Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

784
Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

De voorbije maanden kwijnde Dedryck Boyata weg in de vergeetput bij Club Brugge, maar nu liet de overbodige grootverdiener toch nog eens van zich spreken. In een uitgebreid interview met Sporza vertelt hij over de manier waarop Blauw-Zwart hem in zijn ogen onheus behandelt. Intussen volgde er ook al een officiële reactie vanuit Westkapelle.

Gevraagd naar een wederwoord doet de landskampioen opvallend veel details over de gang van zaken gedurende de afgelopen maanden uit de doeken. "Club is heel duidelijk geweest met betrekking tot de situatie van Dedryck in de zomer: er is geen toekomst bij Club, we willen samen een oplossing zoeken en met het oog op het vinden van een nieuwe club hebben we hem de hele zomer laten meetrainen met de A-kern en zelfs oefenwedstrijden laten spelen."

LEES OOK: Huiswerk voor Bruno: miljoenenaanwinst onder vergrootglas

Club bood compensatie

"Toen er geen club kwam hebben we hem een voorstel gedaan van 2/3e van zijn jaarloon om vrije speler te zijn", klinkt het onder meer. Naar verluidt strijkt Boyata jaarlijks een slordige drie miljoen euro op in Jan Breydel, waar men dus bereid was om een tweetal miljoen op zijn rekening te schrijven om zijn contract te ontbinden. Een voorstel dat dus evenwel werd geweigerd door de 34-jarige verdediger, wiens lucratieve verbintenis na dit seizoen eindelijk afloopt.

"Dedryck heeft dat geweigerd en heeft sindsdien vijf dagen per week de combinatie van individuele training in alle professionele omstandigheden en teamtraining met Club NXT. In tussentijd wordt zijn contract zoals bij elke werknemer gerespecteerd", besluiten de Bruggelingen. Daar is Boyata het dus echter niet zomaar mee eens. "Ze zeggen wel dat ze me respecteren, maar dat blijkt niet uit de manier waarop ze met me omgaan", aldus de 31-voudig Rode Duivel zelf.

Antwoord van Boyata

"Bij het eerste aanbod stelde Club mij voor om mijn contract te verbreken tegen een compensatie van 20%. Dat voorstel weigerde ik, want ik wilde om familiale redenen in België blijven en zou anders financieel zwaar moeten inboeten", geeft hij ook zijn versie van de feiten. "Pas toen de transfermarkt in België al dicht was hadden we een nieuwe afspraak rond het verbreken van de overeenkomst. Club stelde dan plots voor om mij nog voor 55 à 60% te compenseren."

"Hadden ze dát in het begin van de zomer gedaan, zou ik het geaccepteerd hebben. Want dan had ik nog genoeg tijd om een andere ploeg te vinden die misschien 30% van mijn loon wou overnemen", bleek het dan echter te kort dag om nog een oplossing te vinden. En dus zat er voor Boyata, die anders pas vanaf januari elders zou kunnen tekenen, niks anders op dan gewoon aan boord te blijven. "Maar het was nooit mijn bedoeling om in deze situatie te belanden."

Heeft Club een punt?

Meest recent

Lammens maakt statement: "Spanje was niet leuk voor mij"

België wist met 0-2 te winnen op het veld van Italië. Senne Lammens stond onder de lat ...

21
21
Vandenbempt komt met straffe woorden over Verheyen

Vijftien jaar samenwerken en nog altijd moeiteloos naast elkaar zitten alsof ze nooit anders hebben ...

80
80
Godts schittert: "Dat heeft mij nog hongeriger gemaakt"

De Rode Duivels wonnen vanavond makkelijk met 0-2 van een dramatisch Italië. De Belgen waren ...

33
33
Rondje Nations League: Zidane wint bij debuut, Sikan scoort

Naast de match tussen België en Italië stonden er vanavond nog een aantal matchen op het ...

