Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

door
Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

Club Brugge is er woensdag niet in geslaagd om zijn sleutelmatch in de Champions League te winnen. Op bezoek bij Celtic FC kwam Blauw-Zwart nochtans verdiend op voorsprong via een enorme flater. Maar door de nodige missers, een afgekeurde goal én een fraai tegendoelpunt, moest de Belgische kampioen vrede nemen met een puntje: 1-1.

Halfweg de League Phase was Club Brugge met 6 op 12 op koers om zich te plaatsen voor de knock out-fase. Maar de Belgische kampioen komt nog enkele zware opponenten tegen en dus kon er maar best iets geraapt worden op bezoek bij Celtic. De Schotse kampioen wou zijn Europese thuisreputatie dan weer voor de derde wedstrijd op rij verzilveren.

Maar de Bruggelingen waren niet bepaald onder de indruk van de veelbesproken sfeer op Celtic Park. Zo begon Blauw-Zwart meer dan degelijk aan de wedstrijd. De ploeg van coach Hayen zette goed druk op de Schotten en wist ook voor de eerste noemenswaardige doelkansen te zorgen. Jutgla en vervolgens Skov Olsen faalden evenwel in de afwerking.

LEES OOK: Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

Gigantische blunder Celtic

Halfweg de eerste helft kon Club dan toch op voorsprong komen. Al was daar wel opnieuw een flinke portie meeval mee gemoeid. Bij het uitvoetballen koos thuisdoelman Schmeichel een wel heel vreemde positie. Cameron-Vickers had dit echter niet gezien en trapte de bal zowaar in eigen doel. Met die knullige owngoal werd meteen de ruststand vast gelegd.

Club trok bij de start van de tweede helft de goede lijn door. De Cuyper zag zijn schot na een goede actie gered worden door Schmeichel, niet veel later liet Skov Olsen dan weer een grote kans liggen. En die missers kwamen Blauw-Zwart duur te staan. Vanuit het niets zorgde Maeda immers voor de gelijkmaker met een geplaatste bal aan de tweede paal.

VAR zit Jutgla dwars

Een opdoffer van formaat dus voor de Bruggelingen, maar de reactie mocht gezien worden. Zo leek Jutgla oor een snelle 1-2 te gaan zorgen. Dat was echter buiten de VAR gerekend: de Spanjaard stond een voetje buitenspel en dus werd zijn treffer afgekeurd. Die fase deed de wedstrijd evenwel geen deugd. Beide ploegen speculeerden steeds meer op een punt en lieten het tempo zakken. Een echt slotoffensief kwam er dan ook niet en zo bleef het bij 1-1. Een verdienstelijk punt voor de Bruggelingen, al hadden ze ongetwijfeld op meer gehoopt.

Welke ploeg heeft volgens u de meeste intrinsieke kwaliteiten?

Meest recent

JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

0
0
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

32
32
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

99
99
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

48
48
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

92
92
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

123
123
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

185
185
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

389
389
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

89
89
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

194
194
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

387
387
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

234
234
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

206
206
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

496
496
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

379
379
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

99
99
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

192
192
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

267
267
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

147
147
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

119
119
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

495
495
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

203
203
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

344
344
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

372
372

Meer sportnieuws