Cruciale match Club Brugge: Hayen sleutelt aan basiself

door
Cruciale match Club Brugge: Hayen sleutelt aan basiself

Club Brugge staat woensdag voor een cruciaal duel in de Champions League. Om een goede uitgangspositie te houden, mag er absoluut niet verloren worden op het veld van Celtic FC. Het wordt dan ook uitkijken naar hoe coach Nicky Hayen zijn basispionnen zal schikken.

Zoals geweten werd het Kampioenenbal dit seizoen in een nieuw kleedje gestoken. De traditionele groepsfase werd immers ingeruild voor één klassement met alle deelnemers, de 'League Phase' genoemd. Elke club zal vier matchen afwerken voor eigen volk en vier op verplaatsing. Op basis van die resultaten wordt dus een rangschikking gemaakt.

De top 8 daarvan is rechtstreeks geplaatst voor de 1/8ste finales. De nummers 9 tot en met 24 spelen op hun beurt een tussenronde om die 1/8ste finales te halen. Voor de overige ploegen zit de campagne er onvermijdelijk op. Een plaats bij de eerste 8 lijkt voor Club een utopie, maar een plek in de tussenronde is wel degelijk de ambitie.

LEES OOK: 'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

Schotse heksenketel

Halfweg de League Phase is die doelstelling ook virtueel binnen. Met 6 op 12 staat Club immers op de 23ste plaats. Gezien de tegenstanders in de laatste wedstrijden, lijkt het echter noodzakelijk om woensdag iets te rapen in Glasgow om uitzicht te blijven houden op een plek bij de eerste 24 ploegen.

Celtic is op papier namelijk de minste van de resterende tegenstanders. Maar voor eigen volk kan de Schotse kampioen telkens net iets meer. Getuige de 3-1-zege tegen RB Leipzig tijdens de laatste Europese thuiswedstrijd. Blauw-Zwart zal dus zijn beste beentje moeten voorsteken in het sfeervolle Celtic Park.

Ordoñez en Skov Olsen

Daarvoor rekent Hayen grotendeels op dezelfde starters die afgelopen weekend een pandoering uitdeelden aan STVV. Al worden hier en daar enkele wissels verwacht. Achterin is het bijvoorbeeld logisch dat Joel Ordoñez zijn basisplek terug overneemt van Jorne Spileers. Op het middenveld is Raphael Onyedika dan weer beschikbaar na zijn Europese schorsing tegen Aston Villa. De driehoek met Ardon Jashari en Hans Vanaken blijft dus intact. Voorin tot slot, krijgt Andreas Skov Olsen wellicht de voorkeur op Chemsine Talbi. Romeo Vermant mag zich dan weer opmaken voor zijn eerste basisplek in het Kampioenenbal.

De mogelijke basiself:

Mignolet; Seys, Ordoñez, Mechele, Onyedika, Vanaken, Jashari; Skov Olsen, Vermant, Tzolis

Vermant moet starten als diepste man tegen Celtic ...

Meest recent

'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

99
99
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

63
63
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

164
164
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

127
127
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

74
74
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

54
54
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

74
74
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

89
89
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

56
56
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

176
176
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

78
78
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

131
131
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

132
132
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

403
403
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

325
325
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

468
468
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

401
401
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

332
332
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

366
366
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

103
103
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

223
223
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

324
324
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

76
76
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

134
134
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

197
197

Meer sportnieuws