Zulte Waregem neemt plots afscheid van ervaren rot

door
Zulte Waregem neemt plots afscheid van ervaren rot

Vorig weekend wist Zulte Waregem de koppositie in de Challenger Pro League te veroveren. Het veegde zelf Seraing met 5-1 van de mat en profiteerde zo optimaal van de nederlaag van RWDM tegen Beveren. De West-Vlamingen staan er na twaalf speeldagen dus uitstekend voor in de strijd om promotie.

De weg is echter nog lang en dus zal Essevee nog al zijn spelers nodig hebben. Desondanks neemt het nu echter op een opmerkelijk tijdstip van een oude rot.

LEES OOK: Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

Brüls vertrekt bij Zulte Waregem

De club laat immers weten dat Christian Brüls met onmiddellijke ingang stopgezet wordt. Het contract van de 36-jarige offensieve middenvelder werd in onderling overleg ontbonden. Dat is op zich geen verrassing, want Brüls zat al een hele tijd op een zijspoor aan de Gaverbeek.

"Tijdens de zomermercato zochten Essevee en het management van Brüls naar een oplossing om Zulte Waregem te verlaten, maar die kwam er niet. Brüls en Essevee beëindigen nu de samenwerking met onmiddellijke ingang", klinkt het nog.

Contract na net geen twee jaar ontbonden

Brüls was sinds begin 2023 aan de slag bij Zulte Waregem, waar hij nu dus na net geen twee jaar vertrekt. Hij kan als vrije speler nog op zoek naar wellicht een laatste uitdaging, gezien zijn gevorderde leeftijd.

De voorbije jaren heeft Brüls al vele watertjes doorzwommen. Hij was in het verleden immers al aan de slag bij AS Eupen, Trabzonspor, MVV, Westerlo, AA Gent, OGC Nice, Stade Rennes, Standard, opnieuw Eupen, Pafos FC, opnieuw Westerlo en STVV.

Had Zulte Waregem hem dit seizoen nog kunnen gebruiken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

34
34
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

26
26
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

27
27
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

95
95
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

75
75
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

248
248
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

231
231
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

65
65
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

385
385
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

103
103
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

405
405
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

186
186
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

334
334
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

518
518
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

236
236
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

159
159
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

273
273
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

56
56
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

417
417
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

361
361
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

388
388
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

187
187
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

211
211
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

113
113

Meer sportnieuws