TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

375
TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt weldra opnieuw een uitgaande toptransfer af te ronden. Zo wordt steeds harder aan de mouw van Joel Ordoñez getrokken. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook enkel de vraag wannéér de de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden. De kans bestaat echter dat er in januari al een bod volgt. Al zullen de geïnteresseerde ploegen wel hun beste beentje moeten voorzetten. Zo wordt gewag gemaakt van een bedrag in de grootorde als dat waarvoor Odilon Kossounou en Antonio Nusa werden verkocht, sommen die kunnen oplopen tot ruim 20 à 25 miljoen euro dus. En dat terwijl Ordoñez destijs voor 'slechts' 4 miljoen euro werd aangetrokken.

Ook RSC Anderlecht dreigt een smaakmaker kwijt te spelen. In de voorbije dagen raakte namelijk bekend dat Kasper Dolberg kan rekenen op interesse uit Duitsland, Italië en Engeland. Volgens La Dernière Heure zal sportief directeur Olivier Renard dan ook 'moeten vechten om Dolberg in januari te houden'. De aanvaller staat zelf niet te springen om te vertrekken en zou graag met Anderlecht een grote prijs pakken. Maar als straks een bod binnen komt waarbij hij zich zowel sportief als financieel kan verbeteren, zal het voor RSCA lastig worden hem te houden.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Christian Eriksen weldra vertrekt bij Manchester United. Zijn aflopende contract zal niet verlengd worden, mogelijk wordt hij in januari zelfs al verpatst. United zou dan genoegen nemen met een transfersom van 2 à 3 miljoen euro. Schotse media weten dat Celtic Glasgow een grote kanshebber is om hem aan te trekken. De topclub zou hem willen overtuigen met een meerjarig contract.

Manchester City maakte afgelopen donderdag bekend dat het nog een tijdje zal doorgaan met Pep Guardiola als hoofdcoach. De Spaanse succestrainer verlengde zijn contract tot medio 2027. Daar zouden wel enkele transfergaranties tegenover staan. Volgens El Nacional staan alvast twee La Liga-uitblinkers op zijn verlanglijst: middenvelder Martin Zubimendi (Real Sociedad) en aanvaller Rodrygo Goes (Real Madrid). In het geval van die laatste lijkt een transfer echter onwaarschijnlijk, tenzij een enorm geldbedrag op tafel komt.

Na zijn mislukte passage bij Club Brugge, verhuisde Roman Yaremchuk afgelopen zomer permanent naar Olympiacos. Maar ook daar kan de Oekraïense aanvaller voorlopig geen potten breken. Volgens buitenlandse bronnen mag Yaremchuk de club dan ook alweer verlaten en wil Olympiacos 6 à 7 miljoen euro vangen. Al lijkt de kans op dit moment klein dat zo'n bedrag op tafel zal komen.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

12
12
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

75
75
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

31
31
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

36
36
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

97
97
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

27
27
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

112
112
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

661
661
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

40
40
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

59
59
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

59
59
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

319
319
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

143
143
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

87
87
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

173
173
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

227
227
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

172
172
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

111
111
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

222
222
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

129
129
Transfermislukking Union op tafel: “Bormans zéér kwaad”

Union SG groeide zeer snel uit tot een Belgische topclub na de promotie. In 2020 had het echter ook ...

79
79
Ronaldo achterna: nieuw avontuur Courtois en Gerzig?

De streamingdiensten focussen zich meer en meer op de sportwereld en de grote figuren achter de ...

34
34
Lierse jubelt met ruwe diamant: “Ik wil naar JPL”

Lierse speelt momenteel in de Challenger Pro League. De Belgische traditieclub heeft de ambitie om ...

96
96

Meer sportnieuws