Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

door
Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Celtic FC. Gezien de kwaliteiten van beide selecties, moet Blauw-Zwart in staat zijn om daar iets te gaan rapen. Al kunnen de Schotten wel rekenen op een onmiskenbaar thuisvoordeel.

Door de hervormingen van de Europese competities, werd de traditionele groepsfase van de Champions League dit seizoen vervangen door één algemeen klassement met alle deelnemers. De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 kwalificeren zich dan weer voor een tussenronde. De rest is uitgeschakeld.

Om die top 24 te halen wordt voorspeld dat er 8 à 10 punten zullen nodig zijn. Gezien het wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zou het dus minstens één keer moeten stunten om dat puntentotaal te halen. En op de vierde speeldag was het zover. Zo verraste Club met een 1-0-zege tegen Aston Villa.

LEES OOK: 'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Celtic als favoriet

Een erg knappe prestatie. Villa was vorig seizoen niet voor niets vierde geëindigd in de Premier League en had tot dan al zijn matchen gewonnen in het Kampioenenbal. Verschillende Bruggelingen wisten dan ook een goede indruk achter te laten tegen de ploeg van coach Unaï Emery.

Ook aanvoerder John McGinn was gecharmeerd door Club. Toch ziet hij hen verliezen in Glasgow. "Thuis zal Celtic te sterk zijn voor Club", klinkt het bij The Scottish Sun. "Ik heb hun match tegen RB Leipzig (3-1) gezien en als ze dat niveau nog maar benaderen, ben ik er zeker dat ze geen problemen zullen kennen."

Gigantisch thuisvoordeel

Vooral het feit dat de Schotse kampioen voor eigen volk in een kolkend Celtic Park kan spelen, zou wel eens het verschil kunnen maken. "Celtic is uit en thuis een dag en nacht verschil. Voetballend kan Club zeker mee of zijn ze misschien wel de betere ploeg. Maar Celtic heeft veel snelheid voorin, dat is ook gevaarlijk. Als het op Jan Breydel was, had ik altijd mijn geld op Club gezet. Maar een resultaat op Celtic Park halen ...", stelt de Nederlander Jean-Paul Rison, kenner van het Europese voetbal, bij Champions Club.

Wie is favoriet voor de partij van woensdag?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

62
62
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

56
56
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

71
71
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

48
48
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

87
87
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

102
102
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

94
94
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

71
71
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

197
197
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

235
235
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

240
240
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

403
403
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

657
657
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

320
320
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

504
504
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

431
431
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

439
439
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

73
73

Meer sportnieuws