Vanaken doet boekje open: "Zolang Tedesco bondscoach is ..."

4024 stemmen
Vanaken doet boekje open:

Club Brugge wil woensdagavond voor een goed resultaat zorgen tijdens het Champions League-duel op Celtic. Daarvoor rekent men onder meer op de ervaring van Hans Vanaken, nog steeds dé Brugse draaischijf. Het blijft dan ook opvallend dat hij bij de nationale ploeg volledig uit beeld verdwenen is.

De spelmaker versierde onder Roberto Martinez nog een 23-tal caps en trok ook mee naar het WK van 2022. Bovendien haalde Vanaken bij Club Brugge telkens een hoog niveau. Huidig bondscoach Domenico Tedesco riep hem echter maar één keer op: in juni 2023 en toen kwam de Limburger niet in actie.

Sindsdien werd hij niet meer geselecteerd. Nochtans leek hij bij momenten wel degelijk goed van pas te komen. Bijvoorbeeld toen er door het wegvallen van Kevin De Bruyne nood was aan extra passing-vermogen en creativiteit op het middenveld. Ook zijn balvastheid was meermaals welgekomen.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Te veel concurrentie

Daarnaast al ruim 550 wedstrijden op het hoogste niveau op zijn teller staan. Die ervaring zou eveneens handig zijn geweest in de relatief jonge kleedkamer van de huidige Duivels. Maar Tedesco houdt daar dus blijkbaar een andere visie op na.

Tegenover Het Nieuwsblad gaat Vanaken nu zelf dieper in op die situatie. "Tedesco riep mij één keer op in juni vorig jaar. Speelminuten kreeg ik niet. In september vorig jaar belde hij om te zeggen dat er te veel concurrentie is op mijn positie. Sindsdien heb ik hem niet meer gehoord en zit ik zelfs niet meer in de voorselectie", klinkt het.

Geen kans onder Tedesco

Vanaken vreest dan ook dat hij onder de huidige bondscoach geen international meer zal worden. "Ik kom gewoon niet voor in de plannen van Tedesco. Zolang hij bondscoach is, maak ik geen kans en is het jammer genoeg einde verhaal voor mij. Van mijn kant staat de deur wel nog open. Ik blijf geen tien jaar meer voetballer dus ik wil er nog zo veel mogelijk uithalen", aldus de Limburger, die benadrukt dat hij zelf niet zonder volwaardige reden zou afzeggen voor de nationale ploeg. "Ik oordeel niet over anderen, maar ik zou het zelf nooit doen."

Vanaken zou nog steeds van waarde zijn bij de nationale ploeg ...

Meest recent

Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

18
18
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

56
56
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

181
181
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

173
173
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

242
242
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

173
173
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

48
48
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

394
394
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

287
287
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

305
305
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

149
149
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

55
55
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

253
253
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

305
305
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

448
448
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

246
246
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1531
1531
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

590
590
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

253
253
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

162
162
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

353
353
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

330
330
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

1001
1001
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

392
392
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

144
144

Meer sportnieuws