'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

1001 stemmen
'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

Royal Antwerp FC overweegt een zet met de komst van Jesper Karlsson (26). De Zweedse ex-topper van AZ Alkmaar zit op een zijspoor bij Bologna en mag in januari vertrekken. Karlsson, bekend om zijn spectaculaire traptechniek en hoog rendement bij AZ (33 goals, 11 assists in 46 wedstrijden), zou een droomaanwinst zijn voor Marc Overmars en co. Met landgenoot Jacob Ondrejka als mogelijke partner in crime op de Bosuil, lijkt dit een transfer om van te smullen.

LEES OOK: Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Ex-Eredivisie topper met ‘crazy’ traptechniek

Jesper Karlsson (26) zit op een zijspoor bij Bologna. De Zweedse aanvaller, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur.

Dit seizoen stond hij slechts één keer in de basis. Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis. Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ tonen interesse.

Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald. In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden.

Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws. “Al die uren samen, daarvan pluk ik nu nog de vruchten.”

Gek worden van Karlsson: bicycle kicks op de gekste momenten

Jesper Karlsson heeft nog een Belgische link met Pär Zetterberg. Ze zijn allebei afkomstig van Falkenberg en de 26-jarige aanvaller is goed bevriend met Erik, de zoon van Zetterberg.

Karlsson kende zijn beste periode bij AZ Alkmaar, waar hij het publiek vermaakte met zijn fraaie acties en schoten van grote afstanden - het handelsmerk van de aanvaller. Balaannames achter het standbeen en hakjes behoren ook tot het assortiment.

Bicycle kicks probeerde hij uit op de gekste momenten, maar dat werd hij niet altijd in dank afgenomen. Toen Karlsson in 2020 vanuit Zweden naar AZ kwam en op de eerste training al de nodige omhalen en hakjes probeerde, kreeg hij het direct aan de stok met aanvoerder Teun Koopmeiners.

Ook Pantelis Hatzidiakos werd daar weleens gek van. “Ik kan niet begrijpen waarom hij soms dingen doet in het veld. Maar ik moet hem ook leren begrijpen. Als aanvaller moet je bepaalde risico's nemen”, zei de verdediger aan Algemeen Dagblad.

Karlsson is de perfecte ijsbreker: enorm rendement bij AZ

Jesper Karlsson is ook een intelligente voetballer en zoekt altijd de actie op. Bij AZ Alkmaar haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Pär Zetterberg omschreef Karlsson daarom als de perfecte ijsbreker: iemand die een gesloten wedstrijd met een actie kan openbreken. Met Pierre Van Hooijdonk had Karlsson er al snel een grote fan bij. “Omdat hij levert, net als Steven Berghuis.”

Stefan Pettersson, die in de jaren tachtig en negentig 150 eredivisieduels speelde voor Ajax en nu teammanager is van het Zweedse nationale team, omschrijft Karlsson als een niet-typisch Zweedse voetballer. “Hij is heel opportunistisch en heeft veel zelfvertrouwen.”

Antwerp moet Karlsson halen

Meest recent

'Anderlecht grijpt nu ook naast Amerikaans toptalent'

De zoektocht naar versterking voor de flanken blijkt voor Anderlecht een werk van lange adem. Het ...

37
37
'KV Mechelen ziet nog goudhaantje vertrekken'

KV Mechelen hield zich deze zomer tot dusver vrij rustig op de transfermarkt. Met Corbanie, Praet en ...

42
42
'Spraakmakende transfer Salah is helemaal rond'

Mohamed Salah zorgde enkele maanden geleden voor een schokgolf door aan te kondigen dat hij deze ...

37
37
Union blijft positief: "Dat biedt perspectief"

Union heeft nog werk aan de winkel als het de league phase van de Champions League wil halen. Het ...

35
35
CL: Domper Lyon, draw tussen volgende Union-tegenstanders

Niet alleen Union kwam dinsdagavond in actie in de derde voorronde van de Champions League. Er ...

35
35
Enorme domper: Union laat gouden uitgangspositie nog liggen

Union zal dinsdagavond  een zuur gevoel overhouden aan zijn eerste belangrijke opdracht van het ...

131
131
Beerschot laat floptransfer vertrekken

Beerschot deed het vorig seizoen met een fel vernieuwde kern uitstekend, maar greep uiteindelijk net ...

54
54
'PSG geeft niet af in strijd om Godts'

Ondanks een ijzersterk seizoen bij Ajax, greep Mika Godts naast een plaats in de WK-selectie van de ...

107
107
'Anderlecht schiet nu toch in actie en legt bod neer'

Nu ook de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League bijna van start gaat, wordt het voor ...

522
522
Exit Overmars bij Antwerp? TD plots mysterieus

Bij Royal Antwerp FC is er eindelijk duidelijkheid over de nieuwe bazen. De club kan nu eindelijk ...

510
510
'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

164
164
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

617
617
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

37
37
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

118
118
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

57
57
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

393
393
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

204
204
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

623
623
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

236
236
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

774
774
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

945
945
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

112
112
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

563
563
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1978
1978
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

490
490

Meer sportnieuws