Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

door
Totale ondergang Man City: Engelsen maaien zondebok onderuit

De sportieve crisis bij Manchester City wordt steeds groter. Dinsdagavond leek de Engelse kampioen na vijf nederlagen opnieuw met de overwinning aan de haal te gaan. Maar op eigen veld werd zowaar een 3-0-voorsprong uit handen gegeven tegen Feyenoord.

Hoewel City het behoorlijk rustig hield tijdens de voorbije zomermercato en met Julian Alvarez zelfs één van de bepalende figuren verkocht, waren de verwachtingen voor het seizoen opnieuw bijzonder hooggespannen. En in de eerste weken van de jaargang wist de Engelse kampioen ook opnieuw indruk te maken.

LEES OOK: 'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vijf nederlagen op rij

Maar mede door de blessures van Kevin De Bruyne en vooral Ballon d'Or-winnaar Rodri, liet de ploeg van coach Pep Guardiola steeds vaker steken vallen. Vlak voor de interland-break werd zelfs vier keer op rij verloren. Zo'n negatieve reeks was voor de Engelse topclub alweer geleden van in 2006.

De algemene verwachting was echter dat Guardiola en co het na de interland-break wel zou kunnen rechttrekken. Maar niets blijkt minder waar. Zaterdagavond volgde zelfs een nieuw dieptepunt. Zo verloor de titelverdediger in de Premier League met zware 0-4-cijfers van Tottenham Hotspur.

Horror-avond in UCL

Dinsdag volgde dan weer een nieuwe deceptie. Tegen Feyenoord leek City de malaise nochtans volledig van zich af te spelen en liep het uit tot een comfortabele 3-0-voorsprong. Maar na een opeenstapeling van fouten en pechmomenten achterin, lieten ze de Rotterdammers toch nog terugkomen tot 3-3.

In de Engelse pers zijn de reacties dan ook hard. "City gooit drievoudige voorsprong weg in gênante ineenstorting. De crisis escaleert", concludeert The Daily Mirror. Bij The Sun zag men dan weer hoe de 'nachtmerrie van Guardiola' maar blijft verder duren. "Een dramatische ondergang", stelt men bij Sky Sports. "Guardiola en co zitten nu zes matchen zonder zege."

Gvardiola grote zondebok

Bij de spelersbeoordelingen krijgt vooral Josko Gvardiola ervan langs na zijn defensieve fout bij de eerste tegengoal van Anis Hadj-Moussa. "Het was een serieus slordig moment dat Guardiola furieus maakte", verklaart The Daily Express zijn 4 op 10. "Twee fouten die tot een goal leiden, het zal zijn vertrouwen geen goed doen", aldus Manchester Evening News. "Hij was één van de weinige lichtpunten dit seizoen, maar zal zichzelf voor het hoofd slaan voor zijn fout die de comeback in gang zette", besluit The Daily Mail.

City heeft stilaan nood aan een nieuwe wind ...

Meest recent

RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

41
41
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

18
18
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

36
36
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

66
66
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

47
47
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

238
238
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

237
237
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

288
288
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

130
130
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

292
292
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

223
223
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

165
165
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

755
755
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

71
71
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

29
29
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

105
105
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

36
36
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

93
93
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

55
55
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

58
58
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

126
126
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

60
60
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

232
232
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

151
151
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

139
139

Meer sportnieuws