Italiaanse voetballegende looft Lukaku: "Bewijst hij weer"

345 stemmen
Italiaanse voetballegende looft Lukaku:

Romelu Lukaku doet het uitstekend bij Napoli en bewijst na passages bij Inter en AS Roma dat hij een garantie is op goals in Italië. Clublegende Ciro Ferrera nam het in de Italiaanse pers op voor Lukaku, die in België en Italië de laatste weken forse kritiek kreeg.

LEES OOK: Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Lukaku maakt het waar bij Napoli

Lukaku liet de Nations League grotendeels links liggen. Daar kwam kritiek op in België, maar hij is niet de enige topspeler die een duidelijk signaal geeft. Kappen met die compleet overbodige Nations League. Niemand ligt er wakker van, degradatie of promotie. Who cares? Het maakt werkelijk niemand wat uit.

'Big Rom’ wil dit seizoen vooral schitteren bij Napoli en het vertrouwen van Antonio Conté niet beschamen. Dat doet hij allerminst, want zijn eerste maanden in Napels zijn bijzonder goed. Een spits moet vooral goals aanleveren en dat doét Lukaku. Met 5 goals en 5 assists in 12 duels is hij al zeer bepalend geweest voor Napoli. Lukaku is sinds zijn komst betrokken bij 9 van de 17 doelpunten van Napoli in de Serie A. Het zegt alles over zijn impact op het team.

Garantie op goals

Dat ziet Ferrara, die in het verleden nog samenspeelde met niemand minder dan Diego Armando Maradona, ook. "Hij heeft al vijf goals en vier assists in de Serie A. Er is in deze periode veel over Lukaku gesproken, dat hij nog steeds niet de echte Lukaku was, maar de cijfers spreken voor zich. Wat over Dybala wordt gezegd, geldt ook voor Lukaku. Dit zijn spelers die, ook als ze niet in goede vorm zijn, beslissend zijn en Lukaku bewees dat nog maar eens tegen AS Roma”, aldus Ferrera.

De Belgische aanvaller is al vele jaren een spits die levert in Italië. Het is dan ook geen toeval dat Inter, AS Roma en Napoli hem aantrokken. Andere topclubs als Juventus en AC Milan probeerden het ook al. Kan je ze ongelijk geven?

Gaat Lukaku dit seizoen 20 keer scoren?

Meest recent

Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

17
17
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

24
24
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

106
106
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

41
41
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

121
121
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

61
61
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

37
37
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

34
34
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

90
90
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

411
411
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

88
88
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

72
72
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

210
210
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

67
67
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

65
65
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

131
131
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

92
92
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

42
42
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

64
64
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

385
385
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

68
68
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

240
240
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

299
299
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68

Meer sportnieuws