Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

784
Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

De voorbije maanden kwijnde Dedryck Boyata weg in de vergeetput bij Club Brugge, maar nu liet de overbodige grootverdiener toch nog eens van zich spreken. In een uitgebreid interview met Sporza vertelt hij over de manier waarop Blauw-Zwart hem in zijn ogen onheus behandelt. Intussen volgde er ook al een officiële reactie vanuit Westkapelle.

Gevraagd naar een wederwoord doet de landskampioen opvallend veel details over de gang van zaken gedurende de afgelopen maanden uit de doeken. "Club is heel duidelijk geweest met betrekking tot de situatie van Dedryck in de zomer: er is geen toekomst bij Club, we willen samen een oplossing zoeken en met het oog op het vinden van een nieuwe club hebben we hem de hele zomer laten meetrainen met de A-kern en zelfs oefenwedstrijden laten spelen."

LEES OOK: Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Club bood compensatie

"Toen er geen club kwam hebben we hem een voorstel gedaan van 2/3e van zijn jaarloon om vrije speler te zijn", klinkt het onder meer. Naar verluidt strijkt Boyata jaarlijks een slordige drie miljoen euro op in Jan Breydel, waar men dus bereid was om een tweetal miljoen op zijn rekening te schrijven om zijn contract te ontbinden. Een voorstel dat dus evenwel werd geweigerd door de 34-jarige verdediger, wiens lucratieve verbintenis na dit seizoen eindelijk afloopt.

"Dedryck heeft dat geweigerd en heeft sindsdien vijf dagen per week de combinatie van individuele training in alle professionele omstandigheden en teamtraining met Club NXT. In tussentijd wordt zijn contract zoals bij elke werknemer gerespecteerd", besluiten de Bruggelingen. Daar is Boyata het dus echter niet zomaar mee eens. "Ze zeggen wel dat ze me respecteren, maar dat blijkt niet uit de manier waarop ze met me omgaan", aldus de 31-voudig Rode Duivel zelf.

Antwoord van Boyata

"Bij het eerste aanbod stelde Club mij voor om mijn contract te verbreken tegen een compensatie van 20%. Dat voorstel weigerde ik, want ik wilde om familiale redenen in België blijven en zou anders financieel zwaar moeten inboeten", geeft hij ook zijn versie van de feiten. "Pas toen de transfermarkt in België al dicht was hadden we een nieuwe afspraak rond het verbreken van de overeenkomst. Club stelde dan plots voor om mij nog voor 55 à 60% te compenseren."

"Hadden ze dát in het begin van de zomer gedaan, zou ik het geaccepteerd hebben. Want dan had ik nog genoeg tijd om een andere ploeg te vinden die misschien 30% van mijn loon wou overnemen", bleek het dan echter te kort dag om nog een oplossing te vinden. En dus zat er voor Boyata, die anders pas vanaf januari elders zou kunnen tekenen, niks anders op dan gewoon aan boord te blijven. "Maar het was nooit mijn bedoeling om in deze situatie te belanden."

Heeft Club een punt?

Meest recent

Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

26
26
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

20
20
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

26
26
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

88
88
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

23
23
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

107
107
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

657
657
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

36
36
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

58
58
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

58
58
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

314
314
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

143
143
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

84
84
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

172
172
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

226
226
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

171
171
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

111
111
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

220
220
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

127
127
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

79
79
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

32
32
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

93
93
Bayern geeft Kompany-update: “Ernstig en serieus”

Vincent Kompany is herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester zal een ...

168
168

Meer sportnieuws