Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

door
Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

Club Brugge is er woensdag niet in geslaagd om zijn sleutelmatch in de Champions League te winnen. Op bezoek bij Celtic FC kwam Blauw-Zwart nochtans verdiend op voorsprong via een enorme flater. Maar door de nodige missers, een afgekeurde goal én een fraai tegendoelpunt, moest de Belgische kampioen vrede nemen met een puntje: 1-1.

Halfweg de League Phase was Club Brugge met 6 op 12 op koers om zich te plaatsen voor de knock out-fase. Maar de Belgische kampioen komt nog enkele zware opponenten tegen en dus kon er maar best iets geraapt worden op bezoek bij Celtic. De Schotse kampioen wou zijn Europese thuisreputatie dan weer voor de derde wedstrijd op rij verzilveren.

Maar de Bruggelingen waren niet bepaald onder de indruk van de veelbesproken sfeer op Celtic Park. Zo begon Blauw-Zwart meer dan degelijk aan de wedstrijd. De ploeg van coach Hayen zette goed druk op de Schotten en wist ook voor de eerste noemenswaardige doelkansen te zorgen. Jutgla en vervolgens Skov Olsen faalden evenwel in de afwerking.

LEES OOK: KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

Gigantische blunder Celtic

Halfweg de eerste helft kon Club dan toch op voorsprong komen. Al was daar wel opnieuw een flinke portie meeval mee gemoeid. Bij het uitvoetballen koos thuisdoelman Schmeichel een wel heel vreemde positie. Cameron-Vickers had dit echter niet gezien en trapte de bal zowaar in eigen doel. Met die knullige owngoal werd meteen de ruststand vast gelegd.

Club trok bij de start van de tweede helft de goede lijn door. De Cuyper zag zijn schot na een goede actie gered worden door Schmeichel, niet veel later liet Skov Olsen dan weer een grote kans liggen. En die missers kwamen Blauw-Zwart duur te staan. Vanuit het niets zorgde Maeda immers voor de gelijkmaker met een geplaatste bal aan de tweede paal.

VAR zit Jutgla dwars

Een opdoffer van formaat dus voor de Bruggelingen, maar de reactie mocht gezien worden. Zo leek Jutgla oor een snelle 1-2 te gaan zorgen. Dat was echter buiten de VAR gerekend: de Spanjaard stond een voetje buitenspel en dus werd zijn treffer afgekeurd. Die fase deed de wedstrijd evenwel geen deugd. Beide ploegen speculeerden steeds meer op een punt en lieten het tempo zakken. Een echt slotoffensief kwam er dan ook niet en zo bleef het bij 1-1. Een verdienstelijk punt voor de Bruggelingen, al hadden ze ongetwijfeld op meer gehoopt.

Welke ploeg heeft volgens u de meeste intrinsieke kwaliteiten?

Meest recent

Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

31
31
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

2
2
Anderlecht met handen in het haar: maken ze dezelfde fout?

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

47
47
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

35
35
Anderlecht stomverbaasd: "Ik ben onder de indruk"

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

69
69
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

127
127
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

22
22
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

45
45
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

67
67
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

462
462
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

357
357
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

266
266
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

91
91
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

660
660
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

593
593
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

312
312
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

132
132
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

166
166
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

61
61
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

87
87
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

438
438
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

59
59
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

71
71
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

160
160
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

159
159

Meer sportnieuws