Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

299 stemmen
Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

De sportieve crisis bij Manchester City wordt steeds groter. Dinsdagavond leek de Engelse kampioen na vijf nederlagen opnieuw met de overwinning aan de haal te gaan. Maar op eigen veld werd zowaar een 3-0-voorsprong uit handen gegeven tegen Feyenoord.

Hoewel City het behoorlijk rustig hield tijdens de voorbije zomermercato en met Julian Alvarez zelfs één van de bepalende figuren verkocht, waren de verwachtingen voor het seizoen opnieuw bijzonder hooggespannen. En in de eerste weken van de jaargang wist de Engelse kampioen ook opnieuw indruk te maken.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Vijf nederlagen op rij

Maar mede door de blessures van Kevin De Bruyne en vooral Ballon d'Or-winnaar Rodri, liet de ploeg van coach Pep Guardiola steeds vaker steken vallen. Vlak voor de interland-break werd zelfs vier keer op rij verloren. Zo'n negatieve reeks was voor de Engelse topclub alweer geleden van in 2006.

De algemene verwachting was echter dat Guardiola en co het na de interland-break wel zou kunnen rechttrekken. Maar niets blijkt minder waar. Zaterdagavond volgde zelfs een nieuw dieptepunt. Zo verloor de titelverdediger in de Premier League met zware 0-4-cijfers van Tottenham Hotspur.

Horror-avond in UCL

Dinsdag volgde dan weer een nieuwe deceptie. Tegen Feyenoord leek City de malaise nochtans volledig van zich af te spelen en liep het uit tot een comfortabele 3-0-voorsprong. Maar na een opeenstapeling van fouten en pechmomenten achterin, lieten ze de Rotterdammers toch nog terugkomen tot 3-3.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook hard. "City gooit drievoudige voorsprong weg in gênante ineenstorting. De crisis escaleert", concludeert The Daily Mirror. Bij The Sun zag men dan weer hoe de 'nachtmerrie van Guardiola' maar blijft verder duren. "Een dramatische ondergang", stelt men bij Sky Sports. "Guardiola en co zitten nu zes matchen zonder zege."

Gvardiola grote zondebok

Bij de spelersbeoordelingen krijgt vooral Josko Gvardiola ervan langs na zijn defensieve fout bij de eerste tegengoal van Anis Hadj-Moussa. "Het was een serieus slordig moment dat Guardiola furieus maakte", verklaart The Daily Express zijn 4 op 10. "Twee fouten die tot een goal leiden, het zal zijn vertrouwen geen goed doen", aldus Manchester Evening News. "Hij was één van de weinige lichtpunten dit seizoen, maar zal zichzelf voor het hoofd slaan voor zijn fout die de comeback in gang zette", besluit The Daily Mail.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

41
41
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

137
137
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

45
45
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

22
22
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

53
53
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

270
270
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

38
38
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

359
359
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

600
600
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

108
108
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

89
89
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

276
276
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

109
109
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

41
41
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

80
80
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

186
186
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

358
358
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

35
35
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

213
213
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

46
46
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

404
404
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

525
525
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

417
417
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

818
818

Meer sportnieuws