Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

299 stemmen
Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

De sportieve crisis bij Manchester City wordt steeds groter. Dinsdagavond leek de Engelse kampioen na vijf nederlagen opnieuw met de overwinning aan de haal te gaan. Maar op eigen veld werd zowaar een 3-0-voorsprong uit handen gegeven tegen Feyenoord.

Hoewel City het behoorlijk rustig hield tijdens de voorbije zomermercato en met Julian Alvarez zelfs één van de bepalende figuren verkocht, waren de verwachtingen voor het seizoen opnieuw bijzonder hooggespannen. En in de eerste weken van de jaargang wist de Engelse kampioen ook opnieuw indruk te maken.

LEES OOK: City-fans worden wild: Kompany-schok op afscheid Guardiola

Vijf nederlagen op rij

Maar mede door de blessures van Kevin De Bruyne en vooral Ballon d'Or-winnaar Rodri, liet de ploeg van coach Pep Guardiola steeds vaker steken vallen. Vlak voor de interland-break werd zelfs vier keer op rij verloren. Zo'n negatieve reeks was voor de Engelse topclub alweer geleden van in 2006.

De algemene verwachting was echter dat Guardiola en co het na de interland-break wel zou kunnen rechttrekken. Maar niets blijkt minder waar. Zaterdagavond volgde zelfs een nieuw dieptepunt. Zo verloor de titelverdediger in de Premier League met zware 0-4-cijfers van Tottenham Hotspur.

Horror-avond in UCL

Dinsdag volgde dan weer een nieuwe deceptie. Tegen Feyenoord leek City de malaise nochtans volledig van zich af te spelen en liep het uit tot een comfortabele 3-0-voorsprong. Maar na een opeenstapeling van fouten en pechmomenten achterin, lieten ze de Rotterdammers toch nog terugkomen tot 3-3.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook hard. "City gooit drievoudige voorsprong weg in gênante ineenstorting. De crisis escaleert", concludeert The Daily Mirror. Bij The Sun zag men dan weer hoe de 'nachtmerrie van Guardiola' maar blijft verder duren. "Een dramatische ondergang", stelt men bij Sky Sports. "Guardiola en co zitten nu zes matchen zonder zege."

Gvardiola grote zondebok

Bij de spelersbeoordelingen krijgt vooral Josko Gvardiola ervan langs na zijn defensieve fout bij de eerste tegengoal van Anis Hadj-Moussa. "Het was een serieus slordig moment dat Guardiola furieus maakte", verklaart The Daily Express zijn 4 op 10. "Twee fouten die tot een goal leiden, het zal zijn vertrouwen geen goed doen", aldus Manchester Evening News. "Hij was één van de weinige lichtpunten dit seizoen, maar zal zichzelf voor het hoofd slaan voor zijn fout die de comeback in gang zette", besluit The Daily Mail.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

Anderlecht slaat toe met twee nieuwe contracten

We haalden al aan dat RSC Anderlecht weer meer gaat inzetten op ervaren spelers, zoals onder Jesper ...

25
25
Nazi-groet bij Club Brugge: bondsparket velt verdict

Club Brugge verkeert in een roes sinds het zich in Mechelen tot landskampioen kroonde. Het feest ...

62
62
'Here we go: Antwerp dokt voor eerste zomeraanwinst'

Antwerp sloot een teleurstellend seizoen afgelopen weekend af op de elfde plaats in het klassement. ...

146
146
Verhaeghe laat geen traan om titelheld: ‘Ander en beter’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter de schermen is er opnieuw een harde keuze ...

411
411
'Verhaeghe verklapt volgende toptransfer Club Brugge'

Het succes eist straks wellicht opnieuw zijn tol bij Club Brugge, want behalve meubelstukken Brandon ...

355
355
Lukaku geeft gouden raad aan De Cat: "Doe zoals Doku"

De pijnlijke nederlaag tegen Union betekent wellicht een afscheid in mineur voor Nathan De Cat, die ...

305
305
Sam Kerkhofs & Rik Verheye clashen: Frustraties borrelen op

Het seizoen van Sporting Hasselt werd een ware emotionele en sportieve rollercoaster. De Limburgers ...

87
87
'Bliksemvertrek Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Het succes van Club Brugge heeft vele vaders, maar samen met Christos Tzolis en Hans Vanaken is ...

415
415
Antwerp in rouw: 21-jarige ex-speler plots overleden

De voetbalwereld is zopas opgeschrikt door een dramatisch bericht. Verschillende kanalen melden ...

0
0
'Club Brugge kan cashen: Tzolis flirt met grootmacht'

Zelf durft hij een derde seizoen bij Club Brugge voorlopig nog altijd niet volledig uit te ...

201
201
‘Union flikt het weer: boomlange verdediger is binnen’

Union SG heeft de afgelopen jaren bewezen over een briljante transferstrategie te beschikken. De ...

193
193
Paleisrevolutie Club: Madou verduidelijkt na Rigaux

Devy Rigaux is officieel van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler was een belangrijke ...

177
177
'Axel Witsel schokt iedereen met toekomstkeuze'

Axel Witsel maakte één van de grootste teleurstellingen van zijn carrière mee. ...

272
272
‘Enorme transferverrassing Lukaku in de maak’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller was vorig seizoen nog de grote man bij de ...

575
575
Taravel komt met duidelijke boodschap voor Anderlecht

RSC Anderlecht kende weer een teleurstellend seizoen zonder prijs. Jérémy Taravel wist ...

229
229
Hans Vanaken betovert Brugse fans met ongezien gebaar

Een paar dagen na het veiligstellen van de landstitel is de euforie in Brugge nog lang niet ...

150
150
Meunier verbaast vriend en vijand: terugkeer naar België?

Thomas Meunier is 34 jaar, maar bij Lille was hij toch nog een belangrijke speler. Ook bij de Rode ...

230
230
Promise David krijgt na blessure uitsluitsel over WK

Promise David is de aanvalsleider van Union SG, maar de aanvaller kampte met enorm veel ...

22
22
‘Club Brugge gaat vol voor verrassende zomerdeal’

Club Brugge is al volop bezig met volgend seizoen. Blauw-Zwart kondigde vandaag het vertrek van Devy ...

479
479
Wéér Qatar-scenario voor Lukaku? “Dat zou crazy zijn

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië ...

95
95
‘Bondsparket niet mals voor Hazard: transferdomper dreigt’

Thorgan Hazard liet zich van zijn slechtste kant zien tijdens zijn afscheidsmatch bij RSC ...

355
355
Rigaux weg: Club Brugge bevestigt nieuwe structuur

Devy Rigaux trekt van Club Brugge naar Feyenoord. De beleidsbepaler zat al sinds 2009 bij ...

213
213
TRANSFERUURTJE: ‘Toptarget Anderlecht, Club Brugge grijpt mis’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

345
345
Mika Godts spreekt harde taal na WK-deceptie

Mika Godts kende een topseizoen bij Ajax. De buitenspeler was hét lichtpuntje in Amsterdam en ...

277
277
Waalse derby zindert ferm na: “Eerst doden vallen”

De slotspeeldag van de Champions Play-Offs zorgde voor heel wat ophef. Standard Luik ging kopje ...

144
144

Meer sportnieuws