UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

door
UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

De vroege wedstrijden in de Champions League, hebben woensdagavond twee gunstige resultaten voor Club Brugge opgeleverd. Zo gingen twee directe concurrenten voor de top 24 verrassend onderuit. Girona FC verloor immers op Sturm Graz na een enorme misser, terwijl VfB Stuttgart een pak slaag kreeg van Rode Ster.

De ploegen in de vernieuwde versie van de Champions League weten wat hun te doen staat om de knock out-fase te halen: een plek versieren in de top 24 van de League Phase. Halfweg was Club Brugge alvast op de goede weg met een 22ste plaats. Maar Blauw-Zwart zal in de resterende speeldagen dus nog een flink aantal ploegen achter zich moeten houden. Twee daarvan deden alvast een slechte zaak.

LEES OOK: ‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

Nachtmerrie voor Martín

Eén van de grootste concurrenten is op papier Girona, vorig seizoen nog de grote revelatie in La Liga. Met 3 op 12 waren de Spanjaarden echter niet aan een geweldige campagne bezig. Maar met een zege op het veld van Sturm Graz kon het woensdag wel op voorlopig gelijke hoogte van Blauw-Zwart komen. Dat lukte evenwel niet voor de ploeg van coach Michel.

Nochtans kreeg Girona een enorme kans om op voorsprong te komen, Martín trapte de bal echter van dichtbij onbegrijpelijk over. Daar profiteerden de Oostenrijkers van om op voorsprong te komen via Biereth, afgelopen zomer nog in beeld bij Club Brugge. Dat doelpunt bleek ook voldoende voor de zege. Sturm Graz pakt zo zijn eerste punten, Girona blijft op 3 op 15 steken.

Complete vernedering Stuttgart

Een andere bedreiging voor Blauw-Zwart, is VfB Stuttgart. Maar ook de Duitse vicekampioen liet het na om de Bruggelingen voorlopig bij te benen. Meer nog, op het veld van Rode Ster kreeg het een ware pandoering voor de broek. Nochtans was Stuttgart na enkele minuten al op voorsprong kunnen klimmen, via Krunic en Silas boog de thuisploeg die situatie nog voor rust om.

Na de pauze ging het licht bij de Duitser helemaal uit. Op enkele minuten tijd wisten Ivanic en Radonjic de voorsprong te vergroten tot 4-1. Die laatste deed er in de slotminuten nog een doelpuntje bovenop om de afstraffing compleet te maken. Ook voor Rode Ster zijn het de eerste punten, net als Stuttgart telt het 3 op 15. Club houdt dus vier extra ploegen achter zich nog voor het zelf in actie komt.

Club Brugge plaatst zich voor de top 24 ...

Meest recent

Club Brugge door tegen Atlético? Dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

9
9
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

11
11
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

210
210
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

200
200
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

32
32
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

424
424
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

498
498
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

151
151
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

285
285
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

363
363
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

85
85
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

67
67
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

75
75
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

256
256
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

261
261
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

116
116
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

380
380
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

587
587
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

280
280
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

141
141
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

111
111
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1310
1310
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

490
490
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

384
384

Meer sportnieuws