Hubert voorspelt Europese clash: "Dan is het hier ook crisis"

292
Hubert voorspelt Europese clash:

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht donderdagavond het bezoek van FC Porto. Op papier blijft dat een erg lastige tegenstander, maar de Portugese grootmacht zit momenteel in een moeilijke periode. Toch blijft men bij RSCA op hun hoede.

Paars-Wit is bezig aan een puike Europese campagne. Na de dubbele zege in de voorronde tegen Dinamo Minsk, begonnen de Brusselaars uitstekend aan de League Phase van de UEL. Zo werden de drie eerste wedstrijden telkens gewonnen. Pas op de vierde speeldag werd een eerste puntenverlies geleden: 1-1 tegen het Letse RFS.

Anderlecht staat er dus goed voor en kan donderdag een grote stap richting de volgende ronde zetten. En er liggen wel degelijk kansen voor de Brusselaars. Porto is op papier nochtans één van de sterkste opponenten. Maar de meervoudige kampioen van Portugal is bezig aan een wisselvallig seizoen en zit momenteel zelfs in een sportieve crisis.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Drie nederlagen op rij

In de voorbije maanden werden bij Porto de nodige veranderingen doorgevoerd. Zo nam André Villas-Boas het stokje over als voorzitter en werd afscheid genomen van Sergio Conçeicao als hoofdcoach. Diens opvolger Vitor Bruno begon dan weer met veelbelovende resultaten, maar na drie opeenvolgende nederlagen is zijn ploeg aan het wankelen geslagen.

Op zijn persbabbel daags voor de match nuanceerde Anderlecht-trainer David Hubert die 'crisis' echter. "Ik denk dat ze deze situaties wel kennen. Ze kunnen in zo'n club om met de druk en zullen zich hier morgen willen tonen. Je kan het op dat vlak een beetje vergelijken met Anderlecht. Ook hier is het crisis als je enkele keren verliest", klonk het bij HLN.

Agressief Porto

Hubert vreest zelfs dat deze situatie net een positief effect kan hebben op de Portugezen. Zo denkt hij dat de tegenstander uiterst gemotiveerd voor de dag zal komen. "Ik verwacht me juist aan een hongerig team, met een agressieve mindset. Ze zullen hier willen winnen. Ik denk dat we een mooie match zullen krijgen, met twee ploegen die allebei dominant voetbal willen brengen", voorspelt de Belgische hoofdcoach.

Wie is favoriet voor het duel van donderdag?

Meest recent

'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

9
9
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

51
51
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

44
44
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

57
57
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

22
22
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

120
120
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

115
115
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

46
46
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

148
148
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

188
188
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

78
78
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

44
44
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

198
198
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

98
98
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

173
173
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

192
192
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

78
78
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

418
418
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

275
275
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

243
243
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1023
1023
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

418
418
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

171
171

Meer sportnieuws