UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

door
UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

De vroege wedstrijden in de Champions League, hebben woensdagavond twee gunstige resultaten voor Club Brugge opgeleverd. Zo gingen twee directe concurrenten voor de top 24 verrassend onderuit. Girona FC verloor immers op Sturm Graz na een enorme misser, terwijl VfB Stuttgart een pak slaag kreeg van Rode Ster.

De ploegen in de vernieuwde versie van de Champions League weten wat hun te doen staat om de knock out-fase te halen: een plek versieren in de top 24 van de League Phase. Halfweg was Club Brugge alvast op de goede weg met een 22ste plaats. Maar Blauw-Zwart zal in de resterende speeldagen dus nog een flink aantal ploegen achter zich moeten houden. Twee daarvan deden alvast een slechte zaak.

LEES OOK: Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

Nachtmerrie voor Martín

Eén van de grootste concurrenten is op papier Girona, vorig seizoen nog de grote revelatie in La Liga. Met 3 op 12 waren de Spanjaarden echter niet aan een geweldige campagne bezig. Maar met een zege op het veld van Sturm Graz kon het woensdag wel op voorlopig gelijke hoogte van Blauw-Zwart komen. Dat lukte evenwel niet voor de ploeg van coach Michel.

Nochtans kreeg Girona een enorme kans om op voorsprong te komen, Martín trapte de bal echter van dichtbij onbegrijpelijk over. Daar profiteerden de Oostenrijkers van om op voorsprong te komen via Biereth, afgelopen zomer nog in beeld bij Club Brugge. Dat doelpunt bleek ook voldoende voor de zege. Sturm Graz pakt zo zijn eerste punten, Girona blijft op 3 op 15 steken.

Complete vernedering Stuttgart

Een andere bedreiging voor Blauw-Zwart, is VfB Stuttgart. Maar ook de Duitse vicekampioen liet het na om de Bruggelingen voorlopig bij te benen. Meer nog, op het veld van Rode Ster kreeg het een ware pandoering voor de broek. Nochtans was Stuttgart na enkele minuten al op voorsprong kunnen klimmen, via Krunic en Silas boog de thuisploeg die situatie nog voor rust om.

Na de pauze ging het licht bij de Duitser helemaal uit. Op enkele minuten tijd wisten Ivanic en Radonjic de voorsprong te vergroten tot 4-1. Die laatste deed er in de slotminuten nog een doelpuntje bovenop om de afstraffing compleet te maken. Ook voor Rode Ster zijn het de eerste punten, net als Stuttgart telt het 3 op 15. Club houdt dus vier extra ploegen achter zich nog voor het zelf in actie komt.

Club Brugge plaatst zich voor de top 24 ...

Meest recent

Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

32
32
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

9
9
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

32
32
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

147
147
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

105
105
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

239
239
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

76
76
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

266
266
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

306
306
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

350
350
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

169
169
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

266
266
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

284
284
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

228
228
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

511
511
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

98
98
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

656
656
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1137
1137
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

475
475
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

333
333
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

390
390
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

496
496
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

514
514
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

232
232
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

464
464

Meer sportnieuws