'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

door
'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

Vlak voor de interlandbreak leed Cercle Brugge een zware nederlaag tegen Anderlecht, dat met 0-5 kwam winnen in het Jan Breydelstadion. Daarbij kon de Vereniging niet rekenen op Kevin Denkey, want de topschutter van vorig seizoen ontbrak in de selecite. Hij had namelijk de toestemming gekregen om over een transfer te onderhandelen.

Al snel werd ook duidelijk met welke club de Togolese spits aan de onderhandelingstafel zat. FC Cincinnati, één van de topclubs uit de Amerikaanse MLS, had zich namelijk gemeld voor Denkey. Nu lijkt die overgang stilaan zo goed als rond te zijn.

LEES OOK: Anderlecht of de VS? Vincent Janssen dropt grote hint

Cercle ziet kassa rinkelen voor Denkey

Het Laatste Nieuws meldt dat alle partijen er intussen uit zijn over een transfer. Die zal wellicht dinsdag officieel gemaakt worden. Cercle ziet de kassa rinkelen, want de transfer van Denkey zou meerdere records breken.

Cincinnati zou immers een vaste transfersom van maar liefst 15,3 miljoen euro op tafel leggen. Met bonussen kan die nog verder oplopen tot 16,6 miljoen euro. Daarnaast zou Cercle ook nog eens een doorverkooppercentage van 10 procent bedongen hebben.

Transferrecords sneuvelen

Daarmee is Denkey de duurste uitgaande transfer ooit van Cercle. Het vorige record stond op naam van Ayase Ueda, die in 2023 voor 12 miljoen naar Feyenoord trok. Daarnaast wordt Denkey ook de duurste inkomende transfer ooit in de MLS. Nooit betaalde een Amerikaanse club tot dusver meer dan 14,5 miljoen voor een speler.

Cercle zal wel nog enkele weken kunnen rekenen op Denkey, al is het nog niet helemaal duidelijk tot wanneer dat precies zal zijn. Hun laatste competitiewedstrijd dit kalenderjaar staat gepland voor 27 december tegen STVV, maar het wordt afwachten of dat nog met Denkey zal zijn.

Heeft Cercle een goede deal gesloten?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

26
26
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

20
20
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

37
37
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

208
208
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

85
85
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

121
121
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

198
198
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

123
123
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

83
83
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

96
96
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

282
282
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

920
920
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

99
99
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

80
80
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

92
92
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

355
355
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

499
499
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

402
402
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

739
739
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

214
214
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

272
272
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

546
546
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

377
377
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

291
291

Meer sportnieuws