Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

746 stemmen
Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Celtic FC. Gezien de kwaliteiten van beide selecties, moet Blauw-Zwart in staat zijn om daar iets te gaan rapen. Al kunnen de Schotten wel rekenen op een onmiskenbaar thuisvoordeel.

Door de hervormingen van de Europese competities, werd de traditionele groepsfase van de Champions League dit seizoen vervangen door één algemeen klassement met alle deelnemers. De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 kwalificeren zich dan weer voor een tussenronde. De rest is uitgeschakeld.

Om die top 24 te halen wordt voorspeld dat er 8 à 10 punten zullen nodig zijn. Gezien het wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zou het dus minstens één keer moeten stunten om dat puntentotaal te halen. En op de vierde speeldag was het zover. Zo verraste Club met een 1-0-zege tegen Aston Villa.

LEES OOK: Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

Celtic als favoriet

Een erg knappe prestatie. Villa was vorig seizoen niet voor niets vierde geëindigd in de Premier League en had tot dan al zijn matchen gewonnen in het Kampioenenbal. Verschillende Bruggelingen wisten dan ook een goede indruk achter te laten tegen de ploeg van coach Unaï Emery.

Ook aanvoerder John McGinn was gecharmeerd door Club. Toch ziet hij hen verliezen in Glasgow. "Thuis zal Celtic te sterk zijn voor Club", klinkt het bij The Scottish Sun. "Ik heb hun match tegen RB Leipzig (3-1) gezien en als ze dat niveau nog maar benaderen, ben ik er zeker dat ze geen problemen zullen kennen."

Gigantisch thuisvoordeel

Vooral het feit dat de Schotse kampioen voor eigen volk in een kolkend Celtic Park kan spelen, zou wel eens het verschil kunnen maken. "Celtic is uit en thuis een dag en nacht verschil. Voetballend kan Club zeker mee of zijn ze misschien wel de betere ploeg. Maar Celtic heeft veel snelheid voorin, dat is ook gevaarlijk. Als het op Jan Breydel was, had ik altijd mijn geld op Club gezet. Maar een resultaat op Celtic Park halen ...", stelt de Nederlander Jean-Paul Rison, kenner van het Europese voetbal, bij Champions Club.

Wie is favoriet voor de partij van woensdag?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

114
114
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

6
6
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

14
14
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

66
66
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

62
62
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

106
106
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

96
96
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

180
180
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

35
35
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

135
135
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

137
137
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

100
100
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

226
226
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

623
623
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

475
475
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

384
384
De Mil doet transferplannen AA Gent uit de doeken

AA Gent gaat nog serieus moeten stunten als ze een Europees ticket willen bemachtigen. De Buffalo's ...

395
395
Union SG - Anderlecht: drie bekerwinnaars blikken vooruit

RSC Anderlecht en Union SG werken vandaag de bekerfinale af. Het zal alvast een pittig duel worden ...

88
88
'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

269
269
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

233
233
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

48
48
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

149
149
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

411
411
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

213
213

Meer sportnieuws