
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

66
66
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

379
379
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

992
992
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

96
96
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

244
244
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

1010
1010

Meer sportnieuws