'United haalt nieuwe killer: vizier op JPL-bekende'

325
'United haalt nieuwe killer: vizier op JPL-bekende'

De Jupiler Pro League vormde de voorbije seizoenen voor verschillende spelers een springplank richting de Europese topcompetities. Zo ook voor Victor Boniface. De spits ruilde Union SG in voor Bayer Leverkusen en zou weldra een nieuwe toptransfer kunnen maken.

In de zomer van 2022 betaalde Union SG de nodige miljoenen om Boniface over te nemen van het Noorse Bodo/Glimt. Hij kreeg in het Dudenpark de lastige taak om topschutter Deniz Undav te doen vergeten. Maar daar slaagde hij met verve in.

De Nigeriaan groeide al snel uit tot één van de bepalende figuren bij Union. Uiteindelijk zou hij er 51 matchen afwerken, daarin was hij goed voor 17 goals en 13 assists. Zo hielp hij de club ei zo na aan de landstitel, terwijl hij ook zijn stempel drukte op de knappe campagne in de Europa League.

LEES OOK: 'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Duitse dubbel in Leverkusen

Er bestond dan ook weinig twijfel over dat de spits na amper één seizoen al zou vertrekken uit Brussel. Uiteindelijk was het Bayer Leverkusen dat hem wist te strikken voor ruim 20 miljoen euro. Maar Boniface blijkt die investering meer dan waard.

Met 21 goals en 10 assists had hij een groot aandeel in het superseizoen van Leverkusen, dat de Duitse dubbel pakte én de finale van de Europa League haalde. Ook in de huidige jaargang is Boniface opnieuw sterk van start gegaan met 8 doelpunten en 1 assist in 15 wedstrijden.

Door grote poort naar EPL

Momenteel is Boniface herstellende van een blessure aan de hamstrings. Maar eenmaal hij straks terug fit is, zullen zijn prestaties opnieuw gevolgd worden door de nodige Europese scouts. Daarbij ook die van Manchester United. Volgens Sky Germany-transferexpert Florian Plettenberg speurt de Engelse grootmacht actief de markt af om nieuwe coach Ruben Amorim van een extra spits te voorzien.

In die zoektocht zou ook Boniface op de radar zijn verschenen. Al is een transfer van de Nigeriaan pas ten vroegste pas komende zomer aan de orde. Bovendien ligt hij bij Leverkusen nog tot medio 2028 onder contract, de Duitse kampioen zal dus ongetwijfeld een fors bedrag verlangen.

Wie is volgens u de beste spits op dit moment?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

15
15
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

134
134
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

29
29
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

33
33
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

54
54
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

65
65
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

102
102
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

125
125
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

48
48
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

56
56
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

293
293
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

659
659
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

83
83
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

158
158
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

189
189
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

359
359
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

673
673
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

252
252
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

203
203
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

596
596
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

105
105

Meer sportnieuws