Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

784 stemmen
Club Brugge speelt open kaart na verwijten van Boyata

De voorbije maanden kwijnde Dedryck Boyata weg in de vergeetput bij Club Brugge, maar nu liet de overbodige grootverdiener toch nog eens van zich spreken. In een uitgebreid interview met Sporza vertelt hij over de manier waarop Blauw-Zwart hem in zijn ogen onheus behandelt. Intussen volgde er ook al een officiële reactie vanuit Westkapelle.

Gevraagd naar een wederwoord doet de landskampioen opvallend veel details over de gang van zaken gedurende de afgelopen maanden uit de doeken. "Club is heel duidelijk geweest met betrekking tot de situatie van Dedryck in de zomer: er is geen toekomst bij Club, we willen samen een oplossing zoeken en met het oog op het vinden van een nieuwe club hebben we hem de hele zomer laten meetrainen met de A-kern en zelfs oefenwedstrijden laten spelen."

LEES OOK: Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Club bood compensatie

"Toen er geen club kwam hebben we hem een voorstel gedaan van 2/3e van zijn jaarloon om vrije speler te zijn", klinkt het onder meer. Naar verluidt strijkt Boyata jaarlijks een slordige drie miljoen euro op in Jan Breydel, waar men dus bereid was om een tweetal miljoen op zijn rekening te schrijven om zijn contract te ontbinden. Een voorstel dat dus evenwel werd geweigerd door de 34-jarige verdediger, wiens lucratieve verbintenis na dit seizoen eindelijk afloopt.

"Dedryck heeft dat geweigerd en heeft sindsdien vijf dagen per week de combinatie van individuele training in alle professionele omstandigheden en teamtraining met Club NXT. In tussentijd wordt zijn contract zoals bij elke werknemer gerespecteerd", besluiten de Bruggelingen. Daar is Boyata het dus echter niet zomaar mee eens. "Ze zeggen wel dat ze me respecteren, maar dat blijkt niet uit de manier waarop ze met me omgaan", aldus de 31-voudig Rode Duivel zelf.

Antwoord van Boyata

"Bij het eerste aanbod stelde Club mij voor om mijn contract te verbreken tegen een compensatie van 20%. Dat voorstel weigerde ik, want ik wilde om familiale redenen in België blijven en zou anders financieel zwaar moeten inboeten", geeft hij ook zijn versie van de feiten. "Pas toen de transfermarkt in België al dicht was hadden we een nieuwe afspraak rond het verbreken van de overeenkomst. Club stelde dan plots voor om mij nog voor 55 à 60% te compenseren."

"Hadden ze dát in het begin van de zomer gedaan, zou ik het geaccepteerd hebben. Want dan had ik nog genoeg tijd om een andere ploeg te vinden die misschien 30% van mijn loon wou overnemen", bleek het dan echter te kort dag om nog een oplossing te vinden. En dus zat er voor Boyata, die anders pas vanaf januari elders zou kunnen tekenen, niks anders op dan gewoon aan boord te blijven. "Maar het was nooit mijn bedoeling om in deze situatie te belanden."

Heeft Club een punt?

Meest recent

Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

0
0
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

66
66
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

114
114
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

134
134
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

86
86
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

127
127
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

303
303
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

103
103
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

60
60
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

95
95
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

452
452
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

97
97
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

324
324
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

161
161
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

186
186
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

319
319
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

267
267
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

160
160
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

82
82
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

221
221
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

652
652
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

603
603
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

374
374
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

355
355
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

87
87

Meer sportnieuws