Mes op de keel bij Jonge Duivels: "Dan blijf je beter thuis"

door
Mes op de keel bij Jonge Duivels:

Komende zomer wordt in Slowakije het Europees kampioenschap U21 afgewerkt. De kans dat de Belgische beloften dan van de partij zullen zijn, is bijzonder klein. Aanstaande dinsdag zullen ze een half mirakel nodig hebben om zich alsnog te plaatsen.

Tijdens het vorige EK voor beloften sneuvelden de Belgen op pijnlijke wijze in de groepsfase. Achteraf werden dan ook de nodige wijzigingen doorgevoerd. Bondscoach Jacky Mathijssen werd aan de kant geschoven ten faveure van Gill Swerts. Die zorgde op zijn beurt voor behoorlijk wat aanpassingen aan de selectie.

Deze nieuwe wind leek zijn vruchten ook af te werpen. Zo werkten de Jonge Duivels een behoorlijk geslaagde kwalificatiecampagne af. Ze moesten enkel hun meerdere erkennen in het ongenaakbare Spanje. Daarachter werd vrij overtuigend beslag gelegd op de tweede plaats, wat recht gaf op een barrageduel voor het EK.

LEES OOK: 'Straffe toekomstwending voor Stassin'

Meer concentratie

In die barrages vormden de leeftijdsgenoten van Tsjechië de tegenstander van dienst. Hoewel Swerts verschillende jongens moest afstaan aan de eerste ploeg, waren de Belgen op papier favoriet voor dat tweeluik. Maar in de heenmatch werden ze vrijdagavond koud gepakt: 0-2-nederlaag.

Bijgevolg zullen ze dinsdag in de terugwedstrijd dus een half mirakel nodig hebben. Desondanks is het geloof niet verdwenen. "Voor dinsdag hoeven we niet te veel te veranderen, gewoon wat harder werken en iets meer geconcentreerd zijn. Dan kan alles nog", maakte Lucas Stassin zich sterk bij Sporza.

Voldoende kwaliteit

Ook middenvelder Mathias Delorge wil niet spreken over een verloren zaak. Al beseft hij maar al te goed dat het bijzonder lastig wordt om deze scheve situatie nog recht te zetten. "Als we naar daar trekken met het idee dat het niet zal lukken, dan kunnen we beter thuis blijven. We hebben genoeg kwaliteit in de groep, de wil om door te stoten is er ook en door de wijzigingen zijn er veel jongens die gretig zijn en zich willen tonen", aldus Delorge.

De jeugdploegen worden goed geleid vanuit de KBVB ...

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

27
27
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

21
21
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

184
184
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

56
56
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

152
152
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

153
153
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

61
61
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

158
158
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

504
504
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

112
112
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

61
61
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

566
566
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

386
386
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

71
71
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

95
95
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

542
542
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

436
436
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

152
152
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

124
124
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

127
127
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

410
410
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

304
304
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

394
394

Meer sportnieuws