Mes op de keel bij Jonge Duivels: "Dan blijf je beter thuis"

door
Mes op de keel bij Jonge Duivels:

Komende zomer wordt in Slowakije het Europees kampioenschap U21 afgewerkt. De kans dat de Belgische beloften dan van de partij zullen zijn, is bijzonder klein. Aanstaande dinsdag zullen ze een half mirakel nodig hebben om zich alsnog te plaatsen.

Tijdens het vorige EK voor beloften sneuvelden de Belgen op pijnlijke wijze in de groepsfase. Achteraf werden dan ook de nodige wijzigingen doorgevoerd. Bondscoach Jacky Mathijssen werd aan de kant geschoven ten faveure van Gill Swerts. Die zorgde op zijn beurt voor behoorlijk wat aanpassingen aan de selectie.

Deze nieuwe wind leek zijn vruchten ook af te werpen. Zo werkten de Jonge Duivels een behoorlijk geslaagde kwalificatiecampagne af. Ze moesten enkel hun meerdere erkennen in het ongenaakbare Spanje. Daarachter werd vrij overtuigend beslag gelegd op de tweede plaats, wat recht gaf op een barrageduel voor het EK.

LEES OOK: 'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Meer concentratie

In die barrages vormden de leeftijdsgenoten van Tsjechië de tegenstander van dienst. Hoewel Swerts verschillende jongens moest afstaan aan de eerste ploeg, waren de Belgen op papier favoriet voor dat tweeluik. Maar in de heenmatch werden ze vrijdagavond koud gepakt: 0-2-nederlaag.

Bijgevolg zullen ze dinsdag in de terugwedstrijd dus een half mirakel nodig hebben. Desondanks is het geloof niet verdwenen. "Voor dinsdag hoeven we niet te veel te veranderen, gewoon wat harder werken en iets meer geconcentreerd zijn. Dan kan alles nog", maakte Lucas Stassin zich sterk bij Sporza.

Voldoende kwaliteit

Ook middenvelder Mathias Delorge wil niet spreken over een verloren zaak. Al beseft hij maar al te goed dat het bijzonder lastig wordt om deze scheve situatie nog recht te zetten. "Als we naar daar trekken met het idee dat het niet zal lukken, dan kunnen we beter thuis blijven. We hebben genoeg kwaliteit in de groep, de wil om door te stoten is er ook en door de wijzigingen zijn er veel jongens die gretig zijn en zich willen tonen", aldus Delorge.

De jeugdploegen worden goed geleid vanuit de KBVB ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

31
31
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

115
115
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

86
86
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

120
120
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

161
161
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

208
208
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

11
11
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

344
344
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

240
240
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

56
56
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

531
531
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

501
501

Meer sportnieuws