Sprookje gaat voort: City bevestigt groot nieuws Guardiola

door
Sprookje gaat voort: City bevestigt groot nieuws Guardiola

Manchester City zal ook in het komende seizoen geleid worden door Pep Guardiola. Eerder deze week raakte de bekend dat de Spaanse toptrainer zijn aflopende contract met een jaartje zou verlengen. Donderdagavond werd dat nieuws ook officieel gecommuniceerd door de Engelse kampioen.

Guardiola maakte destijds zelfs een meer dan aardige carrière als defensieve middenvelder. Zo werkte hij ruim 250 matchen voor FC Barcelona af. Na omzwervingen bij verschillende andere ploegen keerde hij terug naar de Catalaanse grootmacht om zijn loopbaan als coach te lanceren. En die werd een véél groter succes.

LEES OOK: 'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Absolute prijzenpakker

Na enkele seizoenen in de jeugd van Barça kreeg hij in 2028 de touwtjes in handen van de eerste ploeg. Onder het bewind van Guardiola veroverde de club de ene prijs na de andere. Het spel dat daarbij geleverd werd, werd gerekend tot het beste in de geschiedenis. Tot de trainer in 2012 besloot om af te zwaaien.

Vervolgens nam hij een sabbatjaar, om daarna een spectaculaire comeback te maken in de voetballerij. Guardiola ging namelijk bij Bayern München aan de slag en ook daar werd zijn passage een gigantisch succes. En zo beukte de trainer ook de poort naar de Premier League open. In 2016 tekende de Spanjaard bij Manchester City.

Toekomst in Manchester

De rest is geschiedenis. Onder Guardiola won City zes landstitels, de Champions League, het WK voor clubs en tal van andere prijzen en bekers. Ondertussen inspireerde hij een hele nieuwe generatie trainers. Maar door zijn aflopende contract stond er in de voorbije maanden toch een vraagteken achter zijn toekomst in het Etihad Stadium.

Die twijfels zijn nu dus volledig van de baan. Guardiola en City maakten donderdagavond bekend dat hun samenwerking met verlengd wordt tot medio 2027. "Het is een eer, een plezier en een voorrecht om hier te zijn. Ik heb het eerder gezegd, maar ik heb hier alles wat een trainer zich kan wensen. Dat waardeer ik enorm", aldus de succestrainer, die dus minstens tien seizoenen voor City zal werken.

Foto: ManCity op X

Guardiola is de beste trainer van de 21ste eeuw ...

Meest recent

'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

58
58
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

37
37
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

101
101
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

50
50
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

147
147
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

294
294
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

359
359
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

165
165
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

183
183
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

112
112
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

289
289
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

686
686
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

200
200
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

168
168
'Lammens grijnst: United dropte heuse transferbom'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

146
146
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

277
277
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

335
335
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

38
38
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

283
283
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

357
357
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

106
106
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

227
227
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

202
202
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

200
200
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

514
514

Meer sportnieuws