TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

door
TRANSFERUURTJE: 'Megawinst voor Club, dubbele bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met het voorbereiden van hun transferplannen en ondertussen wordt ook weer volop van trainer gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jupiler Pro League

Club Brugge lijkt weldra opnieuw een uitgaande toptransfer af te ronden. Zo wordt steeds harder aan de mouw van Joel Ordoñez getrokken. Volgens Het Laatste Nieuws is het dan ook enkel de vraag wannéér de de verdediger een nieuwe stap zal zetten. Club heeft alvast de intentie om hem minstens tot na het seizoen te houden. De kans bestaat echter dat er in januari al een bod volgt. Al zullen de geïnteresseerde ploegen wel hun beste beentje moeten voorzetten. Zo wordt gewag gemaakt van een bedrag in de grootorde als dat waarvoor Odilon Kossounou en Antonio Nusa werden verkocht, sommen die kunnen oplopen tot ruim 20 à 25 miljoen euro dus. En dat terwijl Ordoñez destijs voor 'slechts' 4 miljoen euro werd aangetrokken.

Ook RSC Anderlecht dreigt een smaakmaker kwijt te spelen. In de voorbije dagen raakte namelijk bekend dat Kasper Dolberg kan rekenen op interesse uit Duitsland, Italië en Engeland. Volgens La Dernière Heure zal sportief directeur Olivier Renard dan ook 'moeten vechten om Dolberg in januari te houden'. De aanvaller staat zelf niet te springen om te vertrekken en zou graag met Anderlecht een grote prijs pakken. Maar als straks een bod binnen komt waarbij hij zich zowel sportief als financieel kan verbeteren, zal het voor RSCA lastig worden hem te houden.

Buitenland

Het heeft er alle schijn van dat Christian Eriksen weldra vertrekt bij Manchester United. Zijn aflopende contract zal niet verlengd worden, mogelijk wordt hij in januari zelfs al verpatst. United zou dan genoegen nemen met een transfersom van 2 à 3 miljoen euro. Schotse media weten dat Celtic Glasgow een grote kanshebber is om hem aan te trekken. De topclub zou hem willen overtuigen met een meerjarig contract.

Manchester City maakte afgelopen donderdag bekend dat het nog een tijdje zal doorgaan met Pep Guardiola als hoofdcoach. De Spaanse succestrainer verlengde zijn contract tot medio 2027. Daar zouden wel enkele transfergaranties tegenover staan. Volgens El Nacional staan alvast twee La Liga-uitblinkers op zijn verlanglijst: middenvelder Martin Zubimendi (Real Sociedad) en aanvaller Rodrygo Goes (Real Madrid). In het geval van die laatste lijkt een transfer echter onwaarschijnlijk, tenzij een enorm geldbedrag op tafel komt.

Na zijn mislukte passage bij Club Brugge, verhuisde Roman Yaremchuk afgelopen zomer permanent naar Olympiacos. Maar ook daar kan de Oekraïense aanvaller voorlopig geen potten breken. Volgens buitenlandse bronnen mag Yaremchuk de club dan ook alweer verlaten en wil Olympiacos 6 à 7 miljoen euro vangen. Al lijkt de kans op dit moment klein dat zo'n bedrag op tafel zal komen.

Bij welke club verwacht u de drukste wintermercato?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

9
9
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

162
162
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

69
69
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

64
64
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

226
226
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

73
73
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

145
145
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

483
483
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

411
411
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

70
70
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

118
118
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

220
220
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

69
69
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

232
232
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

34
34
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

53
53
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

220
220
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

174
174
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

114
114
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

179
179
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

263
263
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

153
153
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

185
185
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

323
323

Meer sportnieuws