'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

door
'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

Royal Antwerp FC overweegt een zet met de komst van Jesper Karlsson (26). De Zweedse ex-topper van AZ Alkmaar zit op een zijspoor bij Bologna en mag in januari vertrekken. Karlsson, bekend om zijn spectaculaire traptechniek en hoog rendement bij AZ (33 goals, 11 assists in 46 wedstrijden), zou een droomaanwinst zijn voor Marc Overmars en co. Met landgenoot Jacob Ondrejka als mogelijke partner in crime op de Bosuil, lijkt dit een transfer om van te smullen.

LEES OOK: 'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Ex-Eredivisie topper met ‘crazy’ traptechniek

Jesper Karlsson (26) zit op een zijspoor bij Bologna. De Zweedse aanvaller, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur.

Dit seizoen stond hij slechts één keer in de basis. Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis. Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ tonen interesse.

Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald. In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden.

Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws. “Al die uren samen, daarvan pluk ik nu nog de vruchten.”

Gek worden van Karlsson: bicycle kicks op de gekste momenten

Jesper Karlsson heeft nog een Belgische link met Pär Zetterberg. Ze zijn allebei afkomstig van Falkenberg en de 26-jarige aanvaller is goed bevriend met Erik, de zoon van Zetterberg.

Karlsson kende zijn beste periode bij AZ Alkmaar, waar hij het publiek vermaakte met zijn fraaie acties en schoten van grote afstanden - het handelsmerk van de aanvaller. Balaannames achter het standbeen en hakjes behoren ook tot het assortiment.

Bicycle kicks probeerde hij uit op de gekste momenten, maar dat werd hij niet altijd in dank afgenomen. Toen Karlsson in 2020 vanuit Zweden naar AZ kwam en op de eerste training al de nodige omhalen en hakjes probeerde, kreeg hij het direct aan de stok met aanvoerder Teun Koopmeiners.

Ook Pantelis Hatzidiakos werd daar weleens gek van. “Ik kan niet begrijpen waarom hij soms dingen doet in het veld. Maar ik moet hem ook leren begrijpen. Als aanvaller moet je bepaalde risico's nemen”, zei de verdediger aan Algemeen Dagblad.

Karlsson is de perfecte ijsbreker: enorm rendement bij AZ

Jesper Karlsson is ook een intelligente voetballer en zoekt altijd de actie op. Bij AZ Alkmaar haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Pär Zetterberg omschreef Karlsson daarom als de perfecte ijsbreker: iemand die een gesloten wedstrijd met een actie kan openbreken. Met Pierre Van Hooijdonk had Karlsson er al snel een grote fan bij. “Omdat hij levert, net als Steven Berghuis.”

Stefan Pettersson, die in de jaren tachtig en negentig 150 eredivisieduels speelde voor Ajax en nu teammanager is van het Zweedse nationale team, omschrijft Karlsson als een niet-typisch Zweedse voetballer. “Hij is heel opportunistisch en heeft veel zelfvertrouwen.”

Antwerp moet Karlsson halen

Meest recent

Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

68
68
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

33
33
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

68
68
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

488
488
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

103
103
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

33
33
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

30
30
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

252
252
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

229
229
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

126
126
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

352
352
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

313
313
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

195
195
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

65
65
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

341
341
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

118
118
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

68
68
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

236
236
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

374
374
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

410
410
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

326
326
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

389
389
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

155
155
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

405
405

Meer sportnieuws