Hubert voorspelt Europese clash: "Dan is het hier ook crisis"

door
Hubert voorspelt Europese clash:

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht donderdagavond het bezoek van FC Porto. Op papier blijft dat een erg lastige tegenstander, maar de Portugese grootmacht zit momenteel in een moeilijke periode. Toch blijft men bij RSCA op hun hoede.

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kan donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En er liggen wel degelijk kansen voor de Brusselaars. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en zit momenteel zelfs in een sportieve crisis.

LEES OOK: Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Drie nederlagen op rij

In de voorbije maanden werden bij Porto de nodige veranderingen doorgevoerd. Zo nam André Villas-Boas het stokje over als voorzitter en werd afscheid genomen van Sergio Conçeicao als hoofdcoach. Diens opvolger Vitor Bruno begon dan weer met veelbelovende resultaten, maar na drie opeenvolgende nederlagen is zijn ploeg aan het wankelen geslagen.

Op zijn persbabbel daags voor de match nuanceerde Anderlecht-trainer David Hubert die 'crisis' echter. "Ik denk dat ze deze situaties wel kennen. Ze kunnen in zo'n club om met de druk en zullen zich hier morgen willen tonen. Je kan het op dat vlak een beetje vergelijken met Anderlecht. Ook hier is het crisis als je enkele keren verliest", klonk het bij HLN.

Agressief Porto

Hubert vreest zelfs dat deze situatie net een positief effect kan hebben op de Portugezen. Zo denkt hij dat de tegenstander uiterst gemotiveerd voor de dag zal komen. "Ik verwacht me juist aan een hongerig team, met een agressieve mindset. Ze zullen hier willen winnen. Ik denk dat we een mooie match zullen krijgen, met twee ploegen die allebei dominant voetbal willen brengen", voorspelt de Belgische hoofdcoach.

Wie is favoriet voor het duel van donderdag?

Meest recent

Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

4
4
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

13
13
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

39
39
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

81
81
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

56
56
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

86
86
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

35
35
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

354
354
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

147
147
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

92
92
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

231
231
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

313
313
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

276
276
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

99
99
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

476
476
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

97
97
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

289
289
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

254
254
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

94
94
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

235
235
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

523
523
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

130
130
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

67
67
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

607
607
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

434
434

Meer sportnieuws