Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

door
Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Celtic FC. Gezien de kwaliteiten van beide selecties, moet Blauw-Zwart in staat zijn om daar iets te gaan rapen. Al kunnen de Schotten wel rekenen op een onmiskenbaar thuisvoordeel.

Door de hervormingen van de Europese competities, werd de traditionele groepsfase van de Champions League dit seizoen vervangen door één algemeen klassement met alle deelnemers. De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 kwalificeren zich dan weer voor een tussenronde. De rest is uitgeschakeld.

Om die top 24 te halen wordt voorspeld dat er 8 à 10 punten zullen nodig zijn. Gezien het wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zou het dus minstens één keer moeten stunten om dat puntentotaal te halen. En op de vierde speeldag was het zover. Zo verraste Club met een 1-0-zege tegen Aston Villa.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Celtic als favoriet

Een erg knappe prestatie. Villa was vorig seizoen niet voor niets vierde geëindigd in de Premier League en had tot dan al zijn matchen gewonnen in het Kampioenenbal. Verschillende Bruggelingen wisten dan ook een goede indruk achter te laten tegen de ploeg van coach Unaï Emery.

Ook aanvoerder John McGinn was gecharmeerd door Club. Toch ziet hij hen verliezen in Glasgow. "Thuis zal Celtic te sterk zijn voor Club", klinkt het bij The Scottish Sun. "Ik heb hun match tegen RB Leipzig (3-1) gezien en als ze dat niveau nog maar benaderen, ben ik er zeker dat ze geen problemen zullen kennen."

Gigantisch thuisvoordeel

Vooral het feit dat de Schotse kampioen voor eigen volk in een kolkend Celtic Park kan spelen, zou wel eens het verschil kunnen maken. "Celtic is uit en thuis een dag en nacht verschil. Voetballend kan Club zeker mee of zijn ze misschien wel de betere ploeg. Maar Celtic heeft veel snelheid voorin, dat is ook gevaarlijk. Als het op Jan Breydel was, had ik altijd mijn geld op Club gezet. Maar een resultaat op Celtic Park halen ...", stelt de Nederlander Jean-Paul Rison, kenner van het Europese voetbal, bij Champions Club.

Wie is favoriet voor de partij van woensdag?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

242
242
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

17
17
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

496
496
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

41
41
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

116
116
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

60
60
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

154
154
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

57
57
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

189
189
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

250
250
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

283
283
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

308
308
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

301
301
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

427
427
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws