Vanaken doet boekje open: "Zolang Tedesco bondscoach is ..."

4024 stemmen
Vanaken doet boekje open:

Club Brugge wil woensdagavond voor een goed resultaat zorgen tijdens het Champions League-duel op Celtic. Daarvoor rekent men onder meer op de ervaring van Hans Vanaken, nog steeds dé Brugse draaischijf. Het blijft dan ook opvallend dat hij bij de nationale ploeg volledig uit beeld verdwenen is.

De spelmaker versierde onder Roberto Martinez nog een 23-tal caps en trok ook mee naar het WK van 2022. Bovendien haalde Vanaken bij Club Brugge telkens een hoog niveau. Huidig bondscoach Domenico Tedesco riep hem echter maar één keer op: in juni 2023 en toen kwam de Limburger niet in actie.

Sindsdien werd hij niet meer geselecteerd. Nochtans leek hij bij momenten wel degelijk goed van pas te komen. Bijvoorbeeld toen er door het wegvallen van Kevin De Bruyne nood was aan extra passing-vermogen en creativiteit op het middenveld. Ook zijn balvastheid was meermaals welgekomen.

LEES OOK: Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

Te veel concurrentie

Daarnaast al ruim 550 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn teller staan. Die ervaring zou eveneens handig zijn geweest in de relatief jonge kleedkamer van de huidige Duivels. Maar Tedesco houdt daar dus blijkbaar een andere visie op na.

Tegenover Het Nieuwsblad gaat Vanaken nu zelf dieper in op die situatie. "Tedesco riep mij één keer op in juni vorig jaar. Speelminuten kreeg ik niet. In september vorig jaar belde hij om te zeggen dat er te veel concurrentie is op mijn positie. Sindsdien heb ik hem niet meer gehoord en zit ik zelfs niet meer in de voorselectie", klinkt het.

Geen kans onder Tedesco

Vanaken vreest dan ook dat hij onder de huidige bondscoach geen international meer zal worden. "Ik kom gewoon niet voor in de plannen van Tedesco. Zolang hij bondscoach is, maak ik geen kans en is het jammer genoeg einde verhaal voor mij. Van mijn kant staat de deur wel nog open. Ik blijf geen tien jaar meer voetballer dus ik wil er nog zo veel mogelijk uithalen", aldus de Limburger, die benadrukt dat hij zelf niet zonder volwaardige reden zou afzeggen voor de nationale ploeg. "Ik oordeel niet over anderen, maar ik zou het zelf nooit doen."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

1
1
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

15
15
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

17
17
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

48
48
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

42
42
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

254
254
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

533
533
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

287
287
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

288
288
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

269
269
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

35
35
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

220
220
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

230
230
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

34
34
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

38
38
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

83
83
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

135
135
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

192
192
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

871
871
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

190
190
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

234
234
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

228
228
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

220
220
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

309
309

Meer sportnieuws