UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

door
UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

De vroege wedstrijden in de Champions League, hebben woensdagavond twee gunstige resultaten voor Club Brugge opgeleverd. Zo gingen twee directe concurrenten voor de top 24 verrassend onderuit. Girona FC verloor immers op Sturm Graz na een enorme misser, terwijl VfB Stuttgart een pak slaag kreeg van Rode Ster.

De ploegen in de vernieuwde versie van de Champions League weten wat hun te doen staat om de knock out-fase te halen: een plek versieren in de top 24 van de League Phase. Halfweg was Club Brugge alvast op de goede weg met een 22ste plaats. Maar Blauw-Zwart zal in de resterende speeldagen dus nog een flink aantal ploegen achter zich moeten houden. Twee daarvan deden alvast een slechte zaak.

LEES OOK: Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Nachtmerrie voor Martín

Eén van de grootste concurrenten is op papier Girona, vorig seizoen nog de grote revelatie in La Liga. Met 3 op 12 waren de Spanjaarden echter niet aan een geweldige campagne bezig. Maar met een zege op het veld van Sturm Graz kon het woensdag wel op voorlopig gelijke hoogte van Blauw-Zwart komen. Dat lukte evenwel niet voor de ploeg van coach Michel.

Nochtans kreeg Girona een enorme kans om op voorsprong te komen, Martín trapte de bal echter van dichtbij onbegrijpelijk over. Daar profiteerden de Oostenrijkers van om op voorsprong te komen via Biereth, afgelopen zomer nog in beeld bij Club Brugge. Dat doelpunt bleek ook voldoende voor de zege. Sturm Graz pakt zo zijn eerste punten, Girona blijft op 3 op 15 steken.

Complete vernedering Stuttgart

Een andere bedreiging voor Blauw-Zwart, is VfB Stuttgart. Maar ook de Duitse vicekampioen liet het na om de Bruggelingen voorlopig bij te benen. Meer nog, op het veld van Rode Ster kreeg het een ware pandoering voor de broek. Nochtans was Stuttgart na enkele minuten al op voorsprong kunnen klimmen, via Krunic en Silas boog de thuisploeg die situatie nog voor rust om.

Na de pauze ging het licht bij de Duitser helemaal uit. Op enkele minuten tijd wisten Ivanic en Radonjic de voorsprong te vergroten tot 4-1. Die laatste deed er in de slotminuten nog een doelpuntje bovenop om de afstraffing compleet te maken. Ook voor Rode Ster zijn het de eerste punten, net als Stuttgart telt het 3 op 15. Club houdt dus vier extra ploegen achter zich nog voor het zelf in actie komt.

Club Brugge plaatst zich voor de top 24 ...

Meest recent

Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

45
45
Standard hoort hard verdicht Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

37
37
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

19
19
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

153
153
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

94
94
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

231
231
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

166
166
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

339
339
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

176
176
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

338
338
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

187
187
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

339
339
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

41
41
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

111
111
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

205
205
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

175
175
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

160
160
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

661
661
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

208
208
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

500
500
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

430
430
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

605
605
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

225
225
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

440
440
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

316
316

Meer sportnieuws