'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

door
'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

Vlak voor de interlandbreak leed Cercle Brugge een zware nederlaag tegen Anderlecht, dat met 0-5 kwam winnen in het Jan Breydelstadion. Daarbij kon de Vereniging niet rekenen op Kevin Denkey, want de topschutter van vorig seizoen ontbrak in de selecite. Hij had namelijk de toestemming gekregen om over een transfer te onderhandelen.

Al snel werd ook duidelijk met welke club de Togolese spits aan de onderhandelingstafel zat. FC Cincinnati, één van de topclubs uit de Amerikaanse MLS, had zich namelijk gemeld voor Denkey. Nu lijkt die overgang stilaan zo goed als rond te zijn.

LEES OOK: Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle ziet kassa rinkelen voor Denkey

Het Laatste Nieuws meldt dat alle partijen er intussen uit zijn over een transfer. Die zal wellicht dinsdag officieel gemaakt worden. Cercle ziet de kassa rinkelen, want de transfer van Denkey zou meerdere records breken.

Cincinnati zou immers een vaste transfersom van maar liefst 15,3 miljoen euro op tafel leggen. Met bonussen kan die nog verder oplopen tot 16,6 miljoen euro. Daarnaast zou Cercle ook nog eens een doorverkooppercentage van 10 procent bedongen hebben.

Transferrecords sneuvelen

Daarmee is Denkey de duurste uitgaande transfer ooit van Cercle. Het vorige record stond op naam van Ayase Ueda, die in 2023 voor 12 miljoen naar Feyenoord trok. Daarnaast wordt Denkey ook de duurste inkomende transfer ooit in de MLS. Nooit betaalde een Amerikaanse club tot dusver meer dan 14,5 miljoen voor een speler.

Cercle zal wel nog enkele weken kunnen rekenen op Denkey, al is het nog niet helemaal duidelijk tot wanneer dat precies zal zijn. Hun laatste competitiewedstrijd dit kalenderjaar staat gepland voor 27 december tegen STVV, maar het wordt afwachten of dat nog met Denkey zal zijn.

Heeft Cercle een goede deal gesloten?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

38
38
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

147
147
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

22
22
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

16
16
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

40
40
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

72
72
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

20
20
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

50
50
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

40
40
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

84
84
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

38
38
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

166
166
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

118
118
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

687
687
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

205
205
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws