Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

door
Club laat het liggen: missers en VAR voorkomen cruciale zege

Club Brugge is er woensdag niet in geslaagd om zijn sleutelmatch in de Champions League te winnen. Op bezoek bij Celtic FC kwam Blauw-Zwart nochtans verdiend op voorsprong via een enorme flater. Maar door de nodige missers, een afgekeurde goal én een fraai tegendoelpunt, moest de Belgische kampioen vrede nemen met een puntje: 1-1.

Halfweg de League Phase was Club Brugge met 6 op 12 op koers om zich te plaatsen voor de knock out-fase. Maar de Belgische kampioen komt nog enkele zware opponenten tegen en dus kon er maar best iets geraapt worden op bezoek bij Celtic. De Schotse kampioen wou zijn Europese thuisreputatie dan weer voor de derde wedstrijd op rij verzilveren.

Maar de Bruggelingen waren niet bepaald onder de indruk van de veelbesproken sfeer op Celtic Park. Zo begon Blauw-Zwart meer dan degelijk aan de wedstrijd. De ploeg van coach Hayen zette goed druk op de Schotten en wist ook voor de eerste noemenswaardige doelkansen te zorgen. Jutgla en vervolgens Skov Olsen faalden evenwel in de afwerking.

LEES OOK: Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

Gigantische blunder Celtic

Halfweg de eerste helft kon Club dan toch op voorsprong komen. Al was daar wel opnieuw een flinke portie meeval mee gemoeid. Bij het uitvoetballen koos thuisdoelman Schmeichel een wel heel vreemde positie. Cameron-Vickers had dit echter niet gezien en trapte de bal zowaar in eigen doel. Met die knullige owngoal werd meteen de ruststand vast gelegd.

Club trok bij de start van de tweede helft de goede lijn door. De Cuyper zag zijn schot na een goede actie gered worden door Schmeichel, niet veel later liet Skov Olsen dan weer een grote kans liggen. En die missers kwamen Blauw-Zwart duur te staan. Vanuit het niets zorgde Maeda immers voor de gelijkmaker met een geplaatste bal aan de tweede paal.

VAR zit Jutgla dwars

Een opdoffer van formaat dus voor de Bruggelingen, maar de reactie mocht gezien worden. Zo leek Jutgla oor een snelle 1-2 te gaan zorgen. Dat was echter buiten de VAR gerekend: de Spanjaard stond een voetje buitenspel en dus werd zijn treffer afgekeurd. Die fase deed de wedstrijd evenwel geen deugd. Beide ploegen speculeerden steeds meer op een punt en lieten het tempo zakken. Een echt slotoffensief kwam er dan ook niet en zo bleef het bij 1-1. Een verdienstelijk punt voor de Bruggelingen, al hadden ze ongetwijfeld op meer gehoopt.

Welke ploeg heeft volgens u de meeste intrinsieke kwaliteiten?

Meest recent

JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

6
6
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

124
124
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

42
42
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

22
22
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

25
25
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

196
196
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

183
183
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

101
101
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

324
324
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

293
293
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

171
171
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

322
322
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

110
110
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

67
67
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

232
232
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

344
344
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

155
155
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

392
392
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

310
310
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

367
367
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

148
148
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

398
398
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

241
241
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

266
266

Meer sportnieuws