Hubert voorspelt Europese clash: "Dan is het hier ook crisis"

292
Hubert voorspelt Europese clash:

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht donderdagavond het bezoek van FC Porto. Op papier blijft dat een erg lastige tegenstander, maar de Portugese grootmacht zit momenteel in een moeilijke periode. Toch blijft men bij RSCA op hun hoede.

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kan donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En er liggen wel degelijk kansen voor de Brusselaars. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en zit momenteel zelfs in een sportieve crisis.

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Drie nederlagen op rij

In de voorbije maanden werden bij Porto de nodige veranderingen doorgevoerd. Zo nam André Villas-Boas het stokje over als voorzitter en werd afscheid genomen van Sergio Conçeicao als hoofdcoach. Diens opvolger Vitor Bruno begon dan weer met veelbelovende resultaten, maar na drie opeenvolgende nederlagen is zijn ploeg aan het wankelen geslagen.

Op zijn persbabbel daags voor de match nuanceerde Anderlecht-trainer David Hubert die 'crisis' echter. "Ik denk dat ze deze situaties wel kennen. Ze kunnen in zo'n club om met de druk en zullen zich hier morgen willen tonen. Je kan het op dat vlak een beetje vergelijken met Anderlecht. Ook hier is het crisis als je enkele keren verliest", klonk het bij HLN.

Agressief Porto

Hubert vreest zelfs dat deze situatie net een positief effect kan hebben op de Portugezen. Zo denkt hij dat de tegenstander uiterst gemotiveerd voor de dag zal komen. "Ik verwacht me juist aan een hongerig team, met een agressieve mindset. Ze zullen hier willen winnen. Ik denk dat we een mooie match zullen krijgen, met twee ploegen die allebei dominant voetbal willen brengen", voorspelt de Belgische hoofdcoach.

Wie is favoriet voor het duel van donderdag?

Meest recent

Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

1
1
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

25
25
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

19
19
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

12
12
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

14
14
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

49
49
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

111
111
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

37
37
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

25
25
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

99
99
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

51
51
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

95
95
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

48
48
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

43
43
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

63
63
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

203
203
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

199
199
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

484
484
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

418
418
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

368
368
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

53
53

Meer sportnieuws