Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

746 stemmen
Aston Villa-ster duidt winnaar Celtic-Club Brugge al aan

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Celtic FC. Gezien de kwaliteiten van beide selecties, moet Blauw-Zwart in staat zijn om daar iets te gaan rapen. Al kunnen de Schotten wel rekenen op een onmiskenbaar thuisvoordeel.

Door de hervormingen van de Europese competities, werd de traditionele groepsfase van de Champions League dit seizoen vervangen door één algemeen klassement met alle deelnemers. De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 kwalificeren zich dan weer voor een tussenronde. De rest is uitgeschakeld.

Om die top 24 te halen wordt voorspeld dat er 8 à 10 punten zullen nodig zijn. Gezien het wedstrijdschema van Blauw-Zwart, zou het dus minstens één keer moeten stunten om dat puntentotaal te halen. En op de vierde speeldag was het zover. Zo verraste Club met een 1-0-zege tegen Aston Villa.

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Celtic als favoriet

Een erg knappe prestatie. Villa was vorig seizoen niet voor niets vierde geëindigd in de Premier League en had tot dan al zijn matchen gewonnen in het Kampioenenbal. Verschillende Bruggelingen wisten dan ook een goede indruk achter te laten tegen de ploeg van coach Unaï Emery.

Ook aanvoerder John McGinn was gecharmeerd door Club. Toch ziet hij hen verliezen in Glasgow. "Thuis zal Celtic te sterk zijn voor Club", klinkt het bij The Scottish Sun. "Ik heb hun match tegen RB Leipzig (3-1) gezien en als ze dat niveau nog maar benaderen, ben ik er zeker dat ze geen problemen zullen kennen."

Gigantisch thuisvoordeel

Vooral het feit dat de Schotse kampioen voor eigen volk in een kolkend Celtic Park kan spelen, zou wel eens het verschil kunnen maken. "Celtic is uit en thuis een dag en nacht verschil. Voetballend kan Club zeker mee of zijn ze misschien wel de betere ploeg. Maar Celtic heeft veel snelheid voorin, dat is ook gevaarlijk. Als het op Jan Breydel was, had ik altijd mijn geld op Club gezet. Maar een resultaat op Celtic Park halen ...", stelt de Nederlander Jean-Paul Rison, kenner van het Europese voetbal, bij Champions Club.

Wie is favoriet voor de partij van woensdag?

Meest recent

‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

32
32
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

98
98
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

121
121
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

211
211
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

49
49
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

115
115
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

56
56
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

151
151
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

290
290
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

340
340
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

794
794
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

93
93
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

178
178
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

116
116
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

188
188
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

368
368
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

257
257
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

246
246
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

149
149
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

255
255
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

51
51
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

219
219
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

720
720
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

762
762
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

135
135

Meer sportnieuws