Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

door
Jackpot Club Brugge: nieuwe deal à la Igor Thiago

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Celtic FC, een wedstrijd die opnieuw gevolgd zal worden door heel wat Europese scouts. Die zullen ongetwijfeld extra aandacht besteden aan de prestaties van Christos Tzolis. De Griek heeft zich dan ook serieus in de kijker gespeeld.

De Belgische kampioen nam afgelopen zomer afscheid van Antonio Nusa, die voor de nodige miljoenen aan RB Leipzig werd verkocht. Daarnaast hing ook een vertrek van Andreas Skov Olsen lange tijd in de lucht. En dus moest de vernieuwde sportieve leiding op zoek naar een nieuwe flankaanvaller met het potentieel om een vaste basisspeler te worden.

Dat men daarbij uiteindelijk bij Tzolis belandde, was niet onlogisch. De Griek had vorig seizoen immers flink indruk gemaakt bij het Duitse Fortuna Düsseldorf. In 37 wedstrijden was hij goed voor liefst 24 doelpunten en 10 assists. Bovendien heeft Tzolis op zijn 22ste nog een mooie carrière voor zich. Het feit dat hij een vaste waarde is bij de nationale ploeg, speelde natuurlijk ook in zijn voordeel.

LEES OOK: 'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Gouden zet Dévy Rigaux

Maar niet enkel het sportieve plaatje deden de Bruggelingen overstag gaan. Door een clausule in zijn contract kon hij immers voor een gelimiteerd bedrag van zo'n 6 miljoen euro overgenomen worden. Naar Europese normen een spotprijs voor een speler met die statistieken. En tot slot stond Tzolis ook nog eens veel langer op de radar bij de Belgische kampioen.

In 2021 trok Blauw-Zwart namelijk al een keertje aan zijn mouw. Toen koos de Griek in extremis voor Norwich City, wat achteraf gezien niet de beste zet bleek. Maar ondertussen hield Dévy Rigaux, destijds nog de rechterhand van Vincent Mannaert, de contacten met Tzolis jarenlang warm. En toen Rigaux gepromoveerd werd tot 'Director of Football', drukte hij zijn transfer erdoor.

Miljoenentransfer op komst

Dat blijkt een gouden zet te zijn geweest. Inmiddels maakte Tzolis ook al indruk in de Champions League, denk aan zijn geweldige goal tegen Sturm Graz. Bovendien begint hij steeds doeltreffender te worden, getuige zijn vierklapper van afgelopen zaterdag tegen STVV. Volgens SudPresse mag Club op termijn dan ook hopen op een nieuwe jackpot als de Griekse smaakmaker een onvermijdelijke stap hogerop zet.

Het Waalse medium sluit zelfs een bedrag zoals dat voor Igor Thiago niet uit. De Braziliaan werd in het voorjaar aan Brentford FC verkocht voor een som die kan oplopen tot zo'n 36 miljoen euro. Het is aan Rigaux om dat meesterstukje straks te herhalen met Tzolis. Maar eerst wil Blauw-Zwart vooral zelf nog een poosje genieten van zijn nieuwste publiekslieveling.

Rond welke speler zou u momenteel het liefst een ploeg bouwen?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

64
64
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

31
31
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

24
24
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

72
72
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

72
72
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

91
91
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

108
108
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

119
119
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

127
127
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

255
255
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

162
162
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

192
192
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

41
41
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

599
599
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

338
338
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

373
373
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

390
390

Meer sportnieuws