'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

1001
'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

Royal Antwerp FC overweegt een zet met de komst van Jesper Karlsson (26). De Zweedse ex-topper van AZ Alkmaar zit op een zijspoor bij Bologna en mag in januari vertrekken. Karlsson, bekend om zijn spectaculaire traptechniek en hoog rendement bij AZ (33 goals, 11 assists in 46 wedstrijden), zou een droomaanwinst zijn voor Marc Overmars en co. Met landgenoot Jacob Ondrejka als mogelijke partner in crime op de Bosuil, lijkt dit een transfer om van te smullen.

LEES OOK: 'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Ex-Eredivisie topper met ‘crazy’ traptechniek

Jesper Karlsson (26) zit op een zijspoor bij Bologna. De Zweedse aanvaller, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur.

Dit seizoen stond hij slechts één keer in de basis. Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis. Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ tonen interesse.

Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald. In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden.

Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws. “Al die uren samen, daarvan pluk ik nu nog de vruchten.”

Gek worden van Karlsson: bicycle kicks op de gekste momenten

Jesper Karlsson heeft nog een Belgische link met Pär Zetterberg. Ze zijn allebei afkomstig van Falkenberg en de 26-jarige aanvaller is goed bevriend met Erik, de zoon van Zetterberg.

Karlsson kende zijn beste periode bij AZ Alkmaar, waar hij het publiek vermaakte met zijn fraaie acties en schoten van grote afstanden - het handelsmerk van de aanvaller. Balaannames achter het standbeen en hakjes behoren ook tot het assortiment.

Bicycle kicks probeerde hij uit op de gekste momenten, maar dat werd hij niet altijd in dank afgenomen. Toen Karlsson in 2020 vanuit Zweden naar AZ kwam en op de eerste training al de nodige omhalen en hakjes probeerde, kreeg hij het direct aan de stok met aanvoerder Teun Koopmeiners.

Ook Pantelis Hatzidiakos werd daar weleens gek van. “Ik kan niet begrijpen waarom hij soms dingen doet in het veld. Maar ik moet hem ook leren begrijpen. Als aanvaller moet je bepaalde risico's nemen”, zei de verdediger aan Algemeen Dagblad.

Karlsson is de perfecte ijsbreker: enorm rendement bij AZ

Jesper Karlsson is ook een intelligente voetballer en zoekt altijd de actie op. Bij AZ Alkmaar haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Pär Zetterberg omschreef Karlsson daarom als de perfecte ijsbreker: iemand die een gesloten wedstrijd met een actie kan openbreken. Met Pierre Van Hooijdonk had Karlsson er al snel een grote fan bij. “Omdat hij levert, net als Steven Berghuis.”

Stefan Pettersson, die in de jaren tachtig en negentig 150 eredivisieduels speelde voor Ajax en nu teammanager is van het Zweedse nationale team, omschrijft Karlsson als een niet-typisch Zweedse voetballer. “Hij is heel opportunistisch en heeft veel zelfvertrouwen.”

Antwerp moet Karlsson halen

Meest recent

Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

17
17
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

37
37
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

150
150
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

184
184
Uitspraken Bruno zwáár onder vuur: "Bij de haren getrokken"

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

74
74
AA Gent genekt in Croky cup? Rik De Mil krijgt lik op stuk

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

49
49
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

148
148
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

39
39
'United op apegapen: nieuwe topcoach geeft groen licht'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

113
113
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

511
511
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

317
317
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

281
281
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

395
395
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

156
156
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

260
260
Engeland walgt: United-ploegmaat steekt Lammens mes in rug

Bij Manchester United ontploft het op alle fronten, en Senne Lammens staat er middenin. De ploegmaat ...

730
730
Anderlecht afgemaakt: "Al op drie fronten uitgeschakeld"

RSC Anderlecht ligt uit de Beker van België en de messen worden geslepen. Vitor Bruno & co ...

283
283
Vitinha: "Zij zijn de twee beste spelers ter wereld"

Paris Saint-Germain staat deze week voor een van de meest beladen affiches in de Champions League. ...

245
245
Keert voormalig talent van Anderlecht terug naar de JPL?

Belgische ploegen gaan vaak (te) ver kijken in hun zoektocht naar die witte merel. Nog te vaak doen ...

201
201
JPL-topclubs, opgelet: Belgische winger maakt furore

Belgische topclubs die nog een snelle, dribbelvaardige flankaanvaller zoeken: speur eens rond in ...

86
86
OHL wil eindelijk swingen: "Zou seizoen glans geven"

Bij OH Leuven wisten ze een glansloze bekerkwalificatie af te dwingen tegen Francs Borains. ...

36
36
Anderlecht greep naast toptransfer: "Kreeg rondleiding in de stad"

RSC Anderlecht kende een heel drukke zomermercato. De Brusselaars wisten niet altijd hun topfavoriet ...

240
240
STVV op zoek naar stunt: "Het wordt moeilijk"

STVV heeft indruk gemaakt tegen Lommel SK. Ze wonnen met 4-1 en plaatsten zich zo voor de volgende ...

62
62
Zulte Waregem lonkt naar méér: "Goede hoop"

Zulte Waregem doet het goed in de Jupiler Pro League. In de Beker van België kenden ze ook geen ...

111
111
Dure fout van Bruno: één speler blijkt onmisbaar

RSC Anderlecht speelde tegen Beerschot alweer zijn zeventiende match van het seizoen. Het verloor ...

345
345

Meer sportnieuws