'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

door
'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

Binnen enkele weken moet Cercle Brugge afscheid nemen van Kevin Denkey. De topschutter van vorig seizoen trekt per 15 december naar FC Cincinnati, dat zeer diep in de buidel tastte voor zijn komst. Met een transfersom van meer dan 16 miljoen euro wordt Denkey zelfs de duurste aankoop ooit in de MLS.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat ze bij Cincinnati niet over één nacht ijs gegaan zijn voor de transfer. Tegenover Cinicinnati Enquirer doet Chris Albright, de algemeen directeur van de club, uitgebreid het verhaal van de overgang. Daarbij onthult hij enkele saillante details.

LEES OOK: Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Transfer Denkey snel geregeld

Zo bleek Cincinnati Denkey maar liefst anderhalf jaar al op het oog te hebben, alleen stond de Togolees nooit open voor een overgang naar de Verenigde Staten. Pas in september kwamen de eerste signalen dat Denkey oren zou hebben naar een transfer, nadat in de zomer een overgang naar een grote Europese competitie uitgebleven was.

Daarna ging het echter zeer snel. De eerste formele contacten vonden pas plaats op 29 oktober, toen het Cincinnati-bestuur via Zoom een gesprek had met Denkey en zijn entourage. Amper achttien dagen later was de transfer al helemaal in kannen en kruiken.

Met hulp van Mark McKenzie

Bij het afronden van de deal kreeg Cincinnati ook hulp uit zeer opmerkelijke hoek. Albright onthult immers dat hij daarbij ook een beroep deed op... Mark McKenzie. Die was tot vorige zomer nog actief bij KRC Genk en was samen met Albright nog aan de slag bij Philadelphia Union.

Albright ging bij McKenzie informatie inwinnen over de kwaliteiten van Denkey en uiteindelijk zou de speler zelfs een deel van het scoutingverslag meeschrijven dat de eigenaars van Cincinatti overtuigde om de vereiste fondsen vrij te maken. Zo speelde de huidige speler van Toulouse een opvallende rol in het verhaal.

Is Cincinnati een goede stap voor Denkey?

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

4
4
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

1
1
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

20
20
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

23
23
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

64
64
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

82
82
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

96
96
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

63
63
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

69
69
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

356
356
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

88
88
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

50
50
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

181
181
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

286
286
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

153
153
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

200
200
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

433
433
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

106
106
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

623
623
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

349
349
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

147
147
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

165
165

Meer sportnieuws