UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

door
UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

De vroege wedstrijden in de Champions League, hebben woensdagavond twee gunstige resultaten voor Club Brugge opgeleverd. Zo gingen twee directe concurrenten voor de top 24 verrassend onderuit. Girona FC verloor immers op Sturm Graz na een enorme misser, terwijl VfB Stuttgart een pak slaag kreeg van Rode Ster.

De ploegen in de vernieuwde versie van de Champions League weten wat hun te doen staat om de knock out-fase te halen: een plek versieren in de top 24 van de League Phase. Halfweg was Club Brugge alvast op de goede weg met een 22ste plaats. Maar Blauw-Zwart zal in de resterende speeldagen dus nog een flink aantal ploegen achter zich moeten houden. Twee daarvan deden alvast een slechte zaak.

LEES OOK: Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Nachtmerrie voor Martín

Eén van de grootste concurrenten is op papier Girona, vorig seizoen nog de grote revelatie in La Liga. Met 3 op 12 waren de Spanjaarden echter niet aan een geweldige campagne bezig. Maar met een zege op het veld van Sturm Graz kon het woensdag wel op voorlopig gelijke hoogte van Blauw-Zwart komen. Dat lukte evenwel niet voor de ploeg van coach Michel.

Nochtans kreeg Girona een enorme kans om op voorsprong te komen, Martín trapte de bal echter van dichtbij onbegrijpelijk over. Daar profiteerden de Oostenrijkers van om op voorsprong te komen via Biereth, afgelopen zomer nog in beeld bij Club Brugge. Dat doelpunt bleek ook voldoende voor de zege. Sturm Graz pakt zo zijn eerste punten, Girona blijft op 3 op 15 steken.

Complete vernedering Stuttgart

Een andere bedreiging voor Blauw-Zwart, is VfB Stuttgart. Maar ook de Duitse vicekampioen liet het na om de Bruggelingen voorlopig bij te benen. Meer nog, op het veld van Rode Ster kreeg het een ware pandoering voor de broek. Nochtans was Stuttgart na enkele minuten al op voorsprong kunnen klimmen, via Krunic en Silas boog de thuisploeg die situatie nog voor rust om.

Na de pauze ging het licht bij de Duitser helemaal uit. Op enkele minuten tijd wisten Ivanic en Radonjic de voorsprong te vergroten tot 4-1. Die laatste deed er in de slotminuten nog een doelpuntje bovenop om de afstraffing compleet te maken. Ook voor Rode Ster zijn het de eerste punten, net als Stuttgart telt het 3 op 15. Club houdt dus vier extra ploegen achter zich nog voor het zelf in actie komt.

Club Brugge plaatst zich voor de top 24 ...

Meest recent

'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

96
96
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

11
11
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

96
96
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

153
153
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

31
31
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

96
96
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

351
351
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

125
125
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

96
96
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

182
182
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

89
89
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

181
181
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

142
142
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

50
50
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

92
92
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

346
346
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

90
90
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

384
384
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

40
40
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

92
92
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

113
113
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

86
86
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

328
328
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

268
268
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

628
628

Meer sportnieuws