'United haalt nieuwe killer: vizier op JPL-bekende'

325
'United haalt nieuwe killer: vizier op JPL-bekende'

De Jupiler Pro League vormde de voorbije seizoenen voor verschillende spelers een springplank richting de Europese topcompetities. Zo ook voor Victor Boniface. De spits ruilde Union SG in voor Bayer Leverkusen en zou weldra een nieuwe toptransfer kunnen maken.

In de zomer van 2022 betaalde Union SG de nodige miljoenen om Boniface over te nemen van het Noorse Bodo/Glimt. Hij kreeg in het Dudenpark de lastige taak om topschutter Deniz Undav te doen vergeten. Maar daar slaagde hij met verve in.

De Nigeriaan groeide al snel uit tot één van de bepalende figuren bij Union. Uiteindelijk zou hij er 51 matchen afwerken, daarin was hij goed voor 17 goals en 13 assists. Zo hielp hij de club ei zo na aan de landstitel, terwijl hij ook zijn stempel drukte op de knappe campagne in de Europa League.

LEES OOK: Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

Duitse dubbel in Leverkusen

Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de spits na amper één seizoen al zou vertrekken uit Brussel. Uiteindelijk was het Bayer Leverkusen dat hem wist te strikken voor ruim 20 miljoen euro. Maar Boniface blijkt die investering meer dan waard.

Met 21 goals en 10 assists had hij een groot aandeel in het superseizoen van Leverkusen, dat de Duitse dubbel pakte én de finale van de Europa League haalde. Ook in de huidige jaargang is Boniface opnieuw sterk van start gegaan met 8 doelpunten en 1 assist in 15 wedstrijden.

Door grote poort naar EPL

Momenteel is Boniface herstellende van een blessure aan de hamstrings. Maar eenmaal hij straks terug fit is, zullen zijn prestaties opnieuw gevolgd worden door de nodige Europese scouts. Daarbij ook die van Manchester United. Volgens Sky Germany-transferexpert Florian Plettenberg speurt de Engelse grootmacht actief de markt af om nieuwe coach Ruben Amorim van een extra spits te voorzien.

In die zoektocht zou ook Boniface op de radar zijn verschenen. Al is een transfer van de Nigeriaan pas ten vroegste pas komende zomer aan de orde. Bovendien ligt hij bij Leverkusen nog tot medio 2028 onder contract, de Duitse kampioen zal dus ongetwijfeld een fors bedrag verlangen.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

15
15
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

69
69
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

90
90
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

77
77
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

36
36
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

141
141
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

112
112
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

157
157
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

83
83
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

92
92
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

194
194
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

123
123
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

306
306
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

90
90
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

449
449
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

559
559
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

210
210
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

136
136
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

142
142
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

212
212
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

203
203

Meer sportnieuws