Kwelduivel van Anfield: Courtois dwingt Liverpool tot uiterste

door
Kwelduivel van Anfield: Courtois dwingt Liverpool tot uiterste

Woensdagavond stonden opnieuw verschillende topaffiches op het progamma. Maar hét duel dat er bovenuit stak, was toch wel de clash tussen Liverpool FC en Real Madrid. En in de eerste helft was op Anfield een hoofdrol weggelegd voor Thibaut Courtois.

De (ex-?)Rode Duivel kreeg eind oktober te maken met een blessure aan de adductoren, waardoor hij enkele weken aan de kant stond. Afgelopen weekend maakte hij echter zijn rentree tussen de Madrileense doelpalen. En in de competitiezege tegen Leganes (0-3) kon hij meteen weer de nul houden.

LEES OOK: Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Heruitgave finale 2022

Die lijn wou hij woensdag dus ook doortrekken tegen Liverpool. Voor Courtois werd dat alvast een speciale wedstrijd. De laatste keer dat hij tegenover de Reds stond was immers in de CL-finale van 2022. De doelman kroonde zich toen tot de grote held en hielp zijn ploeg met enkele straffe reddingen aan de eindzege.

Het zou echter niet gemakkelijk worden om die prestatie te evenaren. Liverpool is onder coach Arne Slot immers bezig aan een geweldig seizoen en pronkte voor aanvang van de match met het maximum van de punten in de UCL. Toch wist Courtois zich in de eerste helft andermaal te onderscheiden.

Geweldige reddingen

De Madrilenen zorgden weliswaar regelmatig voor een tegenprik, het grootste gevaar was echter afkomstig van de thuisploeg. Maar keer op keer pakte Courtois uit met een gepaste reactie. Al na enkele minuten zette hij zijn handschoen tegen een schot van Darwin Nuñez, waarna de bal nog nipt van de lijn gehaald kon worden. Halfweg de eerste helft pakte hij dan weer uit met een geweldige reactie op een poging van dichtbij. Dankzij die puike interventies stond het aan de rust dan ook nog steeds 0-0, al moest hij zich vlak na rust dan toch gewonnen geven.

Een topfitte Courtois is de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

19
19
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

19
19
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

37
37
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

65
65
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

32
32
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

348
348
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

35
35
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

46
46
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

55
55
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

316
316
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

50
50
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

87
87
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

234
234
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

149
149
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

289
289
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

315
315
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

236
236
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

115
115
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

173
173
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

105
105
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

146
146
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

128
128
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

183
183

Meer sportnieuws