TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt weldra opnieuw een uitgaande toptransfer af te ronden. Zo wordt steeds harder aan de mouw van Joel Ordoñez getrokken. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook enkel de vraag wannéér de de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden. De kans bestaat echter dat er in januari al een bod volgt. Al zullen de geïnteresseerde ploegen wel hun beste beentje moeten voorzetten. Zo wordt gewag gemaakt van een bedrag in de grootorde als dat waarvoor Odilon Kossounou en Antonio Nusa werden verkocht, sommen die kunnen oplopen tot ruim 20 à 25 miljoen euro dus. En dat terwijl Ordoñez destijs voor 'slechts' 4 miljoen euro werd aangetrokken.

Ook RSC Anderlecht dreigt een smaakmaker kwijt te spelen. In de voorbije dagen raakte namelijk bekend dat Kasper Dolberg kan rekenen op interesse uit Duitsland, Italië en Engeland. Volgens La Dernière Heure zal sportief directeur Olivier Renard dan ook 'moeten vechten om Dolberg in januari te houden'. De aanvaller staat zelf niet te springen om te vertrekken en zou graag met Anderlecht een grote prijs pakken. Maar als straks een bod binnen komt waarbij hij zich zowel sportief als financieel kan verbeteren, zal het voor RSCA lastig worden hem te houden.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Christian Eriksen weldra vertrekt bij Manchester United. Zijn aflopende contract zal niet verlengd worden, mogelijk wordt hij in januari zelfs al verpatst. United zou dan genoegen nemen met een transfersom van 2 à 3 miljoen euro. Schotse media weten dat Celtic Glasgow een grote kanshebber is om hem aan te trekken. De topclub zou hem willen overtuigen met een meerjarig contract.

Manchester City maakte afgelopen donderdag bekend dat het nog een tijdje zal doorgaan met Pep Guardiola als hoofdcoach. De Spaanse succestrainer verlengde zijn contract tot medio 2027. Daar zouden wel enkele transfergaranties tegenover staan. Volgens El Nacional staan alvast twee La Liga-uitblinkers op zijn verlanglijst: middenvelder Martin Zubimendi (Real Sociedad) en aanvaller Rodrygo Goes (Real Madrid). In het geval van die laatste lijkt een transfer echter onwaarschijnlijk, tenzij een enorm geldbedrag op tafel komt.

Na zijn mislukte passage bij Club Brugge, verhuisde Roman Yaremchuk afgelopen zomer permanent naar Olympiacos. Maar ook daar kan de Oekraïense aanvaller voorlopig geen potten breken. Volgens buitenlandse bronnen mag Yaremchuk de club dan ook alweer verlaten en wil Olympiacos 6 à 7 miljoen euro vangen. Al lijkt de kans op dit moment klein dat zo'n bedrag op tafel zal komen.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

40
40
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

38
38
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

17
17
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

112
112
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

79
79
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

96
96
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

91
91
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

123
123
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

203
203
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

47
47
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

226
226
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

497
497
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

174
174
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

381
381
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

88
88
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

133
133
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

135
135
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

348
348
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

64
64
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

250
250
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

375
375
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

205
205
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

205
205

Meer sportnieuws