Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

door
Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

De sportieve crisis bij Manchester City wordt steeds groter. Dinsdagavond leek de Engelse kampioen na vijf nederlagen opnieuw met de overwinning aan de haal te gaan. Maar op eigen veld werd zowaar een 3-0-voorsprong uit handen gegeven tegen Feyenoord.

Hoewel City het behoorlijk rustig hield tijdens de voorbije zomermercato en met Julian Alvarez zelfs één van de bepalende figuren verkocht, waren de verwachtingen voor het seizoen opnieuw bijzonder hooggespannen. En in de eerste weken van de jaargang wist de Engelse kampioen ook opnieuw indruk te maken.

LEES OOK: Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Vijf nederlagen op rij

Maar mede door de blessures van Kevin De Bruyne en vooral Ballon d'Or-winnaar Rodri, liet de ploeg van coach Pep Guardiola steeds vaker steken vallen. Vlak voor de interland-break werd zelfs vier keer op rij verloren. Zo'n negatieve reeks was voor de Engelse topclub alweer geleden van in 2006.

De algemene verwachting was echter dat Guardiola en co het na de interland-break wel zou kunnen rechttrekken. Maar niets blijkt minder waar. Zaterdagavond volgde zelfs een nieuw dieptepunt. Zo verloor de titelverdediger in de Premier League met zware 0-4-cijfers van Tottenham Hotspur.

Horror-avond in UCL

Dinsdag volgde dan weer een nieuwe deceptie. Tegen Feyenoord leek City de malaise nochtans volledig van zich af te spelen en liep het uit tot een comfortabele 3-0-voorsprong. Maar na een opeenstapeling van fouten en pechmomenten achterin, lieten ze de Rotterdammers toch nog terugkomen tot 3-3.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook hard. "City gooit drievoudige voorsprong weg in gênante ineenstorting. De crisis escaleert", concludeert The Daily Mirror. Bij The Sun zag men dan weer hoe de 'nachtmerrie van Guardiola' maar blijft verder duren. "Een dramatische ondergang", stelt men bij Sky Sports. "Guardiola en co zitten nu zes matchen zonder zege."

Gvardiola grote zondebok

Bij de spelersbeoordelingen krijgt vooral Josko Gvardiola ervan langs na zijn defensieve fout bij de eerste tegengoal van Anis Hadj-Moussa. "Het was een serieus slordig moment dat Guardiola furieus maakte", verklaart The Daily Express zijn 4 op 10. "Twee fouten die tot een goal leiden, het zal zijn vertrouwen geen goed doen", aldus Manchester Evening News. "Hij was één van de weinige lichtpunten dit seizoen, maar zal zichzelf voor het hoofd slaan voor zijn fout die de comeback in gang zette", besluit The Daily Mail.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

9
9
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

66
66
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

275
275
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

17
17
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

143
143
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

209
209
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

359
359
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

560
560
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

657
657
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

122
122
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

35
35
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

983
983
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

254
254
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

297
297
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

135
135
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

170
170
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

556
556
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

563
563
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

318
318
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

527
527
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

178
178
Anderlecht-trio beslist: Hasi op weg naar ontslag?

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Even leek Besnik Hasi de succesformule te ...

679
679
Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

736
736
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

492
492
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

439
439

Meer sportnieuws