Mes op de keel bij Jonge Duivels: "Dan blijf je beter thuis"

door
Mes op de keel bij Jonge Duivels:

Komende zomer wordt in Slowakije het Europees kampioenschap U21 afgewerkt. De kans dat de Belgische beloften dan van de partij zullen zijn, is bijzonder klein. Aanstaande dinsdag zullen ze een half mirakel nodig hebben om zich alsnog te plaatsen.

Tijdens het vorige EK voor beloften sneuvelden de Belgen op pijnlijke wijze in de groepsfase. Achteraf werden dan ook de nodige wijzigingen doorgevoerd. Bondscoach Jacky Mathijssen werd aan de kant geschoven ten faveure van Gill Swerts. Die zorgde op zijn beurt voor behoorlijk wat aanpassingen aan de selectie.

Deze nieuwe wind leek zijn vruchten ook af te werpen. Zo werkten de Jonge Duivels een behoorlijk geslaagde kwalificatiecampagne af. Ze moesten enkel hun meerdere erkennen in het ongenaakbare Spanje. Daarachter werd vrij overtuigend beslag gelegd op de tweede plaats, wat recht gaf op een barrageduel voor het EK.

Meer concentratie

In die barrages vormden de leeftijdsgenoten van Tsjechië de tegenstander van dienst. Hoewel Swerts verschillende jongens moest afstaan aan de eerste ploeg, waren de Belgen op papier favoriet voor dat tweeluik. Maar in de heenmatch werden ze vrijdagavond koud gepakt: 0-2-nederlaag.

Bijgevolg zullen ze dinsdag in de terugwedstrijd dus een half mirakel nodig hebben. Desondanks is het geloof niet verdwenen. "Voor dinsdag hoeven we niet te veel te veranderen, gewoon wat harder werken en iets meer geconcentreerd zijn. Dan kan alles nog", maakte Lucas Stassin zich sterk bij Sporza.

Voldoende kwaliteit

Ook middenvelder Mathias Delorge wil niet spreken over een verloren zaak. Al beseft hij maar al te goed dat het bijzonder lastig wordt om deze scheve situatie nog recht te zetten. "Als we naar daar trekken met het idee dat het niet zal lukken, dan kunnen we beter thuis blijven. We hebben genoeg kwaliteit in de groep, de wil om door te stoten is er ook en door de wijzigingen zijn er veel jongens die gretig zijn en zich willen tonen", aldus Delorge.

De jeugdploegen worden goed geleid vanuit de KBVB ...

Meest recent

Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

1
1
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

106
106
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

539
539
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

15
15
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

68
68
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

176
176
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

53
53
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

117
117
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

258
258
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

57
57
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

167
167
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

81
81
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

538
538
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

325
325
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

282
282
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

295
295
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

555
555
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

274
274
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

63
63
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

179
179
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

95
95
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

596
596
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

176
176
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

111
111
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

181
181

Meer sportnieuws