Matchwinnaar Lukaku tóch onder vuur: "Hij moest eruit!"

door
Matchwinnaar Lukaku tóch onder vuur:

Romelu Lukaku deed zijn ex-club AS Roma pijn en scoorde de winning-goal namens Napoli. De club van coach Antonio Conte staat aan de leiding in de Serie A met 29 punten uit dertien wedstrijden. Het Atalanta van Charles De Ketelaere, regerend landskampioen Inter, Fiorentina en Lazio volgen met 28 punten.

Het ligt aldus erg dicht bij elkaar in de Italiaanse hoogste klasse. Lukaku gaf verstek bij de Rode Duivels, maar stond wel aan de aftrap tegen ex-club AS Roma. En uiteindelijk werd Big Rom ook de matchwinnaar want hij scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd. Toch was er nadien wéér kritiek op de goaltjesdief.

LEES OOK: ‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Lukaku had geluk

In de 54e minuut tikte Lukaku het leer tegen de netten na een voorzet van Di Lorenzo. Volgens Italiaanse media had Lukaku toen al niet meer op het veld mogen staan. De aanvaller ging enkele keren fors in het duel, maar scheidsrechter Davide Massa hield telkens de gele kaart voor zich. Uiteindelijk kreeg Napoli geen enkele kaart, terwijl Roma drie keer geel kreeg.

Lukaku haalde in een eerste fase Celik onderuit, gelukkig raakte Big Rom hem niet vol anders had het zelfs rood kunnen zijn. Maar de spits kreeg aldus niets. In een tweede fase plantte Lukaku zijn studs in de borst van doelman Mile Svilar. Uiteraard had hij niet de intentie om dat te doen, maar volgens Corriere dello Sport verdiende dat zeker ook een gele kaart.

Claudio Ranieri zwijgt

Na afloop werd nieuwbakken AS Roma-coach Claudio Ranieri ook gevraagd naar de vreemde beslissingen van de ref in verband met Lukaku. “Had Lukaku verschillende gele kaarten moeten krijgen? Je wilt mij uit mijn kot lokken. Ja, hij moest er eigenlijk uit, maar dat is oké. Scheidsrechters kunnen fouten maken."

Ranieri zag wel dat de ref snel geel trok voor de Romeinen. “Vanavond werden onze spelers meteen geboekt, terwijl die van Napoli er telkens mee wegkwamen. Het is beter om je mond te houden, anders zeggen ze ‘hij heeft verloren en dan gaat hij klagen…’’, aldus Ranieri.

Speelt Romelu Lukaku dit seizoen met Napoli kampioen?

Meest recent

'Barça grijpt in na UCL-eliminatie: supertransfer in zicht'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

21
21
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

300
300
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

468
468
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

166
166
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

66
66
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

79
79
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

319
319
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

141
141
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

228
228
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

91
91
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

243
243
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

20
20
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

430
430
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

183
183
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

65
65
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

533
533
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

108
108
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

113
113
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

64
64
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

265
265
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

155
155
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

117
117
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

38
38
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53

Meer sportnieuws