Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

784
Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

De voorbije maanden kwijnde Dedryck Boyata weg in de vergeetput bij Club Brugge, maar nu liet de overbodige grootverdiener toch nog eens van zich spreken. In een uitgebreid interview met Sporza vertelt hij over de manier waarop Blauw-Zwart hem in zijn ogen onheus behandelt. Intussen volgde er ook al een officiële reactie vanuit Westkapelle.

Gevraagd naar een wederwoord doet de landskampioen opvallend veel details over de gang van zaken gedurende de afgelopen maanden uit de doeken. "Club is heel duidelijk geweest met betrekking tot de situatie van Dedryck in de zomer: er is geen toekomst bij Club, we willen samen een oplossing zoeken en met het oog op het vinden van een nieuwe club hebben we hem de hele zomer laten meetrainen met de A-kern en zelfs oefenwedstrijden laten spelen."

LEES OOK: STVV-coach onder zware druk: forse reactie spreekt boekdelen

Club bood compensatie

"Toen er geen club kwam hebben we hem een voorstel gedaan van 2/3e van zijn jaarloon om vrije speler te zijn", klinkt het onder meer. Naar verluidt strijkt Boyata jaarlijks een slordige drie miljoen euro op in Jan Breydel, waar men dus bereid was om een tweetal miljoen op zijn rekening te schrijven om zijn contract te ontbinden. Een voorstel dat dus evenwel werd geweigerd door de 34-jarige verdediger, wiens lucratieve verbintenis na dit seizoen eindelijk afloopt.

"Dedryck heeft dat geweigerd en heeft sindsdien vijf dagen per week de combinatie van individuele training in alle professionele omstandigheden en teamtraining met Club NXT. In tussentijd wordt zijn contract zoals bij elke werknemer gerespecteerd", besluiten de Bruggelingen. Daar is Boyata het dus echter niet zomaar mee eens. "Ze zeggen wel dat ze me respecteren, maar dat blijkt niet uit de manier waarop ze met me omgaan", aldus de 31-voudig Rode Duivel zelf.

Antwoord van Boyata

"Bij het eerste aanbod stelde Club mij voor om mijn contract te verbreken tegen een compensatie van 20%. Dat voorstel weigerde ik, want ik wilde om familiale redenen in België blijven en zou anders financieel zwaar moeten inboeten", geeft hij ook zijn versie van de feiten. "Pas toen de transfermarkt in België al dicht was hadden we een nieuwe afspraak rond het verbreken van de overeenkomst. Club stelde dan plots voor om mij nog voor 55 à 60% te compenseren."

"Hadden ze dát in het begin van de zomer gedaan, zou ik het geaccepteerd hebben. Want dan had ik nog genoeg tijd om een andere ploeg te vinden die misschien 30% van mijn loon wou overnemen", bleek het dan echter te kort dag om nog een oplossing te vinden. En dus zat er voor Boyata, die anders pas vanaf januari elders zou kunnen tekenen, niks anders op dan gewoon aan boord te blijven. "Maar het was nooit mijn bedoeling om in deze situatie te belanden."

Heeft Club een punt?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

446
446
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

14
14
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

170
170
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

38
38
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

23
23
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

101
101
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

217
217
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

171
171
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

217
217
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

202
202
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1175
1175
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

46
46
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

312
312
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

68
68
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

68
68
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

181
181
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

367
367

Meer sportnieuws