'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

1001
'Antwerp FC maakt crazy transfer om van te smullen'

Royal Antwerp FC overweegt een zet met de komst van Jesper Karlsson (26). De Zweedse ex-topper van AZ Alkmaar zit op een zijspoor bij Bologna en mag in januari vertrekken. Karlsson, bekend om zijn spectaculaire traptechniek en hoog rendement bij AZ (33 goals, 11 assists in 46 wedstrijden), zou een droomaanwinst zijn voor Marc Overmars en co. Met landgenoot Jacob Ondrejka als mogelijke partner in crime op de Bosuil, lijkt dit een transfer om van te smullen.

LEES OOK: City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Ex-Eredivisie topper met ‘crazy’ traptechniek

Jesper Karlsson (26) zit op een zijspoor bij Bologna. De Zweedse aanvaller, die in de zomer van 2023 voor 11 miljoen euro werd overgenomen van AZ Alkmaar, heeft weinig plezier beleefd aan zijn Italiaanse avontuur.

Dit seizoen stond hij slechts één keer in de basis. Volgens Corriere dello Sport mag Karlsson in januari vertrekken, mogelijk op huurbasis. Clubs als Royal Antwerp FC, KRC Genk, FC Twente, FC Utrecht en zijn oude club AZ tonen interesse.

Vooral Antwerp lijkt een logische optie, aangezien Marc Overmars vaker spelers met een Eredivisie-achtergrond naar de Bosuil heeft gehaald. In Deurne Noord zou Karlsson zijn landgenoot Jacob Ondrejka terugvinden.

Zij speelden eerder samen bij IF Elfsborg en hij raakte onder de indruk van Karlssons traptechniek: “Zijn traptechniek is écht ‘crazy’”, zei Ondrejka aan Het Laatste Nieuws. “Al die uren samen, daarvan pluk ik nu nog de vruchten.”

Gek worden van Karlsson: bicycle kicks op de gekste momenten

Jesper Karlsson heeft nog een Belgische link met Pär Zetterberg. Ze zijn allebei afkomstig van Falkenberg en de 26-jarige aanvaller is goed bevriend met Erik, de zoon van Zetterberg.

Karlsson kende zijn beste periode bij AZ Alkmaar, waar hij het publiek vermaakte met zijn fraaie acties en schoten van grote afstanden - het handelsmerk van de aanvaller. Balaannames achter het standbeen en hakjes behoren ook tot het assortiment.

Bicycle kicks probeerde hij uit op de gekste momenten, maar dat werd hij niet altijd in dank afgenomen. Toen Karlsson in 2020 vanuit Zweden naar AZ kwam en op de eerste training al de nodige omhalen en hakjes probeerde, kreeg hij het direct aan de stok met aanvoerder Teun Koopmeiners.

Ook Pantelis Hatzidiakos werd daar weleens gek van. “Ik kan niet begrijpen waarom hij soms dingen doet in het veld. Maar ik moet hem ook leren begrijpen. Als aanvaller moet je bepaalde risico's nemen”, zei de verdediger aan Algemeen Dagblad.

Karlsson is de perfecte ijsbreker: enorm rendement bij AZ

Jesper Karlsson is ook een intelligente voetballer en zoekt altijd de actie op. Bij AZ Alkmaar haalde hij een hoog rendement van 33 goals en 11 assists in 46 wedstrijden, goed voor quasi één beslissende actie per wedstrijd.

Pär Zetterberg omschreef Karlsson daarom als de perfecte ijsbreker: iemand die een gesloten wedstrijd met een actie kan openbreken. Met Pierre Van Hooijdonk had Karlsson er al snel een grote fan bij. “Omdat hij levert, net als Steven Berghuis.”

Stefan Pettersson, die in de jaren tachtig en negentig 150 eredivisieduels speelde voor Ajax en nu teammanager is van het Zweedse nationale team, omschrijft Karlsson als een niet-typisch Zweedse voetballer. “Hij is heel opportunistisch en heeft veel zelfvertrouwen.”

Antwerp moet Karlsson halen

Meest recent

'Nachtmerrie voor Stankovic: transferwending in de maak'

Club Brugge zag afgelopen zomer zijn kassa weer stevig rinkelen. Het zag enkele smaakmakers de stap ...

43
43
Weldra Standard-reünie bij Rode Duivels?

Ten tijde van de gouden generatie was Standard nog één van de hofleveranciers van de ...

13
13
'Dilemma voor Van Bommel: 5 zware knopen door te hakken'

Het grote debuut van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels nadert met rasse schreden. ...

46
46
Storm blijft waaien boven KVDO: opvallende wending schokt

Het dossier dat al weken voor onrust zorgt binnen KV Diksmuide Oostende krijgt voorlopig geen nieuwe ...

21
21
'Alaba vindt na vertrek bij Real eindelijk nieuwe club'

De transfermarkt sloot enkele weken geleden in de meeste Europese voetballanden zijn deuren, maar ...

13
13
Eerste transfer van Union voor volgende zomer al bekend?

Net als de vorige jaren werden er afgelopen zomer opnieuw twijfels geplaatst bij Union. Opnieuw zag ...

48
48
Blunders deren Club niet: zeer straffe cijfers

Door het interlandvoetbal ligt de Jupiler Pro League een drietal weken stil. Met intussen toch al ...

118
118
Rode Duivels krijgen absolute topref tegen Italië

Vrijdagavond om 20u45 trappen de Rode Duivels helemaal hun nieuwe tijdperk af. Dan komen ze voor de ...

18
18
'Van Bommel en Mannaert grijpen stevig in bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

110
110
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

47
47
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

43
43
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

390
390
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

46
46
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

182
182
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

180
180
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

142
142
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

48
48
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

63
63
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

135
135
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

514
514
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

244
244
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

617
617
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

338
338
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

287
287

Meer sportnieuws