TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt weldra opnieuw een uitgaande toptransfer af te ronden. Zo wordt steeds harder aan de mouw van Joel Ordoñez getrokken. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook enkel de vraag wannéér de de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden. De kans bestaat echter dat er in januari al een bod volgt. Al zullen de geïnteresseerde ploegen wel hun beste beentje moeten voorzetten. Zo wordt gewag gemaakt van een bedrag in de grootorde als dat waarvoor Odilon Kossounou en Antonio Nusa werden verkocht, sommen die kunnen oplopen tot ruim 20 à 25 miljoen euro dus. En dat terwijl Ordoñez destijs voor 'slechts' 4 miljoen euro werd aangetrokken.

Ook RSC Anderlecht dreigt een smaakmaker kwijt te spelen. In de voorbije dagen raakte namelijk bekend dat Kasper Dolberg kan rekenen op interesse uit Duitsland, Italië en Engeland. Volgens La Dernière Heure zal sportief directeur Olivier Renard dan ook 'moeten vechten om Dolberg in januari te houden'. De aanvaller staat zelf niet te springen om te vertrekken en zou graag met Anderlecht een grote prijs pakken. Maar als straks een bod binnen komt waarbij hij zich zowel sportief als financieel kan verbeteren, zal het voor RSCA lastig worden hem te houden.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Christian Eriksen weldra vertrekt bij Manchester United. Zijn aflopende contract zal niet verlengd worden, mogelijk wordt hij in januari zelfs al verpatst. United zou dan genoegen nemen met een transfersom van 2 à 3 miljoen euro. Schotse media weten dat Celtic Glasgow een grote kanshebber is om hem aan te trekken. De topclub zou hem willen overtuigen met een meerjarig contract.

Manchester City maakte afgelopen donderdag bekend dat het nog een tijdje zal doorgaan met Pep Guardiola als hoofdcoach. De Spaanse succestrainer verlengde zijn contract tot medio 2027. Daar zouden wel enkele transfergaranties tegenover staan. Volgens El Nacional staan alvast twee La Liga-uitblinkers op zijn verlanglijst: middenvelder Martin Zubimendi (Real Sociedad) en aanvaller Rodrygo Goes (Real Madrid). In het geval van die laatste lijkt een transfer echter onwaarschijnlijk, tenzij een enorm geldbedrag op tafel komt.

Na zijn mislukte passage bij Club Brugge, verhuisde Roman Yaremchuk afgelopen zomer permanent naar Olympiacos. Maar ook daar kan de Oekraïense aanvaller voorlopig geen potten breken. Volgens buitenlandse bronnen mag Yaremchuk de club dan ook alweer verlaten en wil Olympiacos 6 à 7 miljoen euro vangen. Al lijkt de kans op dit moment klein dat zo'n bedrag op tafel zal komen.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

61
61
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

156
156
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

32
32
'Genk pusht voor coach: gesprek met topkandidaat gepland'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

668
668
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

135
135
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

347
347
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

58
58
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

822
822
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

97
97
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

178
178
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

263
263
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

107
107
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

325
325
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

320
320
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

68
68
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

39
39
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

891
891
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

169
169
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

704
704
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

375
375
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

268
268
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

646
646
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

446
446
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

393
393

Meer sportnieuws