'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

250
'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

Binnen enkele weken moet Cercle Brugge afscheid nemen van Kevin Denkey. De topschutter van vorig seizoen trekt per 15 december naar FC Cincinnati, dat zeer diep in de buidel tastte voor zijn komst. Met een transfersom van meer dan 16 miljoen euro wordt Denkey zelfs de duurste aankoop ooit in de MLS.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat ze bij Cincinnati niet over één nacht ijs gegaan zijn voor de transfer. Tegenover Cinicinnati Enquirer doet Chris Albright, de algemeen directeur van de club, uitgebreid het verhaal van de overgang. Daarbij onthult hij enkele saillante details.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Transfer Denkey snel geregeld

Zo bleek Cincinnati Denkey maar liefst anderhalf jaar al op het oog te hebben, alleen stond de Togolees nooit open voor een overgang naar de Verenigde Staten. Pas in september kwamen de eerste signalen dat Denkey oren zou hebben naar een transfer, nadat in de zomer een overgang naar een grote Europese competitie uitgebleven was.

Daarna ging het echter zeer snel. De eerste formele contacten vonden pas plaats op 29 oktober, toen het Cincinnati-bestuur via Zoom een gesprek had met Denkey en zijn entourage. Amper achttien dagen later was de transfer al helemaal in kannen en kruiken.

Met hulp van Mark McKenzie

Bij het afronden van de deal kreeg Cincinnati ook hulp uit zeer opmerkelijke hoek. Albright onthult immers dat hij daarbij ook een beroep deed op... Mark McKenzie. Die was tot vorige zomer nog actief bij KRC Genk en was samen met Albright nog aan de slag bij Philadelphia Union.

Albright ging bij McKenzie informatie inwinnen over de kwaliteiten van Denkey en uiteindelijk zou de speler zelfs een deel van het scoutingverslag meeschrijven dat de eigenaars van Cincinatti overtuigde om de vereiste fondsen vrij te maken. Zo speelde de huidige speler van Toulouse een opvallende rol in het verhaal.

Is Cincinnati een goede stap voor Denkey?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

23
23
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

13
13
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

13
13
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

35
35
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

133
133
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

26
26
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

38
38
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

93
93
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

54
54
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

182
182
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

61
61
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

174
174
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

27
27
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

83
83
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

915
915
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

52
52
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

160
160
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

888
888
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

48
48
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

153
153
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

132
132
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

298
298
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws