Vanaken doet boekje open: "Zolang Tedesco bondscoach is ..."

4024
Vanaken doet boekje open:

Club Brugge wil woensdagavond voor een goed resultaat zorgen tijdens het Champions League-duel op Celtic. Daarvoor rekent men onder meer op de ervaring van Hans Vanaken, nog steeds dé Brugse draaischijf. Het blijft dan ook opvallend dat hij bij de nationale ploeg volledig uit beeld verdwenen is.

De spelmaker versierde onder Roberto Martinez nog een 23-tal caps en trok ook mee naar het WK van 2022. Bovendien haalde Vanaken bij Club Brugge telkens een hoog niveau. Huidig bondscoach Domenico Tedesco riep hem echter maar één keer op: in juni 2023 en toen kwam de Limburger niet in actie.

Sindsdien werd hij niet meer geselecteerd. Nochtans leek hij bij momenten wel degelijk goed van pas te komen. Bijvoorbeeld toen er door het wegvallen van Kevin De Bruyne nood was aan extra passing-vermogen en creativiteit op het middenveld. Ook zijn balvastheid was meermaals welgekomen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Te veel concurrentie

Daarnaast al ruim 550 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn teller staan. Die ervaring zou eveneens handig zijn geweest in de relatief jonge kleedkamer van de huidige Duivels. Maar Tedesco houdt daar dus blijkbaar een andere visie op na.

Tegenover Het Nieuwsblad gaat Vanaken nu zelf dieper in op die situatie. "Tedesco riep mij één keer op in juni vorig jaar. Speelminuten kreeg ik niet. In september vorig jaar belde hij om te zeggen dat er te veel concurrentie is op mijn positie. Sindsdien heb ik hem niet meer gehoord en zit ik zelfs niet meer in de voorselectie", klinkt het.

Geen kans onder Tedesco

Vanaken vreest dan ook dat hij onder de huidige bondscoach geen international meer zal worden. "Ik kom gewoon niet voor in de plannen van Tedesco. Zolang hij bondscoach is, maak ik geen kans en is het jammer genoeg einde verhaal voor mij. Van mijn kant staat de deur wel nog open. Ik blijf geen tien jaar meer voetballer dus ik wil er nog zo veel mogelijk uithalen", aldus de Limburger, die benadrukt dat hij zelf niet zonder volwaardige reden zou afzeggen voor de nationale ploeg. "Ik oordeel niet over anderen, maar ik zou het zelf nooit doen."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

'Waanzin bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen?'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

106
106
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

148
148
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

4
4
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

37
37
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

188
188
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

63
63
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

131
131
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

871
871
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

68
68
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

307
307
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

183
183
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

108
108
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

162
162
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

249
249
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

184
184
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

79
79
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

441
441
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

161
161
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

434
434
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

92
92
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

309
309
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

352
352
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

338
338

Meer sportnieuws