46
46
Dominante Rode Duivels zetten zwak Italië simpel opzij

De eerste partij van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels ligt achter de rug. De ...

90
90
Verheyen ziet Duivelse smaakmaker: "Opvallende figuur"

De Rode Duivels staan 0-1 voor tegen Italië. Mika Godts scoorde het enige doelpunt en de ...

56
56
Grote uitblinker bij Rode Duivels: "Lijkt op Totti"

De Rode Duivels hebben hun eerste 45 minuten tegen Italië afgerond. De troepen van Mark van ...

119
119
België verliest wéér groot talent: "Keuze is definitief"

De Belgische nationale ploeg hoeft niet langer te hopen op Emile Doucouré. De 18-jarige ...

201
201
'Kompany droomt van knaltransfer bij FC Barcelona'

Bayern München houdt de ontwikkelingen rond Dani Olmo nauwlettend in de gaten. De Duitse ...

30
30
Coucke zorgt voor nieuwe schokgolf aan Belgische kust

Marc Coucke blijft verrassen met zijn zakelijke keuzes. De ondernemer zet opnieuw een opvallende ...

25
25
Van Bommel over basisdebutant: "Verwacht iets van hem"

De Rode Duivels spelen vanavond in Rome tegen Italië. Mark van Bommel hoopt dat zijn start goed ...

40
40
Tielemans draait niet rond de pot na mislukte start Man Utd

Youri Tielemans draait niet rond de pot als het gaat over de moeizame seizoenstart van Manchester ...

30
30
Fans Rode Duivels missen één speler in de basisploeg

Mark van Bommel heeft zijn eerste basisploeg meegedeeld bij de Rode Duivels. Hij borduurt verder op ...

66
66
Van Bommel heeft gekozen: dit zijn de elf Rode Duivels

België neemt het vanavond in Rome op tegen Italië. Een vuurdoop voor Mark van Bommel. De ...

186
186
Okaka doet boekje open over Anderlecht: "25 miljoen euro"

Stefano Okaka is nog niet van plan om zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. De voormalige ...

252
252
Transfer Brughmans heeft nog een groot gevolg bij KRC Genk

De transfer van Lucca Brughmans naar Liverpool levert KRC Genk niet alleen een stevige transfersom ...

377
377
Deco hakt knoop door: FC Barcelona zet streep door transferplannen

FC Barcelona zal komende winter niet proberen om Julián Álvarez weg te plukken bij ...

39
39
Nations League eist nu al zijn tol met vier blessures

De Nations League is een officieel oefentoernooi. Veel spelers en (club)trainers zouden de NL het ...

172
172
‘Fenerbahçe gooit Lukaku na één jaar alweer buiten’

Romelu Lukaku moest dé grote man worden bij Fenerbahçe. Amper enkele weken later ziet ...

250
250
Kimmich slaat snoeihard terug op kritiek Van der Vaart

Nederland en Duitsland speelden 1-1 gelijk namens de openingsmatch van de Nations League. Oranje ...

37
37
Donnarumma looft Rode Duivel: "Een grote speler"

Senne Lammens heeft er met zijn prestaties in Manchester een opvallende bewonderaar bij. Niemand ...

177
177
Standard maakt verrassend vertrek wereldkundig

Frédéric Stilmant en Standard de Liège gaan in onderling overleg uit elkaar. De ...

58
58
Esposito (ex-Anderlecht) onder de loep: “Een zwaktebod”

Sebastiano Esposito speelde in het verleden op huurbasis bij RSC Anderlecht, maar na twee ...

44
44
Manchester City schuldig bevonden: zware straf lonkt

Manchester City is schuldig bevonden aan vrijwel alle aanklachten in de langlopende financiële ...

205
205
Grote hint plannen van Bommel: verrassende rugnummers

De Rode Duivels beginnen aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel. De Nederlandse oefenmeester ...

80
80

Meer sportnieuws