Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

door
Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

Club Brugge is er woensdag niet in geslaagd om zijn sleutelmatch in de Champions League te winnen. Op bezoek bij Celtic FC kwam Blauw-Zwart nochtans verdiend op voorsprong via een enorme flater. Maar door de nodige missers, een afgekeurde goal én een fraai tegendoelpunt, moest de Belgische kampioen vrede nemen met een puntje: 1-1.

Halfweg de League Phase was Club Brugge met 6 op 12 op koers om zich te plaatsen voor de knock out-fase. Maar de Belgische kampioen komt nog enkele zware opponenten tegen en dus kon er maar best iets geraapt worden op bezoek bij Celtic. De Schotse kampioen wou zijn Europese thuisreputatie dan weer voor de derde wedstrijd op rij verzilveren.

Maar de Bruggelingen waren niet bepaald onder de indruk van de veelbesproken sfeer op Celtic Park. Zo begon Blauw-Zwart meer dan degelijk aan de wedstrijd. De ploeg van coach Hayen zette goed druk op de Schotten en wist ook voor de eerste noemenswaardige doelkansen te zorgen. Jutgla en vervolgens Skov Olsen faalden evenwel in de afwerking.

LEES OOK: Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Gigantische blunder Celtic

Halfweg de eerste helft kon Club dan toch op voorsprong komen. Al was daar wel opnieuw een flinke portie meeval mee gemoeid. Bij het uitvoetballen koos thuisdoelman Schmeichel een wel heel vreemde positie. Cameron-Vickers had dit echter niet gezien en trapte de bal zowaar in eigen doel. Met die knullige owngoal werd meteen de ruststand vast gelegd.

Club trok bij de start van de tweede helft de goede lijn door. De Cuyper zag zijn schot na een goede actie gered worden door Schmeichel, niet veel later liet Skov Olsen dan weer een grote kans liggen. En die missers kwamen Blauw-Zwart duur te staan. Vanuit het niets zorgde Maeda immers voor de gelijkmaker met een geplaatste bal aan de tweede paal.

VAR zit Jutgla dwars

Een opdoffer van formaat dus voor de Bruggelingen, maar de reactie mocht gezien worden. Zo leek Jutgla oor een snelle 1-2 te gaan zorgen. Dat was echter buiten de VAR gerekend: de Spanjaard stond een voetje buitenspel en dus werd zijn treffer afgekeurd. Die fase deed de wedstrijd evenwel geen deugd. Beide ploegen speculeerden steeds meer op een punt en lieten het tempo zakken. Een echt slotoffensief kwam er dan ook niet en zo bleef het bij 1-1. Een verdienstelijk punt voor de Bruggelingen, al hadden ze ongetwijfeld op meer gehoopt.

Welke ploeg heeft volgens u de meeste intrinsieke kwaliteiten?

Meest recent

'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

41
41
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

70
70
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

52
52
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

114
114
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

18
18
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

295
295
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

61
61
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

163
163
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

348
348
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

235
235
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

379
379
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

379
379
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

40
40
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

107
107
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

278
278
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

52
52
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

107
107
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

93
93
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

237
237
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

323
323
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1220
1220
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

63
63
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

715
715
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

410
410

Meer sportnieuws