Kwelduivel van Anfield: Courtois dwingt Liverpool tot uiterste

door
Kwelduivel van Anfield: Courtois dwingt Liverpool tot uiterste

Woensdagavond stonden opnieuw verschillende topaffiches op het progamma. Maar hét duel dat er bovenuit stak, was toch wel de clash tussen Liverpool FC en Real Madrid. En in de eerste helft was op Anfield een hoofdrol weggelegd voor Thibaut Courtois.

De (ex-?)Rode Duivel kreeg eind oktober te maken met een blessure aan de adductoren, waardoor hij enkele weken aan de kant stond. Afgelopen weekend maakte hij echter zijn rentree tussen de Madrileense doelpalen. En in de competitiezege tegen Leganes (0-3) kon hij meteen weer de nul houden.

LEES OOK: 'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Heruitgave finale 2022

Die lijn wou hij woensdag dus ook doortrekken tegen Liverpool. Voor Courtois werd dat alvast een speciale wedstrijd. De laatste keer dat hij tegenover de Reds stond was immers in de CL-finale van 2022. De doelman kroonde zich toen tot de grote held en hielp zijn ploeg met enkele straffe reddingen aan de eindzege.

Het zou echter niet gemakkelijk worden om die prestatie te evenaren. Liverpool is onder coach Arne Slot immers bezig aan een geweldig seizoen en pronkte voor aanvang van de match met het maximum van de punten in de UCL. Toch wist Courtois zich in de eerste helft andermaal te onderscheiden.

Geweldige reddingen

De Madrilenen zorgden weliswaar regelmatig voor een tegenprik, het grootste gevaar was echter afkomstig van de thuisploeg. Maar keer op keer pakte Courtois uit met een gepaste reactie. Al na enkele minuten zette hij zijn handschoen tegen een schot van Darwin Nuñez, waarna de bal nog nipt van de lijn gehaald kon worden. Halfweg de eerste helft pakte hij dan weer uit met een geweldige reactie op een poging van dichtbij. Dankzij die puike interventies stond het aan de rust dan ook nog steeds 0-0, al moest hij zich vlak na rust dan toch gewonnen geven.

Een topfitte Courtois is de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

13
13
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

113
113
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

233
233
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

56
56
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

310
310
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

299
299
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

115
115
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

382
382
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

215
215
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

412
412
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

442
442
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

401
401
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

172
172
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

252
252
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

310
310
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

210
210
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

85
85
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

212
212
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

209
209
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

59
59
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

666
666
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

119
119
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

641
641
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

262
262
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

297
297

Meer sportnieuws