'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

door
'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

Vlak voor de interlandbreak leed Cercle Brugge een zware nederlaag tegen Anderlecht, dat met 0-5 kwam winnen in het Jan Breydelstadion. Daarbij kon de Vereniging niet rekenen op Kevin Denkey, want de topschutter van vorig seizoen ontbrak in de selecite. Hij had namelijk de toestemming gekregen om over een transfer te onderhandelen.

Al snel werd ook duidelijk met welke club de Togolese spits aan de onderhandelingstafel zat. FC Cincinnati, één van de topclubs uit de Amerikaanse MLS, had zich namelijk gemeld voor Denkey. Nu lijkt die overgang stilaan zo goed als rond te zijn.

LEES OOK: Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Cercle ziet kassa rinkelen voor Denkey

Het Laatste Nieuws meldt dat alle partijen er intussen uit zijn over een transfer. Die zal wellicht dinsdag officieel gemaakt worden. Cercle ziet de kassa rinkelen, want de transfer van Denkey zou meerdere records breken.

Cincinnati zou immers een vaste transfersom van maar liefst 15,3 miljoen euro op tafel leggen. Met bonussen kan die nog verder oplopen tot 16,6 miljoen euro. Daarnaast zou Cercle ook nog eens een doorverkooppercentage van 10 procent bedongen hebben.

Transferrecords sneuvelen

Daarmee is Denkey de duurste uitgaande transfer ooit van Cercle. Het vorige record stond op naam van Ayase Ueda, die in 2023 voor 12 miljoen naar Feyenoord trok. Daarnaast wordt Denkey ook de duurste inkomende transfer ooit in de MLS. Nooit betaalde een Amerikaanse club tot dusver meer dan 14,5 miljoen voor een speler.

Cercle zal wel nog enkele weken kunnen rekenen op Denkey, al is het nog niet helemaal duidelijk tot wanneer dat precies zal zijn. Hun laatste competitiewedstrijd dit kalenderjaar staat gepland voor 27 december tegen STVV, maar het wordt afwachten of dat nog met Denkey zal zijn.

Heeft Cercle een goede deal gesloten?

Meest recent

Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

0
0
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

77
77
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

30
30
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

17
17
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

35
35
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

89
89
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

18
18
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

22
22
Omwenteling in titelstrijd: "Zo word je géén kampioen"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

266
266
Eden Hazard bekent kleur: twee topfavorieten voor WK '26

Het aftellen tot het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico is nu ook echt begonnen. Zo zijn ...

196
196
Hete transferzomer KRC Genk: zestal op weg naar uitgang?

KRC Genk is bezig aan een behoorlijk wisselvallig seizoen. Desondanks hebben de Limburgers ...

307
307
Anderlecht leeft weer: Proto verklapt 'geheim' van Taravel

Bij RSC Anderlecht heerst nog steeds heel wat onduidelijkheid omtrent het trainersdossier. De kans ...

357
357
VRT in paniek: bom onder stoel van Van Gucht

De VRT schuift Ruben Van Gucht opzij voor het WK voetbal van 2026, en dat zorgt voor heel wat ...

283
283
Schoktransfer Lukaku? 'Napoli-toekomst in handen één man'

Romelu Lukaku scoorde afgelopen weekend eindelijk zijn eerste doelpunt van het seizoen namens SSC ...

131
131
'Atlético helemaal verknocht: Club-ster bovenaan lijstje'

Club Brugge slaagde er uiteindelijk niet in om Atlético Madrid uit de Champions League te ...

370
370
Zorgen Garcia: drie Club-spelers in basis op cruciale stage?

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

286
286
Bekerkoorts stijgt: Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over finale

Na de recente 6 op 6 lijkt RSC Anderlecht nagenoeg zeker van zijn plek in de Champions' Play-Offs. ...

729
729
Joos heeft voorkeur: "Ik wil hen erbij in Play-Off I"

Met nog drie speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie ligt de strijd om de Champions' ...

371
371
Liverpool gaat knullig met billen bloot bij rode lantaarn

Liverpool heeft dinsdagavond nogmaals averij opgelopen in de strijd om de top vier in de Premier ...

62
62
Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

91
91
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

88
88
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

60
60
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

190
190
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

70
70
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

99
99

Meer sportnieuws