Hubert voorspelt Europese clash: "Dan is het hier ook crisis"

292 stemmen
Hubert voorspelt Europese clash:

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht donderdagavond het bezoek van FC Porto. Op papier blijft dat een erg lastige tegenstander, maar de Portugese grootmacht zit momenteel in een moeilijke periode. Toch blijft men bij RSCA op hun hoede.

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kan donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En er liggen wel degelijk kansen voor de Brusselaars. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en zit momenteel zelfs in een sportieve crisis.

LEES OOK: Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Drie nederlagen op rij

In de voorbije maanden werden bij Porto de nodige veranderingen doorgevoerd. Zo nam André Villas-Boas het stokje over als voorzitter en werd afscheid genomen van Sergio Conçeicao als hoofdcoach. Diens opvolger Vitor Bruno begon dan weer met veelbelovende resultaten, maar na drie opeenvolgende nederlagen is zijn ploeg aan het wankelen geslagen.

Op zijn persbabbel daags voor de match nuanceerde Anderlecht-trainer David Hubert die 'crisis' echter. "Ik denk dat ze deze situaties wel kennen. Ze kunnen in zo'n club om met de druk en zullen zich hier morgen willen tonen. Je kan het op dat vlak een beetje vergelijken met Anderlecht. Ook hier is het crisis als je enkele keren verliest", klonk het bij HLN.

Agressief Porto

Hubert vreest zelfs dat deze situatie net een positief effect kan hebben op de Portugezen. Zo denkt hij dat de tegenstander uiterst gemotiveerd voor de dag zal komen. "Ik verwacht me juist aan een hongerig team, met een agressieve mindset. Ze zullen hier willen winnen. Ik denk dat we een mooie match zullen krijgen, met twee ploegen die allebei dominant voetbal willen brengen", voorspelt de Belgische hoofdcoach.

Wie is favoriet voor het duel van donderdag?

Meest recent

'Vuskovic zet reeks knaltransfers in gang'

Voor Luka Vuskovic werd het WK tot dusver nog geen succes, want na de openingsmatch tegen Engeland ...

3
3
Oosting verklaart waar het misliep bij Antwerp

Joseph Oosting kende geen al te beste periode bij Royal Antwerp FC. Hij kwam tijdens het seizoen ...

28
28
'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Wat brengt de toekomst van Romelu Lukaku? Dat weet niemand met zekerheid te zeggen. Er doen wel de ...

145
145
STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

73
73
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

66
66
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

72
72
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

156
156
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

140
140
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

77
77
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

44
44
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

170
170
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

195
195
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

84
84
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

51
51
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

72
72
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

405
405
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

435
435
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

244
244
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

238
238
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

291
291
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

531
531
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

146
146
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

79
79
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

131
131
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

610
610

Meer sportnieuws