Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

door
Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

De sportieve crisis bij Manchester City wordt steeds groter. Dinsdagavond leek de Engelse kampioen na vijf nederlagen opnieuw met de overwinning aan de haal te gaan. Maar op eigen veld werd zowaar een 3-0-voorsprong uit handen gegeven tegen Feyenoord.

Hoewel City het behoorlijk rustig hield tijdens de voorbije zomermercato en met Julian Alvarez zelfs één van de bepalende figuren verkocht, waren de verwachtingen voor het seizoen opnieuw bijzonder hooggespannen. En in de eerste weken van de jaargang wist de Engelse kampioen ook opnieuw indruk te maken.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Vijf nederlagen op rij

Maar mede door de blessures van Kevin De Bruyne en vooral Ballon d'Or-winnaar Rodri, liet de ploeg van coach Pep Guardiola steeds vaker steken vallen. Vlak voor de interland-break werd zelfs vier keer op rij verloren. Zo'n negatieve reeks was voor de Engelse topclub alweer geleden van in 2006.

De algemene verwachting was echter dat Guardiola en co het na de interland-break wel zou kunnen rechttrekken. Maar niets blijkt minder waar. Zaterdagavond volgde zelfs een nieuw dieptepunt. Zo verloor de titelverdediger in de Premier League met zware 0-4-cijfers van Tottenham Hotspur.

Horror-avond in UCL

Dinsdag volgde dan weer een nieuwe deceptie. Tegen Feyenoord leek City de malaise nochtans volledig van zich af te spelen en liep het uit tot een comfortabele 3-0-voorsprong. Maar na een opeenstapeling van fouten en pechmomenten achterin, lieten ze de Rotterdammers toch nog terugkomen tot 3-3.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook hard. "City gooit drievoudige voorsprong weg in gênante ineenstorting. De crisis escaleert", concludeert The Daily Mirror. Bij The Sun zag men dan weer hoe de 'nachtmerrie van Guardiola' maar blijft verder duren. "Een dramatische ondergang", stelt men bij Sky Sports. "Guardiola en co zitten nu zes matchen zonder zege."

Gvardiola grote zondebok

Bij de spelersbeoordelingen krijgt vooral Josko Gvardiola ervan langs na zijn defensieve fout bij de eerste tegengoal van Anis Hadj-Moussa. "Het was een serieus slordig moment dat Guardiola furieus maakte", verklaart The Daily Express zijn 4 op 10. "Twee fouten die tot een goal leiden, het zal zijn vertrouwen geen goed doen", aldus Manchester Evening News. "Hij was één van de weinige lichtpunten dit seizoen, maar zal zichzelf voor het hoofd slaan voor zijn fout die de comeback in gang zette", besluit The Daily Mail.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

13
13
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

71
71
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

41
41
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

190
190
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

242
242
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

36
36
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

515
515
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

236
236
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

35
35
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

457
457
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

40
40
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

276
276
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

120
120
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

110
110
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

518
518
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

66
66
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

186
186
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

165
165
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

138
138
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

88
88
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

144
144

Meer sportnieuws