'United haalt nieuwe killer: vizier op JPL-bekende'

door
'United haalt nieuwe killer: vizier op JPL-bekende'

De Jupiler Pro League vormde de voorbije seizoenen voor verschillende spelers een springplank richting de Europese topcompetities. Zo ook voor Victor Boniface. De spits ruilde Union SG in voor Bayer Leverkusen en zou weldra een nieuwe toptransfer kunnen maken.

In de zomer van 2022 betaalde Union SG de nodige miljoenen om Boniface over te nemen van het Noorse Bodo/Glimt. Hij kreeg in het Dudenpark de lastige taak om topschutter Deniz Undav te doen vergeten. Maar daar slaagde hij met verve in.

De Nigeriaan groeide al snel uit tot één van de bepalende figuren bij Union. Uiteindelijk zou hij er 51 matchen afwerken, daarin was hij goed voor 17 goals en 13 assists. Zo hielp hij de club ei zo na aan de landstitel, terwijl hij ook zijn stempel drukte op de knappe campagne in de Europa League.

LEES OOK: Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Duitse dubbel in Leverkusen

Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de spits na amper één seizoen al zou vertrekken uit Brussel. Uiteindelijk was het Bayer Leverkusen dat hem wist te strikken voor ruim 20 miljoen euro. Maar Boniface blijkt die investering meer dan waard.

Met 21 goals en 10 assists had hij een groot aandeel in het superseizoen van Leverkusen, dat de Duitse dubbel pakte én de finale van de Europa League haalde. Ook in de huidige jaargang is Boniface opnieuw sterk van start gegaan met 8 doelpunten en 1 assist in 15 wedstrijden.

Door grote poort naar EPL

Momenteel is Boniface herstellende van een blessure aan de hamstrings. Maar eenmaal hij straks terug fit is, zullen zijn prestaties opnieuw gevolgd worden door de nodige Europese scouts. Daarbij ook die van Manchester United. Volgens Sky Germany-transferexpert Florian Plettenberg speurt de Engelse grootmacht actief de markt af om nieuwe coach Ruben Amorim van een extra spits te voorzien.

In die zoektocht zou ook Boniface op de radar zijn verschenen. Al is een transfer van de Nigeriaan pas ten vroegste pas komende zomer aan de orde. Bovendien ligt hij bij Leverkusen nog tot medio 2028 onder contract, de Duitse kampioen zal dus ongetwijfeld een fors bedrag verlangen.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

34
34
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

27
27
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

91
91
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

95
95
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

62
62
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

44
44
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

173
173
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

172
172
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

32
32
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

355
355
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

222
222
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

467
467
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

35
35
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

424
424
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

50
50
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

450
450
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

141
141
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

354
354
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

249
249
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

320
320
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

498
498
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

522
522
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

665
665

Meer sportnieuws