Italiaanse voetballegende looft Lukaku: "Bewijst hij weer"

door
Italiaanse voetballegende looft Lukaku:

Romelu Lukaku doet het uitstekend bij Napoli en bewijst na passages bij Inter en AS Roma dat hij een garantie is op goals in Italië. Clublegende Ciro Ferrera nam het in de Italiaanse pers op voor Lukaku, die in België en Italië de laatste weken forse kritiek kreeg.

LEES OOK: Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Lukaku maakt het waar bij Napoli

Lukaku liet de Nations League grotendeels links liggen. Daar kwam kritiek op in België, maar hij is niet de enige topspeler die een duidelijk signaal geeft. Kappen met die compleet overbodige Nations League. Niemand ligt er wakker van, degradatie of promotie. Who cares? Het maakt werkelijk niemand wat uit.

'Big Rom’ wil dit seizoen vooral schitteren bij Napoli en het vertrouwen van Antonio Conté niet beschamen. Dat doet hij allerminst, want zijn eerste maanden in Napels zijn bijzonder goed. Een spits moet vooral goals aanleveren en dat doét Lukaku. Met 5 goals en 5 assists in 12 duels is hij al zeer bepalend geweest voor Napoli. Lukaku is sinds zijn komst betrokken bij 9 van de 17 doelpunten van Napoli in de Serie A. Het zegt alles over zijn impact op het team.

Garantie op goals

Dat ziet Ferrara, die in het verleden nog samenspeelde met niemand minder dan Diego Armando Maradona, ook. "Hij heeft al vijf goals en vier assists in de Serie A. Er is in deze periode veel over Lukaku gesproken, dat hij nog steeds niet de echte Lukaku was, maar de cijfers spreken voor zich. Wat over Dybala wordt gezegd, geldt ook voor Lukaku. Dit zijn spelers die, ook als ze niet in goede vorm zijn, beslissend zijn en Lukaku bewees dat nog maar eens tegen AS Roma”, aldus Ferrera.

De Belgische aanvaller is al vele jaren een spits die levert in Italië. Het is dan ook geen toeval dat Inter, AS Roma en Napoli hem aantrokken. Andere topclubs als Juventus en AC Milan probeerden het ook al. Kan je ze ongelijk geven?

Gaat Lukaku dit seizoen 20 keer scoren?

Meest recent

Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

22
22
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

605
605
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

393
393
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

162
162
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

112
112
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

44
44
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

163
163
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

102
102
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

356
356
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

28
28
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

187
187
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

132
132
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

64
64
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

116
116
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

269
269
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

197
197
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

23
23
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

67
67
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

129
129
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

497
497
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

108
108
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

728
728
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

736
736
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

122
122
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

176
176

Meer sportnieuws