Sprookje gaat voort: City bevestigt groot nieuws Guardiola

door
Sprookje gaat voort: City bevestigt groot nieuws Guardiola

Manchester City zal ook in het komende seizoen geleid worden door Pep Guardiola. Eerder deze week raakte de bekend dat de Spaanse toptrainer zijn aflopende contract met een jaartje zou verlengen. Donderdagavond werd dat nieuws ook officieel gecommuniceerd door de Engelse kampioen.

Guardiola maakte destijds zelfs een meer dan aardige carrière als defensieve middenvelder. Zo werkte hij ruim 250 matchen voor FC Barcelona af. Na omzwervingen bij verschillende andere ploegen keerde hij terug naar de Catalaanse grootmacht om zijn loopbaan als coach te lanceren. En die werd een véél groter succes.

LEES OOK: Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Absolute prijzenpakker

Na enkele seizoenen in de jeugd van Barça kreeg hij in 2028 de touwtjes in handen van de eerste ploeg. Onder het bewind van Guardiola veroverde de club de ene prijs na de andere. Het spel dat daarbij geleverd werd, werd gerekend tot het beste in de geschiedenis. Tot de trainer in 2012 besloot om af te zwaaien.

Vervolgens nam hij een sabbatjaar, om daarna een spectaculaire comeback te maken in de voetballerij. Guardiola ging namelijk bij Bayern München aan de slag en ook daar werd zijn passage een gigantisch succes. En zo beukte de trainer ook de poort naar de Premier League open. In 2016 tekende de Spanjaard bij Manchester City.

Toekomst in Manchester

De rest is geschiedenis. Onder Guardiola won City zes landstitels, de Champions League, het WK voor clubs en tal van andere prijzen en bekers. Ondertussen inspireerde hij een hele nieuwe generatie trainers. Maar door zijn aflopende contract stond er in de voorbije maanden toch een vraagteken achter zijn toekomst in het Etihad Stadium.

Die twijfels zijn nu dus volledig van de baan. Guardiola en City maakten donderdagavond bekend dat hun samenwerking met verlengd wordt tot medio 2027. "Het is een eer, een plezier en een voorrecht om hier te zijn. Ik heb het eerder gezegd, maar ik heb hier alles wat een trainer zich kan wensen. Dat waardeer ik enorm", aldus de succestrainer, die dus minstens tien seizoenen voor City zal werken.

Foto: ManCity op X

Guardiola is de beste trainer van de 21ste eeuw ...

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

20
20
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

6
6
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

65
65
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

26
26
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

64
64
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

27
27
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

114
114
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

54
54
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

298
298
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

46
46
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

31
31
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

32
32
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

44
44
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

35
35
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

632
632
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

156
156
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

133
133
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

141
141
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

106
106
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

109
109
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

196
196
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

53
53
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

11
11
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

103
103
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws