Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

398 stemmen
Club Brugge stapelt blunders op: Boyata doet boekje open

In een openhartig gesprek met Sporza spuwt Dedryck Boyata zijn gal over de huidige gang van zaken bij Club Brugge, waar hij sinds afgelopen zomer volledig aan de kant geschoven werd. Ook in de jaren voordien ging de landskampioen in zijn ogen evenwel meermaals de mist in.

Blauw-Zwart nam Boyata ruim twee jaar geleden voor bijna anderhalf miljoen over van Hertha Berlijn, al bleek vooral zijn jaarloon van naar verluidt een drietal miljoen een zware dobber. Te meer omdat de intussen 34-jarige verdediger dat prijskaartje nooit kon rechtvaardigen. Volgens hem valt dat echter niet louter aan zichzelf te wijten. Integendeel. Om te beginnen stoort Boyata zich eraan dat iedereen het steeds over zijn hoge salaris heeft. "Ik heb Club nooit een pistool tegen het hoofd gezet toen ik hier mijn contract tekende."

LEES OOK: Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Club blundert met Boyata

"Ik heb dat verdiend op basis van mijn prestaties in het verleden en zelfs ingeleverd om naar hier te komen", vertelt de 31-voudig Rode Duivel. Ook de vele blessures waarmee hij sindsdien kampte zijn volgens Boyata niet alleen zijn eigen schuld. "Ik had al problemen met mijn knie en achillespees. Eigenlijk was ik niet de hele tijd geblesseerd. Het zijn wel letsels waarbij je vooral de intensiteit van de belasting goed moet managen. Aspecten van het beleid hier hebben me daarbij niet echt geholpen", klinkt het nog onder meer.

Boyata verwijst dan naar de harde velden, het kunstgras waarop wordt opgeward en het feit dat bankzitters na een wedstrijd meteen nog moeten lopen, stuk voor stuk zaken die voor hem niet evident zijn. "Toch heb ik daarover nooit geklaagd en deed ik alles wat ze me vroegen. Hét grote probleem was echter dat ik nooit op een constante basis minuten kreeg. Nochtans heeft een type speler als ik dat nodig. Maar nu zat er soms een halfjaar tussen twee matchen", speelden de vele trainerwissels daarbij evenmin in zijn voordeel.

Misvatting van Rigaux & co

Bovendien werd hij naar eigen zeggen gedwarsboomd door het bestuur. "Ze behandelden mijn carrière alsof het een spelletje was. Ik ging vaak naar het bureau van de bazen, maar kreeg nooit een duidelijk antwoord", luidt het. Volgens hem mogen zij dan ook hun hand in de eigen boezem steken dat er afgelopen zomer geen oplossing werd gevonden. Club talmde te lang om een geschikt financieel voorstel uit te werken én dacht foutief dat Boyata als vrije speler na het sluiten van de transfermarkt nog overal aan de bak kon.

"Mijn makelaar moest ze corrigeren dat dit pas vanaf januari kon", besluit de overbodige grootverdiener, die zich ook afvraagt hoe zich in de kijker moest spelen van andere clubs indien hij zelfs in oefenmatchen niet meer mocht opdraven. Hoewel hij alle werknemers en fans respecteert vindt Boyata dan ook dat hij nooit een eerlijke kans heeft gekregen in Westkapelle, waar hij de dagen aftelt tot er eindelijk een einde komt aan de mislukte samenwerking. Nadien hoopt hij elders nog iets te betekenen voor een (Belgische?) ploeg.

Gelooft u Boyata zijn verhaal?

Meest recent

'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

7
7
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

87
87
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

239
239
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

17
17
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

579
579
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

48
48
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

38
38
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

189
189
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

492
492
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

688
688
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

451
451
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

881
881
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

459
459
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

560
560
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

347
347
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

880
880
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

612
612
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

68
68
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

178
178
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

486
486
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

601
601
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

111
111
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

1069
1069
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

624
624
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

479
479

Meer sportnieuws