'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

250 stemmen
'Cincinnati kreeg zeer opmerkelijke hulp voor Denkey'

Binnen enkele weken moet Cercle Brugge afscheid nemen van Kevin Denkey. De topschutter van vorig seizoen trekt per 15 december naar FC Cincinnati, dat zeer diep in de buidel tastte voor zijn komst. Met een transfersom van meer dan 16 miljoen euro wordt Denkey zelfs de duurste aankoop ooit in de MLS.

Het hoeft dan ook niet te verbazen dat ze bij Cincinnati niet over één nacht ijs gegaan zijn voor de transfer. Tegenover Cinicinnati Enquirer doet Chris Albright, de algemeen directeur van de club, uitgebreid het verhaal van de overgang. Daarbij onthult hij enkele saillante details.

LEES OOK: 'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

Transfer Denkey snel geregeld

Zo bleek Cincinnati Denkey maar liefst anderhalf jaar al op het oog te hebben, alleen stond de Togolees nooit open voor een overgang naar de Verenigde Staten. Pas in september kwamen de eerste signalen dat Denkey oren zou hebben naar een transfer, nadat in de zomer een overgang naar een grote Europese competitie uitgebleven was.

Daarna ging het echter zeer snel. De eerste formele contacten vonden pas plaats op 29 oktober, toen het Cincinnati-bestuur via Zoom een gesprek had met Denkey en zijn entourage. Amper achttien dagen later was de transfer al helemaal in kannen en kruiken.

Met hulp van Mark McKenzie

Bij het afronden van de deal kreeg Cincinnati ook hulp uit zeer opmerkelijke hoek. Albright onthult immers dat hij daarbij ook een beroep deed op... Mark McKenzie. Die was tot vorige zomer nog actief bij KRC Genk en was samen met Albright nog aan de slag bij Philadelphia Union.

Albright ging bij McKenzie informatie inwinnen over de kwaliteiten van Denkey en uiteindelijk zou de speler zelfs een deel van het scoutingverslag meeschrijven dat de eigenaars van Cincinatti overtuigde om de vereiste fondsen vrij te maken. Zo speelde de huidige speler van Toulouse een opvallende rol in het verhaal.

Is Cincinnati een goede stap voor Denkey?

Meest recent

KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

14
14
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

23
23
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

94
94
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

26
26
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

21
21
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

318
318
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

143
143
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

279
279
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

556
556
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

185
185
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

340
340
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

352
352
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

43
43
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

36
36
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

106
106
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

128
128
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

107
107
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

150
150
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

548
548
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

373
373
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

90
90
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

52
52
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

407
407
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

152
152

Meer sportnieuws