Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

804 stemmen
Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Celtic FC, een wedstrijd die opnieuw gevolgd zal worden door heel wat Europese scouts. Die zullen ongetwijfeld extra aandacht besteden aan de prestaties van Christos Tzolis. De Griek heeft zich dan ook serieus in de kijker gespeeld.

De Belgische kampioen nam afgelopen zomer afscheid van Antonio Nusa, die voor de nodige miljoenen aan RB Leipzig werd verkocht. Daarnaast hing ook een vertrek van Andreas Skov Olsen lange tijd in de lucht. En dus moest de vernieuwde sportieve leiding op zoek naar een nieuwe flankaanvaller met het potentieel om een vaste basisspeler te worden.

Dat men daarbij uiteindelijk bij Tzolis belandde, was niet onlogisch. De Griek had vorig seizoen immers flink indruk gemaakt bij het Duitse Fortuna Düsseldorf. In 37 wedstrijden was hij goed voor liefst 24 doelpunten en 10 assists. Bovendien heeft Tzolis op zijn 22ste nog een mooie carrière voor zich. Het feit dat hij een vaste waarde is bij de nationale ploeg, speelde natuurlijk ook in zijn voordeel.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Gouden zet Dévy Rigaux

Maar niet enkel het sportieve plaatje deden de Bruggelingen overstag gaan. Door een clausule in zijn contract kon hij immers voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 6 miljoen euro overgenomen worden. Naar Europese normen een spotprijs voor een speler met die statistieken. En tot slot stond Tzolis ook nog eens veel langer op de radar bij de Belgische kampioen.

In 2021 trok Blauw-Zwart namelijk al een keertje aan zijn mouw. Toen koos de Griek in extremis voor Norwich City, wat achteraf gezien niet de beste zet bleek. Maar ondertussen hield Dévy Rigaux, destijds nog de rechterhand van Vincent Mannaert, de contacten met Tzolis jarenlang warm. En toen Rigaux gepromoveerd werd tot 'Director of Football', drukte hij zijn transfer erdoor.

Miljoenentransfer op komst

Dat blijkt een gouden zet te zijn geweest. Inmiddels maakte Tzolis ook al indruk in de Champions League, denk aan zijn geweldige goal tegen Sturm Graz. Bovendien begint hij steeds doeltreffender te worden, getuige zijn vierklapper van afgelopen zaterdag tegen STVV. Volgens SudPresse mag Club op termijn dan ook hopen op een nieuwe jackpot als de Griekse smaakmaker een onvermijdelijke stap hogerop zet.

Het Waalse medium sluit zelfs een bedrag zoals dat voor Igor Thiago niet uit. De Braziliaan werd in het voorjaar aan Brentford FC verkocht voor een som die kan oplopen tot zo'n 36 miljoen euro. Het is aan Rigaux om dat meesterstukje straks te herhalen met Tzolis. Maar eerst wil Blauw-Zwart vooral zelf nog een poosje genieten van zijn nieuwste publiekslieveling.

Rond welke speler zou u momenteel het liefst een ploeg bouwen?

Meest recent

Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

9
9
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

32
32
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

20
20
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

68
68
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

169
169
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

177
177
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

121
121
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

275
275
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

418
418
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

285
285
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

130
130
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

73
73
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

345
345
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

398
398
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

273
273
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

211
211
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

384
384
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

333
333
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

91
91
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

322
322
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

334
334
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

562
562
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

407
407
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

307
307
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

547
547

Meer sportnieuws