Vanaken doet boekje open: "Zolang Tedesco bondscoach is ..."

door
Vanaken doet boekje open:

Club Brugge wil woensdagavond voor een goed resultaat zorgen tijdens het Champions League-duel op Celtic. Daarvoor rekent men onder meer op de ervaring van Hans Vanaken, nog steeds dé Brugse draaischijf. Het blijft dan ook opvallend dat hij bij de nationale ploeg volledig uit beeld verdwenen is.

De spelmaker versierde onder Roberto Martinez nog een 23-tal caps en trok ook mee naar het WK van 2022. Bovendien haalde Vanaken bij Club Brugge telkens een hoog niveau. Huidig bondscoach Domenico Tedesco riep hem echter maar één keer op: in juni 2023 en toen kwam de Limburger niet in actie.

Sindsdien werd hij niet meer geselecteerd. Nochtans leek hij bij momenten wel degelijk goed van pas te komen. Bijvoorbeeld toen er door het wegvallen van Kevin De Bruyne nood was aan extra passing-vermogen en creativiteit op het middenveld. Ook zijn balvastheid was meermaals welgekomen.

LEES OOK: Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Te veel concurrentie

Daarnaast al ruim 550 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn teller staan. Die ervaring zou eveneens handig zijn geweest in de relatief jonge kleedkamer van de huidige Duivels. Maar Tedesco houdt daar dus blijkbaar een andere visie op na.

Tegenover Het Nieuwsblad gaat Vanaken nu zelf dieper in op die situatie. "Tedesco riep mij één keer op in juni vorig jaar. Speelminuten kreeg ik niet. In september vorig jaar belde hij om te zeggen dat er te veel concurrentie is op mijn positie. Sindsdien heb ik hem niet meer gehoord en zit ik zelfs niet meer in de voorselectie", klinkt het.

Geen kans onder Tedesco

Vanaken vreest dan ook dat hij onder de huidige bondscoach geen international meer zal worden. "Ik kom gewoon niet voor in de plannen van Tedesco. Zolang hij bondscoach is, maak ik geen kans en is het jammer genoeg einde verhaal voor mij. Van mijn kant staat de deur wel nog open. Ik blijf geen tien jaar meer voetballer dus ik wil er nog zo veel mogelijk uithalen", aldus de Limburger, die benadrukt dat hij zelf niet zonder volwaardige reden zou afzeggen voor de nationale ploeg. "Ik oordeel niet over anderen, maar ik zou het zelf nooit doen."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

2
2
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

42
42
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

74
74
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

122
122
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

66
66
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

37
37
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

131
131
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

233
233
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

55
55
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

89
89
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

383
383
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

122
122
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

104
104
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

251
251
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

329
329
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

380
380
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

75
75
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

89
89
Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

111
111
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

155
155
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

230
230
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

72
72
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

173
173
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

338
338

Meer sportnieuws