Kwelduivel van Anfield: Courtois dwingt Liverpool tot uiterste

door
Kwelduivel van Anfield: Courtois dwingt Liverpool tot uiterste

Woensdagavond stonden opnieuw verschillende topaffiches op het progamma. Maar hét duel dat er bovenuit stak, was toch wel de clash tussen Liverpool FC en Real Madrid. En in de eerste helft was op Anfield een hoofdrol weggelegd voor Thibaut Courtois.

De (ex-?)Rode Duivel kreeg eind oktober te maken met een blessure aan de adductoren, waardoor hij enkele weken aan de kant stond. Afgelopen weekend maakte hij echter zijn rentree tussen de Madrileense doelpalen. En in de competitiezege tegen Leganes (0-3) kon hij meteen weer de nul houden.

LEES OOK: Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Heruitgave finale 2022

Die lijn wou hij woensdag dus ook doortrekken tegen Liverpool. Voor Courtois werd dat alvast een speciale wedstrijd. De laatste keer dat hij tegenover de Reds stond was immers in de CL-finale van 2022. De doelman kroonde zich toen tot de grote held en hielp zijn ploeg met enkele straffe reddingen aan de eindzege.

Het zou echter niet gemakkelijk worden om die prestatie te evenaren. Liverpool is onder coach Arne Slot immers bezig aan een geweldig seizoen en pronkte voor aanvang van de match met het maximum van de punten in de UCL. Toch wist Courtois zich in de eerste helft andermaal te onderscheiden.

Geweldige reddingen

De Madrilenen zorgden weliswaar regelmatig voor een tegenprik, het grootste gevaar was echter afkomstig van de thuisploeg. Maar keer op keer pakte Courtois uit met een gepaste reactie. Al na enkele minuten zette hij zijn handschoen tegen een schot van Darwin Nuñez, waarna de bal nog nipt van de lijn gehaald kon worden. Halfweg de eerste helft pakte hij dan weer uit met een geweldige reactie op een poging van dichtbij. Dankzij die puike interventies stond het aan de rust dan ook nog steeds 0-0, al moest hij zich vlak na rust dan toch gewonnen geven.

Een topfitte Courtois is de beste doelman ter wereld ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

4
4
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

41
41
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

10
10
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

9
9
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

58
58
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

14
14
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

37
37
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

36
36
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

75
75
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

35
35
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

148
148
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

107
107
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

103
103
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

47
47
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

668
668
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

60
60
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

87
87
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

199
199
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

110
110
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws