'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

door
'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

Vlak voor de interlandbreak leed Cercle Brugge een zware nederlaag tegen Anderlecht, dat met 0-5 kwam winnen in het Jan Breydelstadion. Daarbij kon de Vereniging niet rekenen op Kevin Denkey, want de topschutter van vorig seizoen ontbrak in de selecite. Hij had namelijk de toestemming gekregen om over een transfer te onderhandelen.

Al snel werd ook duidelijk met welke club de Togolese spits aan de onderhandelingstafel zat. FC Cincinnati, één van de topclubs uit de Amerikaanse MLS, had zich namelijk gemeld voor Denkey. Nu lijkt die overgang stilaan zo goed als rond te zijn.

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Cercle ziet kassa rinkelen voor Denkey

Het Laatste Nieuws meldt dat alle partijen er intussen uit zijn over een transfer. Die zal wellicht dinsdag officieel gemaakt worden. Cercle ziet de kassa rinkelen, want de transfer van Denkey zou meerdere records breken.

Cincinnati zou immers een vaste transfersom van maar liefst 15,3 miljoen euro op tafel leggen. Met bonussen kan die nog verder oplopen tot 16,6 miljoen euro. Daarnaast zou Cercle ook nog eens een doorverkooppercentage van 10 procent bedongen hebben.

Transferrecords sneuvelen

Daarmee is Denkey de duurste uitgaande transfer ooit van Cercle. Het vorige record stond op naam van Ayase Ueda, die in 2023 voor 12 miljoen naar Feyenoord trok. Daarnaast wordt Denkey ook de duurste inkomende transfer ooit in de MLS. Nooit betaalde een Amerikaanse club tot dusver meer dan 14,5 miljoen voor een speler.

Cercle zal wel nog enkele weken kunnen rekenen op Denkey, al is het nog niet helemaal duidelijk tot wanneer dat precies zal zijn. Hun laatste competitiewedstrijd dit kalenderjaar staat gepland voor 27 december tegen STVV, maar het wordt afwachten of dat nog met Denkey zal zijn.

Heeft Cercle een goede deal gesloten?

Meest recent

'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

4
4
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

236
236
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

11
11
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

62
62
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

87
87
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

110
110
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

72
72
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

59
59
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

170
170
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

226
226
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

92
92
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

139
139
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

348
348
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

304
304
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

104
104
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

173
173
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

326
326
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

149
149
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

121
121
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

158
158
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

536
536
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

103
103
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

613
613
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

1104
1104
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

160
160

Meer sportnieuws