Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

door
Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Celtic FC. Gezien de kwaliteiten van beide selecties, moet Blauw-Zwart in staat zijn om daar iets te gaan rapen. Al kunnen de Schotten wel rekenen op een onmiskenbaar thuisvoordeel.

Door de hervormingen van de Europese competities, werd de traditionele groepsfase van de Champions League dit seizoen vervangen door één algemeen klassement met alle deelnemers. De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 kwalificeren zich dan weer voor een tussenronde. De rest is uitgeschakeld.

Om die top 24 te halen wordt voorspeld dat er 8 à 10 punten zullen nodig zijn. Gezien het wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zou het dus minstens één keer moeten stunten om dat puntentotaal te halen. En op de vierde speeldag was het zover. Zo verraste Club met een 1-0-zege tegen Aston Villa.

LEES OOK: Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Celtic als favoriet

Een erg knappe prestatie. Villa was vorig seizoen niet voor niets vierde geëindigd in de Premier League en had tot dan al zijn matchen gewonnen in het Kampioenenbal. Verschillende Bruggelingen wisten dan ook een goede indruk achter te laten tegen de ploeg van coach Unaï Emery.

Ook aanvoerder John McGinn was gecharmeerd door Club. Toch ziet hij hen verliezen in Glasgow. "Thuis zal Celtic te sterk zijn voor Club", klinkt het bij The Scottish Sun. "Ik heb hun match tegen RB Leipzig (3-1) gezien en als ze dat niveau nog maar benaderen, ben ik er zeker dat ze geen problemen zullen kennen."

Gigantisch thuisvoordeel

Vooral het feit dat de Schotse kampioen voor eigen volk in een kolkend Celtic Park kan spelen, zou wel eens het verschil kunnen maken. "Celtic is uit en thuis een dag en nacht verschil. Voetballend kan Club zeker mee of zijn ze misschien wel de betere ploeg. Maar Celtic heeft veel snelheid voorin, dat is ook gevaarlijk. Als het op Jan Breydel was, had ik altijd mijn geld op Club gezet. Maar een resultaat op Celtic Park halen ...", stelt de Nederlander Jean-Paul Rison, kenner van het Europese voetbal, bij Champions Club.

Wie is favoriet voor de partij van woensdag?

Meest recent

'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

9
9
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

25
25
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

244
244
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

137
137
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

90
90
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

106
106
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

97
97
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

222
222
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

57
57
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

41
41
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

701
701
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

453
453
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

231
231
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

413
413
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

239
239
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

181
181
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

251
251
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

216
216
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

974
974
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

145
145
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

143
143
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

335
335
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

147
147
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

413
413

Meer sportnieuws