Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

door
Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Celtic FC, een wedstrijd die opnieuw gevolgd zal worden door heel wat Europese scouts. Die zullen ongetwijfeld extra aandacht besteden aan de prestaties van Christos Tzolis. De Griek heeft zich dan ook serieus in de kijker gespeeld.

De Belgische kampioen nam afgelopen zomer afscheid van Antonio Nusa, die voor de nodige miljoenen aan RB Leipzig werd verkocht. Daarnaast hing ook een vertrek van Andreas Skov Olsen lange tijd in de lucht. En dus moest de vernieuwde sportieve leiding op zoek naar een nieuwe flankaanvaller met het potentieel om een vaste basisspeler te worden.

Dat men daarbij uiteindelijk bij Tzolis belandde, was niet onlogisch. De Griek had vorig seizoen immers flink indruk gemaakt bij het Duitse Fortuna Düsseldorf. In 37 wedstrijden was hij goed voor liefst 24 doelpunten en 10 assists. Bovendien heeft Tzolis op zijn 22ste nog een mooie carrière voor zich. Het feit dat hij een vaste waarde is bij de nationale ploeg, speelde natuurlijk ook in zijn voordeel.

LEES OOK: 'Leko klopt meteen op tafel: stevige transfereis bij Club'

Gouden zet Dévy Rigaux

Maar niet enkel het sportieve plaatje deden de Bruggelingen overstag gaan. Door een clausule in zijn contract kon hij immers voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 6 miljoen euro overgenomen worden. Naar Europese normen een spotprijs voor een speler met die statistieken. En tot slot stond Tzolis ook nog eens veel langer op de radar bij de Belgische kampioen.

In 2021 trok Blauw-Zwart namelijk al een keertje aan zijn mouw. Toen koos de Griek in extremis voor Norwich City, wat achteraf gezien niet de beste zet bleek. Maar ondertussen hield Dévy Rigaux, destijds nog de rechterhand van Vincent Mannaert, de contacten met Tzolis jarenlang warm. En toen Rigaux gepromoveerd werd tot 'Director of Football', drukte hij zijn transfer erdoor.

Miljoenentransfer op komst

Dat blijkt een gouden zet te zijn geweest. Inmiddels maakte Tzolis ook al indruk in de Champions League, denk aan zijn geweldige goal tegen Sturm Graz. Bovendien begint hij steeds doeltreffender te worden, getuige zijn vierklapper van afgelopen zaterdag tegen STVV. Volgens SudPresse mag Club op termijn dan ook hopen op een nieuwe jackpot als de Griekse smaakmaker een onvermijdelijke stap hogerop zet.

Het Waalse medium sluit zelfs een bedrag zoals dat voor Igor Thiago niet uit. De Braziliaan werd in het voorjaar aan Brentford FC verkocht voor een som die kan oplopen tot zo'n 36 miljoen euro. Het is aan Rigaux om dat meesterstukje straks te herhalen met Tzolis. Maar eerst wil Blauw-Zwart vooral zelf nog een poosje genieten van zijn nieuwste publiekslieveling.

Rond welke speler zou u momenteel het liefst een ploeg bouwen?

Meest recent

Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

5
5
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

6
6
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

125
125
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

324
324
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

196
196
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

191
191
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

142
142
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

188
188
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

68
68
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

467
467
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

431
431
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

112
112
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

363
363
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

512
512
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

270
270
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

295
295
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

515
515
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

513
513
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

293
293
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

285
285
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

312
312
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

166
166
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

383
383
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88

Meer sportnieuws