UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

door
UCL: Afgang Girona na 'misser van het jaar', Rode Ster stunt

De vroege wedstrijden in de Champions League, hebben woensdagavond twee gunstige resultaten voor Club Brugge opgeleverd. Zo gingen twee directe concurrenten voor de top 24 verrassend onderuit. Girona FC verloor immers op Sturm Graz na een enorme misser, terwijl VfB Stuttgart een pak slaag kreeg van Rode Ster.

De ploegen in de vernieuwde versie van de Champions League weten wat hun te doen staat om de knock out-fase te halen: een plek versieren in de top 24 van de League Phase. Halfweg was Club Brugge alvast op de goede weg met een 22ste plaats. Maar Blauw-Zwart zal in de resterende speeldagen dus nog een flink aantal ploegen achter zich moeten houden. Twee daarvan deden alvast een slechte zaak.

LEES OOK: Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

Nachtmerrie voor Martín

Eén van de grootste concurrenten is op papier Girona, vorig seizoen nog de grote revelatie in La Liga. Met 3 op 12 waren de Spanjaarden echter niet aan een geweldige campagne bezig. Maar met een zege op het veld van Sturm Graz kon het woensdag wel op voorlopig gelijke hoogte van Blauw-Zwart komen. Dat lukte evenwel niet voor de ploeg van coach Michel.

Nochtans kreeg Girona een enorme kans om op voorsprong te komen, Martín trapte de bal echter van dichtbij onbegrijpelijk over. Daar profiteerden de Oostenrijkers van om op voorsprong te komen via Biereth, afgelopen zomer nog in beeld bij Club Brugge. Dat doelpunt bleek ook voldoende voor de zege. Sturm Graz pakt zo zijn eerste punten, Girona blijft op 3 op 15 steken.

Complete vernedering Stuttgart

Een andere bedreiging voor Blauw-Zwart, is VfB Stuttgart. Maar ook de Duitse vicekampioen liet het na om de Bruggelingen voorlopig bij te benen. Meer nog, op het veld van Rode Ster kreeg het een ware pandoering voor de broek. Nochtans was Stuttgart na enkele minuten al op voorsprong kunnen klimmen, via Krunic en Silas boog de thuisploeg die situatie nog voor rust om.

Na de pauze ging het licht bij de Duitser helemaal uit. Op enkele minuten tijd wisten Ivanic en Radonjic de voorsprong te vergroten tot 4-1. Die laatste deed er in de slotminuten nog een doelpuntje bovenop om de afstraffing compleet te maken. Ook voor Rode Ster zijn het de eerste punten, net als Stuttgart telt het 3 op 15. Club houdt dus vier extra ploegen achter zich nog voor het zelf in actie komt.

Club Brugge plaatst zich voor de top 24 ...

Meest recent

Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

16
16
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

13
13
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

301
301
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

17
17
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

22
22
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

167
167
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

75
75
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

118
118
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

175
175
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

42
42
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

185
185
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

315
315
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

744
744
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

141
141
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

392
392
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

572
572
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

619
619
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

435
435
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1106
1106
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

328
328
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

454
454
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

87
87

Meer sportnieuws