'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

1001 stemmen
'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

Royal Antwerp FC overweegt een zet met de komst van Jesper Karlsson (26). De Zweedse ex-topper van AZ Alkmaar zit op een zijspoor bij Bologna en mag in januari vertrekken. Karlsson, bekend om zijn spectaculaire traptechniek en hoog rendement bij AZ (33 goals, 11 assists in 46 wedstrijden), zou een droomaanwinst zijn voor Marc Overmars en co. Met landgenoot Jacob Ondrejka als mogelijke partner in crime op de Bosuil, lijkt dit een transfer om van te smullen.

LEES OOK: 'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Ex-Eredivisie topper met ‘crazy’ traptechniek

Jesper Karlsson (26) zit op een zijspoor bij Bologna. De Zweedse aanvaller, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur.

Dit seizoen stond hij slechts één keer in de basis. Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis. Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ tonen interesse.

Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald. In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden.

Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws. “Al die uren samen, daarvan pluk ik nu nog de vruchten.”

Gek worden van Karlsson: bicycle kicks op de gekste momenten

Jesper Karlsson heeft nog een Belgische link met Pär Zetterberg. Ze zijn allebei afkomstig van Falkenberg en de 26-jarige aanvaller is goed bevriend met Erik, de zoon van Zetterberg.

Karlsson kende zijn beste periode bij AZ Alkmaar, waar hij het publiek vermaakte met zijn fraaie acties en schoten van grote afstanden - het handelsmerk van de aanvaller. Balaannames achter het standbeen en hakjes behoren ook tot het assortiment.

Bicycle kicks probeerde hij uit op de gekste momenten, maar dat werd hij niet altijd in dank afgenomen. Toen Karlsson in 2020 vanuit Zweden naar AZ kwam en op de eerste training al de nodige omhalen en hakjes probeerde, kreeg hij het direct aan de stok met aanvoerder Teun Koopmeiners.

Ook Pantelis Hatzidiakos werd daar weleens gek van. “Ik kan niet begrijpen waarom hij soms dingen doet in het veld. Maar ik moet hem ook leren begrijpen. Als aanvaller moet je bepaalde risico's nemen”, zei de verdediger aan Algemeen Dagblad.

Karlsson is de perfecte ijsbreker: enorm rendement bij AZ

Jesper Karlsson is ook een intelligente voetballer en zoekt altijd de actie op. Bij AZ Alkmaar haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Pär Zetterberg omschreef Karlsson daarom als de perfecte ijsbreker: iemand die een gesloten wedstrijd met een actie kan openbreken. Met Pierre Van Hooijdonk had Karlsson er al snel een grote fan bij. “Omdat hij levert, net als Steven Berghuis.”

Stefan Pettersson, die in de jaren tachtig en negentig 150 eredivisieduels speelde voor Ajax en nu teammanager is van het Zweedse nationale team, omschrijft Karlsson als een niet-typisch Zweedse voetballer. “Hij is heel opportunistisch en heeft veel zelfvertrouwen.”

Antwerp moet Karlsson halen

Meest recent

'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

5
5
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

16
16
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

14
14
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

83
83
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

31
31
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

145
145
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

70
70
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

151
151
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

28
28
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

236
236
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

164
164
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

800
800
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1041
1041
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

360
360
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

181
181
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

259
259
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

199
199
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

157
157
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

88
88
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

183
183
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

107
107
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

43
43
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

76
76
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

121
121

Meer sportnieuws