Vanaken doet boekje open: "Zolang Tedesco bondscoach is ..."

door
Vanaken doet boekje open:

Club Brugge wil woensdagavond voor een goed resultaat zorgen tijdens het Champions League-duel op Celtic. Daarvoor rekent men onder meer op de ervaring van Hans Vanaken, nog steeds dé Brugse draaischijf. Het blijft dan ook opvallend dat hij bij de nationale ploeg volledig uit beeld verdwenen is.

De spelmaker versierde onder Roberto Martinez nog een 23-tal caps en trok ook mee naar het WK van 2022. Bovendien haalde Vanaken bij Club Brugge telkens een hoog niveau. Huidig bondscoach Domenico Tedesco riep hem echter maar één keer op: in juni 2023 en toen kwam de Limburger niet in actie.

Sindsdien werd hij niet meer geselecteerd. Nochtans leek hij bij momenten wel degelijk goed van pas te komen. Bijvoorbeeld toen er door het wegvallen van Kevin De Bruyne nood was aan extra passing-vermogen en creativiteit op het middenveld. Ook zijn balvastheid was meermaals welgekomen.

LEES OOK: Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Te veel concurrentie

Daarnaast al ruim 550 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn teller staan. Die ervaring zou eveneens handig zijn geweest in de relatief jonge kleedkamer van de huidige Duivels. Maar Tedesco houdt daar dus blijkbaar een andere visie op na.

Tegenover Het Nieuwsblad gaat Vanaken nu zelf dieper in op die situatie. "Tedesco riep mij één keer op in juni vorig jaar. Speelminuten kreeg ik niet. In september vorig jaar belde hij om te zeggen dat er te veel concurrentie is op mijn positie. Sindsdien heb ik hem niet meer gehoord en zit ik zelfs niet meer in de voorselectie", klinkt het.

Geen kans onder Tedesco

Vanaken vreest dan ook dat hij onder de huidige bondscoach geen international meer zal worden. "Ik kom gewoon niet voor in de plannen van Tedesco. Zolang hij bondscoach is, maak ik geen kans en is het jammer genoeg einde verhaal voor mij. Van mijn kant staat de deur wel nog open. Ik blijf geen tien jaar meer voetballer dus ik wil er nog zo veel mogelijk uithalen", aldus de Limburger, die benadrukt dat hij zelf niet zonder volwaardige reden zou afzeggen voor de nationale ploeg. "Ik oordeel niet over anderen, maar ik zou het zelf nooit doen."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

2
2
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

20
20
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

49
49
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

45
45
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

58
58
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

134
134
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

54
54
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

103
103
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1017
1017
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

52
52
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

62
62
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

429
429
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

204
204
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

112
112
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

139
139
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

127
127
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

31
31
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

986
986
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

121
121
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

57
57
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

360
360
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

831
831
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

128
128
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

82
82
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

424
424

Meer sportnieuws