TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

375 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt weldra opnieuw een uitgaande toptransfer af te ronden. Zo wordt steeds harder aan de mouw van Joel Ordoñez getrokken. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook enkel de vraag wannéér de de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden. De kans bestaat echter dat er in januari al een bod volgt. Al zullen de geïnteresseerde ploegen wel hun beste beentje moeten voorzetten. Zo wordt gewag gemaakt van een bedrag in de grootorde als dat waarvoor Odilon Kossounou en Antonio Nusa werden verkocht, sommen die kunnen oplopen tot ruim 20 à 25 miljoen euro dus. En dat terwijl Ordoñez destijs voor 'slechts' 4 miljoen euro werd aangetrokken.

Ook RSC Anderlecht dreigt een smaakmaker kwijt te spelen. In de voorbije dagen raakte namelijk bekend dat Kasper Dolberg kan rekenen op interesse uit Duitsland, Italië en Engeland. Volgens La Dernière Heure zal sportief directeur Olivier Renard dan ook 'moeten vechten om Dolberg in januari te houden'. De aanvaller staat zelf niet te springen om te vertrekken en zou graag met Anderlecht een grote prijs pakken. Maar als straks een bod binnen komt waarbij hij zich zowel sportief als financieel kan verbeteren, zal het voor RSCA lastig worden hem te houden.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Christian Eriksen weldra vertrekt bij Manchester United. Zijn aflopende contract zal niet verlengd worden, mogelijk wordt hij in januari zelfs al verpatst. United zou dan genoegen nemen met een transfersom van 2 à 3 miljoen euro. Schotse media weten dat Celtic Glasgow een grote kanshebber is om hem aan te trekken. De topclub zou hem willen overtuigen met een meerjarig contract.

Manchester City maakte afgelopen donderdag bekend dat het nog een tijdje zal doorgaan met Pep Guardiola als hoofdcoach. De Spaanse succestrainer verlengde zijn contract tot medio 2027. Daar zouden wel enkele transfergaranties tegenover staan. Volgens El Nacional staan alvast twee La Liga-uitblinkers op zijn verlanglijst: middenvelder Martin Zubimendi (Real Sociedad) en aanvaller Rodrygo Goes (Real Madrid). In het geval van die laatste lijkt een transfer echter onwaarschijnlijk, tenzij een enorm geldbedrag op tafel komt.

Na zijn mislukte passage bij Club Brugge, verhuisde Roman Yaremchuk afgelopen zomer permanent naar Olympiacos. Maar ook daar kan de Oekraïense aanvaller voorlopig geen potten breken. Volgens buitenlandse bronnen mag Yaremchuk de club dan ook alweer verlaten en wil Olympiacos 6 à 7 miljoen euro vangen. Al lijkt de kans op dit moment klein dat zo'n bedrag op tafel zal komen.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

18
18
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

56
56
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

66
66
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

393
393
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

220
220
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

66
66
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

128
128
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

768
768
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

109
109
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

357
357
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

931
931
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1033
1033
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws