Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

door
Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

Club Brugge is er woensdag niet in geslaagd om zijn sleutelmatch in de Champions League te winnen. Op bezoek bij Celtic FC kwam Blauw-Zwart nochtans verdiend op voorsprong via een enorme flater. Maar door de nodige missers, een afgekeurde goal én een fraai tegendoelpunt, moest de Belgische kampioen vrede nemen met een puntje: 1-1.

Halfweg de League Phase was Club Brugge met 6 op 12 op koers om zich te plaatsen voor de knock out-fase. Maar de Belgische kampioen komt nog enkele zware opponenten tegen en dus kon er maar best iets geraapt worden op bezoek bij Celtic. De Schotse kampioen wou zijn Europese thuisreputatie dan weer voor de derde wedstrijd op rij verzilveren.

Maar de Bruggelingen waren niet bepaald onder de indruk van de veelbesproken sfeer op Celtic Park. Zo begon Blauw-Zwart meer dan degelijk aan de wedstrijd. De ploeg van coach Hayen zette goed druk op de Schotten en wist ook voor de eerste noemenswaardige doelkansen te zorgen. Jutgla en vervolgens Skov Olsen faalden evenwel in de afwerking.

LEES OOK: Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

Gigantische blunder Celtic

Halfweg de eerste helft kon Club dan toch op voorsprong komen. Al was daar wel opnieuw een flinke portie meeval mee gemoeid. Bij het uitvoetballen koos thuisdoelman Schmeichel een wel heel vreemde positie. Cameron-Vickers had dit echter niet gezien en trapte de bal zowaar in eigen doel. Met die knullige owngoal werd meteen de ruststand vast gelegd.

Club trok bij de start van de tweede helft de goede lijn door. De Cuyper zag zijn schot na een goede actie gered worden door Schmeichel, niet veel later liet Skov Olsen dan weer een grote kans liggen. En die missers kwamen Blauw-Zwart duur te staan. Vanuit het niets zorgde Maeda immers voor de gelijkmaker met een geplaatste bal aan de tweede paal.

VAR zit Jutgla dwars

Een opdoffer van formaat dus voor de Bruggelingen, maar de reactie mocht gezien worden. Zo leek Jutgla oor een snelle 1-2 te gaan zorgen. Dat was echter buiten de VAR gerekend: de Spanjaard stond een voetje buitenspel en dus werd zijn treffer afgekeurd. Die fase deed de wedstrijd evenwel geen deugd. Beide ploegen speculeerden steeds meer op een punt en lieten het tempo zakken. Een echt slotoffensief kwam er dan ook niet en zo bleef het bij 1-1. Een verdienstelijk punt voor de Bruggelingen, al hadden ze ongetwijfeld op meer gehoopt.

Welke ploeg heeft volgens u de meeste intrinsieke kwaliteiten?

Meest recent

'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

45
45
"Nooit meegemaakt" - Mourinho verbaast met favoriet ex-club

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

37
37
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

23
23
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

66
66
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

176
176
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

40
40
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

117
117
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

61
61
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

439
439
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

270
270
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

259
259
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

244
244
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

481
481
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

267
267
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

52
52
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

171
171
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

88
88
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

566
566
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

169
169
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

104
104
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

175
175
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

60
60
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

434
434
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

520
520
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

151
151

Meer sportnieuws