Mes op de keel bij Jonge Duivels: "Dan blijf je beter thuis"

84 stemmen
Mes op de keel bij Jonge Duivels:

Komende zomer wordt in Slowakije het Europees kampioenschap U21 afgewerkt. De kans dat de Belgische beloften dan van de partij zullen zijn, is bijzonder klein. Aanstaande dinsdag zullen ze een half mirakel nodig hebben om zich alsnog te plaatsen.

Tijdens het vorige EK voor beloften sneuvelden de Belgen op pijnlijke wijze in de groepsfase. Achteraf werden dan ook de nodige wijzigingen doorgevoerd. Bondscoach Jacky Mathijssen werd aan de kant geschoven ten faveure van Gill Swerts. Die zorgde op zijn beurt voor behoorlijk wat aanpassingen aan de selectie.

Deze nieuwe wind leek zijn vruchten ook af te werpen. Zo werkten de Jonge Duivels een behoorlijk geslaagde kwalificatiecampagne af. Ze moesten enkel hun meerdere erkennen in het ongenaakbare Spanje. Daarachter werd vrij overtuigend beslag gelegd op de tweede plaats, wat recht gaf op een barrageduel voor het EK.

LEES OOK: Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Meer concentratie

In die barrages vormden de leeftijdsgenoten van Tsjechië de tegenstander van dienst. Hoewel Swerts verschillende jongens moest afstaan aan de eerste ploeg, waren de Belgen op papier favoriet voor dat tweeluik. Maar in de heenmatch werden ze vrijdagavond koud gepakt: 0-2-nederlaag.

Bijgevolg zullen ze dinsdag in de terugwedstrijd dus een half mirakel nodig hebben. Desondanks is het geloof niet verdwenen. "Voor dinsdag hoeven we niet te veel te veranderen, gewoon wat harder werken en iets meer geconcentreerd zijn. Dan kan alles nog", maakte Lucas Stassin zich sterk bij Sporza.

Voldoende kwaliteit

Ook middenvelder Mathias Delorge wil niet spreken over een verloren zaak. Al beseft hij maar al te goed dat het bijzonder lastig wordt om deze scheve situatie nog recht te zetten. "Als we naar daar trekken met het idee dat het niet zal lukken, dan kunnen we beter thuis blijven. We hebben genoeg kwaliteit in de groep, de wil om door te stoten is er ook en door de wijzigingen zijn er veel jongens die gretig zijn en zich willen tonen", aldus Delorge.

De jeugdploegen worden goed geleid vanuit de KBVB ...

Meest recent

'Union SG neemt beslissing over vertrek Burgess'

Christian Burgess speelde gisteren alweer in een zetel tegen RSC Anderlecht. Opvallend: de Britse ...

47
47
Mechele en Vanaken genieten: "Ik kan de volgende zijn"

Club Brugge nam op heel mooie wijze afscheid van Simon Mignolet. Veruit een van de beste keepers ...

37
37
Toptransfer OHL: "Er is interesse uit Italië"

Bij OH Leuven wisten ze zich te handhaven in de Jupiler Pro League, maar dat is dan ook het enige ...

31
31
Sterkhouder STVV dropt bommetje: "Mogelijk laatste partij"

STVV kende een prachtig seizoen en sloot af met een 3-0-zege tegen KV Mechelen. Na de match was er ...

46
46
'Anderlecht casht: 35 miljoen euro in de kassa'

RSC Anderlecht heeft een moeilijk seizoen afgerond met een vierde plaats en een Europees ticket. De ...

635
635
Patro Eisden wil méér: "We kijken ook naar de VS"

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

40
40
Union-preses gooit kaarten open: "Verwacht dat hij blijft"

Union SG kan terugblikken op een geslaagd seizoen. De Brusselaars pakten de beker van België en ...

36
36
Voorrondes Europa: zware dobber Anderlecht, exotische trip Genk/Gent

De Play-Offs in de Jupiler Pro League zitten erop. KRC Genk en AA Gent betwisten nog een barrageduel ...

590
590
Dramatische aftocht Hazard: kranten spijkerhard na fiasco

Thorgan Hazard heeft zijn Anderlecht-carrière in mineur afgesloten. De voormalige Rode Duivel ...

290
290
'Mourinho zet Barça in hemd: Real-transfer van 70 miljoen'

Nu het seizoen van Real Madrid er officieel opzit, wordt weldra een officiële aankondiging ...

158
158
De Mil trekt drastische Club Brugge-conclusie na pandoering

AA Gent is er op de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs in geslaagd de vijfde plaats vast te ...

516
516
Club Brugge-fans steigeren: ‘15M voor déze speler?’

Club Brugge wil groot uitpakken op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt daarvoor naar Frankrijk, maar ...

589
589
Totale vernedering Anderlecht: supporters ondernemen actie

Het seizoen van RSC Anderlecht zit erop en dat is geen wedstrijd te vroeg. Op de slotspeeldag kreeg ...

526
526
Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

168
168
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

56
56
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

151
151
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

762
762
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

85
85
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

256
256
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

349
349
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

248
248
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

563
563
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

149
149
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

120
120
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

81
81

Meer sportnieuws