'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

250 stemmen
'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

Binnen enkele weken moet Cercle Brugge afscheid nemen van Kevin Denkey. De topschutter van vorig seizoen trekt per 15 december naar FC Cincinnati, dat zeer diep in de buidel tastte voor zijn komst. Met een transfersom van meer dan 16 miljoen euro wordt Denkey zelfs de duurste aankoop ooit in de MLS.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat ze bij Cincinnati niet over één nacht ijs gegaan zijn voor de transfer. Tegenover Cinicinnati Enquirer doet Chris Albright, de algemeen directeur van de club, uitgebreid het verhaal van de overgang. Daarbij onthult hij enkele saillante details.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Transfer Denkey snel geregeld

Zo bleek Cincinnati Denkey maar liefst anderhalf jaar al op het oog te hebben, alleen stond de Togolees nooit open voor een overgang naar de Verenigde Staten. Pas in september kwamen de eerste signalen dat Denkey oren zou hebben naar een transfer, nadat in de zomer een overgang naar een grote Europese competitie uitgebleven was.

Daarna ging het echter zeer snel. De eerste formele contacten vonden pas plaats op 29 oktober, toen het Cincinnati-bestuur via Zoom een gesprek had met Denkey en zijn entourage. Amper achttien dagen later was de transfer al helemaal in kannen en kruiken.

Met hulp van Mark McKenzie

Bij het afronden van de deal kreeg Cincinnati ook hulp uit zeer opmerkelijke hoek. Albright onthult immers dat hij daarbij ook een beroep deed op... Mark McKenzie. Die was tot vorige zomer nog actief bij KRC Genk en was samen met Albright nog aan de slag bij Philadelphia Union.

Albright ging bij McKenzie informatie inwinnen over de kwaliteiten van Denkey en uiteindelijk zou de speler zelfs een deel van het scoutingverslag meeschrijven dat de eigenaars van Cincinatti overtuigde om de vereiste fondsen vrij te maken. Zo speelde de huidige speler van Toulouse een opvallende rol in het verhaal.

Is Cincinnati een goede stap voor Denkey?

Meest recent

'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

121
121
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

231
231
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

96
96
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

102
102
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

233
233
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

30
30
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

139
139
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

403
403
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

572
572
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

50
50
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

110
110
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

299
299
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

51
51
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

46
46
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

392
392
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

193
193
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

126
126
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

604
604
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

484
484
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

194
194
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

94
94
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

102
102
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

226
226
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

77
77

Meer sportnieuws