Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

804
Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Celtic FC, een wedstrijd die opnieuw gevolgd zal worden door heel wat Europese scouts. Die zullen ongetwijfeld extra aandacht besteden aan de prestaties van Christos Tzolis. De Griek heeft zich dan ook serieus in de kijker gespeeld.

De Belgische kampioen nam afgelopen zomer afscheid van Antonio Nusa, die voor de nodige miljoenen aan RB Leipzig werd verkocht. Daarnaast hing ook een vertrek van Andreas Skov Olsen lange tijd in de lucht. En dus moest de vernieuwde sportieve leiding op zoek naar een nieuwe flankaanvaller met het potentieel om een vaste basisspeler te worden.

Dat men daarbij uiteindelijk bij Tzolis belandde, was niet onlogisch. De Griek had vorig seizoen immers flink indruk gemaakt bij het Duitse Fortuna Düsseldorf. In 37 wedstrijden was hij goed voor liefst 24 doelpunten en 10 assists. Bovendien heeft Tzolis op zijn 22ste nog een mooie carrière voor zich. Het feit dat hij een vaste waarde is bij de nationale ploeg, speelde natuurlijk ook in zijn voordeel.

LEES OOK: 'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Gouden zet Dévy Rigaux

Maar niet enkel het sportieve plaatje deden de Bruggelingen overstag gaan. Door een clausule in zijn contract kon hij immers voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 6 miljoen euro overgenomen worden. Naar Europese normen een spotprijs voor een speler met die statistieken. En tot slot stond Tzolis ook nog eens veel langer op de radar bij de Belgische kampioen.

In 2021 trok Blauw-Zwart namelijk al een keertje aan zijn mouw. Toen koos de Griek in extremis voor Norwich City, wat achteraf gezien niet de beste zet bleek. Maar ondertussen hield Dévy Rigaux, destijds nog de rechterhand van Vincent Mannaert, de contacten met Tzolis jarenlang warm. En toen Rigaux gepromoveerd werd tot 'Director of Football', drukte hij zijn transfer erdoor.

Miljoenentransfer op komst

Dat blijkt een gouden zet te zijn geweest. Inmiddels maakte Tzolis ook al indruk in de Champions League, denk aan zijn geweldige goal tegen Sturm Graz. Bovendien begint hij steeds doeltreffender te worden, getuige zijn vierklapper van afgelopen zaterdag tegen STVV. Volgens SudPresse mag Club op termijn dan ook hopen op een nieuwe jackpot als de Griekse smaakmaker een onvermijdelijke stap hogerop zet.

Het Waalse medium sluit zelfs een bedrag zoals dat voor Igor Thiago niet uit. De Braziliaan werd in het voorjaar aan Brentford FC verkocht voor een som die kan oplopen tot zo'n 36 miljoen euro. Het is aan Rigaux om dat meesterstukje straks te herhalen met Tzolis. Maar eerst wil Blauw-Zwart vooral zelf nog een poosje genieten van zijn nieuwste publiekslieveling.

Rond welke speler zou u momenteel het liefst een ploeg bouwen?

Meest recent

Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

21
21
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

8
8
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

72
72
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

22
22
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

14
14
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

8
8
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

254
254
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

70
70
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

16
16
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

72
72
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

50
50
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

132
132
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

255
255
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

89
89
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

297
297
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

136
136
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

84
84
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

196
196

Meer sportnieuws