'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

490 stemmen
'Toptransfer Denkey rond: Cercle slaat record aan diggelen'

Vlak voor de interlandbreak leed Cercle Brugge een zware nederlaag tegen Anderlecht, dat met 0-5 kwam winnen in het Jan Breydelstadion. Daarbij kon de Vereniging niet rekenen op Kevin Denkey, want de topschutter van vorig seizoen ontbrak in de selecite. Hij had namelijk de toestemming gekregen om over een transfer te onderhandelen.

Al snel werd ook duidelijk met welke club de Togolese spits aan de onderhandelingstafel zat. FC Cincinnati, één van de topclubs uit de Amerikaanse MLS, had zich namelijk gemeld voor Denkey. Nu lijkt die overgang stilaan zo goed als rond te zijn.

LEES OOK: ‘Romano meldt Lukaku-nieuws: club haakt af, één favoriet’

Cercle ziet kassa rinkelen voor Denkey

Het Laatste Nieuws meldt dat alle partijen er intussen uit zijn over een transfer. Die zal wellicht dinsdag officieel gemaakt worden. Cercle ziet de kassa rinkelen, want de transfer van Denkey zou meerdere records breken.

Cincinnati zou immers een vaste transfersom van maar liefst 15,3 miljoen euro op tafel leggen. Met bonussen kan die nog verder oplopen tot 16,6 miljoen euro. Daarnaast zou Cercle ook nog eens een doorverkooppercentage van 10 procent bedongen hebben.

Transferrecords sneuvelen

Daarmee is Denkey de duurste uitgaande transfer ooit van Cercle. Het vorige record stond op naam van Ayase Ueda, die in 2023 voor 12 miljoen naar Feyenoord trok. Daarnaast wordt Denkey ook de duurste inkomende transfer ooit in de MLS. Nooit betaalde een Amerikaanse club tot dusver meer dan 14,5 miljoen voor een speler.

Cercle zal wel nog enkele weken kunnen rekenen op Denkey, al is het nog niet helemaal duidelijk tot wanneer dat precies zal zijn. Hun laatste competitiewedstrijd dit kalenderjaar staat gepland voor 27 december tegen STVV, maar het wordt afwachten of dat nog met Denkey zal zijn.

Heeft Cercle een goede deal gesloten?

Meest recent

Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

34
34
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

31
31
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

47
47
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

63
63
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

41
41
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

296
296
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

279
279
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

298
298
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

725
725
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

674
674
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

197
197
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

516
516
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

623
623
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

242
242
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

916
916
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

805
805
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

387
387
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

883
883
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

205
205
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

355
355
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

510
510
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

121
121
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

562
562
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

127
127
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1066
1066

Meer sportnieuws