Mes op de keel bij Jonge Duivels: "Dan blijf je beter thuis"

door
Mes op de keel bij Jonge Duivels:

Komende zomer wordt in Slowakije het Europees kampioenschap U21 afgewerkt. De kans dat de Belgische beloften dan van de partij zullen zijn, is bijzonder klein. Aanstaande dinsdag zullen ze een half mirakel nodig hebben om zich alsnog te plaatsen.

Tijdens het vorige EK voor beloften sneuvelden de Belgen op pijnlijke wijze in de groepsfase. Achteraf werden dan ook de nodige wijzigingen doorgevoerd. Bondscoach Jacky Mathijssen werd aan de kant geschoven ten faveure van Gill Swerts. Die zorgde op zijn beurt voor behoorlijk wat aanpassingen aan de selectie.

Deze nieuwe wind leek zijn vruchten ook af te werpen. Zo werkten de Jonge Duivels een behoorlijk geslaagde kwalificatiecampagne af. Ze moesten enkel hun meerdere erkennen in het ongenaakbare Spanje. Daarachter werd vrij overtuigend beslag gelegd op de tweede plaats, wat recht gaf op een barrageduel voor het EK.

LEES OOK: Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Meer concentratie

In die barrages vormden de leeftijdsgenoten van Tsjechië de tegenstander van dienst. Hoewel Swerts verschillende jongens moest afstaan aan de eerste ploeg, waren de Belgen op papier favoriet voor dat tweeluik. Maar in de heenmatch werden ze vrijdagavond koud gepakt: 0-2-nederlaag.

Bijgevolg zullen ze dinsdag in de terugwedstrijd dus een half mirakel nodig hebben. Desondanks is het geloof niet verdwenen. "Voor dinsdag hoeven we niet te veel te veranderen, gewoon wat harder werken en iets meer geconcentreerd zijn. Dan kan alles nog", maakte Lucas Stassin zich sterk bij Sporza.

Voldoende kwaliteit

Ook middenvelder Mathias Delorge wil niet spreken over een verloren zaak. Al beseft hij maar al te goed dat het bijzonder lastig wordt om deze scheve situatie nog recht te zetten. "Als we naar daar trekken met het idee dat het niet zal lukken, dan kunnen we beter thuis blijven. We hebben genoeg kwaliteit in de groep, de wil om door te stoten is er ook en door de wijzigingen zijn er veel jongens die gretig zijn en zich willen tonen", aldus Delorge.

De jeugdploegen worden goed geleid vanuit de KBVB ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

22
22
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

7
7
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

35
35
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

39
39
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

77
77
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

101
101
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

108
108
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

82
82
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

77
77
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

74
74
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

367
367
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

95
95
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

53
53
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

195
195
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

222
222
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

300
300
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

158
158
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

208
208
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

447
447
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

635
635
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

355
355
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

149
149
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

168
168

Meer sportnieuws